Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Objawy cieczki  (Przeczytany 10608 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Objawy cieczki
« : 2004-10-17, 11:19 »
Moja suczka ma 7 meisiecy jak mam poznac ze neidlugo bedzie miala cieczkę??A moze ma?Po czym mozna poznac??Prosze to dla mnie wazne  bo ostatnio troche psy z ania lataja :oops:

Meggy

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #1 : 2004-10-17, 11:22 »
Koro,na sznauceromaniakach rano opisałam Ci wszystko,przekopiuję Ci to tutaj....
Moja Arika miałą pierwszą dokładnie gdy miała 6 miesięcy i dwa dni.NAstępną tydzień przed pierwszym roczkiem,więc też w miarę równo...Nie jest powiedziane,że wszystkie mają co pół roku.Czasami(jak opisywała jedna osoba w innym temacie)suczki mają 3 w ciągu roku.Przeważnie małe psy mają między 6-9 miesiącem,a u dużych nawet w 13 miesiącu dopiero może się pojawić..Nie ma reguły.Ja się cieszę i mam nadzieję,że nadal będzie mieć regularnie co 6 miesięcy.....  

Musisz Korę obserwować.Pierwszym oznakiem,że zbliża się cieczka jest znacznie powiększona truskawa...Za krótki czas pojawi się taka leciutko różowa wydzielinka(najlepiej codziennie sprawdzać husteczką higieniczną)  .Potem wydzielina zamieni się w krew i taki stan będzie trwać ok 7 dni.Po tym czasie wydzielina znów robi się przeźroczysta.Ten okres jest najbardziej płodnym okresem u suczek.Trzeba wtedy bardzo jej pilnować,by coś niespotykanego się nie stało....To są moje spostrzeżenia i tak jest u mojej suni.
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Objawy cieczki
« Odpowiedź #2 : 2004-10-17, 11:25 »
Meggy dzieki :D  ale poczekam na opinie innych osob :)

Forum Zwierzaki

Objawy cieczki
« Odpowiedz #2 : 2004-10-17, 11:25 »

lulu

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #3 : 2004-10-17, 13:30 »
wzsyscy otym
wiedzą
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Objawy cieczki
« Odpowiedź #4 : 2004-10-17, 13:36 »
Lulu ?? :?

Po pierwsze to jest mój pierwszy pies!!
Po drugie z kąd mam wiedzieć skoro to jest mój pierwszy peis :?
Po trzecie możesz napisać  z kąd wiesz że wsyzscy o tym wiedzą?? :?

Dalmafreciak

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #5 : 2004-10-17, 14:26 »
Kora, Lulu po prostu chciał coś sobie napisać, nawet coś bezsensownego :? Nie masz co się tym przejmować.

Moja suczka dostała pierwszą cieczkę w wieku ok. 6 miesięcy.

Kilka dni (nawet tydzień) przed pojawieniem się cieczki powinnaś zauważyć, że psy zaczynają inaczej traktować Twoją suczkę. ;) Mogą intensywnie obwąchiwać Korę, wykonywać tzw. 'ruchy kopulacyjne'... A kiedy już cieczka się pojawi dadzą Ci o tym znać czerwone kropelki na podłodze czy pościeli :mrgreen:
I oczywiście w czasie cieczki trzeba bardzo uważać. :roll: Nie wychodź sama z Korą na spacery (chodzi mi o spacery dłuższe) jeśli w Twojej okolicy wałęsają się bezpańskie psy (lub psy leniwych właścicieli :?) bo nie poradzisz sobie jak podleci do suni pies chętny by zostać ojcem... :| A nawet jeśli takowych psów w okolicy raczej nie ma, to nie bój się, znajdą się, pies potrafi z dużej odległości wyczuć sukę z cieczką. ;) Nie chodzi mi broń Boże o straszenie Cię, tylko chce Ci powiedzieć jak to jest, a lepiej dmuchać na zimne niż mieć problem z niechcianą ciążą... prawda? :)

Dalma i Maja
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Objawy cieczki
« Odpowiedź #6 : 2004-10-17, 14:36 »
Dzięki

Jesy u mnei kilka bezpanskich psów.Ale znam drogę że nie ma tam wcale psów wiec moge z nia chodzić.Cos mi się wydaje ze ona niedlugo bedzie miała cieczkę.No i oczywiscie nie chce miec niechciana ciąze :o

Dalmafreciak

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #7 : 2004-10-17, 14:39 »
Ty z tym chodzeniem naprawdę powinnaś uważać :? ;)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Objawy cieczki
« Odpowiedź #8 : 2004-10-17, 14:44 »
No.
Ale te psy już troche sie mnie boją,bo jak mojej przyjaciolki owczarek niemiecki miala cieczke to musiałam jej pomoc te psy odgonic wiec odstraszałam je.A tak to umnie sa same takie malutkie psy wiec nie ma az takiego problemu. :?

Forum Zwierzaki

Objawy cieczki
« Odpowiedz #8 : 2004-10-17, 14:44 »

Nanami

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #9 : 2004-10-17, 15:49 »
Moja miała pierwszą cieczke chyba w wieku 9 miesiecy.

Pieski zaczeły sie nią bardziej interesowac a po normalnym powitaniu zamiast odejsc, wahały sie czy nie pojsc naszym tropem. Poza tym krwawienie i obrzek zewnetrznych organów płciowych. Po ok. 2 tygodniach krwawienia zaczął sie okres płodny. Psy były strasznie natarczywe, ciagle za nami laziły. Trwało to ok. tygodnia. A potem jeszcze okres około tygodnia konca cieczki, jeszcze wtedy ja pilnowałam a zainteresowanie psów gasło.

Intensywnosc zapachu i przyciuaganie amantów jest indywidualne dla kazdej suczki.

Musisz bardzo uwazac zeby psy nie pokryły Twojej suczki. Wiec najlepiej od poczatku odganiaj psy. Wychodz na krótkie spacerki i staraj sie by sie załatwiała jak najdalej od domu. Co do krwawienia to jak bedzie silnie krwawic i nie nadązac z wylizywaniem, to kupcie jej majteczki (albo sami zróbcie z dziura na ogonek) i zakładajcie normalne podpaski, a jak juz bedzie wybrudzona - wymieniajcie.
Zapisane

Atomic

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #10 : 2004-10-17, 19:50 »
Właśnie... Moja Emi ma 4.5 miesiąca a Atomic coś inaczej sie do niej zachowuje... :? Czy to możliwe ze już niedługo bedzie miala cieczke... Słyszałam ze psy małych ras mają cieczke wczesniej... Moja Emi coprawda nie jeste zadnej rasy ale jest malutka ma 18 cm w kłębie.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #11 : 2004-10-17, 19:55 »
Słyszałam o takich co miały juz w 5. miesiacu cieczke.. Ale to strasznie rzadkie.

Poza tym ruchy kopulacjne sa tez czasami objawem dominacji, nie checi seksualnych. No i są takie psy z odchyłami seksualnymi ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #12 : 2004-10-18, 17:00 »
Jak dokładniej Atomic zachowuje się w stosunku do Emiśki? ;)
Raczej to mało prawdopodobne żeby tak wcześnie, chociaż jak zwykle zdarzają się wyjatki.

Co do majteczek.. Sunie bronią się przed ich założeniem dlatego, że chcą mieć możliwosć swobodnego wylizywania się, zresztą denerwują się tym, że mają mieć coś dziwnego na sobie ;) To raz. A dwa - pupcia nie może 'się wietrzyć' (że tak powiem wszystko się tam kisi..) a jak sunie swędzi itp. to biedna nie może się nawet umyć... :( Mogą się też mnożyć bakterie i wykluć jakaś infekcja... :roll: Także ja jeśli chodzi o majteczki jestem na NIE.

Dalma i Maja
Zapisane

Nanami

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #13 : 2004-10-18, 19:58 »
Mysmy skombinowały takie majteczki, które mają mozliwosc swobodnego wylizywania sie przez suczke, Kaza po prostu je nochalem odsuwa i jakos specjalnie jej nie przeszkadzają. Oczywiscie zakładamy je tylko po domku  ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #14 : 2004-10-18, 20:51 »
Rozumiem. Większości majteczek suczki jednak nie mogą nosem odsunąć... dlatego odradzam (w takiej sytuacji oczywiście) ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Objawy cieczki
« Odpowiedz #14 : 2004-10-18, 20:51 »

Atomic

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #15 : 2004-10-19, 14:50 »
Co do zachowania Atomica do Emi ... to tak :

cały czas ją wącha tam gdzie nie trzeba ( ;) ). No i nie tylko Atomic... Inne psy na spacerach też ją zauważaja... :)
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Objawy cieczki
« Odpowiedź #16 : 2004-10-19, 14:56 »
Kora ostanio nie cche jesc dzis od rana nic nie tkneła :cry:

[sy troche teraz lataja i wochaja tam gdzie niepowinni

Nanami

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #17 : 2004-10-19, 16:11 »
Atomic, to obserwuj je bacznie, Kora ty takze juz pilnuj. Lepiej byx zapobiegawczym  ;)

Z drugiej strony jak Kaza była w tym wieku, to tez psy, a zwłaszcza niektóre wykazywały takie dziwne tendencje, a raczej to cieczka nie była  ;)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #18 : 2004-10-19, 16:13 »
Cytat: Nanami

Z drugiej strony jak Kaza była w tym wieku, to tez psy, a zwłaszcza niektóre wykazywały takie dziwne tendencje, a raczej to cieczka nie była  ;)


:) No ja bym wolala zeby to nie byla cieczka :)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #19 : 2004-10-19, 17:59 »
Wydaje mi się Marta, że jeszcze trochę do cieczki u Emiśki ;-)
Zapisane

Atomic

  • Gość
Objawy cieczki
« Odpowiedź #20 : 2004-10-19, 18:03 »
:) Mam nadzieje... troszke się boję reakcji Atomica na cieczke... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Objawy cieczki
« Odpowiedz #20 : 2004-10-19, 18:03 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 28 zapytaniami.