Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Piszczenie ... bez powodu ?  (Przeczytany 9194 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« : 2004-11-29, 09:55 »
A wiec juz od pare dni zaczyna mnie martwic jedna sprawa. W sumie zaczelo sie juz to z miesiac temu, ale to co sie wczoraj dzialo i dzis rano, az zaczynam sie martwic co moze byc z moim Dantym nie tak ... Aha jeszcze zanim napisze o co chodzi, to chcialem napisac ze Dante ma juz prawie 4 miesiace.

Ok, no wiec czasem zdarzalo sie tak, ze jak Dantego lekko na pupe nacisnelem zeby usiadl, to raz tak zaczal piszczec jakby mu ktos autentycznie krzywde robil ! wtedy zaczynalem cos podejrzewac, ale to sie tak rzadko zdarzalo ze az nie bralem tego do siebie. Natomiast wczoraj moja Mama chciala podniesc go z lozka aby wlozyc go do swojego " legowiska ", i jak obejmowala go rekami zeby podniesc, to tak sie wydarl jakby go ktos ze skury obrywal ... Ja sie troche przestraszylem, i widac najwyrazniej bylo ze Dante sie troche bal. Chcialem go poglaskac, zeby sie uspokoil, i znowu w taki ryk wpadl jakby go cos strasznie bolalo !!! o co tu moze chodzic ?! dzisiaj rano znowu sie tak stalo, ze chcialem go przytulic a on w ryk ! ale nigdy tak nie robil ... teraz doslownie z 10 sekund sie do niego przytulilem dla proby, i nic, tylko mnie polizał ...

Ja myslalem ze moze on ma jakas rane, szukalem szukalem i na 100 % zadnej nie ma ! Tez mi do glowy przychodzily mysli, ze moze ma dysplazje jakas czy cos w tym stylu ? ale na dworze to on biega bez zarzuty, bawi sie z innymi psami, bawi sie ze mna, skacze, robi wszystko calkowicie normalnie ...

Naprawde zaczynam sie martwic, a kiedy chce go podniesc, to poprostu sie boje ... Bo mi jest go az zal ...

A wiec ponawiam pytanie, chociaz w zblizeniu, co to moze byc ? a moze wy tez mieliscie taki problem ze swoimi pupilami ? naprawde zaczynam sie martwic wiec prosze, pomozczcie jesli mozecie ...

Pozdrawiam !
Zapisane

Elfi

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-29, 10:01 »
Jeżeli jest to bol w okolicy odbytu , może to być zapalenie gruczołów przyodbytowych. Nie jest to groźne, ale koniecznie musisz isc do weta. Czy pies liże sobie pod ogonem?? lub saneczkuje??
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-29, 10:23 »
Moze i masz racje, choc nie przygladalem sie zabardzo w ktorym miejscu moglo go to zabolec, mi sie wydawalo ze moze ma cos z noga ... ale widocznie nie. Szczerze mowiac nie zauwazylem zeby Dante sobie lizal pod ogonem ... Ale pojde z nim do weta napewno, moze i nawet dzisiaj jak zdaze. Aha wrazie co, ona ma obciety ogon ...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-29, 10:23 »

monikaa

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-29, 10:26 »
jak cos sie dzieje dziwnego z psem to sie nie pisze o tym na forum gdzies w necie tylko idzie do weterynarza, bo chyba chcesz mu pomóc a nie sobie poagdać bo jest temat-nie? Weterynarz obejrzy go i bedzie iedział a ludzie na forum moga sie domyslać, wymyslać i i tak nic z tego nie wyniknie. Więc polecam skierowac sie do lecznicy. pozdrawiam.
Zapisane

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-29, 10:42 »
Wiesz swoją drogą do weta, swoją pisać... są różni weci... :? Jak Wookash dowie się tu jakie mogą być opcje, będzie mógł pogadać z wetem... Może wet jest niekompetentny i żuca diagnoze na chybił-trafił... (tylko nie mów żeby w takim rzie chodzić do innego, bo może to być np. pierwsza wizyta u tego czy innego...)

Wookash, napisz nam co wet osądził jak się dowiesz... :wink:  ;)
Zapisane

zaba14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3749
  • Mikuś na zawsze w pamięci [*] 27.05.08
    • WWW
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-29, 11:02 »
A może psiak po prostu się o cos uderzył? mój ostatnio kulał, tydzien po tym wypadku psu zrobiła się dziwna bóła pod skóra wiec poszliśmy do weta okazało się, ze to tylko naderwane ściegno, a my nawet nie pokojazyliśmy faktów z kuleniem :) więc się nie martw tylko skieruj się do weta on Ci napewno pomoze ;). Ja też histeryzowałam że to może jakiś guz itp. :)
Zapisane
Możemy ocenić serce człowieka po tym, jak traktuje zwierzęta- Immanuel Kant

Dalmafreciak

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-29, 11:11 »
Wookash, nikt nie powiedział, że to są zapchane gruczoły okołoodbytowe! Psiak piszczy jak go podnosicie, ale nie 'saneczkuje' ani nie wylizuje sobie odbytu. To może być coś zupełnie innego. :roll: Trudno mi jest powiedzieć co to może być, bo chorób są setki, a ja Twojego psa przecież nie widzę. Poza tym podałeś trochę za mało szczegółów.

Piszesz, że od kilku dni to zachowanie się znacznie nasiliło, ale wcześniej, już ok. miesiąc temu zauważyłeś jakieś niepokojące objawy. Moje pytanie brzmi - kiedy zamierzasz zabrać psa do weta?...

Dalma&Maja
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-29, 12:17 »
Dalma, napisalem ze wczesniej stalo sie tak tylko " raz " , co mnie troche zdziwilo ale to bylo z miesiac temu. W przeciagu ostatnich dwoch dni stalo sie tak 3 razy. Dzisiaj postaram sie pojsc do weta, zobaczymy co powie ...
Zapisane

Tequilka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 387
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-29, 12:26 »
Trzymam kciuki za Dantusia- pogłaszcz go delikatnie od nas i napisz co powiedzial wet.
Zapisane
Marta & Tequilka & Zulinka
"...Musicie być mocni mocą miłości, która jest potężniejsza niż śmierć..."

Forum Zwierzaki

Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-29, 12:26 »

Nanami

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-29, 12:50 »
Są dwie wersje, chorobowa i wychowawcza.

Wychowawcza - Dante nauczyła sie, ze jak nie chce byc podnoszona, to piszczy i wtedy własciciel od razu puszcza, to samo jak nie chce byc głaskana itp.

Chorobowa - po prostu ból spowodowany chorobą.

Jezeli piszczenie jest wyraznie objawem bolesności, to trzeba wybrac sie do weta. Spróbuj oszacowac w którym miejscu to moze byc. W kazdym razie nie jest to normalne. Kregosłup, blizej ogona, podbrzusze, na skórze czy moze wewnatrz, a moze konczyny? Mogą to byc pasozyty skórne, obolałe miejsca np. walneła sie o coś, czyli po prostu since, krwiaki podskórne, jezeli przy łapach, to młodziencze zapalenie kosci czy dysplazja, ale raczej by kulała.

Looknij tez na www.vetserwis.pl i pisz co u Dante.
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-29, 13:03 »
Dziekuje Nanami, twoja wypowiedz chorobowa jest chyba najbardziej prawdopodobna ... Dzieki, pozatym Dante sie jakis tak osowialy zrobil, koniecznie dzisiaj do weta z nim pojde.

P.S. Dante to facet :wink:
Zapisane

Nanami

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-29, 13:05 »
A to przepraszam, ze zmieniłam Dantusiowi płec - tak myslałam ze to facet, ale

Cytuj
Aha wrazie co, ona ma obciety ogon ...


To mnie zmyliło  :P
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-29, 13:12 »
Ok, zaraz Mama jedzie z nim do weta ... boje sie troszke  :cry:
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-29, 13:19 »
Bardzo dobrze Wookash. :) Wiesz sam, że my nic na odległość poradzić nie możemy. ;)

Trzymamy z Mają kciuki.
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-29, 13:34 »
Mama najpierw pojedzie do szkoly po moja siostre, potem jedzie do banku ( na wszelki wypadek ) zeby nie pojechac bez pieniedzy, no i wroci po Dantego i do weta ... Oby tylko nie bylo tak, ze wet mowi " a nic mu nie jest, nie przejmujcie sie " a to wcale nieprawda sie okaze...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-29, 13:34 »

Dalmafreciak

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-29, 13:49 »
Właśnie żeby czegoś takiego uniknąć Wookash, powinno się chodzić z psem do poleonych wetów, znających się na rzeczy... ;)
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-29, 14:16 »
Tak, tylko ze ja pochodze z Sopotu i tam znalem naprawde wielu fajnych weterynarzy, a tutaj mieszkam od niedawna, wiec musze jakgdyby obczaic tu pare wetów ... Ogolnie jak do tej pory, chodzimy z Dantusiem do takiej dosc wiekszej weterynarii, i Pani jest bardzo mila i wydaje sie, ze zna sie na rzeczy.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-29, 14:55 »
Wookash- chcesz dobrego weta...? :>
Ale bys sie musial do Pruszkowa przejechac, w sumie to tylko (albo i AZ) 5-7 km...
Na ul. Działkowej jest taki swietny pan Wet  :wink:
Wiec jakby tam u Ciebie cos nie poszlo, to podam namiary na naszego weterynarza ;)
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-29, 15:12 »
Ok, jak tu sie nie dowiem co jest grane, to z pewnoscia pojade do twojego weta ... W koncu Pruszkow jest bliziutko ;)
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-29, 15:12 »
Wookash, może poszukaj w polecanych lecznicach (choćby tak na przyszłość) :)
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-29, 16:59 »
No i po wizycie...

Mama mowi, ze wet jej powiedzial ze nic mu nie jest, bo jesli bylaby to dysplazja to by Dante kulał. Dysplazja jest widoczna w wieku 1 roku, wczesniej piesek zaczyna kulac. Najprawdopodobniej, ból jest spowodowany szybkim rozrostem kosci, i w ciagu kilku tygodnii powinno zniknac. Zobaczymy ... w kazdym badz razie, nie ma sie chyba o co teraz martwic, bo wet nic nie zauwazyl strasznego. Jesli to sie nie zmieni, to pojde do tego weta twojego tiggy.

A teraz Dante dostal swinskie ucho, i rozszarpuje je w swoim legowisku :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-29, 16:59 »

Nanami

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-29, 17:02 »
Wookash, to dobrze ze nic mu nie jest powaznego. Czy Twój wet przepisał jakies preperaty przeciwzapaleniowe albo dodatkowe?
Zapisane

mleksik90

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-29, 19:06 »
Następnym razem jedź do Weta do Kań na Ul.Poranną
Zapisane

Wookash

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-29, 20:57 »
Nanami, nic nie przypisal ... Kazal dalej na bierzaco dawac mu wapno, aha i dostal strzepienie na wscieklizne ale to wogole nic wspolnego z tymi incydentami. Musze sie jeszcze pochwalic, ze Dante nasiusial mu w gabinecie :wink: Ponoc wet sie troszke wpienil :P  :lol:

Szczurek dzieki, ale chyba jednak nie skorzystam z tej weterynarii w kaniach ;)
Zapisane

Elfi

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-29, 22:10 »
To dobrze, ze wszystko z  Dante jest OK.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
Piszczenie ... bez powodu ?
« Odpowiedź #25 : 2004-11-29, 22:19 »
Cytuj

Ponoc wet sie troszke wpienil

Jak moje dzieci (tzn Afry) lały w gabinecie, to pan tylko sie smial ;)
Wiec zapraszam do mnie  :D ;) (namiary na privie)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 27 zapytaniami.