Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 7   Do dołu

Autor Wątek: ile trwa ciaza u psa?  (Przeczytany 34964 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

87MoNiKa87

  • Gość
ile trwa ciaza u psa?
« : 2005-11-20, 17:54 »
ile trwa ciaza u psa?
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #1 : 2005-11-20, 17:55 »
zwykle 62 -63 dni
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #2 : 2005-11-20, 17:58 »
no tak wlasnie mi sie wydawalo ale myslalam ze cos pomylilam , ale w takim razie musze sie udac do weta z moja sunia bo u niej to juz troszke dluzej trwa
dzieki

Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedz #2 : 2005-11-20, 17:58 »

mazika_

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #3 : 2005-11-20, 18:49 »
ciąża trwa średnio 63 dni, ale porodu należy się spodziewać od 60 do 66 dnia od zapłodnienia. Na 2-3 dni przed porodem brzuch suki opuszcza się, powiększaja się gruczoły mleczne i pojawia się w nich mleko. Aha i jak termin porodu zostanie przekroczony o wiecej niż 3 dni, musisz koniecznie zasięgnąć porady weterynarza.
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #4 : 2005-11-20, 19:23 »
A jaka masz sunie?
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #5 : 2005-11-20, 21:22 »
Z rodowodem? Ma prawa hodowlane?
:>
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #6 : 2005-11-20, 21:41 »
bez rodowodu i bez praw chodowlanych, bedzie miala teraz szczeniaczki a po tem do sterylizacji
ja zawioze :( poniewaz kazda suczka powinna miec chociaz raz mlode, a z nia to jest tak dziwnie bo nimby ma strasznie duze podobienstwo do labradorka a jednak nie jestem tak do konca pewna ze jest czystej rasy :/ no ale najwaznejsze ze jest super pieskiem :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #7 : 2005-11-20, 21:44 »
Szkoda, ze nie dowiedziałąs się ze to stary stereotym... Teraz kolejne, biedne kundelki przychodzą na świat...

Ciąza nie jest dla zdrowia, tylko opciaza suczke i niestety szkodzi... Im wczesniej sterylizacja tym lepiej...

co teraz bedzie z tymi kundelkami? :(

boze, skad ludzie biorą takie onformacje  :roll: chyba juz wiadomo, czemu jest tyle kundelkow w schroniskach :(
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #8 : 2005-11-20, 21:53 »
Cytuj
Sad poniewaz kazda suczka powinna miec chociaz raz mlode

TO STEREOTYP!!!! to czy suka ma szczeniaki czy nie nie ma najmniejeszego znaczenia - pozwalając na krycie jej, przyczyniasz się do kolejnych pokoleń nieszczęść w schroniskach, i zanim powiesz, że "znajdziesz im dobre domy" to od razu cie uprzedzę - znalezienie domu nie jest łatwe, tym bardziej dobrego

ciąża nie tylko nie jest zdrowa, ciąża wyniszcza i nikt, kto nie ma zielonego pojecia o psach, podstawowego pojecia o genetyce, fizjologii itp. nie powinien brać sie za rozmnażanie - jest to łagodnie mówiac bezmyślne i nieodpowiedzialne.

co do twojej suki - jesli bedzie miala cesarke, to powiedz wetowi, zeby ja przy okazji wysterylizowal
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedz #8 : 2005-11-20, 21:53 »

ssgosiass

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #9 : 2005-11-20, 22:35 »
Nic nie wie o psie i rozmnaża :Roll:
Super. Znalazłaś już chętnych na pieski? :roll:
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #10 : 2005-11-20, 22:38 »
nie nie bedzie miala cesarki, jak mnie takie cos drazni , nie znacie psa ani jego partnera i opowieadacie mi jakies bzdety nie wiadomo skat wysane, miala juz duzo psow w zyciu i mam o nich pojecie wiec nie mow mi :iras , ze ie mam o nich zielonego pojecia,i ze przyczyniam sie do nieszzescia psow znajdujazych sie w schronisku :| to jest chore oskarzac ludzi i wypisywac takie rzeczy :/, a po za tym jest wiele przypadkow suk nie majacych potomstwa ktore w pozniejszych latak mialy z tego powodu padaczke , mja suczka takze ja miala :/.

a tak poza tym od dziecka zawsze mialam stycznosc z psami moi rodzice mieli chodowle wiec sory ze w ogole zaczelam tu jakis temat. i wiem co mam mowic weterynarzowi
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #11 : 2005-11-20, 22:41 »
no chociaz jedna osoba ktora nie pisze z pretensiami, pouczeniami .dziek

mam juz paru chetnych :)ale zaloze sie ze bedzie miala zbyt duzo szczeniaczkow zeby mogla je sama wykarmic i zeby jej to nie zaszkodzilo wiec pewnie bedzie trzeba przynajniej 2 uspic :( no ale to dla jej i maluchow dobra jak juz bedzie taka potrzeba
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #12 : 2005-11-20, 22:44 »
Skoro wiesz o pach prawie ze wsyztsko, ze Twoi rodzice mieli hodowle[ przez 'ch' sie nei pisze :roll: ] to dlaczego nie wiesz podstawowej rzeczy?
Ciąża wcale nie jest potrzebna suni do szczęścia. Wiedzialas o tym? Nie. Bo patrzysz na stereotypy. Trudno. Już wiesz.
Z powodu braku ciąży padaczka? LoL.
Psa już znamy. Kundelek. Podobny do labka, bez papierów. Nic nie zmieni już tatuś. Tak cyz siak, beda to kundelki.
i przyczynilas się do rozmnazania kundelkow. Bravo.

i powracam do mojego pytania. Znalazlas już chetnych na szczeniaczki?
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #13 : 2005-11-20, 22:46 »
Ja tey!
Rozwalasz mnie kobieto!
Dowiedz sie wsyztskiego po kolei o psach, a potem bierz sie za taka odpowiedzialnosc!
Jak bedize miec duzo szczeniakow to uspisz?
To Iras jest chora wygadujac takie 'glupoty'? Wydaje mis ie, ze Ty!
Powodzenia z dalszym takim rozumowaniem!

Biedne pieski... :roll:
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #14 : 2005-11-20, 22:48 »
bez rodowodu i bez praw chodowlanych, bedzie miala teraz szczeniaczki a po tem do sterylizacji
ja zawioze :( poniewaz kazda suczka powinna miec chociaz raz mlode, a z nia to jest tak dziwnie bo nimby ma strasznie duze podobienstwo do labradorka a jednak nie jestem tak do konca pewna ze jest czystej rasy :/ no ale najwaznejsze ze jest super pieskiem :)

To nieprawda, że suka powinna mieć choć raz młode- to SZKODLIWY MIT!!! A co ze szczeniaczkami? Proponowałabym uśpienie WSZYSTKICH, coby innym domu nie zabierały...
a z padaczką- kiepski dowcip, bo tylko w kategoriach dowcipu można tę wypowiedź rozpatrywać...
mówi osoba od 2 lat pracująca w schronisku...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedz #14 : 2005-11-20, 22:48 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #15 : 2005-11-20, 22:54 »
Monika jesli uważasz, ze twoja poprzednia suczka miała padaczke z powodu braku szczeniaków, to nie masz nawet podstawowych informacji o psach, niestety... Wystarczy sięgnąc do dzisiejszej literatry, a juz będziesz wiedziała że ciąza jest BARDZO nie zdrowa... Padaczki nie będę komentować, bo szkoda słow...
 A powiedz mi czy kobieta, musi miec raz w zyciu dziecko? :roll:

Produkujesz "zwykłe" kundelki, nie masz podstaw o rozmnazaniu, bravo...
Dzięki tobie kolejne pokolenia będą w schronisku, mozesz byc z tego dumna...

przypuścmy ssgosiass, ma niewysterylizowaną suczke i niech ona ci odpowie czy tak cierpi, z powodu braku szczeniąt...

tylko isc i płakac z powodu głupoty...

Od kiedy sie usypia za dużą ilosc szczeniąt?  :o

A tak BTW. oddasz je za darmo, czy będzie ogłoszenia sprzedam labradory bez rodowodu?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Wega

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #16 : 2005-11-20, 22:57 »
najlepiej jednak wysterylizować sunię- dla zdrowia :)
a z resztą postu Oli się zgadzam :) niestety- muszę :( niestety- bo liczyłam, że takich "zorientowanycf inaczej" będzie coraz mniej, a tu- niespodzianka... :(
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #17 : 2005-11-20, 23:07 »
Oluś, nawet sobie nei wyobrazasz jak Sonia wyje po nocach!
Ona tak chce miec pieski! Ale wredna pani nie pozwala.

Wielki lol! :lol:
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #18 : 2005-11-21, 08:28 »
Gosia ale szybko musisz ją zapłodnic bo jeszcze padaczki dostanie :lol:
Monika a skad wiesz, że tamta padaczka niby byla przez brak szczeniakow? No i co za hodowle mieli Twoi rodzice? Rasowych psow, czy tez byla to zwykła rozmnażalnia?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #19 : 2005-11-21, 12:52 »
1. Trzymasz się durnych i szkodliwych mitów - miliony psów w sdchroniskach są tam właśnie przez takie głupoty - i ty się przyczyniasz do następnych pookoleń niechcianych psów.
2. Nie znasz podstaw, dotyczących ciazy, nie znasz podstaw dotyczących porodu.
3. To, że twoi rodzice mieli hodowlę, nie oznacza , że ty masz na ten temat pojęcie - moze wydac ci sie dziwne, ale doswiadczenie i wiedza nie sa dziedziczne.
4. padaczka jesli suka nie miala szczeniakow? nie wiem skad wytrzasnelas taka bzdurę. Dla twojej informacji - padaczka nie jest chorobą sama w sobie - jest jedynie obnjawem chorobowym, co wiecej - nie ma ona nic wspolnego z ukladem rozrodczym.
5. upierasz sie ze suka nie bedzie miala cesarki - w rzeczywisotości nie mozesz miec pojecia o tym czy bedzie miala czy nie - ciaza, kazda jest nieprzewidywalna - ale upieraj sie dalej, jesli suka nie urodzi, zloze ci za 2 -3 miesiace kondolencje.
6. twoj brak wiedzy az krzyczy -moje oskarzenia nie sa bezpodstawne - sa oparte na twich wlasnych wypowiedziach.

mam u siebie 6 suk które nie zostaly wysterylizowane i nigdy nie mialy (i nie beda mialy) szczeniakow, zaczelam juz zalowac, ze nie sa wysterylizowane, bo u 10 letniej rottki wczoraj wykrylam nieoperacyjne guzy sutkow i zanim zaczniesz gadac, ze gdyby miala szczeniaki to nie dostalaby raka - to powiem ci tak - ciaza zwieksza ryzyko powstawania raka sutkow, wszelkich problemow z ukladem rozrodczym itp itd. ponieważ ciąża zakloca rownowage hormonalna.

wega - zgadzam sie z toba, ze szczeniaki powinny zostac uspione - nie byloby tych nieszczesnych pokolen.

no i skoro twierdzisz ze masz wiedze na temat psow, to moze mi powiesz kiedy odrobacza sie,kiedy sie szczepi i kiedy odrobacza szczeniaki, no i oczywiscie na co sie szczepi...


zycze by ciaza ta byla urojona...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #20 : 2005-11-21, 16:00 »
zgadzam sie w iras w 100%
dodam jeszcze tlko że ja mam dwie suki po sterylce i jakos nie wyją mi po nocach że chcą być mamusiami. Myśle że jest im bardzo dobrze tak jak jest.
Obydwie są pełne życia.
Ja kiedyś zrobiłam ten błąd i moja suka była w ciąży. Starsi użytkownicy wiedzą o co chodzi. I teraz wiem że KAŻDA suka w moim domu będzie sterylizowana, chyba że będzie to suka z rodowodem i będę chciała mieć hodowlę, bo nad tym się zastanawiam. Ale jeśli będą to kundelki to napewno idą pod nóż.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedz #20 : 2005-11-21, 16:00 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #21 : 2005-11-21, 16:52 »
nie rozumiem :roll: ja mam niewysterelizowana suczke i jakos nie dostaje padaczki itp.. moja babcia tez myślała jak i mama że sunia musi miec przynajmniej jeden raz miot aby nie zgłupiała!! wytłumaczyłam im to wszystko i wogóle, ok zrozumieli i powiedzieli mi że nie będą juz mi tak glupich rad dawac bo ja wiem najlepiej... nalepiej abyś ją wysterylizowała, wtedy nie będzie dochodzić do różnych chorób itp, ja mam zamiar to zrobić... dziewczyno ty naprawde sie przyczyniasz do nieszczęść, tyle szczebiąt czeka w schroniskach, ci chętni co chcą od ciebie sczeniaki znaleźli by takie same w schronisku i byl by już jakiś plus... życze szczęścia i tak jak Iras życze aby ciąża była urojona...
Zapisane

czasem

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #22 : 2005-11-21, 16:57 »
ile trwa ciaza u psa?
Powracajac do właściwego tematu tego pstu ciaża trwa czasami krócej bo poród moze byc juz w 57 dniu....
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #23 : 2005-11-21, 17:03 »
Gdyby każdy myślał, że jego suka musi mieć przynajmniej raz szczeniaki(a to znaczy, że na tym jednym razie niekoniecznie musi się kończyć), to na świecie byłoby znacznie więcej psów niż ludzi, zagryzałyby się na ulicach i rodziłyby się mioty wsobne. Bardzo jasna wizja, prawda? Rozmnaża się psy z prawami hodowlanymi i rodowodem nie dlatego, że więcej się na nich zarobi (co jest bzdurą, bo dobry hodowca tak naprawdę nie zarabia wielkich sum na sprzedaży szczeniąt, zważając na płatności za krycie, wychowywanie szczeniąt, wyrobienie rodowodów/metryk itd.), tylko dlatego, że szczenięta po nich są pewne, ich rodzice są osobnikami o wzorcowej psychice, budowie, nie mają żadnych poważnych wad, i po ich połączeniu powstają podobne szczeniaki. A dwa psy bez papierów (czyli z niewiadomą przeszłością i z reguły z brakiem ważnych badań psychicznych i fizycznych) mogą dać życie kilku lub kilkunastu maluchom, których przyszłość jest niepewna, nie wiadomo czy nie zapadną na jakąś genetyczną chorobę i czy pies łagodnej rasy (wg. wzorca) nie stanie się nagle dziwnie agresywny...

Czasem - podaje się dzień, w którym średnio rodzą się szczeniaki, ale oczywiste jest, że może to się przesunąć w jedną czy drugą stronę, zależy od suki i tego, jak jest prowadzona w czasie ciąży (jej zdrowia, wielkości itd..)

P.S. Suka po ciąży także może mieć padaczkę, a ta choroba ma się nijak do ciąży. Natomiast niewykastrowana suczka nawet po kilku ciążach wciąż może mieć ropomacicze i inne choroby układu rozrodczego..
« Ostatnia zmiana: 2005-11-21, 17:07 autor Karooola »
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #24 : 2005-11-21, 17:04 »
Ja chyba zaraz zwariuje.
Kiedy ludzie w końcu zmądrzeją i przestaną wierzyć w takie brednie - ciąża dla zdrowia to kompletna bzdura.
Mogliby już coś ciekawszego wymyśleć. Ile razy będziecie pisać to samo? Chyba w nieskończoność, bo zawsze znajdzie się ktoś "mądrzejszy"
Dla mnie jest to po prostu snobizm, zaspakajać swoje zachcianki kosztem innych (psów w schroniskach, porzucanych, maltretowanych, zabijanych).
Szczególnie w rasie, gdzie tak często występuje dysplazja, wiele psów jest usypianych, bo nieda się ich wyleczyć, a psy tak cierpią, że to jedyna pomoc, bardzo wazne są badania, odpowiedni dobór rodziców, a nie rozmnażanie psa, który  "ma strasznie duze podobienstwo do labradorka a jednak nie jestem tak do konca pewna ze jest czystej rasy". Ciekawe jak podobny do rasy jest przyszły ojciec i jakie będą szczeniaki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #25 : 2005-11-21, 17:50 »
Ja mam sunię shih tzu bez rodowodu i NIE CHCĘ BY MIAŁA SZCZENIACZKI.Nie mam zamiatu "produkować" piesków nierasowych :roll:
Nasłuchałąś się bajek, ze jak suczka choć raz w życiu nie będzie miała szczeniaków to dostanie ropomacicza :roll:. Totalna bzdura :roll: :roll: . Aby uchronić sunię przed ropomaciczem trzeba ją wysterylizować :P . Innego wyjścia nie ma. Pamiętam, ze znajoma mojej siory miała pudelkę ( dla niej [']). Ta znajoma też tak myślała i pozwoliła by sunia miała małe. No i teraz już jej nie ma :( :roll: . jakiś miesiąc po porodzie okazało się, ze sunia  ma ropomacicze :roll: :roll: Nadal nieprzekonana????
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

zakla

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #26 : 2005-11-21, 18:17 »
Nie mam juz sily walczyc z tymi debilnymi pogladami... Za duzo Was, swiecie przekonanych ze robicie wspaniale, pozwalajac suce miec mlode...:( Po prostu sily mi sie koncza na takie debilizmy...:|
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #27 : 2005-11-21, 19:47 »
Nie mam juz sily walczyc z tymi debilnymi pogladami... Za duzo Was, swiecie przekonanych ze robicie wspaniale, pozwalajac suce miec mlode...:( Po prostu sily mi sie koncza na takie debilizmy...:|

Zgadzam się w 100% z zaklą
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Forum Zwierzaki

Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedz #27 : 2005-11-21, 19:47 »

Nanami

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #28 : 2005-11-21, 19:54 »
Robicie burze w szklance wody... Stało sie! A zamiast atakowac te dziewczyne, to trza jej teraz spokojnie wytłumaczyc co i jak.

Jesli szczeniaków jest za duzo, to sie je sztucznie odchowuje.
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: ile trwa ciaza u psa?
« Odpowiedź #29 : 2005-11-21, 22:12 »
Jeżeli szczeniaki sa niechciane, to się je usypia. Koniec, kropka.
Nie zamierzam przechodzić do porządku dziennego nad znęcaniem się nad zwierzętami, a poza tym- jeszcze nie jest za późno na sterylkę aborcyjną...
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 7   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 29 zapytaniami.