Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: gruczoły odbytowe ?  (Przeczytany 8743 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
gruczoły odbytowe ?
« : 2002-12-30, 23:20 »
Mam takie niedyskretne pytanie :D
CZy czyścicie swoim psiakom gruczoły przyodbytowe czy jak to sie tam nazywa ? Pytam, ponieważ jak łatka była mała dostałam książke, nio i tam było opisane jak to robić itd. Nigdy tego nie robiłam, ale prawdopodobnie czyszczenie tych gruczołów zapobiega powstawaniu raka odbytu. Czy to prawda ?
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

myszka

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #1 : 2002-12-30, 23:36 »
To trzeba robić, jeśli pies ma problemy z samoczynnym oczyszczaniem tych gruczołów (wydzielina powinna schodzić sama)
Zapisane

HiBlue

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #2 : 2002-12-31, 11:08 »
gruczoly niech sprawdzi wet podczas okresowych kontroli zdrowia psa; trzeba mu jednak o tym przypomnieć bo sam się za to bierze niezbyt chętnie z uwagi na zapaszek.
 Pies, który nie ma problemów z trawieniem i robi twarde (normalne) kupy przy okazji "robienia" wyciska sobie gruczoły więc nie powinna w nich zalegać wydzielina (prawie bezbarwna, może lekko żóltawa, ciecz, trochę gęstsza niż woda, o intensywnym, nieprzyjemnym zapachu).
Gruczoły można samemu oczyścić - najlepiej podczas kompieli w ciepłej wodzie pomasować i lekko pouciskać zaraz pod samym ogonem okolice odbytu. Wet tą czynność robi przy użyciu np. ręcznika papierowego uciskając dookoła odbyt.
Jeżeli sa problemy z gruczołami czyli ich zaczopowanie i zapalenie (przyczyną może być utrzymująca się biegunka nie pozwalająca w naturalny sposób na opróżnienie gruczołów) to wydzielina zmienia kolor i zapach a pies zaczyna się bardziej interesować okolicami odbytu (wylizywanie, saneczkowanie, bolesność) wtedy do weta.
Pozdrawiam Piotr
Zapisane

Forum Zwierzaki

gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedz #2 : 2002-12-31, 11:08 »

onka

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #3 : 2002-12-31, 11:30 »
"objawy" tego,że pies ma zatkane ww  :) gruczoły jest tzw saneczkowanie psa czyli - szura tyłkiem po ziemi (zwykle po tym jak się załatwi ale nie tylko)
mojemu psu gruczoły oczyszczał wet (polegało to na ich wyciścnięciu)
ja sama nie mogę  :P chociaż ta wydzielina jest bezwonna ,ze tak sie wyrażę ale nie "wygląda"  :oops:
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #4 : 2002-12-31, 11:42 »
Lara sobie sama czyści gruczoły, a szczegulnie chętnie rano przy mnie jak sobie bardzo smacznie śpię (robi to bardzo głośno)
Zapisane

HiBlue

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #5 : 2002-12-31, 11:43 »
wydzielina ta ma właśnie specyficzny zapaszek, który jest czymś w rodzaju zapachowego podpisu psa. Gruczoły zostają też opróżniane w chwili stresu związanego z emocjami podczas np. walki lub strachu (czasami sie mówi że w określonych sytuacjach pies wydziela "zapach strachu")
Piotr
Zapisane

HiBlue

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #6 : 2002-12-31, 11:47 »
do elfblondyn
 :wink:  :wink:  :)  :)    ale to raczej nie jest czyszczenie gruczołów.....tylko zwykłe pierdu pierd ;)  ;)
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
gruczoły odbytowe
« Odpowiedź #7 : 2002-12-31, 11:55 »
Nie trzeba czyscic chyba ze piesek np. nie radzi sobie sam :D
ale przewaznie pieski sobie radza
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #8 : 2002-12-31, 11:56 »
Małe pierdu pierd u Lary jest ciche i bardzo swądne. A Lara jak się czyści mlaszcze :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedz #8 : 2002-12-31, 11:56 »

onka

  • Gość
gruczoły odbytowe ?
« Odpowiedź #9 : 2002-12-31, 11:59 »
dziwne z tym zapaszkiem  :P
bo jak wet wyciskał gruczoły mojemu psu to prawie wetkną mi pod nos to co wycisnął (mało sie nie zwymiotowałam  - ale pomysł miał brrrrrrrr)
no i nie było żadnego zapachu serio  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.058 sekund z 25 zapytaniami.