Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...  (Przeczytany 5422 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« : 2004-05-17, 19:01 »
Dzisiaj po południu jeszcze bawiłam się z Zuzią i wszystko było ok, ale jak wróciłam z koni to mama mówi żebym jej łapę obejrzała bo cosik kuleje na lewą przednią... faktycznie nie jest to normalne  ale obejrzałam i "obmacałam'  całą nogę i nic nie znalazłam... oczywiście na pierwszy ogień poszły opuszki, że niby może się rozcięła ale nic ! w pachwinie też nic.....nie wiem co się stało może ktoś mi coś doradzi ??
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #1 : 2004-05-17, 20:09 »
Może sobie jakoś tą łapkę zwichnęła? Jakby to była tylna, to mogłaby być rzepka, ale skoro przednia, to nie jestem pewna :(
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

NaNcY

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #2 : 2004-05-17, 20:58 »
poobserwój moze gdzies sie obila... no niewiem
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedz #2 : 2004-05-17, 20:58 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #3 : 2004-05-18, 10:59 »
mój kiedyś utykał, myślalam ze to moze od biegania bo moj jest sredniej wielkosci a prawie caly dzien bawil sie z duzym wilczurem
ale poszłam do weta bo nie przechodziło i dał 3 zastrzyki za 45 zł
ale to była tylni ałapa
Zapisane

olc!a

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #4 : 2004-05-18, 13:09 »
Jak nie widać, to pewnie coś 'w środku'. Może ścięgno :?: 'Obmacaj' jej tę łapę, delikatnie uciskaj. Jeśli będzie ją mocno bolało, to radze iść do weta, a jeśli nie, to poczekaj ze 2 dni, może przejdzie ;)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #5 : 2004-05-18, 14:16 »
A wlasnie - piszczy jak sie na lapke ,,naciska" w kazdym miejscu? Najlepiej idz do weta  :wink:
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #6 : 2004-05-18, 16:07 »
Afra od dzis rano tez utyka, tylko ze na prawa przednia... Ale sie okazalo, ze sobie zahaczyla o cos wilczy pazur, i go zaczela wylizywac i obgryzac do tego...  :roll:  teraz jest lepiej, siedze nad nia i zabraniam gryzc lapki, zeby sie jej zagoilo ;)
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #7 : 2004-05-19, 14:13 »
Dziękuje wszystkim za dobre rady ale...

mam tak .. nie wiem jak to nazwać.. dziwnego psa że szkoda gadać. Jak już pisałam "zaczęła" utykać po moim powrocie z koni.  Nie zdążyłam jeszcze się przebrać więc pachniałam konikami a pragnę tylko powiedzieć że Zuzka uwielbia koniki. tak więc stwierdzam wszem i wobec że ona tylko UDAWAŁA, była zazdrosna że nie pojechała ze mnią na konie i że im mogłam poświęcić czas "kosztem jej pieszczot"... to jest najszemrańszy pasożyt jakiego kiedykolwiek widziałam. po prostu obraziła się na mnie i tyle. ostatnio nma spacerze była niegrzeczna i dałam jej lekkiego klapsika to się położyła na środku chodnika i nie pójdzie :D !! ciekawe co jej jeszcze się w tej małej głupiej główce ubzdura...  Ania
P.S. wiecie na jakiej podstaiwe to stwierdziłam ? bardzo proste. Wieczorem przyszedł ( przez dziurę w płocie  :lol:  ) do Zuzki  jej kumpel Felek... szaała nawet bardziej niż  zwykle ! nawet jak go odprowadziłam to już nie okazywała żadnych oznak niczego ! po prostu załamka...
Zapisane

Jaskier

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #8 : 2004-05-19, 17:35 »
Pies nie udaje - jeżeli utyka na łapę to faktycznie coś boli.
Jezeli piesek jest młody i jeszcze rośnie to możliwe że jest to kulawizna wzrostowa (fachowo nazywa sie to chyba enostozą).
Może to być także zwichnięcie któregoś stawu lub stłuczenie, możliwe też że naciagnął jakieś ścięgna.
Jeżeli kontuzja nie jest poważna (a z tego co Ananas piszesz nie jest  :) ) pies utuka kiedy łapa sie "zastoi" podczas np. leżenia. W momencie kiedy psisko przejdzie kilka kroków ból trochę ustępuje i tym samym kulenie jest mniej widoczne. Podobnie spotkanie z innym psiskiem pozwala trochę zapomnieć o bólu i ganiać prawie normalnie.
Kulawemu psu można pomóc ograniczając ruch na czas okolo 7-10 dni czyli spokojne spacerki na smyczy bez gonitw i szaleństw, oraz podanie zastrzyków ze srodków przeciwbólowych i przeciwzapalnych.
Po podaniu leków trzeba bardzo uważać aby nie pogłębić kontuzji ponieważ pies przestaje kuleć (leki przeciwbólowe działają nawet kilka dni) a kontuzja jest dalej więc trzeba nadal ograniczać ruch żeby dać czas na powrót do formy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedz #8 : 2004-05-19, 17:35 »

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #9 : 2004-05-19, 18:02 »
Mój pies raz też utykał, ale chyba tylko przez 3 minuty bo go coś swędziało i nie chciało mu się podrapać więc wykonywał ten oto ruch. Ale pies nie moze udawać. Psy poprostu nie mogą...
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Naomi151

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #10 : 2004-05-20, 07:09 »
Mi się wydaje że psy mogą udawać chcąć jakos zwrócić na siebie uwagę, zwłaszcza pies mojej koleżanki jest szczególnie pomysłowy w tym. Możliwe, że naprawdę ją coś bolalo, ale jak pisałaś że Zuzia później normalnie biegała z innym psiakiem to chyba jest ok.
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #11 : 2004-05-20, 20:55 »
Cytat: Naomi151
psy mogą udawać chcąć jakos zwrócić na siebie uwagę,

to było właśnie to...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Zuzia utyka, a raczej perfidnie udaje...
« Odpowiedź #12 : 2004-05-23, 13:54 »
Pewnie sobie zwichnela lub nadwyrezyla lapke :( ...jak jej nie przejdzie to idz do wet :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 25 zapytaniami.