Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wnętrostwo!?  (Przeczytany 5844 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« : 2004-04-28, 21:56 »
Co sądzicie, co słyszeliście o "leczeniu" wnętrostwa hormonami? Czy przynosi to efekty, jak duże są szanse że jądro zejdzie, czy są jeśli tak to jakie efekty uboczne? Dzięki z góry za rady ;)
Zapisane

onka

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #1 : 2004-04-28, 22:16 »
mój golden dostawał hormony na zejście jąder do moszny no i niestety  :roll:  nie udało się , równiez dla tego ,że za późno je dostał bo jak miał 7 mcy a to juz była desperacja w sumie i spróbowalismy no i niestety :(  no ale nic to pies jest zdrowy,jajek nie ma  ;)  i jest bardzo kochany ,jedyne czego żałuje strasznie ,TO WYSTAW:cry:  bo wnętrostwo to wada dyskwalifikujaca psa z wystaw :(
jednak jesli stosnkowo szybko sie zastosuje hormony to może sie udać ,do tego masowanie ,no jest jeszcze mozliwośc operacyjnego ściagnięcia jąder do moszny( i to nie jest tylko jeden zabieg) no ale dla mnie to juz jest męczenie psa ,bo powinien byc wykluczony z hodowli od razu!! ,smutne ale prawdziwe a jest to wada która moga dziedziczyć szczeniaki po takim psie więc nie psujmy ras dla swoich ambicji wystawowych
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #2 : 2004-04-28, 22:27 »
dzięki Onka! Czyli jak rozumiem efektów ubocznych po kuracji hormonalnej nie zauważyłaś?? Psiak którego sprawa dotyczy ma obecnie 9 tygodni, i lekarz stierdził że rozpocznie kurację hormonalną jak tylko zakończą się szczepienia przeciwwirusowe. Masz całkowitą rację odnośnie tej operacji, fakt będzie szkoda że mały nie będzie mógł brać udziału w wystawach, ale najważniejsze jest jego zdrowie!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wnętrostwo!?
« Odpowiedz #2 : 2004-04-28, 22:27 »

myszka

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #3 : 2004-04-28, 23:19 »
9 tygodni? Nie lepiej spróbować najpierw metody masaży? To jeszcze malutki piesek...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #4 : 2004-04-29, 18:44 »
Ciekawe,czy hodowcy wiedzą,że sprzedali pieska z rodowodem bez praw do wystaw??
Nie wiedziałam,że to dyskwalifikuje pieska.Jaka szkoda :cry:
Zapisane

myszka

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #5 : 2004-04-29, 18:47 »
W wieku 9 tygodni jeszcze chyba nie można przesądzać o wnętrostwie?!
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #6 : 2004-04-29, 19:10 »
Olu,może doradź bratu,by poszedł jeszcze na konsultacje do jakiegoś innego weterynarza.Jeżeli on to samo potwierdzi,to będzie już większa pewność,że to faktycznie to.Mam nadzieję,że z pieskiem będzie wszystko OK!! 8)
Zapisane

myszka

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #7 : 2004-04-29, 19:41 »
Moim zdaniem jest za wcześnie, żeby przesądzić o stanie chorobowym, przecież to maleńki szczeniaczek. Jeśli masaże nie pomogą na zejście jąderka, wtedy można myśleć o terapii hormonalnej i powiadomieniu hodowcy o zaistniałej sprawie. Również doradzam konsultację u innego weta...
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #8 : 2004-04-29, 20:07 »
Cytat: myszka
Moim zdaniem jest za wcześnie, żeby przesądzić o stanie chorobowym, przecież to maleńki szczeniaczek. Jeśli masaże nie pomogą na zejście jąderka, wtedy można myśleć o terapii hormonalnej i powiadomieniu hodowcy o zaistniałej sprawie. Również doradzam konsultację u innego weta...


Dokładnie myszko,lepiej doradzić się jeszcze kogoś i mieć pewność,że Cerusowi nie zrobi się krzywdy...
Może te wszystkie zabiegi okażą się nie potrzebne i piesek wróci bez tego do zdrowia!! :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wnętrostwo!?
« Odpowiedz #8 : 2004-04-29, 20:07 »

Anka

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #9 : 2004-04-29, 22:18 »
Wnętrowstwo u 9 tygodniowego psiaczka trudno jest stwierdzić bo w tym wieku wystepuje jeszcze tzw, jądro wędrujące, i wręcz chowanie przy dotyku ,szczególnie gdy maca obcy (np. wet) nawtomiast jeżeli wy w domu na spokojnie widzicie, że na 100% nie ma tego jadra to poobserwujcie go jeszcze z 2-3 tygodnie zanim podejmiecie decyzję.
Jeżeli jąder nie będzie powiadomcie hodowcę, nawet po to, aby nie łączył już nigdy suczki matki z psem ojcem szczeniaczka.
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #10 : 2004-05-01, 12:08 »
Dzięki wszystkim za porady Meggy sprawa całe szczęście nie dotyczy mojego brata, tylko psa jego kolegi ;)  Z tego co wiem to hodowca o tym wie, jak również ten kolega był uświadomiony przez hodowcę o takiej sytuacji i mimo to zdecydował się na tego psa choć mógł wziąć innego (pokochał go od pierwszego spojrzenia i mimo że miał plany wystawowe wybrał jego).
Był ostatnio w Krak-Vecie, niestety nie ma co masować gdyż jąderka nie czuć, jest chyba w brzuszku. Ma być zatem przeprowadzono kuracja hormonalna gdzieś za miesiąc, lekarz twierdzi że skuteczność 50 do 70 %. Oby, bo szkoda byłoby psiaka. Zatem trzymajcie kciuki
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #11 : 2004-05-01, 12:31 »
No to całe szczęście,że piesek brata jest cały i zdrowy!!Moja znajoma lekarka mimo wszystko zaleca zabieg operacyjny.A czemu kolega nie chce się na niego zdecydować?? :roll:
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #12 : 2004-05-01, 12:37 »
Hmm, tego nie wiem ale wydaje mi się że tak jak inni pisali, lepiej jeszcze poczekać, spróbować tej kuracji hormonalnej, a jeśli to nie przyniesie rezultatów to wtedy mysleć o operacjach (choć to też wymaga pomyslenia czy warto, gdyż jak Onka pisała to chyba nie jeden zabieg :(  ) Oby jednak tego maluch to ominęło ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #13 : 2004-05-01, 12:43 »
To ja już z tego nic nie rozumiem....
Na innym forum opisujesz to zdarzenie jako Cerusa,a tu ,że kolegi brata pies....
To w końcu Cerusowi to się przydarzyło,czy nie,bo sie troszkę pogubiłam :oops:
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #14 : 2004-05-01, 12:55 »
Owszem Cerus miał na początku ten problem ale zakończył się on pozytywnie bez pomocy weterynaryjnej! Samo zeszło jajeczko :D   Widzę Monika że pilnie śledzisz każdy mój tekst na każdym forum i je pilnie cenzurujesz ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wnętrostwo!?
« Odpowiedz #14 : 2004-05-01, 12:55 »

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #15 : 2004-05-01, 12:56 »
Wielki brat patrzy.........
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #16 : 2004-05-01, 12:57 »
Meggy na Wielkiego Brata FZ !!!!!!! :lol:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #17 : 2004-05-01, 13:04 »
To faktycznie im(bratu i koledze brata)sie trafiło.Te same pieski(rasa),ten sam wiek i ta sama przypadłośc...
No,ale najważniesze,że Cerus z tego wyszedł i niedługo pewnie pojawi się na ringu!!GRATULACJE!! 8)

A Wielkim Bratem to już dawno się mianowałm.Trza mieć wszystko pod kontrolą :lol:
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #18 : 2004-05-01, 14:07 »
Łobuz to się na pewno pojawi się ale najpierw w "Przedszkolu" na szkoleniu, a co do wystaw to decyzja brata, ja bym się cieszyła gdyby jeździł, ale on jeszcze nie do końca zdecydowany ;)
Acha kolega nie ma staffika tylko amstaffa ;)
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #19 : 2004-05-01, 14:17 »
AAA,to już jakaś różnica się znalazła(w rasie).Myślę,że jeżeli nie będzie żdnych przeszkód,to napewno się zdecyduje.Przecież od początku o tym była mowa,że będzie wystawiał...
Najważniejsze,że Cerus jest już całkiem zdrowym pieskiem!! ;)
Zapisane

alexandra

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #20 : 2004-05-01, 14:43 »
Od początku to ja mówiłam żeby wystawiał, no ale ona póki co myśli raczej o PT i Agility, a z wystawami pomyśli, moja w tym głowa żeby go namówić, albo samemu wziąć psa i wystawić
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wnętrostwo!?
« Odpowiedz #20 : 2004-05-01, 14:43 »

Meggy

  • Gość
Wnętrostwo!?
« Odpowiedź #21 : 2004-05-01, 14:56 »
Masz rację całkowitą Oleńko!!Bierz Cerusa bratu i wystawiaj go.Napewno medale zdobędzie!! 8)
I oczywiście informuj jak zdrówko brata kolegi psa,wiesz tego amstafka.... ;)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 26 zapytaniami.