Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Preparaty na sierść  (Przeczytany 5830 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Preparaty na sierść
« : 2004-05-19, 12:07 »
Mojemu psu zaczęła wypadać sierść :( Znacie jakieś dobre, sprawdzone preparaty, aby sierść nie wypadała ? Dodam, że pies ma 6 miesięcy i jest krótkowłosy.
Pozdrawiam ;)
Zapisane
-

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #1 : 2004-05-19, 12:32 »
A co papusia? Możesz mu zapodać oleju jadalnego, oliwki z oliwek doryjnie, jeśli gotujesz - to i siemie lniane do żarcia.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

olc!a

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #2 : 2004-05-19, 12:43 »
No właśnie co do sierści...
Moja sucza na siemie lniane natychmiastowo reaguje albo wymiotami, albo biegunką. Przestaliśmy dodawać do żarcia i jest spokój, tylko czym można to zastąpić, żeby kudełki takie ładne były...?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Preparaty na sierść
« Odpowiedz #2 : 2004-05-19, 12:43 »

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #3 : 2004-05-19, 12:43 »
Dzięki Myszko ;)
Zapisane
-

Kat&Seja

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #4 : 2004-05-19, 12:44 »
Ja znam na sierść kerabol...toto ma w sobie biotyne i cynk dobrze wpływajaca na skórę i wlos.. a teraz dla odmiany kupiłam z firmy Bephar zestaw witamin na sierść( przeciwko wypadaniu i wspomagajace odrastanie plus wzmocnienie skóry w razie chorob, czy ogolenie kłopotow skórnych).
Ceny obu okolo 25 zl.
A oliwka z oliwek tez jak najbardziej..ja swojej leje do miseczki z papu...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #5 : 2004-05-19, 13:04 »
Olciu - Oliwa z oliwek lub olej słonecznikowy. Lub inny jadalny  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

olc!a

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #6 : 2004-05-19, 13:09 »
Dzięki :) A to starczy? Żadnych dodatkowych preparatów? :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #7 : 2004-05-19, 13:12 »
Jeśli będzie miała nadal jakieś braki - to tak. Niemniej, mojej starcza oliwa i żółtko raz na jakiś czas ;) Plus sucha E. co jakiś czas.

Jak widzę, że zaczyna się dobierać do żwirku w kuwecie - zapodaję Calitix - preparat wapniowo - witaminowy. Ciężko go przedobrzyć, ale i tak opakowanie starcza mi już na dwa lata :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #8 : 2004-05-19, 13:41 »
ta ja mam w takiej zielonej puszeczce od weta takie coś i to jest preparat biotynowo jakiś i się zwie bodajże BIOTIDEX na sierść mi dał i faktycznie  już tak nie wypada  a i urosla dłuższa ale do prawdziwej seterzej urody to jej jeszcze daleko :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Preparaty na sierść
« Odpowiedz #8 : 2004-05-19, 13:41 »

bea100

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #9 : 2004-05-19, 16:04 »
Ja polecam tzw psi tran (,,Vitalin") jest skuteczny i na olejach  :wink:
A teraz ,,tajemnica najlepszych hodowców": dla piesków o miekkiej/długiej i jedwabistej sierści (Setery, Spaniele, Yorki itd) zalecany olej z wiesiołka (można kupić w aptece za grosze). W zalezności od masy/ od malutkiej kawowej łyżeczki po stołową łyżkę dla dużych ras.
Zapisane

Ndal

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #10 : 2004-05-20, 18:45 »
Ja swojej dawałam na zmianę olej i tran (zwykły tylko trzeba uważać żeby w aptece babka nie dała o miętowym smaku :lol: ) do jedzonka, oprócz tego preparat z biotyną
Zapisane

aangellaa

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #11 : 2004-05-20, 23:08 »
Wit A+E ale nie stale, tylko przez jakis czas, np jedno opakowanie niech zje, i tran,codziennie 1 tabl. mojemu pieskowi naprawde bardzo sie polepszyla siersc,polecam baaaardzo!!!
Zapisane

Nicka

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #12 : 2004-05-23, 09:49 »
a siersc? Czesto czesac:P i sa rozne preparaty.wystarczy zapytac sie wet lub w aptece;]
Zapisane

Flaś

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #13 : 2004-05-23, 12:23 »
może on po prostu nie toleruje tego, co mu dajesz do amku ??? Co dajesz ?? :mysli:
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #14 : 2004-05-23, 12:54 »
moze poprostu lnije?? no niewiem ale to taki okres
Zapisane

Forum Zwierzaki

Preparaty na sierść
« Odpowiedz #14 : 2004-05-23, 12:54 »

onka

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #15 : 2004-05-27, 12:05 »
ja długo walczyłam o piekną sierśc u swojej grzywaczki (owłosinej  ;)  oczywiscie  :lol: )
po pierwsze jak ja kupiłam to była wystrzyzona jak nieboskie stworzenie  :roll: ,kondycja sierści była po prostu fatalna,bo mimo tego ze krótka to była twarda i szorstka w dotyku (gdzie u grzywaczy owłosionych sierśc powinna być jak puszek) ,przebarwiona i wogóle w opłakanym stanie był cały pies  :?

zaczęłam więc od dobrej karmy- tutaj teraz daje Royal Canin ,do tego witaminy na sierśc typowo- w płynie jako olejek Laveta Super (koszt około 27zł) za buteleczke i po pare klopli dziennie do jedzonka ,Vetriderm - na skóre i sierśc ,dla psów liniejacych i po chorobach skórnych odbudowujacy stukture włosa- min z biotyną
no i siemie lniane - zalewałam woda i takiego glutka dodawałam do jedzonka

do tego pielęgnacja siersci - kosmetyki dobrych firm nie uczulające,odzywki itd

no i w ciagu 5mcy udało mi się:) (no lokata I i ocena doskonała + złoty medal :wink:  na wystawie)
sierśc sie pieknie błyszczy ,sunia nie ma uczuleń i swietnie wyglada
także pracy jest wiele bardzo ale warto  :D
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #16 : 2004-05-27, 12:33 »
Ja mam teraz kłopoty  z moja sunia której po trymowaniu nie chce odrastać wlos. Dostała zapalenia mieszków włosowych. Od weta dostalismy preparat antyseptyczny do kąpieli i stosujemy od 2 tyg...zobaczymy czy podziala. dziwie się temu, bo seja była już trymowana, ale nigdy do zera. Włos odrastal jej pięknie...a teraz stoi!!
zapomnialam dodać ,że moja niuńka przechodzi ciąże urojona...( po pierwszej cieczce!!).
teraz przyznam się ,że nie wiem co sie dzieje...daję jej kerabol z biotyna i cynkiem, do miski z woda Lavetę ( ale nie tą super tylko zwykłą), do żarcia oliwke z oliwek i nic! od  trymowania jest teraz 3 tygodnie a jej w zasadzie tylko podszerstek rośnie a nie włos okrywowy. Przedtem miala sztywne włoski , jak powinna miec- a teraz tylko puszek wewnętrzny.
Może cos poradzicie???PLIZZZ!!
Zapisane

onka

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #17 : 2004-05-27, 12:54 »
specjalny szampon spróbuj dla psów szorstkowłosych np
a propo ciązy urojonej to moja suka juz jest na szczęscie po urojeniu  :roll: ale masakra normalnie co ja z nia miałam przez to,mało z tego po3 mcach dostała znowu cieczke i własnie kończy i mam nadzije,ż eznowu sie urojeniem sie nie skończy
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #18 : 2004-05-27, 13:32 »
Mam dla szorstkowłosych...kurczę...wszystko mam ale nic nie daje..Kurcze...jak włos może nie rosnać???
A ciaże urojona to naszczęscie lekko przechodzi..jak narazie... Tylko piszczy...jest osmetniała , pieszczotliwa..spi non stop i kopie w domu. I ma mleczko  w cycusiach ..ale nie ma ich powiekszonych , ani jej nie wycieka....poprostu przy naciśnieciu mi kapło...ale przyznam ,ze zupełnie innego psa mam w tych dniach. A gdzie moja diablica??
Zapisane

onka

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #19 : 2004-05-27, 14:12 »
oj no to szybko do weta po tabletki przeciw laktacji!!! i nie piescic suni ,duzo ruchu bardzo  bo moze nie byc dobrze :(
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #20 : 2004-05-27, 14:43 »
No...tylko czekam na kasę...bo koniec miesiąca przyciska..ale polecę jak tylko dam rade.
Nie nie pieszcze pieszczochy bo wiem ,że nie wolno! traktuję jak mężczyznę :P
A twoja grzywaczka tez miala po pierwszej już???
czy miala podobne objawy??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Preparaty na sierść
« Odpowiedz #20 : 2004-05-27, 14:43 »

onka

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #21 : 2004-05-27, 15:57 »
no moja mała ma juz  2,5 roku więc to nie była pierwsza cieczka - w pażdz miała szczeniaki ,w lutym dostała cieczke potem sobie uroiła - zastrzyki tabletki na laktacje i teraz znowu w maju dostała cieczke i sie boje ze znowu jej odwali :(
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #22 : 2004-05-28, 08:28 »
No...czyli mity,że jak urodzi szczeniaki to juz się skończa urojone to naprawdę mity. Ja się tu na moim osiedlu wielu ciekawych rzeczy dowiaduje...oczywscie w stylu "zabobony" wyssane z palca. jedna pani radziła mi nie czekac i dopuscic Seje ( seja ma teraz 9 miesięcy :( )...inna poczekać z rok. A jeszcze inna mówiła , zebym koniecznie ja "zaciążyła" bo jak nie to ropomacicze będzie miec(a  jak będa szczeniaki to nie dostanie). I takie tam rożne ploteczki. Z takich ploteczek i dopuszczania niewystawowych suk, mam już na osiedlu dwa mioty ( sznaucerki olbrzymki i mini), ktorym połowa miotu odeszła do psiego raju i jeszcze cesarki byly.
Moja seja jest niewystawowa i nie będe jej dopuszczać...dlatego powoli kluje mi się myśl o sterylce ...ale bardzo powoli bo to decyzja starsznie trudna.jeślibym  się na nia zdecydowala to nie dla wygody braku ciaz urojonych i cieczek, a własnie jako "profilaktyka " przeciw ropomaciczu i guzach sutka....choc i tak to nigdy do końca nie pomaga...
Zapisane

kustosz82

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #23 : 2004-06-28, 17:02 »
Biotyna - podawaj psu biotynę. Jest ona dostępna w sklepach zoo , w formie proszku najczęściej, Zapobiega wypadaniu sierści i nadaje jej ładny wygląd , albo środek który się nazywa VITALIN- jest to środek w płynie na bazie oleju posiadający wit.
Zapisane

Marco

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #24 : 2004-06-28, 18:48 »
u bokserków i bokser mixów to normalne ze serść wypada, boksery lenia sie przez cały rok tak samo intesywnie:) Inne ps np. lenią sie na  lato. A w inne pory lzej i mniej, natomiast boksery(mix) nie zaleznie od pory tylko 365 dni w roku 24 h /doba :P:P Pozdro
Zapisane

onka

  • Gość
Preparaty na sierść
« Odpowiedź #25 : 2004-06-29, 22:30 »
Maciejka? i jak tam z tą sierscią lepiej juz dajesz cos psu? nic sie nie odzywasz
ja dalej daję swoim psom siemie lniane mielone,zalane woda ,robi sie glutek i golden sie zajada tym strasznie a grzywaczka nie koniecznie ,więc dodaje jej dosłownie odrobine joguru za którym przepada ale nie dostaje bo sie drapie po nim  :?  ale odrobina jogurtu do siemienia i zjada wszystko i wygląda śiwtnie :)
drugi złoty medal mamy :D lok doskonała (znowu przegrałysmy zwycięstwo rasy z championką :roll:  ale jeszcze jej pokażemy ;) ) ale w opisie co po prostu było dla mnie najważniejsze- "włos bardzo dobry w gatunku" !!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 27 zapytaniami.