Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Praca z koniem  (Przeczytany 766 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kamelia

  • Gość
Praca z koniem
« : 2004-11-17, 17:51 »
macie jakieś książki (moze ty k_cian masz coś do sprzedania) co do pracy z koniem tak żeby po 2 miesiecznym postojowym spokojnie uczyć go od początku bo moja trenerka to by od razu skakała i zbierała go na siłę jak on bardzo dobrze na łydki nie chodzi albo jakieś porady bo chyba ja (chociaż musze przyznać że mistrzem świata nie jestem) się za niego zabiore i powolutku dojdziemy do tego do czego dojść powinniśmy. Czekam na tytuły albo porady albo coś co nie będzie poradą w stylu batem albo kopa mu
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Praca z koniem
« Odpowiedź #1 : 2004-11-17, 18:43 »
owszem mam, napisze ci jutro najprawwdopodobniej pw

Wiedźma

  • Gość
Praca z koniem
« Odpowiedź #2 : 2004-11-17, 18:48 »
Ksiazek niestety do sprzedania nie mam, ale tak ogolnie moge poradzic, zebys po prostu stopniowo zaczela go wdrazac do pracy. Zacznij od kilkuminutowych spacerkow w reku, stopniowo je wydluzaj, potem dolacz wsiadanie na stepa, tez stopniowo coraz dluzsze, po jakims czasie delikatnie zacznij klusowac, na poczatku minimalnie itd. Podobno wdrazanie konia do pracy powinno trwac tyle samo, co jego wczesniejszy postoj.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Praca z koniem
« Odpowiedz #2 : 2004-11-17, 18:48 »

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Praca z koniem
« Odpowiedź #3 : 2004-11-18, 09:54 »
ogólnie rzecz biorąc twoja praca z koniem w tym momencie powinna wyglądać mniej więcej tak jak praca z koniem młodym, dopiero co zajeżdżanym, mnóstwo cierpliwości, nic z pośpiechem, daj przede wszystkim my duuużo czasu

Kamelia

  • Gość
Praca z koniem
« Odpowiedź #4 : 2004-11-18, 16:00 »
no właśnie dlatego pomimo tego że w maju będzie miał aż (albo tylko) 5 lat więc chce to zrobić najelpiej jak umiem bo chyba to bedzie lepsze niż zbieranie na szyję i galop na bat.
dzięki k_cian za książki ja też ci właśnie wysłałam odpowiedź i chyba je kupie jak nie wszystkie to 1 na 100% (zobaczę ile będe miała kasy) bo z książek się dowiem wiecej i bedzie łatwiej bo nie będę zadawała mnóstwa pytań ale jakby co to mam nadzieję że mogę na was liczyć :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.08 sekund z 24 zapytaniami.