Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: czarne kropki, wysypka??  (Przeczytany 3779 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

haway

  • Gość
czarne kropki, wysypka??
« : 2004-07-06, 11:03 »
zauważyłem u mojego bojownika czarne kropki na płetwach. Jedne bardziej nasycone inne blade. Czy to normalne czy jakaś dolegliwość?? Jak moge mu pomóc ??
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #1 : 2004-07-06, 13:53 »
Nigdy nie słyszałam o chorobie, której opbjawem są czarne kropki  :?
Pewnie bojownik ma takie ciekawe ubarwienie. Poobserwuj go przez jakiś czas czy nie ma objawów choroby. Moim zdaniem to jest tylko jego ubarwienie.  Każdy bojownik wygląda troche inaczej.
Zapisane

haway

  • Gość
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #2 : 2004-07-06, 13:55 »
no byc może, ale pytam bo nie pamiętam aby wcześniej to miał :P a wyczytałem że ktoś miał bojka z czarną wysypką i wkrótce zdechł :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedz #2 : 2004-07-06, 13:55 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #3 : 2004-07-06, 18:08 »
to sie czasem dzieje od chlorowanej wody i samo przechodzi
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #4 : 2004-07-09, 15:43 »
i co, przeszlo??
Cytuj

W razie czego jak zdechnie, bojownik kosztuje tylko 5 czy 6 zł, nie?


Ersa, to bylo niesmaczne  :? Ja bym sie za takie cos obrazila. Jak mozesz tak mowic..? Moze to jest ukochany bojownik hawaya, i wtedy ma go zostawić, pozwolic mu umierac w meczarniach, bo moze sobie zaraz isc do sklepu po nowego?
Zapisane

haway

  • Gość
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #5 : 2004-07-09, 15:48 »
niestety jeszcze są, chociaż wydaje mi sie że troszkę mniej, ale nadal są

ps fakt, nie jest mi ten bojownik obojetny gdyz dostalem go od bliskiej mi osoby, a pozatym robie wszystko na co mnie bylo stac (finansowo) aby zapewnic mu godziwe warunki, gdyz pierwsze 4 dni plywal w kuli bez filtra, chcialbym aby zylo mu sie u mnie jaknajlepiej i najdluzej, nie mowie ze sie juz do niego przywiazalem a mam go zaledwie dwa tygodnie
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #6 : 2004-07-09, 15:50 »
oj :(
hmm no to juz nie mam za bardzo pomyslu co to moze byc..
ospa raczej nie, plesniawka tez nie.. martwica pletw?? mojej kolezanki bojownik mial to od chlorowanej wody i samo przeszlo, dlatego tez to zaproponowalam..
ale skoro mowisz ze mniej, to moze przechodzi?? jakiej wody mu nalales, odstanej?? moze po prostu w zoologicznym trzymali go w wodzie o skrajnie innych parametrach, i dlatego??
Zapisane

haway

  • Gość
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #7 : 2004-07-09, 15:56 »
nalelem mu odstanej wody ale po 12h :( podmianki jeszcze nie robilem, ale zastanawiam sie czy moglbym mu podniemic na lekko zmineralizowana, zeby mu tez nie zaszkodzilo. Parametrow wody nie znam bo skonczyla mi sie kasa zeby kupic paski i jakies tam testy. Zwirek nie jest wapienny wiec twardosci wody pewnie nie zwiekszylem, mam tylko dwie zabienice w aqua, woda filtrowana temp 26-28,  rybka jest dosc ruchliwa, apetyt ma spory, mam nadzieje ze czarne kropki mu wnet przejda
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #8 : 2004-07-09, 16:01 »
Cytuj

nalelem mu odstanej wody ale po 12h

 
wydaje mi sie ze wystarczy, ja czasem swoim rybkom leje po kilku godzinach i jest dobrze.

Cytuj

ale zastanawiam sie czy moglbym mu podniemic na lekko zmineralizowana


nieee, woda mineralna to zabojstwo dla ryb! zawiera za duzo tych anionow i kationow, moze nawet zabic rybe :( podmien mu na odstana (24-48 h) wode.

Cytuj

Parametrow wody nie znam bo skonczyla mi sie kasa zeby kupic paski i jakies tam testy

mysle ze w sklepie tez raczej nie robili, chyba ze to byl jakis super sklep akwarystyczny. czy hodowales wczesniej jakies inne ryby?? czy mialy takie same objawy?? jesli tak to moze cos z Twoja woda jest nie tak??

Cytuj

woda filtrowana temp 26-28, rybka jest dosc ruchliwa, apetyt ma spory


no to mysle ze nie masz sie czym zbytnio martwic :) jesli jest wszystko ok, to powinno tak zostac :)

pozdr.
Zapisane

Forum Zwierzaki

czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedz #8 : 2004-07-09, 16:01 »

haway

  • Gość
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #9 : 2004-07-09, 16:04 »
to jest moja pierwsza rybka, a sklep zologiczny na pasażu w hipermarkecie, to czy taki super...??
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #10 : 2004-07-09, 16:56 »
Cytuj

a sklep zologiczny na pasażu w hipermarkecie, to czy taki super...??

watpie :P
Zapisane

haway

  • Gość
czarne kropki, wysypka??
« Odpowiedź #11 : 2004-07-09, 17:00 »
tak też sądziłem
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 26 zapytaniami.