Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: agresja do psów pomocy !!!!!!!!  (Przeczytany 2159 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Daria12

  • Gość
agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« : 2007-03-08, 16:36 »
mój pies Alan ma 3 lata i jest agreswywny w stosunku do psów co mam zrobić staje się to męczące idę z nim a on zaczyna się rzucać na innego psa czssem na małego czasem na dużego ja boję się iść z nim do parku i go póścić bo bboję się że pogryzie się z innym psem co mam zrobi c POMOCY !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :( :( :(
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #1 : 2007-03-08, 18:01 »
w żadnym wypadku jak idziesz z Alanem i widzisz psa, nie ciągnij smyczy. Nic do niego nie mów. pokaż mu smakołyk/zabawkę jak widzisz jakiegoś psa i odbiegnij w bok, niech pobiegnie za Tobą. jeśli tak zrobi daj mu ten smakołyk/zabawkę. musisz robić tak za każdym razem, w końcu przestanie. a z innym psem się nie pogryzie, jeśli kupisz mu kaganiec :)
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #2 : 2007-03-08, 18:29 »
Napisz jakiego masz psa, jaki jest duży. Jak dotychczas reagowałaś na jego agresję. Czy to jest agresja terytorialna, czy moze ze strachu.

Rób tak jak pisze Retriva. Cały czas miej psa na luźnej smyczy, a jak bedzie chciał się rzucić na psa, szarpnij go do siebie i poluzuj smycz.
jak pies będzie się dobrze zachowywał to możesz zacząć mijac inne psy w mniejszej odległości.
O spuszczaniu go ze smyczy na razie zapomnij. Kup lepiej długą (10m) linkę i niech z nią biega w miejscach, gdzie nie ma psów. Poćwicz też przychodzenie na zawołanie, bo jak zobaczy psa to będziesz musiła go odwołac.

 
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedz #2 : 2007-03-08, 18:29 »

Daria12

  • Gość
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #3 : 2007-03-09, 17:09 »
mój pies ma linke 10m jest mały taki malutki kundelek  :D dotychczas psa pociągałam za szelki i mówiłam do niego że tak nieowlno na zawołanie to on nieprzychodzi ale kiedy mówię mu że ma stanąć staje wtedy przychodze i go zapinam na smycz czasem kiedy nawet jest zazdrosny o jakąś suczke to wtedy pokazuje swoje różki a ja dobrze wiem że pies potrzebuje dużo ruchu i chcę mu to zapewnić ale jak narazie niema o tym mowy czekam na kilejne posty
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #4 : 2007-03-09, 17:10 »
aha mój ipes ma kaganiec ale zawsze używam go tylko kiedy idę z nim do weta
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #5 : 2007-03-10, 15:35 »
Trzeba po prostu odwrócic uwage psa, mozesz to robic wprowadzając jakies zamienne zachowanie np siad. Czyli jeżeli widzisz nadchodzacego psa dajesz swojemu polecenie siad i skupiaszgo na sobie jego uwagę dając np serie nagród mozesz tez próbować odwrócić uwage za pomoca piłki, albo innej zabawki ktorą lubi. Musisz byc dla psa atrakcyjna tak żeby wszystko inne bylo mniej interesujące. na poczatku sprobuj ćwiczyć gdy psy są gdzies w oddali, puźniej stopniowo skracaj tą odleglośc. Pamiętaj ze jeżeli pies robi to co od niego oczekujesz- chwal, chwal i jeszcze raz chwal nawet w sposób teatralny i przesadny pokarz że sie cieszysz, mów wesołym glosem itp.
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #6 : 2007-03-10, 20:37 »
dzięki za odpowiedzi widzę że macie sporo informacij na temat zwierząt domowych
Zapisane

Daria12

  • Gość
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #7 : 2007-03-11, 09:49 »
cześć dzisiaj byłam z moim psem w parku wziełam piłkę do nogi i psa niepuszczałam go ze smyczy ale kiedy zauważyłam że nadchodzi do mojego psa jakiś inny pies to  wtedy  róbowałam odwrócić uwagę mojego psa piłką i poszczęściło się mój alan nawet niezwrócił uwagi na tamtego psa ale duuużooooo jeszcze ćwiczeń przed nami  :) :) :| dziękuje wszystkim aha i kiedy będe ogła póścić mojego psa swobodnie żeby sobie pobiegał
Zapisane

Aujeszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2286
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #8 : 2007-03-11, 18:54 »
Cytuj
kiedy będe ogła póścić mojego psa swobodnie żeby sobie pobiegał

jak juz bdziesz będziesz miała nad nim pełną kontrole. Na razie by zapewnić mu troche więcej swobody mozesz korzystac z linki np 20-metrowej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedz #8 : 2007-03-11, 18:54 »

Xalya

  • Gość
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #9 : 2007-11-19, 14:31 »
Psu przydałoby się szkolenie które nauczyło by go pracy w grupie i tolerancji do innych psów a jak nie to samemu próbować chamować psa,w każdym bądź razie trzeba być stanowczym i pokazać kto rządzi,ja posiadam dobermanke której wszyscy się boją i też była agresywna a mimo tego teraz chodzi bez kagańca i smyczy i nikomu krzywdy nie robi z psami żyje w zgodzie chyba że do niej jakiś pies wystartuje to się poprostu broni ale to normalne :) Pies powinien poczuć że robi źle samo słowo "nie wolno" nie pomoże oczywiście nie mówie tu o jakiś sadystycznych metodach ale powinien być skarcony chodźby mocnym szarpnięciem na kolczatce jeżeli kolczatka na niego nie działa to polecam dławik pies powinien szybko zrozumieć że każde wyrywanie na psa kończy się czymś nie miłym dla niego ale każdy pies ma inny temperament i niektóre szybko pojmują co od nich wymagamy a nad niektórymi trzeba poprostu popracować dłużej. Samce należą do dominantów i nieraz ciężko jest go nauczyć tolerancji ale wszystko jest do zrobienia :)
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #10 : 2007-11-19, 14:45 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:51 autor mysa »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #11 : 2007-11-19, 14:53 »
xayla - a chcesz upomnienie za archelogie? temat jest z marca!!!!!
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: agresja do psów pomocy !!!!!!!!
« Odpowiedź #12 : 2007-11-19, 15:33 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-12-09, 14:51 autor mysa »
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 25 zapytaniami.