Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: trze tylkiem o ziemię  (Przeczytany 11507 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

absencja

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« : 2004-06-06, 21:21 »
dzisiaj na spacerze zobaczylam, że dzikuś wyciera kuper o ziemię. umylam wyżej wzmiankowany, nie mieszkam z nim, więc nie moge go oglądac, kazalam tacie zwracać uwagę. nie wiecie co to może być? piec jest odrobaczony, nie ma pchel, kuperek wyglada calkiem normalnie...jakieś pomysly?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #1 : 2004-06-06, 21:25 »
iść na czyszczenie gruczołów odbytowych. Powinno pomóc. Mój pies też tak miał, teraz regularnie chodzimy do weterynarza na w/w zabieg i już nie ma takiego problemu.
Zapisane

Meggy

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #2 : 2004-06-06, 21:26 »
OO,moja sunia ma to nie raz :lol: Szczególnie "saneczkuje",jak na polku robi kupkę i coś przyklei jej się do sierści.Wtedy jeździ nawet po asfalcie.Oglądaj pieska,ale wydaje mi się,że to nic groźnego skoro nie wykazuje żadnych oznak choroby :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedz #2 : 2004-06-06, 21:26 »

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #3 : 2004-06-06, 21:31 »
ale oczyścić gruczoły należy tak czy siak, bo one się tam gromadzą i mogą doprowadzić do stanu zapalnego :roll:.
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #4 : 2004-06-06, 21:31 »
ale może jednak jakieś robaki?
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #5 : 2004-06-06, 22:05 »
ja stawiam na gruczoly... wiec do weta koniecznie. przechodzilam to nie raz ...  :(  i niestety na tym sie nie skonczylo  :(  
ale to bardzo czeta przypadlosc, nie ma sie czego bac. a moze sie okazac, ze to cos innego, ale tak czy inaczej trzeba isc na wizyte.
Zapisane

Flaś

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #6 : 2004-06-06, 22:50 »
A czy z psem TRZEBA isc na czyszczenie tych gruczołów ???
Bo my jeszcze nie byliśmy ... :mysli:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #7 : 2004-06-06, 23:45 »
Moja sunia też tak robi. Jak coś się przyklei do pupci i psiak wtedy tak robi to po prostu go swędzi, ale jeśli to jest częste i nic nie wskazuje na to, że swędzenie może być przyczyną mogą to być gruczoły i wtedy powinno się pójść do weta.

Dalmafreciak
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #8 : 2004-06-07, 07:56 »
to nie jest nic strasznego, wiec lepiej isc. troche to nieprzyjemne dla pieska, ale szybko i po wszystkim. moja po takich paru zabiegach niestety musiala miec operacje i usuniete te gruczoly, ale na ogol konczy sie na tym, ze co jakis czas trzeba po prostu pojsc z psem do weta i juz.
i jesli to nie przeszlo, lepiej isc do weterynarza, bo pies sie meczy z tym, a po co.
Zapisane

Forum Zwierzaki

trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedz #8 : 2004-06-07, 07:56 »

Nicka

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #9 : 2004-06-07, 08:30 »
Byćmoże ma robaki? Idz do weta...tak to sie nie da stwierdzic :roll:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #10 : 2004-06-07, 09:20 »
Moja Maja np. nie robi tego często, więc u weta w tej sprawie nie byłam. Czasem piesek z powodu swędzenia może potrzeć pupką o ziemię czy dywan ;) Ale w takim przypadku gdy Dzikuś robiłby to często też oczywiście radzę pójść do weta. Niech zwierzak się nie męczy :D Więc niech właściciele psiuna obserwują go.

Dalmafreciak
Zapisane

Cathycash

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #11 : 2004-06-07, 09:27 »
Mój piesek kiedyś tak robił... był u weta na oczyszczaniu tych gruczołów i ... go ugryzł :P Nie dziwię się... jakby mi robili coś takiego  :roll:  :lol:
Zapisane

ixa

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #12 : 2004-06-07, 09:52 »
moja sunia też tak robi co chwile i nie tyko na polu akle nawet w mieszkaniu smiesznie to wygląda bo ma kopiowany ogon i jak tak siądzie to smiesznie to wygląda przesuwa i odpycha się przednimi łapami a na tylnych siedzi :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol:  :lol: on poprostu sem tylek wyciera
Zapisane

absencja

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #13 : 2004-06-07, 13:26 »
dzięki wszystkim, dziswiaj podobno już nic nie wycierał...zobaczymy, jesli to si epowtórzy, to trzeba bedzie sie do weta przeleciec. robali raczej nie ma, był odrobaczany niedawno, nic z niego nie wyszło, wygląda na zdrowego...
ixa, on się chyba trochę męczy, nie sadzisz?
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #14 : 2004-06-07, 23:47 »
Moj co prawda nie saneczkuje,ale ciagle gryzie sie pod ogonem :roll: i od kilku dni smierdzi w okolicy zadu...nie wiem co jest :roll: robakow nie ma.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Forum Zwierzaki

trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedz #14 : 2004-06-07, 23:47 »

NaNcY

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #15 : 2004-06-08, 00:06 »
uuu jak śmierdzi to nie dobrze...
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #16 : 2004-06-08, 00:11 »
Czy to moga byc wlasnie gruczoly?
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #17 : 2004-06-08, 08:14 »
Aszka, to na pewno s gruczoły - ta wydzielina z gruczołów taki mikroklimat zapodaje  :lol:  Psa pod pachę i do weta na oczyszczenie
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #18 : 2004-06-08, 10:19 »
Pod pache to troche trudno bedzie :lol:  :lol:  :lol:
Zapaszek rewelacja,musze to przyznac :roll:
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

NaNcY

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #19 : 2004-06-08, 10:33 »
ja zapaszku nie zazdroszcze...
hmmm mój nigdy nie miał czyszczonych gróczołów.... :?
Zapisane

DorotaP

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #20 : 2004-06-08, 13:05 »
Jeśli zapach jest intensywny i pieskowi zadek "dokucza" to stanowczo sądzę że do weterynarza trzeba iść - niech obejrzy.

Mam wątpliwości czy czyścić te gruczoły regularnie?? Chodzi mi konkretnie o słowo"regularnie". Mi weterynarz poradziła żebym czasami podawała psicy suchą karmę (wspominam że pies je jedzonko przygotowywane przez nas). Chodzi o to aby kupki były twarde i w ten sposób gruczoły opróżniają się same. Nie jestem przeciwniczką czyszczenia tych gruczołów, ale sądzę że nie jest to rzeczą naturalną.
Ciekawe co o tym myślą mądrzejsi i bardziej doświadczeni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedz #20 : 2004-06-08, 13:05 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #21 : 2004-06-08, 13:21 »
Dorota - naturalnie, to wilki żarły jak leci - skórę, mięso, gnaty, czasem sie jaki kamulec zdarzył - twarde, nie? To i się gruczoły przy sranku same czyściły. A teraz? Miękkie, gotowane papu, przechodzi przez doopkę jak masło, to i nie ma jak wyczyścić gruczołów. Jeśli nie chcesz suchego - obgotuj jakiego gnatka wołowego z dużą ilością chrzęści i daj do pożarcia.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

NaNcY

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #22 : 2004-06-08, 13:35 »
hoho no prosze jakie tu metody ... jestem pod wrazeniem
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #23 : 2004-06-08, 14:25 »
A możesz troszkę jaśniej? :mysli: Bo nie kumam :bezsilny: :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

DorotaP

  • Gość
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #24 : 2004-06-08, 19:12 »
Tak właśnie staram się robić jak pisze Myszka...
Ale ciekawa jestem czy "regularne" czyszczenie przez weterynarza gruczołów to jest dobry pomysł...
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
trze tylkiem o ziemię
« Odpowiedź #25 : 2004-06-08, 19:25 »
"Saneczkowanie" - oznacza bolesność lub świąd okolicy odbytu przy zatwardzeniu, zarobaczeniu, alergii, zapaleniu gruczołów przyodbytowych, utkwieniu w okolicy odbytu ciała obcego, np. źdźbła trawy. Konieczna wizyta u lekarza weterynarii.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 28 zapytaniami.