Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak to z tymi dogami niemieckimi?  (Przeczytany 3952 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« : 2002-11-10, 11:41 »
podobno duzo jedza...... i koniecznie musza jesc karme wysokiej jakości..... hmmmm.... zastanawiam sie zatem ile kosztuje miesieczne wyzywienie doga?

pozatym podobno czesto choruja. jak czesto?

podobno sa kochane :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Re: Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #1 : 2002-11-10, 11:58 »
Dogi to duża rasa, więc muszą sporo jeść. A karma dobrej jakości - by pies się prawidłowo rozwijał, rośnie szybko, szkoda żeby się pokrzywił.

Cytat: Ola
pozatym podobno czesto choruja. jak czesto?


Średnio raz na tydzień  :lol:  :lol:

A tak na poważnie - pytanie "jak często" jest co najmniej nie trafione. Lepsze byłoby - jakimi chorobami są najczęściej obciążone.

Przede wszystkim - genetyka i prawidłowy rozwój - czyli dysplazja (to u każdego dużego może się zdarzyć). Oraz trawienie - skręt kiszek. To dwie, o których wiem na pewno. Nie u każdego psa występują, ale czasem się zdarza.
Fakt - dogi to wspaniała rasa. Bardzo łagodne z charakteru, towarzyskie i przyjacielskie. Potrzebują jednak odpowiedzialnego właściciela. Podstawą jest przestrzeń życiowa i odpowiednie wychowanie.

To tyle, co wiem. Mam nadzieję, że nic nie pokręciłam. Jeśli ktoś wie więcej - to proszę o poprawki  ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Galja25

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #2 : 2002-11-10, 12:14 »
Czy sporo jedzą? Tyle ile duzy pies powinien, najwazniejsze zeby porcja dzienna była rozłozona na dwie części, wtedy większe prawdopodobieństwo, ze unikniemy skretu żołądka!!!
Tak jak mycha pisała - dysplazja, ale jezeli kupujesz z dobrej hodowli, co oczywiście równe jest dobrym rodzico, to raczej nie powinnien ten problem wystapić. Ale w zyciu różnie bywa. I nikt Ci dokładnie nie powie, jak często chorują!Chyba sama rozumiesz tak prosta rzecz.

Dogi, sa bardzo wrażliwe.  
W Polsce mamy swietne hodowle dogów. Tylko, jakie Cie konkretnie interesują:d. arlekiny, czarne, błękitne czy żółte, żółte-pręgowane?
W Łodzi jest Klub Doga Niemieckiego, mozesz sobie tez kupić w kazdym ZKwP broszurę "Dog Niemiecki".
Pozatym to piekne psy, nie na darmo sie mówi, ze to Psi Apollo. (Wiem, ze błękitne sa najbardziej z nich ciete).
Jak cos to pytaj co konkretnie chcesz wiedzieć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedz #2 : 2002-11-10, 12:14 »

Bona

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #3 : 2002-11-11, 18:05 »
Galja: czy to sprawdzone z tą  ciętością błękitnych??? Z czego to może wynikać ?? :?:
Zapisane

Galja25

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #4 : 2002-11-12, 13:13 »
Z genów, tak mówiła p. Junikiewicz (genetyk). Poprostu, uwierzyłam , jej na słowo. (Locus D, gen d - rozwodnienie kolorów, takie geny wystepują u d. błekitnych).
Zapisane

Bona

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #5 : 2002-11-12, 13:26 »
wiesz , czemu pytam ........
Zapisane

Ninna

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #6 : 2002-11-12, 17:19 »
Z tymi bęłkitami tochyba nie do końca prawda.Ja co prawda hoduję żółtki i pręgusy,oraz czarne i arlekiny,ale moja znajoma hodowczyni mówiła,że podobno błękity są najłagodniejsze(później żółtki i pręguski,a najostrzejsze czarne i arlekiny).Co do arlekinów to się zgodzę,że są nieco inne z charakteru od moich pręgusek.
A w związku można kupić Biuletyn Doga Niemieckiego,Almanach,i książkę o dogach (praca zbiorowa,dostępna tylko w związku i na wystawach)
Zapisane

Galja25

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #7 : 2002-11-12, 19:31 »
Hello Ninna! Och, jak jesteś tak blisko DN, to sprawdź (ale jakieś dowody), tą teorie , którą przytoczyłam, co do DNBł. Jak wcześniej wspomniałam, przytaczam tylko słowa E.Junikiewicz, a tak poza tematem z jakiej hod. masz swoje psiury? Czy  już "coś" swojego wyhodowałaś?
A i jeszcze jakie jest Twoje zdanie o Matra-Murena Jag-Sza (dla mnie BOMBA! pytam , gdyz zapewne o dogach lubisz mówić-pisać, więc Cie troche wecej dowiem). Moja znajoma swojego czasu wystawiała DREIKA(pregusa, Zwyc. Klubu, ale nie wiem którego roku). :wink:  :)  :D
Zapisane

Galja25

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #8 : 2002-11-12, 20:15 »
Ok - odpowiedź jakie masz psy, pozwoliłam sobie znależź na Twoim profilu. Ładnieeeeee - Yankari, Oregon, czyli wysoko mierzysz!!! Ach, i ta niuńka - z Twojej juz hodowli - GRATULACJE i POWODZENIA!!! Opisuj cos ciekawego o dogach. Nalezysz do Klubu?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedz #8 : 2002-11-12, 20:15 »

Ninna

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #9 : 2002-11-12, 22:25 »
Już mówię.Co do tych błękitów to popytam na najbliższej wystawie (w Kielcach)(jeśli mi nie wypadnie z głowy :))
Właśnie z moją malutką będę w Kielcach,wkraczamy w młodzież :)no i z jej mamusią w championach.Co do Matry to jest to piękna suka,Zwyciężczyni Świata (jak wiesz).Dreika kojażę :)
Z klubem doga to jest tak,że nie ma oddzielnego klubu działającego poza związkiem,jest jeden związkowy do którego należą wszyscy posiadacze dogów zarejestrowanych w zwiąku.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #10 : 2002-11-12, 22:27 »
Dogi Niemieckie to moim zdaniem najpiekniejsze psy na swiecie. Sama bym takiego miala gdybym dysponowala jakims duzym ogrodkiem.

Zgadzam sie z przedmowcami w kwestii zywienia. Wazne by taki wielkolud dobrze od szczenecia sobie wszystko "wybudowal".

Czytalam kiedys o Dogach w super gazetce "Moj pies" (polecam wszystkim. Duzo przydatnych i ciekawych informacji dla wlascicieli psow) i zostaly one nazwane "łagodnymi olbrzymami". Sa duze ale maja anielska dusze. Opiekuncze w stosunku do dzieci i wogole. Dowiedzialam sie tez pewnej rzeczy ktora nawiazuje do Twojego pytania o chorobliwosc tych psów. Caly problem tkwi w ich wielkości. Jako najwieksze psy na swiecie sa bardzo kruche. Moja ciotka miała takiego i nie trudno było mu łape złamac. A byl dobrze odzywiany wiec nie oskarzac ze byl "niedowitaminowany" ;] Duzy wzrost powoduje ze takie piesie zyją którko jak na psa - maxymalnie 11 lat :(

Narazie tyle. Jak beda jakies pytania to "wal" :D Duzo o nich wiem bo kocham te piesie! (oczywiscie swojego tez i to tak bardzo ze mi serducho nawala  :lol: )
Zapisane

Ninna

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #11 : 2002-11-13, 00:23 »
Nie największe,nie największe,nie zapominajmy o wilczarzach :)
Dogi mogą żyć dłużej niż 11 lat,niestety żadko dożywają tak sędziwego wieku,ale znałam i takie które żyły ponad 12lat i więcej.Niestety przeciętnie to około 8 lat,albo nawet mniej.Nie chcę nikogo straszyć,ale podobno z przeprowadzonych badań wynika,że średnia życia doga to 3,8 roku.Dogi często dziesiątkuje skręt żołądka.
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #12 : 2002-11-13, 08:26 »
Juz mnie przestraszylas -_-
Zapisane

Ola

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #13 : 2002-11-13, 18:58 »
Cytat: Ninna
Nie największe,nie największe,nie zapominajmy o wilczarzach :)


No tak... niby wilczarze irlandzkie najwieksze ale dogi sa takie... potężniejsze i to sprawia że wydają się większe.... hehehe..... tak mi się bynajmniej wydaje.......

A tak w ogóle to czarne dogi niemiecki są wprost prześliczne  :wink:
Ale arlekiny też są super
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedź #14 : 2002-11-13, 19:04 »
Ja najbardziej lubie zółte i blekitne :) Pieknosci jakich malo!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Jak to z tymi dogami niemieckimi?
« Odpowiedz #14 : 2002-11-13, 19:04 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 27 zapytaniami.