Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Pchły i jakieś czarne male robaczki  (Przeczytany 20322 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Flaś

  • Gość
Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #30 : 2004-09-03, 18:42 »
Watpie ... :roll:
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #31 : 2004-09-03, 18:54 »
hey kora juz wykapnana i wyskubana jutro idziemy kupic jej jakis preparat wiec trzymajcie kcuki aby wiecej nie miala tych pchelek trzeba je zabic :evill:

Dalmafreciak

  • Gość
Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #32 : 2004-09-03, 18:57 »
Zamieszałeś nam w głowach tym celowym zapchleniem psa, wizura, to teraz proszę Cię, wytłumacz o co chodzi, bo pierwsze o czymś takim słyszę... :shock:

Dalma
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedz #32 : 2004-09-03, 18:57 »

Roxette

  • Gość
Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #33 : 2004-09-03, 19:45 »
Cytat: agnes211
chyna frontline i wyczesanie bo po co pryskać psa a potem to z niego zmywać ? pryska sie chyba po to aby preparat działał jeszcze przez jakieś 3miechy(w przypadku frontline).Łatka nie miała pcheł od dzieciństwa a mrówcia nie miała ich nigdy bo są zabezpieczane właśnie frontlinem ;)

To w jakiej kolejności psa spryskać i wymyć powinno być wiadome :roll:  :wink:
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #34 : 2004-09-03, 20:09 »
8)
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

Himka

  • Gość
Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #35 : 2004-09-11, 10:44 »
Cytuj
PDo weta po preparat przeciwpchelny,np.FRONTLINE,prysznic i główka nie boli

Tylko po zakropleniu frontlina odczekaj przynajmniej 48 godz z kąpielą!! bo go zmyjesz! Również nie powinno się 2 dni przed zakraplaniem kąpać psa! :roll:
Zapisane

Alex.

  • Gość
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #36 : 2005-11-05, 18:00 »
Moja Nuśka niedawno złapała pchły - zgroza... za ch nie umiem tej plagi wytępić :| Możecie napisać na czym polega to odpchlanie, jak to się odbywa. Bo właściwie na Nuce pchły znajduje rzadko, czasami jajka, ale nawet jak nic na Niej nie ma obecnie, to i tak się drapie, a nawet włazi pod łóżku i trze plecy :( Wykąpałam Ją i Jackie'go już pare razy, spryskuje Ich "Sabunolem" z drSeidla, Nuna była zakraplana kroplami "AmiWet" ale już przestały działać. Napiszcie o tym odpchlaniu, prosze :cry:
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #37 : 2005-11-05, 18:10 »
Jak moją Lass zaatakują pchły to zwykle kupuje bardzo silny preparat, którego jest tyci-tyci za 4 złote. Niestety ostatnio nie pomógł :roll: zwykle najlepiej działa obroża przeciwpchelna, ale okropnie śmierdzi i pchły uciekają, więc lepiej aby pies był na dworze przez jakiś czas ;) potem już tylko kompiel, bo roi się w sierści od gówienek i martwych jajeczek pcheł. Lassie ostatnio znowu ma pchły :| wybieram się z nią do weta, albo spróbujemy założyć jej tylko obrożę, mam nadzieje że coś da :wink:
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Alex.

  • Gość
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #38 : 2005-11-05, 18:12 »
Myślę o tej obroży... u mnie w zoologiku są takie z Hiltona. Dobre są?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedz #38 : 2005-11-05, 18:12 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #39 : 2005-11-05, 18:14 »
Ja kupuję taką zieloną w zoologicznym (zwykle doradza mi wet), na opakowaniu jakiś pies i chyba kot (?), firmy nie pamietam :) ale jeśli ma specyficzny ziołowy zapach to moim zdaniem powinna być dobra ta obroża ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Alex.

  • Gość
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #40 : 2005-11-05, 18:28 »
Cóż, będę musiała wąchać :P Mam nadzieje, że przez to opakowanie będzie czuć... kurde mam katar :mrgreen: Wybiore się po tą obróżkę w najbliższym czasie, byle by tylko nie była za kosztowna :)
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #41 : 2005-11-05, 18:41 »
Kosztowna nie jest ;] myślę że ok 10 zł się wyrobisz. A działa ok. miesiąc (: czasem nawet wystarczała na 2 zapchlenia (ale drugie słabe) niestety potem sierść trochę śmierdzi ziołami :P
Możesz też poradzić się sprzedawcy, czesto dobrze doradzą.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

SteFFan

  • Gość
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #42 : 2005-11-24, 19:04 »
Na pchły i kleszcze najlepsze jest Frontline :) u weta można dostać
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pchły i jakieś czarne male robaczki
« Odpowiedź #43 : 2005-11-26, 09:18 »
Frontline, jeśli ktos chce taniej to fiprex (ten sam skład co frontline, tylko polska firma - dlatego taniej, żadnej roznicy w dzialaniu, ale tez nie wszedzie to jest) obroża preventic. Co do cen - zaleza od wielkości - mały pies - jakieś 15 zł. średni - około 20 - 25, duży 25 - 30. Kąpanie nie jest za bardzo skutecznym sposobem pozbywania się pcheł, wprawdzie pies może stracić te które juz ma , ale bardzo łatwo może złapać nowe - inne środki chronią go.  Frontline i fiprex działają okolo 3 miesięcy, najlepiej jest kupić taki... hmm jak to nazwać "zakraplacz"  - bardziej sie oplaca niz to co sie spryskuje psa, ponieważ w spryskiwaczu jest 100, ewentualnie 250 ml. przy czym 100ml to minimum na psa ważącego 10 kg - czyli trzeba zużyć całość, a spray jest droższy.


Data wysłania: 2005-11-26, 08:15
ach i jeszcze coś - istnieje możliwość wystapienia reakcji alergicznej na pchly - tak zwane Apsz - alergiczne pchle zapalenie skóry. - bardzo iuciążliwe dla psa i bardzo trudne do wyleczenia. przy czym wystarczy jedna pchła do wystąpienia alergii. kolejna sprawa - zapchlanie psów w celach leczniczych? bzdura, jesli pies ma cos ze skora, to najczesciej sie drapie i przede wszystkim trzeba temu drapaniu zapobiec.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.066 sekund z 25 zapytaniami.