Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Noga  (Przeczytany 1684 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Noga
« : 2005-08-28, 15:28 »
Ja jeszcze za bardzo nie galopuje. 2 razy galopowałam i trzymałam się za grzywę bo ciągle noga mi ze strzem,mienia wypadała i nie umiałam w nie trafić, a potem ggalopowałam już całkiem całkiem na Bohunie (:*). Ale zastanawiam się o co chodzi z tym galopowaniem na prawidłową nogę,  no i co zrobić aby galopował na prawidłową. No i jeszcze jak zagalopować ze stępa albo ze stój ? Zadałam takie pytanie na innym forum ale nie za.łapałam o co hcodzi więc może wy mi wytłumaczycie  :)
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #1 : 2005-08-28, 16:52 »
Takie sprawy najlepeij wytłumaczy Ci sam instruktor.
Do galopu przechodzi się koniecznie z kłusa ćwiczebnego, najlepiej z narożnika. Wtedy wewnętrzną nogę trzymasz na popręgu, a zewnętrzną za popręgiem(chyba?! ostatnio mam jakieś schizy i też już mi sie wszystko miesza...eh,szkola,szkoła...).. Chodzi o to,żeby konia "wygiąć" do środka,żeby zagalopował na dobrą nogę...Możesz też poćwiczyc zagalopowania z wolty, robisz to samo, tylko na wolcie i wtedy od połowy wolty już galopujesz...To,ze Ci nogi wylatują ze strzemion to oznacza złe ułożenie nogi...KONIECZNIE pięta w doł, strzemie w najszerszym miejscu stopy, pilnuj też,żeby CI łydka nie latała...Wylatywanie nogi ze strzemion bardzo często mi się zdarzało na początku, potem już nie...Chociaż i tak jak jestem spięta(np na obozie, na koniu który miał tendencje do zwalania jeźdzców-postarch obozu :P ) to mam tendencje do trzymania pięt w górze :/ ...A nawet jak CI strzemię wyleci to co?  Można galopowac bez...Ja wolę bez :lol: Wiem, dziwna jestem...
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #2 : 2005-08-28, 17:29 »
No mi już nie wylatują i wiem jak zagalopować, ale chce wiedzieć o co chodzi z tą nogą
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

Forum Zwierzaki

Odp: Noga
« Odpowiedz #2 : 2005-08-28, 17:29 »

Euphoria

  • Gość
Odp: Noga
« Odpowiedź #3 : 2005-08-28, 18:08 »
koń ma galopować na ujeżdżalni na nogę WEWNETRZNA. hmm..popatrz kiedyś jak ktos galopuje. popatrz na przednie nogi konia.ta, którą dalej wysuwa(stawia) do przodu, to ta, na którą galopuje :) podobnie tylna noga. z czasem nauczysz się rozpoznawać to z siodła,bo galop na prawidłową nogę jest dużo wygodniejszy.

dodam jako przykład moje zdjęcie:P

popatrz na nogi konia.załozmy ze tylne bo one obydwie juz sa psotawione na ziemi.noga lewa jest bardziej pod brzuchem,wiec dalej, kon galopuje na lewa noge. lewa przednia tez zaraz postawi i bedzie ona dalej ,bardziej z przodu niz prawa. :)
« Ostatnia zmiana: 2005-08-28, 18:11 autor Euphoria »
Zapisane

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #4 : 2005-08-28, 18:22 »
A co zrobić aby galopował na tą prawidlową ?
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

martaska

  • Gość
Odp: Noga
« Odpowiedź #5 : 2005-08-28, 18:43 »
zeby zagalopowac na prawidłowa noge trzeba przyłożyc wenetrzna łydke na popreg a zewnetrzna za popreg i to cała filozofia
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #6 : 2005-08-28, 18:55 »
Euph, oczywiscie Twoje zdjecie nie działa :lol:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #7 : 2005-08-28, 19:00 »
U mnie dziala :P Dory, a pytalas o te rzeczy w stajni, w ktore jezdzisz? Bo takie rzeczy trudno tak wytlumaczyc i wyobrazic sobie to co piszemy a instruktor/ka powinien Ci to tlumaczyc na jezdzie.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #8 : 2005-08-28, 19:08 »
zapomniał ktoś tutaj o zadziałaniu wewnętrznym biodrem...a potem będą kwiatki przy robieniu ustępowań czy łopatek przy cofniętej łydce...

ze stępa,kłusa czy stój zagalopowujesz tak samo, zewn. noga za popręg, wewn zostaje gdzie była i bioderko...koń powinien pójść...niektóre szkły dodają do tego sygnał wodzami ale jakoś on mnie nie przekonuje

Forum Zwierzaki

Odp: Noga
« Odpowiedz #8 : 2005-08-28, 19:08 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #9 : 2005-08-28, 19:26 »
No, juz dziala ;)

Kicek, a co sie robi wewnetrznym biodrem? bo ni wim :oops:
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #10 : 2005-08-28, 20:19 »
a jak jedziesz pełnym siadem w galopie to nie czujesz że jedno bioderko bardziej ci wychodzi do przodu? przy zagalopowaniu właśnie wypychasz konia biodrem do przodu ;) myślisz czemu ludzie przy zmianach co takt w galopie na wszystkich zawodach tak śmiesznie się bujają z jednej strony konia na drugą, poprostu zmieniają działanie pomocy na przeciwne, drugie biodro, na odwrót łydka...i na tą zmianę pomocy koń zmienia nogę w galopie

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #11 : 2005-08-28, 20:20 »
yhyyy.. chyba kumam :P
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #12 : 2005-08-28, 20:44 »
zresztą niedługo poczytasz w mądrych książkach to będziesz wiedziała :P btw nie jestem pewna czy gdzieś na darumie o tym nie było?...

Dory

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2527
  • Khajiit has no time for you! [']
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #13 : 2005-08-28, 20:46 »
Aha :D To teraz już wiem :D Wielkie dzięki
Zapisane
Did you want play pazaak?
Mårran

Praying to yourself, my Lord? That's not a good sign. Or perhaps it is. Prince of Madness, and all that.:eh:
give me some fish, give me give me some fish...

lux ferre

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #14 : 2005-08-28, 21:41 »
zreszt± niedługo poczytasz w m±drych ksi±żkach to będziesz wiedziała :P

poczytam, oj poczytam :lol: ... ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Noga
« Odpowiedz #14 : 2005-08-28, 21:41 »

Kamelia

  • Gość
Odp: Noga
« Odpowiedź #15 : 2005-09-18, 17:03 »
k_cian a niby jakie miałyby być te sygnały wodzami ??
Zapisane

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
Odp: Noga
« Odpowiedź #16 : 2005-09-19, 08:18 »
mianowicie taki że przed zagalopowaniem robisz półparadę tradycyjnie, lakko niby masz nabrać wewnętrzną wodzę czy poprostu zamknąć rękę a w momencie zagalopowania ją otwierasz dając luz rzekomo na łopatce i możliwość zagalopowania na wolną łopatkę...z taką szkołą się spotkałam

Kamelia

  • Gość
Odp: Noga
« Odpowiedź #17 : 2005-09-19, 17:30 »
danke wielkie :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.077 sekund z 27 zapytaniami.