Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wykorzystywana:(((  (Przeczytany 1124 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Morticia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« : 2003-12-15, 13:50 »
Tak jakoś postanowiłam napisać bo coraz bardziej ludzie mnie denerwują Po okolicy rozeszły się słuchy że zbieram niechciane zwierzęta z wyjątkiem psów i kotów I się zaczęło Najpierw odziedziczyłam żółwia czerwonolicego Olbrzymiego samca Nie miałam go gdzie trzymać bo mam już 2 swoje ale na szczęście koleżanka zawsze takie chciała Ale teraz przynoszą coraz więcej zwierząt  Dużo osób pozbywa się rybek Jedna dziewczyna powiedziała że albo wezmę 5 welonków albo je spłuka bo już jej się znudziły Ktoś chce mi dać 2 małe żółwie jednego jakiegoś nieznanego dla mnie gatunku a 2 żółwia greckiego bo też się znudził a są takie malutkie :(  Ludzie chcą się pozbyć zwierząt i starszą mnie że wywalą je na mróz :cry:  Taki facet stwierdził że albo zapłacę dość dużą sumę za jego kolekcję gadów albo je wywali niestey nie żartuje bo już jednego kameleona wypuścił :cry: I skąd ja mam wziąśc prawie 500zł :cry:  :cry:  :cry:  na węża zbożowego,gekona i kameleona :(  ja nie wiem jak ludzie mogą tak robić Już nie mówię o myszoskoczku który się szykuje i nie wiem jak go pokażę mamie bo ona nie lubi szczuropodobnych :(
Na szczęście przeprowadzam się do domu więc wezmę całe wielkie pomieszczenie w piwnicy Ale nie wiem czy sobie poradzę bo już mam świnkę morską,kanarka,2 żółwie,rybki i dzikiego zająca w 1 pokojowych mieszkaniu :(  :cry:  :(
Musiałam się wyżalić bo jak można kupić zwierzątko a potem skazywać je na śmierć   :cry:
No to ja już kończę idę robić bałwanka i obmyślać plan zdobycia kasy
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #1 : 2003-12-15, 14:15 »
Wiesz może jestem brutalna ale w takim wypadku pomaga znieczulica, sama to przeszłam tylko w moim wypadku było łącznie z psami i kotami :(

Nikt Ci nie każe kupowac tych gadów, facet sam sobie robi krzywde a że cierpią zwierzęca to inna sprawa. Nie masz na czole wypisane "przytulisko dla niechcianych..." Chcieli to niech mają.
Zapisane

Morticia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #2 : 2003-12-15, 14:31 »
Już i tak się znieczuliłam na właśnie psy i koty bo tego w domu trzymać nie mogę Tylko nie rozumiem jak ktoś chce pozbyć się zwierzęcia i jeszcze je sprzedać  Zawsze chciałam mieć węża ale facet jest niedorobiony Myślałam że mi go poprostu odda a on chce kase żółwi np bozbywają się i nie chcą za nie kasy Zawsze chciałam mieć dużo zwierząt ale nie poradzę sobie jeśli nie będę mieć kasy i to mnie najbardziej wnerwia  :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wykorzystywana:(((
« Odpowiedz #2 : 2003-12-15, 14:31 »

Zuzika

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #3 : 2003-12-15, 15:34 »
Wiesz ja z chęcią kupie gekona ale pewnie daleko mam do ciebie... :( Ludzie są straszni, wogóle jak ktos może wypuścic gekona albo wywalic jakies zweirzątko na mróz... Ludzie są strzaszni... Są duzo gorsi od zwierzat, do mnie ostatnio duzo osób zwraca się z proźba czy nie wzieła bym ich kotka czy pieska, ale nikt mnie nie szantazuje. (całe szczęście) koło mojego domu chodzi często piesek przybłęda, wydaje mi się że jeśli jeszcze troche pobędzie na dworze to zamarznie... Jest bardzo ładny, dawałam mu jeść i od tamtej pory trzyma sie niedaleko mojego domu. NAmawiałam rodziców żebysmy go przygarneli ale ja już mam psa... albo np. ostatnio widziałam maleńkiego szczeniaczka który został wyrzucony z samochodu, wzieła go moja koleżanka która też przygarnia wszystkie potrzebujace zwierzeta... JAk ludzie mogą coś takiego robić ze zwierzętami, żeby wyrzucać maleńkiego szczeniaczka, biedaczysko ma łapke przekręconą :( :( :( :cry:
Zapisane

Tafta

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #4 : 2003-12-15, 15:49 »
Też mi się wydaje, że powinnaś wreszcie powiedzieć dość.
Ludzie umieją i lubią grać na ludzkich uczuciach, a jak trafią na kogoś wrażliwszego to już w ogóle.
Nie sądzę, żeby naprawdę pozbywali się zwierząt w taki sposób w jaki Cię straszą. Po prostu chcą się pozbyć 'kłopotu' i tyle. A Ty nie możesz być zwierzęcą Matką Teresą, bo tak się po prostu nie da. Tym bardziej, że piszesz, że masz małe mieszkanko i cierpisz na brak kasy. A, i jeszcze jedno, rodzice w końcu mogą się wkurzyć, bo po pierwsze zwierzęta kosztują (nie chodzi mi już o samo kupno, ale o utrzymanie), a po drugie są bardzo absorbujące. No więc powiedz sobie w końcu dość.

Moim zdaniem ludziom kupującym zwierzęta powinno się robić jakieś psychologiczne testy, a za porzucenie lub znęcanie się powinna grozić jakaś surowa kara. Może to nauczyłoby niektórych choć trochę odpowiedzialności!!! Nie można traktować zwierzaków jak przedmiotów i przekazywać je z rąk do rąk :?
Zwierzę też człowiek ;)

Łomatko, ale się rozpisałam... ale to dlatego, że mnie tacy ludzie dobijają :?


P.S. Coś mi się wydaje, że ten temat powinien znaleźć się w innym dziale...
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #5 : 2003-12-15, 16:08 »
Ja tam mysle Tafta że jednak ci ludzie mogą zrobić z tymi zwierzetami to co mówią... Jakiś miesiąc temu jak byłam u konisiów przyszła pewna babka z facetem i siatka i pytają się mnie i mojej koleżnaki czy nie chcemy pieska i z siatki wysypuja małe szczeniaczki, wysypali je tak brutalnie na Ziemie że ja nie mogłam na to patrzec... Później jak jednak powiedziałysmy im że nie chcemy bo wiedziałyśmy co by na to powiedzieli nasi rodzice... i oni wtedy powiedzieli "To przejdziemy jeszcze troche po ludziach a jagby co to je utopimy w rzece" ... :( Ludzie sa straszni... :cry:
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #6 : 2003-12-15, 17:31 »
TRAGEDIA tak to można najłatwiej określić.  do nas przychodzi kotek którego karmimy i czasem wpuszczamy do domu żeby sie ogrzał wszystcy by bardzo chcieli żeby z nami zamieszkał ale niestety moja mama ma uczulenie na kota :( więc zostają krótkie wizyty :P
Zapisane

Morticia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #7 : 2003-12-15, 22:29 »
Niedługo się przeprowadzam i nawet wiem gdzie będę rybki trzymać Ale ja nie wiem jak ten gościu może chcieś jeszcze pieniądze I niestety nie żartuje Bo moja koleżanka była swiadkiem jak wywalił kameleona On jest stary,psychiczny ma za dużo kasy i czepia się wszystkich sąsiadów( to tak na marginesie)Rodzice pewnie będą coś gadać ale oni bardzo lubią zwierzęta Choć znając mojego tatusia to mogłabym konia w piwnicy trzymać a on by się o tym nie dowiedział  :wink:
Zapisane

milkiwaj

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #8 : 2003-12-16, 21:13 »
mój wywęszy kazdego zwierzaka... i wcale nie jest z niego zadowolony...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wykorzystywana:(((
« Odpowiedz #8 : 2003-12-16, 21:13 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #9 : 2003-12-16, 21:15 »
To niech wywala, a Ty zbieraj ;)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #10 : 2003-12-17, 10:43 »
Przeciez takie zwierzaki jak gady mozna oddac do zoo, poradz to ich wlascicielom. Rybki moze tez, albo do sklepu zoologicznego...
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #11 : 2003-12-17, 11:36 »
po co kupować zwierzaka jak chce sie go oddać !!!!
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #12 : 2003-12-17, 15:11 »
Mortica skoro twoja koleżanka była światkiem jak wywalił tamten facet gekona to mogła go przecież wziąść nie? Jak ktos tu juz wspomniał on niech wywala a ty czatuj na zwierzaki i zabieraj do siebie...?...
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #13 : 2003-12-17, 23:32 »
Cytat: Kamelia
po co kupować zwierzaka jak chce sie go oddać !!!!


No bo niektorzy ludzie to...  :evil:
Czasem zreszta do oddania zwierzaka zmusza ludzi sytuacja  :(
Ale normalny czlowiek zrobi wszystko, zeby znalezc dobry nowy dom dla swojego pupila, a nienormalni pozbywaja sie ich w jakikolwiek sposob  :cry:
Zapisane

Morticia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #14 : 2003-12-18, 17:08 »
ona jest dziwna i myślała że on żartuje Ale chiał za niego kase bez kasy nie da a trochę dziwnie bić się z facetem W Zoologicznych zwierząt nie przyjmują nawet takich w realu bo mają nadmiar
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wykorzystywana:(((
« Odpowiedz #14 : 2003-12-18, 17:08 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #15 : 2003-12-18, 17:48 »
Cytuj
Po okolicy rozeszły się słuchy że zbieram niechciane zwierzęta z wyjątkiem psów i kotów...


No dobrze ale skąd te słuchy?  Przecież sami by na to nie wpadli.
Zapisane

kfiatek

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #16 : 2003-12-21, 15:57 »
oj ludize mają różne pomysły..
mortica*- czatuj na tego faceta, a jak wyrzuci, to ty zabierzesz i niech spada..
Zapisane

Zuzika

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #17 : 2003-12-21, 16:49 »
No własnie od poczatku mówiłam tak jak kfiatek, on niech wywala zwierzaki sobie zaczną łazić a ty chyc i masz je bez żadnej kasy... :)
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #18 : 2003-12-21, 19:26 »
coś mi się wydaje że na tym się nie kończy bo kto zapłaci za jego utrzymanie bo chyba nie jego właściciel ??
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #19 : 2004-02-06, 11:04 »
heh dobry pomysl :) on wyżuca a ty juz pod jego domem stoisz i jak on idzie do domu to ty bierzesz zwierzaczka i po pronlemie :D
Zapisane

Lalaith

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #20 : 2004-02-06, 11:18 »
Hymm.. nie wiem czy to najlepszy pomysł.. gościu może później zarzucać, że go zwyczajnie ukradłaś..  :?  Bo masz go przecież w domu..  :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wykorzystywana:(((
« Odpowiedz #20 : 2004-02-06, 11:18 »

Kamelia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #21 : 2004-02-06, 20:38 »
nie wiem czy tak dobrze skoro to zwierze musi mieć co jeść a za to trzeba płacić a po za tym to nie jest ot tak wezme sobie pieska albo kotka tylko to zwierze potrzebuje też czułości
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #22 : 2004-02-06, 22:39 »
ja 2w l;istopadzie przygarnęłam kotkę i  też mam swego rodzaju zoo w domu. mam multum rybek różnej maści , żółwia czerwonolicego, psa , kota, chomika długowłosego ( do niedawna 4) , dawniej mieliśmy kury ( stare dzieje ok. 7 lat temu - malutka byłam =) i się jeszcze jakieś to chyba gąski były, a przez wakacje króliki,  chyba 2 lata temu miałam patyczki i myszkę japońską którą rodzeństwo zamęczyłomi rok temu normalnie sajgon :]
Zapisane

mili

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #23 : 2004-02-06, 23:06 »
ręce mi się załamują.... :( jak można? ...
Zapisane

Kamelia

  • Gość
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #24 : 2004-02-12, 11:03 »
co do rybek to mnie nikt nie pobije mam 2 złote welonki i chyba z 50 karasi wszelkiej maści :P
Zapisane

eniqa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3509
Wykorzystywana:(((
« Odpowiedź #25 : 2004-02-15, 15:52 »
a ja tylko pieska :D
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.072 sekund z 28 zapytaniami.