Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pierwsza cieczka ??????/  (Przeczytany 3642 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Czanga

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« : 2004-06-06, 21:06 »
jak.kiedy mozna sie spodzewac pierwszej cieczki...mam 4-miesieczna goldenke........kiedy..ktore dni cieczki sa wlasnie tymi dniami....jak rozpoznac oznaki zblizajacej sie cieczki........poradzcie
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #1 : 2004-06-06, 21:09 »
wiem że gdzieś koło 10 miesiąca ale u większych psów chyba szybciej
ale to i tak sprawa indywidualna każdego psa
Zapisane

Meggy

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #2 : 2004-06-06, 21:33 »
Z tego co wiem to u dużych psów występuje później koło nawet roku,a u małych szybciej.Moja szlauferka mini dostała dokładnie w wieku 6 miesięcy.Początkowo "truskawa"bardzo znacznie się powiększa,a dalej wydobywa się taka lekko różowa ciecz.Najlepiej jak codziennie będziesz przykładać papier i sprawdzać czy coś się nie wydobywa.Wydaje mi się,że jeszcze troszkę za wcześnie jak na tę rasę,ale może się mylę....
Zapisane

Forum Zwierzaki

pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedz #2 : 2004-06-06, 21:33 »

Dalmafreciak

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #3 : 2004-06-07, 00:18 »
Moja dalmatynka pierwszą cieczkę dostała już w wieku 7 miesięcy. Jest to sprawa indywidualna, każdy psiak rozwija się w innym tempie, tak jak i człowiek. Może zależeć to też od rasy psa, wielkości. Tak więc sądzę, że conajmniej 3 miesięca zostały jeszcze Twojej suni do pierwszej cieczki ;) A to dlatego, że poniżej 7 mies. cieczka raczej się nie pojawia (ew. rzadkie przypadki).

Dalmafreciak
Zapisane

Meggy

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #4 : 2004-06-07, 08:16 »
A to ciekawe!Nie wiedziałam,że moja sunia to żadki przypadek.... :lol:
Cieczkę dostała w 6 miesiącu i u większości moich znajomych,którzy mają małe psy(york,sznaucer mini)w tym właśnie czasie występuje.Natomiast u doga koleżanki pojawiła się w 12 miesiącu życia.... :roll:
Zapisane

Johny

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #5 : 2004-06-07, 08:26 »
Dogi de Bordeaux póżniej dojrzewają,dojrzewają płciowo i psychicznie do dwóch lat,u niektórych suk tej rasy,pierwsza cieczka pojawia się dopiero w drugim roku życia
Cytat: Czanga
jak.kiedy mozna sie spodzewac pierwszej cieczki...mam 4-miesieczna goldenke........kiedy..ktore dni cieczki sa wlasnie tymi dniami....jak rozpoznac oznaki zblizajacej sie cieczki........poradzcie

W pierwszych dniach suka ma okres i krwawi,potem zbliżają się dni płodne,wydzielina staje się wodnista,poznasz to też po tym,jak suka zachowuje się gdy zobaczy psa,piszczy wyrywa się ze smyczy,z początku odgania psy,ale gdy nadejdą dni płodne wystawia psu tyłek,odsłania ogonek i czeka na pokrycie,cieczka trwa 21 dni,ale lepiej suki dłużej pilnować i przez całą cieczkę,każda suka przechodzi to indywidualnie
Wpisz w wyszukiwarce "cieczka",możesz też wejść na [....]anię i użyć wyszukiwarki,w razie przypadkowego pokrycia szybko do weta
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #6 : 2004-06-07, 09:15 »
Meggy, u dużych ras to rzeczywiście rzadko się zdarza ;)

Dalmafreciak
Zapisane

ixa

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #7 : 2004-06-07, 09:57 »
narazie ne musisz się martwic twoa sunia jest jeszcze w okresie szczenięcym to dopiero 4 miesiące moja sunia  miała 1 cieczka jak miala 10 miesięcy a jest cockerką nie można powiedziec kiedy będzie i ustalic miesiąca  nie dowiesz się o tym od nas sunia będzie miala cieczkę w swoim czasie ty niemożesz osądzic to będzie w tym miesiącu w tym dniu o tej godzinie. O tym decyduje organizm.
Zapisane

Meggy

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #8 : 2004-06-07, 11:14 »
Dalmafreciak!A u dużych to sie zgadza.Nawet po roku może się pojawić! :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedz #8 : 2004-06-07, 11:14 »

alexandra

  • Gość
pierwsza cieczka ??????/
« Odpowiedź #9 : 2004-06-07, 21:44 »
Moja sznaucerka mini dostała wieku 7,5 mc :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.052 sekund z 26 zapytaniami.