Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Ciąża u suni- ile trwa ??  (Przeczytany 12523 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« : 2003-01-09, 21:16 »
Witam
Mam pytanko
Ile trwa ciąża u psów?
Czy to zależy od rasy, wielkości itd ?
Bardzo prosze o odpowiedzi
Pozdrawiam agnes211
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

emilka_old

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #1 : 2003-01-09, 21:20 »
Ciąza u psow trwa przeciętnie 63 dni  i nie zalezy to zupelnie od rasy psa,
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #2 : 2003-01-09, 21:24 »
Dziękuje ci  :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedz #2 : 2003-01-09, 21:24 »

emilka_old

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #3 : 2003-01-09, 21:32 »
a skad zainteresowanie ciaza..czyzbys spodziewala sie mlodych..tzn..twoj pies  :wink:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #4 : 2003-01-10, 15:45 »
Skąd zainteresowanie ciążą ? hmm widzisz można by było spytać skąd zainteresowanie psami, a zainteresowanie ciążą wynika z zainteresowania psiakami :) Ale zamotałam :) Mam jeszcze pytanka co do rozmnażania sie psiaków. Jak sie zachowuje samiec po stosunku ? Czy zostawia sunie w spokoju czy też nie ? A jak sie zachowuje sunia, czy odgania samca? I czy po zapłodnieniu cieczka jest dalej ? Dziękuje za info
Pozdrawiam agnes i łatka :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

emilka_old

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #5 : 2003-01-10, 16:01 »
Wiec tak:
Zaplodnienie powinno sie odbywac w domu psa poniewaz suka na swoim terenie moze byc agresywna a  to pies powinien by stanowczy.zazwyczaj trzyma sie suke aby nie zrobila krzywdy psu w razie czego ( wiem ze to nie wporzadku..ona nic z tego nie ma ;)  :lol: ) a po za plodnieniu..chyba powinno sie rozdzielic psy..nie wiem czy suka bedzie wciaz agresywna (nigdy nie rozmnazal psow)
U niektorych suk w czasie porodu wystepuje jasnozielona wydzielina ktora jest produkowana w lozysku , nie jest to zadna choroba...
zmniejsza sie ta wydzielina w czasie kiedy porod jest juz blisko oraz zwieksza przy porodzie.
Wlasciwe to nie wiem czy cieczka jest nadal po zaplodnieniu ale moim zdaniem raczej nie powinno...
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #6 : 2003-01-10, 16:53 »
Dzięki emilia za odpowiedzi. Może ktoś jeszcze ? jakieś jeszcze informacje?Byłabym wdzięczna, i co z tą cieczką ? Jak to wszystko jest?
Z góry dziękuje :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Monik@

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #7 : 2003-01-20, 11:49 »
Cytuj
. Jak sie zachowuje samiec po stosunku ? Czy zostawia sunie w spokoju czy też nie ? A jak sie zachowuje sunia, czy odgania samca? I czy po zapłodnieniu cieczka jest dalej ? Dziękuje za info

Nie zostawia i jeśli dasz psom "wolną rękę" to ją będzie męczył i męczył.
Sunia samca na ogól nie odgania (jeśli to dni płodne). Nie wiem, czy pytasz o krycie planowane, czy przypadkowe - jeśli suka Ci uciekła, szczeniaki mogą mieć paru ojców.
Tu nie jestem pewna, ale chyba po pokryciu cieczka się bardzo szybko kończy.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #8 : 2003-01-20, 20:02 »
czyli moze sie tak okazac ze szczeniaki z jednego miotu jedne beda tego ojca a drugie tego??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedz #8 : 2003-01-20, 20:02 »

Monik@

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #9 : 2003-01-21, 08:36 »
Zdecydowanie tak; szczególnie jeśli sunia nam uciekła. Poza tym niektórzy "super-hodowcy" tak robią..........pokrywają sukę powtórnie innym psem, a szczeniaki i tak mają rodowody.
Zapisane

Galja25

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #10 : 2003-01-21, 17:26 »
Taaa, dokrywają np. dobermanke najpierw kryjaą dobermanem, a potem żeby psy były grubokościste to dokrywaja rottkiem, tylko to sa ludzie bez jakiejkolwiek wiedzy, potem rodza sie np. 2 dobki i 3 rottki, a własciciel suki zzzzzdziwiony :shock:  :shock:  :shock: ...
Zapisane

Emilka

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #11 : 2003-01-21, 20:45 »
loj..no to kurde..zadnie..a ja nawet nie wiedzialam ze tak mozna  :roll:  :oops:
Zapisane

Mage

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #12 : 2003-01-21, 21:15 »
MAm pytanie
Słyszałam,że cieczka u suczki jest raczej regularna i występuje wiosną.
Czy to możliwe, żeby sunia dostala 2 cieczkę w marcu (pierwszą miała we wrześniu)??
Czy to nie jest za wcześnie???
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #13 : 2003-01-21, 21:24 »
A więc cieczka jest co 6 miesięcy, nie zawsze równo,ale mniej więcej.

A jeśli chodzi o moją sunie, to to było tak że mój tato ją spóścił bo w okolicy nie było psów, nio ale sie niestety znalazły :( Ale jeszcze nie jest 100% pewność że łatka jest w ciąży ponieważ jest bardzo strachliwa i kiedyś jak patrzyłam jak sie zachowuje w takiej sytuacji, to pies na nią naskoczył po czym ona uciekała, niewiem niestety jak sie wtedy zachowała, bo nie ja z nią byłam, a z powodu choroby nie mogłam wyjść. Sunia wróciła po 15-20 minutach. Nie chciałam żeby miała małe bo przecież jest kundelkiem, a ich jest już wystarczająco dużo. Znalazłam na szczęście już domy dla potencjalnych piesków :) z czego sie bardzo ciesze. 3majcie więc kciuki żeby łatka nie była w ciąży, a jeśli jest, to za to żeby ciąża i poród były udane i bez komplikacji :)
Pozdrawiam agnes211 & łatka(nazywana obecnie mamuśką)

PS Jeśli ktoś zna jakies dobre stronki na ten temat, prosiłabym o ich podanie, z góry dziękuje :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Monik@

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #14 : 2003-01-22, 07:01 »
Do Agnes: wypadki chodzą po ludziach - niestety. Dlatego między innymi śmieszą mnie argumenty przeciw sterylizacji - "bo ja pilnuję", "bo wystarczy dwa tygodnie pilnować". Tak jak pisałam - pies jest tylko psem.
W razie czego - nie martw się! Łatka da sobie radę i nie będzie problemów. Tylko w czasie porodu dajcie jej spokój i nie zaglądajcie co 5 minut, ani nie siedźcie jej nad głową i nie rozpraszajcie jej (głaskaniem).
Do Mage: jak najbardziej, jeśli cieczka była we wrześniu, marzec jest ok.
Suki cieczkę mają regularnie, ale wiosna nie ma tu nic do rzeczy.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedz #14 : 2003-01-22, 07:01 »

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #15 : 2003-01-22, 20:27 »
Dzięki za słowa otuchy. Hmmm widzisz ja nigdy(no dobra może nie nigdy)nie myślałam o sterylizacji, bo poprostu czułam że to jest nie fair wobec psa, wiem że to głupie, ale naprawde tak myślałam, teraz też czuje sie nie fair, bo mogą przybyć następne kundelki :( Teraz nie wiem co bym zrobiła :( ale dzięki wam wszystkim. Postaram sie znaleźć jak najlepsze domki dla piesków.
Mam jeszcze pytanie. Przeczytałam gdzieś że suka powinna być choć raz dopuszczona ze względów zdrowotnych(znalazłam tą informacje kiedy szukałam info o ciąży) To prawda?
Agnes & łatka
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

myszka

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #16 : 2003-01-22, 20:39 »
Nieprawda. Skończcie z tym zabobonem bo następnego kto to wyciągnie - uduszę :P
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #17 : 2003-01-22, 20:52 »
Hehe myszko ja sie pytam o to nie dlatego ze to sobie wymysliłam, tylko dlatego ze tak przeczytałam ! Pasiam skoro zdenerwowałam, ale chce wiedzieć jak najwięcej o psach, i każde info przyswajam, nio ale jeśli to nie prawda, to juz wyżucam ze swojej łepetynki :P
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Mage

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #18 : 2003-01-22, 21:04 »
Ale dzięki tej tezie, można namówić rodziców na szczeniaki ;-)))
Mam jeszcze jedni pytanie. Raczej na pewni będe brała suczkę,
i może będę ją dopuszczać (chociaż mam wyrzuty sumienia wobec biednych piesków ze schroniska) .
Chciałabym wiedzieć, czy suczce zostana takie "zwisy"?? Jak można je im zapobiec ?? Są może na to jakieś ćwiczenia czy cos??
I czy półtora roku to nie za mało na szczeniaki??
Zapisane

Monik@

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #19 : 2003-01-23, 06:57 »
A co Mage? Chcesz się pobawić z malutkimi szczeniaczkami?
Agnes: gdyby to była prawda suki, które miały szczeniaki nie chorowałyby na nowotwory i ropomacicze. A chorują.
Zapisane

myszka

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #20 : 2003-01-23, 08:55 »
Mage: potem poproś sąsiada żeby je zadziobał łopatą.  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedz #20 : 2003-01-23, 08:55 »

Monik@

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #21 : 2003-01-23, 09:41 »
Cytuj
chociaż mam wyrzuty sumienia wobec biednych piesków ze schroniska

Ależ zupełnie niepotrzebnie, to nie Twoja wina. Nie wiem czy wiecie, że te wszystkie psy w schroniskach pochodzą od dwóch pierwszych psów schroniskowych........Azy i Burka. Przez te wszystkie lata psy te mnożyły się przez pączkowanie, jak drożdże. A to, że do schroniska trafiają niechciane, niekochane przez właścicieli psy i bezmyślnie rozmnożone szczeniaki - to wroga propaganda.
Zapisane

Mage

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #22 : 2003-01-23, 15:06 »
Mage: potem poproś sąsiada żeby je zadziobał łopatą. [/quote]

Myszko , czy chodzi ci o te szczeniaczki, które ja chcialabym mieć??
Jeśli tak, to ma już na nie kupców, sąsiad nie jest mi potrzebny.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #23 : 2003-01-23, 15:29 »
Tzn. że chcesz szczeniaki aby sie na nich wzbogacić... :roll:  po co..lepiej rozdawaj ulotki
Zapisane

Mage

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #24 : 2003-01-23, 15:30 »
Cytuj
Ależ zupełnie niepotrzebnie, to nie Twoja wina. Nie wiem czy wiecie, że te wszystkie psy w schroniskach pochodzą od dwóch pierwszych psów schroniskowych........Azy i Burka


Chyba sie nie zrozumiałyśmy.
Chodziło mi o to, że zamiast że jeden taki szczeniak od Sary równa się jednemu psu ze schroniska. Gdyby Sary nie dopuszczali , może ci ludzi wzieli by psa ze schroniska??
Jednak Sara zostanie dopuszczona, a ci ludzie, kiedy im powiedzialam o schronisku popukali sie w głowę i powiedzieli "mowy nie ma".
Przykro mi,że tak to odebrałyście  :(
Zapisane

myszka

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #25 : 2003-01-23, 16:18 »
Ja bym takim ludziom nie usługiwała brzuchem swojej suki dla ich widzimisie i tyle. To nie inkubator. Jak nie chcą ze schroniska, to niech znajdą innego naiwnego, bo ja bym do tego absolutnie nie przyłożyła ręki. Za dużo nieszczęścia na świecie. Twoje pieski będą miały to szczęście że nikt ich nie rozdziobie łopatą, nie utopi, nie zakopie żywcem, albo w najlepszym razie nie wyrzuci na poniewierkę albo do schroniska. Setki psów nie mają takiego szczęścia. Setki psów codziennie giną okrutną śmiercią bo są niepotrzebne, niechciane, bo jest ich za dużo.
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #26 : 2003-01-23, 18:31 »
Mage, ale ty masz tylko jednego odbiorce(bo ja tak zrozumiałam) bo jeśli tak , to chce cie poinformować że suki przeważnie rodzą od 2 do 5 szczeniaków ! A dlaczego właściwie chcesz te szczeniaki? Bo ja nie rozumiem!
Aha, moim zdaniem 1.5 roku to stanowczo za mało żeby sunia mogła zajść w ciąże(tzn zajść może). Czytałam ,że najlepszy czas jes między 2 a 4 rokiem życia. Moja łatka ma 2.5, prawie 3 latka a i tak nie jestem pewna czy jeszcze nie za wcześnie. Jeju nawet nie wiesz jak ja sie o nią boje teraz.
Jedno moge powiedzieć, że łatka zrobiła sięstrasznym głodomorem :) Zawsze tak ma po cieczce(zwłaszcza jak miała ciąże urojoną) A po drugie, straszna przylepa sie z niej zrobiła, co jest dziwne bo nigdy taka nie byłą. Nie wiem czy to dlatego ze jest w ciąży czy dlatego ze już wydoroślała :)
I mam jeszcze pytako. Kiedy można wyczuć szczeniaki ? W którym tygodniu ciąży ?
A co do Mage prosze mocno sie zastanów nad tym czy dopóścić twoja sunie. Jeśli ludzie nie chcą przygarnąć psa, to nie wiem czy zasługują na jakiegokolwiek. Porozmawiaj z nimi i spróbuj przekonać. PROSZE!
Pozdrawiamy wszystkich agnes & łatka(obecnie nazywana mamuśką :P )
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Monik@

  • Gość
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #27 : 2003-01-24, 07:13 »
Wiesz Mage, chyba jesteś za mała, żeby zrozumieć pewne rzeczy (o tych pieskach w schroniskach). Poproś rodziców - MOŻE Ci wytłumaczą (ale chyba nie). To by było na tyle - można się zes*** i rozmazać, a do pewnych ludzi i tak nic nie dotrze!
Agnes - Ty sama to już lepiej nic nie próbuj wyczuwać! :lol:
Koło połowy ciąży wet. będzie Ci mógł coś powiedzieć. Ale sądząc po zachowaniu, Łatka zapewne zostanie mamusią.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedz #27 : 2003-01-24, 07:13 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #28 : 2003-01-24, 16:04 »
Dodam swoje trzy grosze, bo mnie trzepiem jak słucham tekstów - dopuszczę swoją sunię, bo sąsiad chce mieć jednego szczeniaka. A co z pozostałymi??? A jak się urodzi 12?

Dojeżdżam w tej chwili do Chorzowa. Koło dworca w Katowicach spotkałam starszego pana (którego spotykam już od kilku dni w pociągach). W drodze na dworzec opowiedział mi o głupim weterynarzu, który mu poradził - sukę raz trzeba dopuścić. A szczeniaki się rozda albo uśpi. Przyznam, że mnie potrzepało, ale słuchałam dalej. Dziadek swoją pieszczoszkę dopuścił (no bo tak kazał lekarz). Sunia porodu nie przeżyła. Urodziły się cztery szczeniaki - trzy były już martwe. Został mu jeden psiaczek. I ztym psiaczkiem pan jeździ teraz do weta w Katowicach - bo podobno dobry. Maluszka oglądałam - ma jakieś 5 tygodni, malusi, w czarne i białe łatki. Zapytałam, tak, by zapytać - sprzeda go Pan? w odpowiedzi usłyszałam - NIE.

Żal mi tego pana, bo stracił przyjaciółkę, ale jeszcze bardziej mi żal dzieci, które myślą, że szczeniaczki to taka fajna rzecz - do zabawy. Tylko dzieci nie myślą o tym, że szczeniaczki urosną i będą już dla nich mniej fajne. Że trzeba je karmić, wychowywać i znaleźć im domy. Co z tega, Mage, że masz chętnego na jednego psiaka. A co zrobisz, jak urodzi się dwanaście? I bardzo Cię proszę o odpowiedź.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Ciąża u suni- ile trwa ??
« Odpowiedź #29 : 2003-01-24, 19:25 »
Myszko.xww jeju jak ja sie teraz boje. :( A jeśli mojej łatce coś sie stanie ? :( Przecież z nią może być tak samo :(
Co trzeba robić żeby temu zapobiec ? :(
Monik@ chcę ci powiedziec że łatka zachowuje sie tak od 2 cieczek, bo miała ciąże urojoną. No ale nawet jak sie urodzą pieski znajde dla nich bezpieczne domki :)  Albo je sobie zachowam, tzn tylko jednego będę mogła. No nic dla kilku domki już mam :) Mam nadzieje że będzie wszystko oki. Prawda ?
Agnes & łatka
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.093 sekund z 29 zapytaniami.