Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pytania nowicjusza....  (Przeczytany 886 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Eo

  • Gość
Pytania nowicjusza....
« : 2005-06-27, 14:37 »
Czesc!
sluchajcie jezdze od niedawna. Mam to was pare pytan, mam nadzieje, ze udzielicie mi na nie odpowiedzi.
- po co jest gumowe zgrzeblo?
- po co sie myje koniom nogi po treningu?
- jaka jest roznica miedzy czarna wodza, wypinaczami a czambonem (czy jakos tak)?

Chcialam sie spytac o jeszcze kilka rzeczy, ale wypadly mi te pytania z glowy.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #1 : 2005-06-27, 20:26 »
Zgrzebło gumowe z reguły służy do czyszczenia włosianej szczotki. Jeśli masz na mysli tzw "iglak" to można nim tez czyścić konia.

Mycie nóg...masz zapewne na mysli to ,gdy ktoś polewa z węża nogi. Chodzi i schłodzenie ścięgien po treningu, które mogą być zgrzane, poprawia się ukrwienie.

I cz.w. i czambon i wypinacze to wodze pomocnicze, mogą być używane i przy lonżowaniu i przy jeździe,choc wypinacze raczej nie są zbyt dobre. Czarną wodze przypina się do popręgu, po czym przekłada przez kółka wędzidła i drugi koniec łapie jeździec, razem z właściwymi wodzami.
Czambon przekłada się za potylicą konia, przekłada przez kółka wędzidła i przypina do popręgu.
Wypinacze przypina się po dwóch stronach do popręgu a następnie do kółek wędzidła.
Wszystkie te wodze mogą być używane tylko przez doświadczonych, ale to chyba jasne ;-)

Zapisane

Eo

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #2 : 2005-06-27, 20:48 »
a wiec mam jeszcze pytanie, po co jest ten pasek krzyzowy (bodajze to sie tak nazywa).
Po co jest wcierka rozgrzewajaca i chlodzaca.
dzieki Euphoria :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedz #2 : 2005-06-27, 20:48 »

Euphoria

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #3 : 2005-06-27, 21:19 »
Pasek krzyżowy? Nie jestem pewna czy o to chodzi, ale to chyba ukośnik od nachrapnika. To taki pasek, który przedkłada się przez szlufkę od pierwszej częsci nachrapnika, zapina się przed wędzidłem


Wcierki używa się na nogi konia, najczęściej po treningu. Poprawiają ukrwienie nóg dzięki czemu zapobiegają i zwlaczają opuchliznę gdy np. nogi,ścięgna są przemęczone, lub profilaktycznie. Po zrobieniu wcierki można nogi dodatkowo zawinąć owijkami polarowymi lub takimi grubymi na rzepy
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #4 : 2005-06-27, 21:33 »
kurcze Kasiu wyprzedzilas mnie :>
Zapisane

Euphoria

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #5 : 2005-06-27, 21:43 »
heheh :diabolik:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #6 : 2005-06-27, 21:48 »
a co do czambonu to mam pytanko czy na takim zwykłym czambonie nie gumowym można jeździć czy tylko lonżujemy i jezeli nie to dlaczego bo mój ojciec sie pyta a mi brak argumentów :P ??
Zapisane

Karolas

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #7 : 2005-06-28, 10:19 »
Kamelia dla mnie wszelkie wodze pomocnicze to debilstwo .... :/ Mysle, ze na Patrcyha klasyk zalozyl by juz 10 tys. roznych czambonow, czarnych wodzy i Bog wie co jeszcze, bo klaczka jesli schodzi z glowa to trzyma ja w tym ustawieniu bardzo krotko.
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #8 : 2005-06-28, 21:20 »
kamelia chociażby temu że zaprzeczałabyś ręką działaniu chambonu normalnego, on ma za zadanie sprowadzać konia wdół i pomuc mu zaokrąglić grzbiet a na działanie twojej ręki najprawdopodobniej koń szedłby z głową do góry i w tym momencie wodza działa w jedną stronę, chambon w drógą a oba podpięte pod wędzidło...do tego jeszcze chambon na potylicę działa... a o gumach jednak chyba nadal nie mam najlepszego zdania..

Forum Zwierzaki

Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedz #8 : 2005-06-28, 21:20 »

Euphoria

  • Gość
Odp: Pytania nowicjusza....
« Odpowiedź #9 : 2005-06-29, 20:33 »
ja najczęsciej lonzuje na wypinaczach. czasami na gumie, ale to rzadko
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.278 sekund z 25 zapytaniami.