Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???  (Przeczytany 2883 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Atomic

  • Gość
Czy da sie jakoś sprawdzić czy krowia postawa jest dziedziczna w danym przypadku ???

Mój Atomic ma właśnie to schorzenie... Dla wszystkich niewiedzących jak to mniej więcej wygląda :



Jesli wiecie coś o tym schorzeniu prosze piszcie !!! Atomic ma teraz ponad 2 lata. Wiem ze pewnie nie ma szans na wyleczenie... :( Próbuję go wyleczyć od 6 miesiąca życia i nic ;(... Ale da się stwierdzić czy to jest dziedziczne??? Mam przypuszczenia ale wolę dokładnie sie dowiedzieć....
Zapisane

onka

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #1 : 2004-11-04, 15:26 »
ciężko mi okreslić, czy to jest dziedziczne, w sumie kazda inna wada w postawie tez by musiała byc a to by oznaczało,ze psy czyli rodzice tez ta wade miały albo ich rodzice i dziadkowie i pradziadkowie lub któres z nich
więc jesli tak było to psy nie powinny byc jako hodowlane i wydawac potomstwo
tak na mój prosty rozumek  :roll:
no więc chyba raczej to jest wada postawy i nie koniecznie jest dziedziczna  :roll:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #2 : 2004-11-04, 15:34 »
Mi sie wydaje ze ta wada, jak zresztą kazda inna w wygladzie i charakterze jest po części dziedziczna, mogły ją spotęgowac niesprzyjające czynniki jak np. niedobory lub nadmioary witamin, krzywica, niewłasciwy tryb zycia dla psa... Najlepiej rzuc okiem na rodziców, jezeli masz mozliwość to i na dziadków.

Jezeli jest to wada dyskwalifikująca bądz przynosi koszta leczenia i sprawia ból psu - oczywiscie nie ma sensu rozmnazac.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedz #2 : 2004-11-04, 15:34 »

Anka

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #3 : 2004-11-04, 22:39 »
Jeżeli nie sama postawa to cechy odpowiedzialne  za jej powstanie (predyspozycje) są dziedziczne :(
Zapisane

Atomic

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #4 : 2004-11-08, 14:24 »
Cytat: Nanami
Mi sie wydaje ze ta wada, jak zresztą kazda inna w wygladzie i charakterze jest po części dziedziczna, mogły ją spotęgowac niesprzyjające czynniki jak np. niedobory lub nadmioary witamin, krzywica, niewłasciwy tryb zycia dla psa... Najlepiej rzuc okiem na rodziców, jezeli masz mozliwość to i na dziadków.

Jezeli jest to wada dyskwalifikująca bądz przynosi koszta leczenia i sprawia ból psu - oczywiscie nie ma sensu rozmnazac.


Ehhh rodzice są zdrowi a dziadkowie mieszkają w Anglii więc ich raczej nie zobacze..:(
Zapisane

Nanami

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #5 : 2004-11-08, 14:26 »
W kazdym razie powiadom hodowce i go sie popytaj. Powinien wiedziec ze z takiego skojarzenia jeden szczeniak ma wade tylnych konczyn.

Kaza, moja ONka, tez ma krowią postawe. Na szczescie nie jest wystawowa, przechodziła w młodosci krzywice, moze to dlatego  :roll:
Zapisane

Atomic

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #6 : 2004-11-08, 14:51 »
Cytat: Nanami
W kazdym razie powiadom hodowce i go sie popytaj. Powinien wiedziec ze z takiego skojarzenia jeden szczeniak ma wade tylnych konczyn.

Kaza, moja ONka, tez ma krowią postawe. Na szczescie nie jest wystawowa, przechodziła w młodosci krzywice, moze to dlatego  :roll:


Hodowca uwaźa że psa trzymaliścy na schodach... Nie sądzę aby mi dużo pomógł...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Krowia postawa... Możliwe że dzidziczna???
« Odpowiedź #7 : 2004-11-13, 19:13 »
Właśnie, z tego co wiem, to hodowczyni nie jest tym specjalnie zainteresowana, co więcej, nawet rzekomo wie dlaczego Atomiś ma dysplazję...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 23 zapytaniami.