Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?  (Przeczytany 927 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
wiem ze czas naswietlania to 10-14 godzin, ale czy nawoz potrzeby koniecznie, bo moje roslinki o duzych lisciach maj jakie plamy brazowe, a lisc ktory jest przy grzalce , ale jej nie dotyka jest jakby spalony, moze jest za blisko grzalki? ale jest ponad 5 cm od grzalki, poradzcie bo nie wiem co robic
Zapisane

Agnes

  • Gość
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #1 : 2004-02-02, 16:01 »
czas to nie wszystko...rosliny potrzebuja dobrego oswietlenia, a nie takie jak czesto jest przy malych pokrywach, ze jest tylko jedna 15 W swietlowka. Ja wlasnie jestem na etapie kupowania pokrywy i bede musiala ja przerobic, bo ma tylko jedna swietlowke...
Zapisane

futermelok

  • Gość
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #2 : 2004-02-02, 20:30 »
pojawianie sie plam na rolinach zpowodowane jest brakiem zelaza w wodzie i nazywa sie to chloroza zastosuj preparaty zawierajace zelazo i powinno byc lepiej.
Co do ilosci oswietlenia to nie tyle jest waznedlugos co jakosc chodzi mi tu o swiatlo o odpowiedniej dlugosci fal [widmie] i o odpowiednim natezeniu.Co do nawozów to najlepiej sie nadaja specjalne akwarystyczne, takie które zawieraja malo fosforanów i potasu
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedz #2 : 2004-02-02, 20:30 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #3 : 2004-02-03, 14:24 »
ale jakie preparaty z zelazem?
Zapisane

futermelok

  • Gość
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #4 : 2004-02-03, 14:48 »
oczywiscie z zelazem w formie aktywnej w postaci jonów przyswajalnych przez rosliny ale co do nazw firmowych preparatów to sie nie orientuje najlepiej spytac sie sprzedawce w sklepie zoo o preparat z zelazem
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #5 : 2004-02-04, 14:46 »
a te zaatakowane liscie mam obciąć czy nie, zauwazylam dzisiaj ze juz te kropki przzechodza na drugi krzak tej samej rosliny
Zapisane

futermelok

  • Gość
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #6 : 2004-02-04, 15:21 »
nie to nie jest zarazliwe ale liscie z plamami mozesz obciac zeby nie gnily w wodzie i jej nie psuly. Plamy takie powstaja poniewaz brak zelaza nie pozwala roslina prawidlowo syntetyzowac barwinków potrzebnych do fotosyntezy[chlorofil] to wlasnie chlorofil zawiera zelazo i jezeli go brak w wodzie w postaci aktywnych jonów które potrafia wykorzystywac rosliny to pojawiaja sie takie plamy na lisciach.
ps kiedys byl taki preparat   fero-aktiv produkowany przez tropikala ale najlepiej spytaj sprzedawce to cos napewno ci sprzeda
Aha po podaniu preparatu nie spodziewaj sie odrazu znikniecia plam te liscie które je juz maja niestety sa juz nie do odrtaowania.
Zapisane

Asmi

  • Gość
Jakie sa potrzebne warunki, dla zywych roslin?
« Odpowiedź #7 : 2004-02-04, 20:36 »
Np. ferroflorin.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 25 zapytaniami.