Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Stary piesek  (Przeczytany 1987 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Zimoludka

  • Gość
Stary piesek
« : 2004-06-16, 16:41 »
Mam psa, jamnika, skończył w marcu 11 lat. Ostatnio jego wiek coraz bardziej zaczyna mu przeszkadzać w życiu. Nie ma już siły jak kiedyś, przez ostatni tydzień często leży i się trzęsie we śnie.  Już nie może jeść zwykłych chrupek bo mu shcodiz dziąsło z kła i jak weźmie coś twardego  do mordki to piszczy.  W ogóle to mu straaasznie śmeirci z pyska, z mamą myślimy, że to coś mu się w zołądku rozkłada. Mój pies jest straaasznym kopaczem, jak tylko pojedziemy an działkę to przekopuje wszystko, ostatnio mu nie pozwalamy kopać bo wtedy to nawet nie może wstać.
Moje pytanko jest takie- czy znacie jakies witaminki dla staruszków? Jakieś godne polecenia i w przystępnej cenie :) albo jeszcze jakieś psikadła do pyska lub tabletki żeby mu tak nie śmierdziało bo tego smrodu nie da się znieść :roll:
Zapisane

Faza

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #1 : 2004-06-16, 16:45 »
Jak miałam bokserka i tez mu "troszkę śmierdziało" to dawałam jej do gryzienia takie koski na czyszczenie ząbków Pedigrie, ale one są troszkę twarde...
Ostatnio jak byłam w sklepie zoologicznym to widziałam takie mięciutkie jakby rurki z kremem , a w środku był jakis psi odświeżacz.
Rozejzyj sie po sklepach zoologicznych, albo u weta na pewno coś znajdziesz.
 :D
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #2 : 2004-06-16, 16:53 »
o te rurki byłyby dobre :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stary piesek
« Odpowiedz #2 : 2004-06-16, 16:53 »

olimpia1400

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #3 : 2004-06-16, 17:00 »
a moja sasiadka daje swojemu smrodkowi jakies tabletki, dostala od weta...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #4 : 2004-06-16, 17:04 »
to ostatni dzwonek zeby isc do weta! pedem, piesek cierpi i nie moze jesc. Weterynarz wykona stosowny zabieg usuwania kamienia nazebnego, jezeli szybko nie zrobisz czegos z jego zabalami moga nawet wyleciec :(

Po 9 latach Gutex musial miec wyrywane 2 siekacze i 2 trzonowce
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #5 : 2004-06-16, 17:13 »
Dokładnie! Tu nie chodzi o dawanie smakołyków, ale o pomoc weta.. Musisz się zgłosić do lekarza ze swym jamniorkiem. A śmierdzenie z psiego pyszczka może świadczyc o jakiejś chorobie... więc radzę Ci jednak pójść do wetka  :)

Dalmafreciak
Zapisane

Emilka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #6 : 2004-06-16, 17:19 »
smrod z pyska to naturalne objawy kiedy pies ma osadozny kamien nazebny, zagladalas do pyska? czy zeby sa brazowe? Jezeli tak to do wetka sciagnac to swinstwo. Mysmy tez sie skusili na ten zabieg wlasnie z kuli smrodu ;)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #7 : 2004-06-16, 17:20 »
co do zabiegu to Kabi nie może mieć go zrobionego bo mu serducho nie wytrzyma i juz sie nie obudzi  :cry:  
to polece z Kabisiem jak najszybciej będę mogla :) dzięki
Zapisane

Emilka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #8 : 2004-06-16, 17:50 »
nie orientuje sie ale moze da sie usunac kamien (przynajmniej minimalnie) bez narkozy
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stary piesek
« Odpowiedz #8 : 2004-06-16, 17:50 »

Dalmafreciak

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #9 : 2004-06-16, 18:37 »
Moja Maja miała wyciągany fragment kości z pyszczka właśnie nie pod normalną narkozą, ale po podaniu 'głupiego jasia'. Nie była nieprzytomna, ale była senna, było jej obojętne to co się jej robi w pysiu, inaczej nie dałaby sobie tam nic zrobić, cały czas kręciła głowką.
Sądzę, że w tym przypadku wet mógłby zrobić dokładnie tak samo :) I nie byłoby obaw o serducho! Natomiast jeśli wet (nie wiem z jakich powodów!) miałby się nie zgodzić na podanie 'jasia' to zrezygnuj z tego lekarza, pójdź do innego, lepszego :) Wiadomo, że nie ryzykowałabyś życia swego psiuńcia! :)

Dalmafreciak
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Stary piesek
« Odpowiedź #10 : 2004-06-16, 19:11 »
Cytat: Emilka
nie orientuje sie ale moze da sie usunac kamien (przynajmniej minimalnie) bez narkozy
Owszem, da się. Hanka ma 15 lat i chorą wątrobę. Kamień ma usunięty.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Zimoludka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #11 : 2004-06-16, 20:13 »
Tylko, że Twoja Maja jest szczeniakiem
Pójdę do weta i się wtedy popytam dokładnie. Chcoiaż już 3 lata temu wet mamie powiedział, że taki zabieg byłby sporym ryzykiem, a co dopiero teraz :(
Zapisane

Emilka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #12 : 2004-06-16, 20:23 »
najlepiej pogadaj z kilkoma wetami, a taki zabiek tak czy siak trzeba zrobic bo to cierpienie straszne dla psa....

Hanka Myszki tez chora i staruszka a dobry wet kamien usuna i bez narkozy
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #13 : 2004-06-16, 20:41 »
Właśnie tak! Musisz poszukać dobrego weta :) Poznań to duże miasto, wetów napewno jest wielu, jakiś dobry napewno się znajdzie ;)
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #14 : 2004-06-16, 20:53 »
pójdę do najliższej kliniki bo podobno jest najlepsza w okolicy :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stary piesek
« Odpowiedz #14 : 2004-06-16, 20:53 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Stary piesek
« Odpowiedź #15 : 2004-06-16, 21:23 »
ja widziałam take tabletki za 11 zł chyba od których nie śmierdzi z pyska dla psów i wogle sierść nie śmierdzi etc
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Stary piesek
« Odpowiedź #16 : 2004-06-17, 08:17 »
a po zabiegu to trzeba by szorować zębiszcza żeby znowu się dzxiadostwo nie zrobiło... słyszałam o akcji Uśmiech Pupila... co o tym sądzicie?  www.usmiechpupila.pl
Zapisane

Nicka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #17 : 2004-06-17, 16:00 »
KOCHAM JAMNIKI! NIEstety, nie znam zadnej sqtecznej metody, ale moze drozdze piwne? fajnie wzmacniaja, i naprawde sa dobra! nio nie w smaq, ale dzialaja!!! pozdryz pieska;]
Zapisane

aneta

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #18 : 2004-06-17, 16:01 »
Ja kupowalam mojej takie paleczki florofilowe, wlasnie na zabicie tego "zapachu". Ale pozniej sie okazalo ze to nie bylo spowodowane tym zapchem a stanem zapalnym w zebie, a nawet w trzech zebach. Miala je wyrywane pod narkoza. To sie dzialo w tamtym roku, czyli miala 10 lat. Teraz znow jej smierdzi...
Daje ania.pl/index.php?name=PNphpBB2&file=viewforum&f=55&sid=2d2c1e0f4926850e127dad62b37a72a6]linka gdzie mozecie sobe poczytac o przeciwdzilaniu odkladania sie kamienia itp.
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #19 : 2004-06-17, 16:08 »
Akcja "Uśmiech Pupila" to fajna sprawa :) ale akcja się skończyła pod koniec maja, tylko stronka dalej działa, ale darmowych 'przeglądów' ząbków już nie przeprowadzają ;)

Dalmafreciak
Zapisane

Zimoludka

  • Gość
Stary piesek
« Odpowiedź #20 : 2004-06-17, 18:09 »
Kabi też ma pewnie stan zapalny na zębach.
Ninca dzięki za podrowionka :)
być mzoe jutro pojdę do weta to się odezwę
Zapisane

Forum Zwierzaki

Stary piesek
« Odpowiedz #20 : 2004-06-17, 18:09 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.114 sekund z 27 zapytaniami.