Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !  (Przeczytany 68541 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Apiska

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #30 : 2004-05-08, 18:42 »
Dziś mój Apisek złapał 2 kleszcze na łącę. Jeden na tylniej łapce (łatwo się go wyciagnęło) a drugi przyczepiłsię koło jajek :( 30minut męczyłysmy się z mamą aby go wyciagnać, tzn. została głowa :( i zaczeła wchodzić do Apisia :( Ciagle jakoś się wyślizgiwał :( Aż wreszcie przyszła do mnie qumpelka, pogadac i ją poprosiłam i wyciagnęła (Ona to już ma wprawe). No a tak się Apisek wycierpiał, smutny chodził :( ( W poniedziałek idę dla niego po leki (maśc, spray itp)
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #31 : 2004-05-08, 21:26 »
Cytat: Wiedźma

A wbite kleszcze czesciej wyciagaj niz co kilka dni. Jesli zrobi sie to szybko (nie pamietam, ale jest na to kilka czy kilkanascie godzin), to jesli kleszcz jest nosicielem jakiegos chorobska, to jeszcze nie zdazy nim zarazic.


Kleszcze wyciągam prawie codziennie, a codziennie zciągam te łażące i oglądam, czeszę( na moje psy Frontlain nie działa). Ja już nie mam siły co za cholerne pasożyty.
Zapisane

pola

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #32 : 2004-05-08, 21:46 »
Asinka jak to Frontline nie działa na nie ???? :| a czego z serii frontlinu używasz ??? /tzn. w jaki sposób aplikujesz na pieski Frontline ;)/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedz #32 : 2004-05-08, 21:46 »

NaNcY

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #33 : 2004-05-08, 22:00 »
wlasnie co najlepiej?? pod jaka postacia??
Zapisane

Flaś

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #34 : 2004-05-08, 23:11 »
My mamy te zkrapiane, w fiolce i jest gites :wink:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #35 : 2004-05-09, 09:47 »
aha
Zapisane

Husky13

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #36 : 2004-05-09, 10:04 »
Heh Pies mojej Babci - SP Kuba Zdechl przez 7 kleszczey(moja babcia ma domek na wsi) Dostal zapalenia Opon mozgowych a tez nic niebylo widac :(
Zapisane

pola

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #37 : 2004-05-09, 12:28 »
no a my mamy tak jak Flaszeczka i to sei rozprowadza po całym ciałku i tata mówił że jak z nią jedzie tam do pracy to łazą po niej kleszcze ale sie nie wczepiają  :shock:
Husky - u nas też moglo być ... :roll: :(
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #38 : 2004-05-09, 15:48 »
moj psiak nie jest cierpliwy ale jesli chodzi o kleszcze to wie ze chce mu sie pomoc i siedzi spokojnie  :)  zawsze mi sie udaje wyciagnac calego zostaje tylko golka przez kilka dni ale potem wszystko ladnie schodzi. nie mozna tylko olejem kleszcza smarowac bo to jeszcze gorsze. a ktos wie moze co najlepsze na kleszcze??
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

Forum Zwierzaki

Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedz #38 : 2004-05-09, 15:48 »

awangarda

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #39 : 2004-05-09, 20:47 »
ja kleszcze wyciagam specjalna taka pensetka co w zoologicznym kupilam i nigdy niezostaje glowa ani nic.... a dzisiaj u weta bylam z cala moja trzoda i wszystkie sa juz po zabiego smrodzenia:P:P i juz sie niemaja prawa kleszcze iich tykac:P:P nibylo to drogie a podobno bardzo skuteczne skuteczniejsze niez te preparaty ze sklepow!!
Zapisane

pola

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #40 : 2004-05-09, 20:53 »
a jaki to jest zabieg smrodzenia ,awangardo ??? :hmmm:
;)
Zapisane

awangarda

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #41 : 2004-05-10, 15:49 »
oj no wlasnie niewiedzialm jak to tak w skrocie napisac:P po prostu tak na kark taki jakis preparat zakrapia i to sie ponoc z lojem po calej skorze rozchodzi:P
Zapisane

Asinka 22

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #42 : 2004-05-11, 11:37 »
Cytat: pola
Asinka jak to Frontline nie działa na nie ???? :| a czego z serii frontlinu używasz ??? /tzn. w jaki sposób aplikujesz na pieski Frontline ;)/


już miałam i to na skórę i to w spreyu, a tak pozatym moje dwa psiury są beżowe, a jasne kolory to jest to co kleszcze lubią najbardziej !
Zapisane

Andziek

  • *
  • Wiadomości: 362
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #43 : 2004-05-13, 19:22 »
awangardo ile taki zabieg kosztuje u weta??
Zapisane
Lepiej być w kropce niż w martwym punkcie...

Asinka 22

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #44 : 2004-05-15, 14:54 »
wreszcie wyszło to cholerstwo - na szczęście obyło się bez komplikacji. I znowu Frontline na skórę, jak na razie zdychają te france. Wczoraj po spacerku w lesie moje psy tak oblazły kleszcze, że czegoś takiego nie widziałam, jakaś plaga  :grr:  :grr:  :grr:  Musiałam biegiem wracać do domu i to mordować, ja chyba będę biła rekordy w mordowaniu kleszczy, w sumie z dwóch psów zdjęłam 24 kleszcze !!!!!


zbyt szybko pochwaliłam - właśnie wyciągnęłam 3 WBITE KLESZCZE,  co prawda zdechły ale jeszcze zdążyły się wbić i trochę napić - czy wy też macie taki efekt po tym Frontlain (czy jak to tam się pisze). Mój pies jest już ma całą klatę w guzach po pogryzieniach, nie pójdę już do lasu.  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedz #44 : 2004-05-15, 14:54 »

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #45 : 2004-05-21, 14:08 »
Wrzuce tu wypowiedzi z innego forum:
  Temat: kleszcze / scharick
Mam 4-miesięczna bernardynke i 2,5-miesięczną sukę owczarka belgijskiego. Moja działka położona jest blisko na ternie lasu i pomimo, że psy mają pełną swobodę ruchu (2,5 hektara) to moj spokój zakłócają kleszcze. Psy mają podane preparat Frontline jednak dziennie muszę wyciągać po kilka klesczy z każdego z nich. Może z doświadcznia znacie jakies lepsze sposoby na zapobieganie kleszczom ponieważ obawiam się ze ma to marny skutek dla psiakow.
Opinie/odpowiedzi: adventix  19 maja 2004 daria [ odpowiedz ]
 mam 8 miesiecznego beagla,nigdy nie mial kleszcz(odpikac) choc podobno w okolicy jest ich duzo-my tez teraz mamy adventix,wiec chyba dziala:)))
 .  18 maja 2004 Monika [ odpowiedz ]
 Witaj, my mamy 10-miesięczną Goldenkę i też stosowaliśmy Frontline. Ale pewnego dnia nasza mała złapała kleszcza i bardzo nas to zdziwiło. Ponieważ kleszcz ("nasz" pierwszy)był pod okiem i utworzyła się spora kulka (dziwnie spuchło)poszlismy do weterynarza. Okazało się, ze kleszcz już był martwy. I weterynarz powiedział nam,że Frontline nie odstrasza kleszczy tylko je zabija. I dlatego znajdujesz kleszcze na psiakach. "Frontline zabija kleszcze przed upływem 48 godzin,tj.przed okresem, kiedy występuje największe ryzyko przenoszenia chorób. (...) Martwe kleszcze najczęściej odpadają w sposób naturalny, czasem jednak mogą pozostać przyczepione do skóry" (spisane z ulotki Frontline). Natomiast weterynarz polecił nam Adwantix firmy Bayer, ponieważ jest troszkę tańszy a działa bardzo dobrze."Advantix nie tylko zabija kleszcze, ale również odstrasza je, chroniąc w ten sposób psa najskuteczniej" (spisane z ulotki Advatnix). Spróbuj może Advatix, ale na 100 % to nie gwarantuję, ze kleszczy nie znajdziesz. Pozdrawiam!!!
 
Koniec cytatu.Szukalam w necie tego preparatu,na stronie Bayer rowniez,nie moge znalezc.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Nicka

  • Gość
Kleszcz - ZOSTAŁA GŁOWA !
« Odpowiedź #46 : 2004-05-23, 09:16 »
Trjeśli zostaje SAMA GŁOWA, ale podkreslam SAMA GLOWA, mozna nalozyc na nia duza warstwe masla, i wtede wyjdzie, a jan nie (jak to bylo w moim przypadku..no mojego pieska:)) to pan wet. musia rozciac mu skore i sam jakos wyciagnal...powodzenia:*
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.087 sekund z 27 zapytaniami.