Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nieprzyjemny zapach z pyska...  (Przeczytany 3839 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tika

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« : 2004-10-15, 19:20 »
Kolega mnie prosił, żeby się zapytać co zrobić z takim problemem u piesia jak w temacie. Co jest najlepsze, sprawdzone :?: .

Ja zupełnie się na tym nie znam.
Proszę o porady fachowców!
Zapisane

Weron_ciau

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #1 : 2004-10-15, 19:23 »
No właśnie mojej kolezanki Shit-zu (sorry za pisownie) Właśnei ma ten problem tylko nei wiem jak jej to powiedziec :/
Zapisane

Nanami

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #2 : 2004-10-15, 21:00 »
Brzydki zapach z pyska jest zazwyczaj efektem stanu uzebienia. Zazwyczaj jest to kamien nazebny, czyli twardy zółtawy nalot na zebach psa. Przy jego duzej ilosci wytwarza sie potem zapalenie dziąseł.

Jezeli kamienia jest mało, wystarczy zazwyczaj podac psu specjalne gryzaki do higieny jamy ustnej jak Denta Rask czy Denta Stick, jednak równie dobrze sprawuje sie... zwykły duzy wołowy surowy lub lekko ugotowany gnat /kość/  ;)

Czasami jest zródłem innych chorób wewnetrznych. A jezeli kamien jest naprawde duzy, warto skontaktowac sie z wetem.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedz #2 : 2004-10-15, 21:00 »

Dalmafreciak

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #3 : 2004-10-15, 21:23 »
Tak jak napisała Nanami zapobiegawczo można podawać gotowe 'gryzaki', ale jeśli kamienia jest dużo (czasem nawet psu to bardzo przeszkadza) należałoby wybrać się do weta na zabieg usuwania kamienia. Kosztuje podobno ok. 50 zł.

Dalma
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #4 : 2004-10-16, 09:44 »
Cytuj

Jezeli kamienia jest mało, wystarczy zazwyczaj podac psu specjalne gryzaki do higieny jamy ustnej jak Denta Rask czy Denta Stick, jednak równie dobrze sprawuje sie... zwykły duzy wołowy surowy lub lekko ugotowany gnat /kość/


Mój piesek ma taki problem, ale wiem że nei bedzie zbyt chętnie jadł "sztuczności" i lepsze by były gnaty... ale weta mojej matce nagadała że to niedobre bo pies zabrudzi tym mieszkanie i że może być agresywny jak bedzie chciało mu się to zabrać... wrr... :( (Ja wiem, miskę np. mońa mu zabrać w każdej chwili...)

Cytuj

należałoby wybrać się do weta na zabieg usuwania kamienia. Kosztuje podobno ok. 50 zł.


Uuu... fajnie, u mojego weta sama wizyta kosztuje 30zł... :cry:  :cry:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #5 : 2004-10-16, 10:24 »
Pies może być agresywny? :? Co za bzdura!
Jak pies nie pozwala sobie zabrać miski, zabawki, kości itp. to także tego nie pozwoli sobie odebrać. Ale jak psisko zawsze oddaje, nie warczy to i na to nie zareaguje agresją...
To zależy od tego jak dany pies się zachowuje, a nie od tego co dostaje.

A co do cen u wetów - trzeba poszukać, popytać, w niektórych lecznicach może być nawet taniej niż 50 zł.

Dalma & Maja
Zapisane

Elfi

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #6 : 2004-10-16, 16:23 »
Cytuj

były gnaty... ale weta mojej matce nagadała że to niedobre bo pies zabrudzi tym mieszkanie i że może być agresywny jak bedzie chciało mu się to zabrać... wrr...

Bzdura!!!!!!!!!!!!!no chyba,że chodzi o podłoge? ;) ale mysle,że to nie problem!!

A jak do tej pory dbalaś o higiene psiej mordki??
Zapisane

Kamaq

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #7 : 2004-10-16, 16:28 »
na szmatkę sok z cytryny a najlepiej pasta d/psów
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #8 : 2004-10-16, 18:09 »
Mojemu Reksiowi też niedawno smierdziało z usteczek, ale pomogły, wbrew pozorem, wszelkiego rodzaju śmierdziuchy- suszone uszy, ogonki, itp :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedz #8 : 2004-10-16, 18:09 »

Nanami

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #9 : 2004-10-16, 18:24 »
Ja jeszcze profilaktycznie dodaje do psiej michy z woda pare kropekl swiezej cytryny - ponioc rozbija kamien w wodzie ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #10 : 2004-10-16, 18:27 »
Nanami, tego nie stosowałam, muszę spróbować jak mówisz, że skuteczne :wink:
Zapisane

Agatra

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #11 : 2004-10-16, 18:30 »
mój łaciatek dostaje kości (ugotowane) i do tego staram sie mu dwa razy w tygodniu myć zęby :P
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #12 : 2004-10-17, 11:31 »
Mojej Korze nie śmierdzi z pyska ale keidyś śmierdziało więc zaczeliśmy kupować kości i zawsze myjemy jej zeby raz na 2 tygodnie!!

Tika

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #13 : 2004-10-17, 22:22 »
A są jakieś krople czy coś takiego?
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #14 : 2004-10-17, 22:48 »
Cytat: Elfi
Cytuj

były gnaty... ale weta mojej matce nagadała że to niedobre bo pies zabrudzi tym mieszkanie i że może być agresywny jak bedzie chciało mu się to zabrać... wrr...

Bzdura!!!!!!!!!!!!!no chyba,że chodzi o podłoge? ;) ale mysle,że to nie problem!!


Mama już się zgodziła na gnata, zobaczymy... :P

Cytat: Elfi
A jak do tej pory dbalaś o higiene psiej mordki??


Yyy... wogóle... (bo jest ze mną od 2 miesięcy...) i uzyskałam go z żółtymi zabkami... Uczymy się jak pchac mu palce do pyska, ale on jeszcze nie wie po co chce robić coś takego, wiec najlepszym wyjściem chyba jest gnat... :P  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedz #14 : 2004-10-17, 22:48 »

Elfi

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #15 : 2004-10-18, 22:31 »
Cytuj

A są jakieś krople czy coś takiego?

Tak sa spraye zapobiegajace osadzaniu sie kamienia nazębnego (ale dzialaja raczej profilaktycznie niz leczniczo). Ja mam taki z f-my BEAPHAR, codziennie "psikam" Elfiemu taka porcyjke. Oprocz tego gnaty, twarde śmierdziuchy, prefarowne kości i raz w tygodniu pasta i szcotka !!
Zapisane

Tika

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #16 : 2004-10-21, 08:52 »
Cytuj

raz w tygodniu pasta i szcotka !!

No z tym mógłby być problem :(  - bo piesek dorosły i nieprzyzwyczajony do Higieny jamy ustnej :) .
Zapisane

myszka

  • Gość
Nieprzyjemny zapach z pyska...
« Odpowiedź #17 : 2004-10-21, 09:17 »
Jeżeli piesek ma problemy z wyjątkowo nieprzyjemnym smrodkiem pyszczkowym (bo do pewnego stopnia "zapaszek" jest normalny u psa, w końcu nie można oczekiwać by mięso - i padlinożerca pachniał różami) to należy przede wszystkim ustalić przyczynę. To nie musi być kamień, to może być też próchnica, stan zapalny dziąseł (na róznym tle), zła dieta, problemy z trawieniem, kłopoty żołądkowe, wątrobowe itp. Zależnie od tego trzeba ustalić sposób postępowania.
Jeśli to kamień i to wszystko, to zależnie od stopnia nabudowania można stosować różne środki: przede wszystkim gryzaki, głównie kości, odstawić pokarmy suche i puszkowe, potrafią oblepiać zęby i pomagać kamieniowi. Dopiero w dalszej kolejności można stosować jakieś spraye, pasty itp., ale moim zdaniem to nie jest specjalnie konieczne u każdego psa, przy jego sposobie żywienia powinien móc sam sobie spolerować zęby. Takie rzeczy to raczej u psów z wybitną tendencją do osadów.
No i uważać z rzeczami typu "czyszczenie sokiem z cytryny" - bo jeżeli jest próchnica pod kamieniem, albo z powodu kamienia jest stan zapalny przyzębia to można psu przysporzyć naprawdę okropnego cierpienia. Przy bardziej rozbudowanym kamieniu musi to obejrzeć lekarz i należy rozważyć usunięcie chirurgiczne. Próchnica to także bez dwóch zdań konieczność interwencji chirurgicznej.
Zapalenie dziąseł i inne powody "smrodku" należy wykluczyć lub potwierdzić badaniami i stosować zalecaną terapię.
Warto też zastanowić się, co pies je i zmienić jadłospis.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 27 zapytaniami.