Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wymiotuje pomocy  (Przeczytany 3452 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

metka

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« : 2004-06-05, 21:52 »
co robić gdy mój pies wymiotuje
Zapisane

cassandra

  • *
  • Wiadomości: 430
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #1 : 2004-06-05, 22:01 »
isc do weterynarza i sie spytac jesli nie jest to jednorazowe. czasami psu sie zdarza jak cos zje lub jest zdenerwowany, ale moze to byc tez objaw jakiejs choroby. wiec jezeli to sie powtarza to koniecznie do weta
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #2 : 2004-06-05, 22:07 »
metko a czy ty masz psa?? Bo pisałaś na beaglomaniakach że dopiero bedziesz miała. A na wymioty dobre są podobno paluszki i cola (wygazowana)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wymiotuje pomocy
« Odpowiedz #2 : 2004-06-05, 22:07 »

Meggy

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #3 : 2004-06-05, 22:22 »
Ja niedawno przez to z sunią przechodziłam.Kup w aptece(tylko powiedz,że dla psa,bo inaczej Ci go nie sprzedadzą)Nifuroksazyt w tabletkach,podaj,potem paluszki i colę(najlepiej doprowadź do wrzenia,ostudź i podaj pieskowi).Ja tak zrobiłam i Arika na drugi dzień była jak nowonarodzona!! :D
Zapisane

Madia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2977
    • WWW
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #4 : 2004-06-05, 22:39 »
Hmmmmm... Arika, fajne imię :)
Zapisane

amigo

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #5 : 2004-06-05, 22:44 »
A moze po prostu przeglodz pieska i jak mu nie przejdzie, to skontaktuj sie z wetem. Takiej mieszanki wybuchowej to ja sama bym sie bala napic (pisze oczywiscie o tej podgrzanej coli).
Zapisane

Puppy

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #6 : 2004-06-05, 23:35 »
o coli podgrzanej (dla człowieka) to słyszałam, że właśnie ma jakieśtam dobre właściwości na żołądek (pomijając te złe :]), ale musi być wygazowana. TYle, że ja bym się bała to pieskowi podać.
Mojemu maluchowi jak się zdarzy, to po prostu ma krótką głodówkę (jak chce to sobie bierze kajzerkę suszoną  z kaloryfera-samoobsługa :) )i jest dobrze.
Oczywiście tu chodzi o te pojedyncze przypadki. Jeśli to się zdarza częściej, to ja bym jednak weta odwiedziła, na wszelki wypadek.
Zapisane

Elfi

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #7 : 2004-06-05, 23:38 »
Oj ta cola to mnie troche przeraziła. Ja sama jej nie pije a dla pieska tym bardziej bym nie dała. Wiem natomiast, ze super działa jako odrdzewiacz.

Jeżeli wymioty są jednorazowe i nie ma przy tym biegunki to spoko, ale jeżeli trwa to dłużej to skontaktuj sie z wetem
Pieski mają to do siebi, że dosyć często wymiotują, jest to związane z ich ukladem pokarmowym (żoładek nie ma zwieracza to tak jakby sie nie zamykał).
Zapisane

pietia30

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #8 : 2004-06-05, 23:47 »
hmm u mnie sunia wymiotowała jak się najadła trawy na spacerze i kilu osobom to też się przytrafiło z tego co mi wiadomo to psy lubią pojeść trawkę i trchę kamyczków i piasku jest to potrzebne jak pisała elfi ich układowi pokarmowemu czyszczą go czy coś takiego ale jak za długo to będzie trwało to tak jak przemówcy --do weta :)
pozdrawiam   :wink:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wymiotuje pomocy
« Odpowiedz #8 : 2004-06-05, 23:47 »

olc!a

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #9 : 2004-06-05, 23:56 »
Od czasu do czasu pies wymiotuje, to nie jest nic strasznego, nie ma się czym przejmować ;) Ale jeśli to się często powtarza, to radzę przejść się do weta, może coś niedobrego się z psem dzieje...
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #10 : 2004-06-06, 10:00 »
mój często jak coś zje to wymiotuje ale zawse mu przechodzi...  :P ale koli nie próbowałam i coś chyba bym sie nawet bała :?
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #11 : 2004-06-06, 13:29 »
Cytat: sheep11
Hmmmmm... Arika, fajne imię :)


Dzięki!

Mi chodziło o to,by podać (doprowadzoną do wrzenia colę i całkowicie przestudzoną)na miseczce troszkę coli,a piesek i tak więcej niż łyżeczkę nie wychlipie.To wystarczy,napewno nie zaszkodzi...
Ten "przepis"podał mi właśnie weterynarz.Suni wszystko przeszło!! :D
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #12 : 2004-06-06, 13:37 »
no może dobrze wiedzieć na przyszłość :P
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #13 : 2004-06-06, 19:56 »
ja nie słyszałam o tej coli, nawet by mi do głowy nie przyszło :P
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Elfi

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #14 : 2004-06-06, 20:02 »
Metka i jak juz OK.....?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wymiotuje pomocy
« Odpowiedz #14 : 2004-06-06, 20:02 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #15 : 2004-06-06, 20:51 »
ja dla swego to kefir podaje i to mu w zupełności starcza
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #16 : 2004-06-07, 16:46 »
Meggy, ja też o tej coli słyszałam od weta i czytałam w jakiejś ksiażce o psach. Sama nie podawałam ale często spotykam się z tym ze ludzie to stosują i pomaga :wink:
Zapisane

Meggy

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #17 : 2004-06-07, 18:01 »
Cytat: Marta&Reks&Dzik
Meggy, ja też o tej coli słyszałam od weta i czytałam w jakiejś ksiażce o psach. Sama nie podawałam ale często spotykam się z tym ze ludzie to stosują i pomaga :wink:


Dokładnie,wiem,że niektórzy twierdzą,że to wariactwo,ale w wielu książkach o tym pisze(nawet hobby-sznaucery).Ja zaryzykowałam i naprawdę Arika przestała wymiotować.A żygała 3 dni.....
Polecam,warto zaryzykować ;)
Zapisane

ilia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1017
  • ...
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #18 : 2004-06-07, 18:25 »
hm....może faktycznie to będzie lepszy sposób niz latanie co 5 minut z psem na dwór, żeby sobie zwymiotował
Zapisane
Now sacrifice your apples to Ryuuk!

Meggy

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #19 : 2004-06-07, 18:44 »
Do tego paluszki,naprawdę! :oops:
Ja jeszcze podałam NIFUROKSAZYT i po pół dnia wszystko wróciło do normy! :D
Zapisane

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #20 : 2004-06-07, 19:41 »
Jak mój pies wymiotował podawałam mu dużo wody do picia, żeby się nie odwodnił.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wymiotuje pomocy
« Odpowiedz #20 : 2004-06-07, 19:41 »

Nicka

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #21 : 2004-06-08, 14:26 »
JAk to były jednorazowe wymioty, to nic nie rob, samo przejdzie. JAk czesciej, to zostaje weterynarz... :roll:
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #22 : 2004-06-08, 16:34 »
Meggy, ja czytałam  o tym sposobie cola+paluszki w takiej książce o chorobach, którą wypożyczyłam sama-wiesz-kiedy  :(
Zapisane

Kat&Seja

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #23 : 2004-06-08, 18:18 »
Nie wiem jak sie to ma do psów, ale z pepsi czy cola na powstrzymanie wymiotów to prawda. Tyle,ze to zalecaly mi lekarki w związku z dzieckiem.....i nie wygazowana a zagazowana na maksa i do tego zimna z lodowki...parę łyków, a powstrzymuje wymioty. Sprawdziłam na córce...dziala....a wygladalo mi to na zabobon babci jadzi...
Zapisane

Nicka

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #24 : 2004-06-08, 19:20 »
No nie wiem, jaki pies pilby cole, zreszta co na ludzi dziala, nie koniecznie na piesy...
Zapisane

NaNcY

  • Gość
Wymiotuje pomocy
« Odpowiedź #25 : 2004-06-08, 20:17 »
eh mój  by na pewno wypił... raz vet mówił żeby podawać siemię do picia i coś tam peplał ze ah pewnie niebedzie chcaił  A on ze smakiem wypił... :lol:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 28 zapytaniami.