Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??  (Przeczytany 23201 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

87MoNiKa87

  • Gość
cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« : 2005-11-23, 22:34 »
moje szczeniaczki sie jakos dziwnie zachowuja w ogole nie otwieraja oczkow ani nie chca sie poruszac, wyprzedzam wasze pytanie ZYJA ale nie wiem co mam robic, moja sunia niby sie kladzie zeby dac im mleko ale one nie chca ssac, co to moze  byc??
Zapisane

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #1 : 2005-11-23, 22:41 »
hmm no jakies 3 dni


Data wysłania: 2005-11-23, 22:39
:help: :help:
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #2 : 2005-11-23, 22:43 »
No to jeszcze nie jest wiek na otwieranie oczek :? (nie mialam nigdy malych szczeniakow ale tak mi sie wydaje). Ale to ze sie nie ruszaja, to dosc niepokojace (chyba ze spia, ale chyba nawet taka osoba jak Ty powinna sie skapnac jesli tak by bylo :mysli: ). No i w ogole nie maja odruchu ssania? Wczesniej zachowywaly sie normalnie?
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #2 : 2005-11-23, 22:43 »

87MoNiKa87

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #3 : 2005-11-23, 22:44 »
no jasne ze tak wszystko bylo ok , teraz tak jakos. a wy co teraz tacy mili dla mnie?
Zapisane

Elitesse

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #4 : 2005-11-23, 22:44 »
nawet takie maluszki powinny byc  dosc ruchliwe, a oczki otwieraja ok 10 -14 dnia zycia

ale twoje pytania raczej nie swiadcza na korzysc stwierdzenia ze kiedykolwiek w zyciu zajmowalas sie szczenietami
« Ostatnia zmiana: 2005-11-23, 22:49 autor Elitesse »
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #5 : 2005-11-23, 22:50 »
mnie jak coś niepokoi w moim kocie to jadę albo chociaż dzwonię do weta...
btw. a może jednak uśpisz ślepy miot skoro czytałas tamten temat do końca :?:
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #6 : 2005-11-23, 23:05 »
Mili dlatego, że troszczymy sie o szczeniaki. :Roll:
Dopiero namawialiście ją do uśpienia... ZdecyDujCiE siĘ LuDziE!!!!!!!!
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #7 : 2005-11-23, 23:08 »
Dopiero namawiali¶cie j± do u¶pienia... ZdecyDujCiE siĘ LuDziE!!!!!!!!
Ja zdania nie zmieniłam, co już w tym wątku napisałam. I ponawiam prośbę o podjęcie tej decyzji. To zdecydowanie mniejsze zło.
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #8 : 2005-11-23, 23:12 »
nie ma czegos takiego jak mniejsze zło... :/
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #8 : 2005-11-23, 23:12 »

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #9 : 2005-11-23, 23:16 »
no więc to jedyna dobra decyzja ;) jak to zwał, tak to zwał...
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #10 : 2005-11-23, 23:23 »
Kurcze pies to pies!!! Każde stworzenie ma prawo do zycia!!! A wy chcecie je tak po prostu uśpić... :(
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #11 : 2005-11-23, 23:29 »
zapraszam na pw albo na maila- pogadamy :) Nie zaśmiecajmy już wątku.

Albo nie- coby nikt nie podjął w wyniku lektury wątku złej decyzji, powiem tak: kilkudniowe, ślepe zwierzeta nie sa świadome, że żyją, a każdy miot odbiera szansę już podrośniętemu na dom. Ja wolę uśpić kilkudniowe szczenię, niż skazywać dajmy na to miesięcznego psa na pobyt do końca życia w schronisku.
btw. Figo, jesz mięso?
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #12 : 2005-11-23, 23:37 »
MOze dla niektórych to nie to samo, ale to tak jakby "usypiać" człowieka bo w domach dziecka jest dużo biednych dzieci... CZŁOWIEK I PIES TO STWORZENIA OBA MAJĄ PRAWO DO ŻYCIA I NIE POWINNO BYC IM ODBIERANE... :( To że nie jest rasowy to zaraz GORSZY??!!??!!??!!??!!
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #13 : 2005-11-23, 23:38 »
Czy tylko mnie zaraz szlag trafi ?
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #14 : 2005-11-23, 23:41 »
MOze dla niektórych to nie to samo, ale to tak jakby "usypiać" człowieka bo w domach dziecka jest dużo biednych dzieci... CZŁOWIEK I PIES TO STWORZENIA OBA MAJˇ PRAWO DO ŻYCIA I NIE POWINNO BYC IM ODBIERANE... :( To że nie jest rasowy to zaraz GORSZY??!!??!!??!!??!!
:lol: ROTFL po prostu. Rasowce tez bym kazała uśpić- z zasady. Poza tym nie odpowiedziałaś na moje pytanie o mięso :? Twoje porównania świadczą o nieznajomości tematu i polskich realiów- sad but true... :( A personifikowanie zwierząt do niczego dobrego nie prowadzi.
btw. proszę, przenieśmy tę dyskusję na priv...

Florencjo- nie znam Twoich poglądów, być może mnie też zaraz trafi, a może to przeze mnie coś Cię trafia, nie wiem :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #14 : 2005-11-23, 23:41 »

Florencja

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #15 : 2005-11-23, 23:43 »
Wega napisałam to po jej poście więc komentarz dotyczy jej postu. Wiem ( 1, 2,3,4,5,6... ) trzeba spokojnie.

Słuchaj nie wiem czy jestes idiotką czy czy się nudzi czy faktycznie nie wiesz o co chodzi Figa. Nie sądzisz ze w takim razie najbardziej rozsądnym wyjściem tak w stosunku do ludzi jak i zwierząt byłoby niepowoływanie ich do życia ?

A jeśli już piesek został powołany to humanitarniej ( nie wiem czy znasz to słowo ) jest uśpienie piesków póki tego nie odczują. Naprawdę uważasz że lepsdzym rozwiązaniem jest skazanie takich psów czy jakichkolwiek innych zwierząt na pobyt ( często ) dożywotni w schronisku ? I TY mówisz że kochasz zwierzęta ?!
« Ostatnia zmiana: 2005-11-23, 23:47 autor Florencja »
Zapisane

:::FiGa:::

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #16 : 2005-11-23, 23:47 »
Ale po co na "priv" ty mi będziesz wmawiać swoją wersję a ja tobie swoją i tak do niczego nie dojdziemy... SŁUCHAJ NIE KAŻDY MUSI MYŚLEĆ IDENTYCZNIE TAK JAK TY!!!! To bez sensu... Ale dobra kończmy ten temat. Zaraz pewnie znowu Ktoś napisze że go szlag trafia... Po prostu nie tolerujecie nikogo kto uwarza inaczej niż wy... DOBRANOC.
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #17 : 2005-11-23, 23:50 »
Figa nie tolerujemy kogoś kto przez swoje poglądy skazuje zwierzęta na bezsensowne cierpienie. Zastanów się, to jest błędne koło. Wiesz dlaczego nie powinno się rozmnażać nierasowych psów ? Pewnie wiesz że nie dlatego że są gorsze, ale dlatego że bezpieczniej jest rozmnażać psy z udokumentowanym pochodzeniem, gdzie jets pewność że pies jest zdrowy i ma charakter i wygląd odpowiadający potrzebom ludzi. Nie znaczy to że wszystkie rodowodowce powinny być rozmnażane. Psów jest już i tak o wiele za dużo na świecie, nie widzę sensu w bezmyślnym skazywaniu na cierpienie zwierzątek które można od tego uchronić.
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #18 : 2005-11-23, 23:57 »
Florencjo- nic nie mam do Twojego postu, myślałam tylko, że to ja Cię wkurzam... :) Swoją drogą mam podobne odczucia, a czasami się nie da spokojnie :(
za resztę wypowiedzi- BRAWO!!! :D :D
Figa- mam nadzieję, że kiedyś zmienisz zdanie, a przede wszystkim, że Monika jednak uśpi te szczeniaki...


Data wysłania: Listopad 23, 2005, 22:56:02
a chciałam na priv gdyż wątek jest o czym innym. ale dobrze, niech tu zostanie, może ktoś coś z tego wyniesie...
Zapisane

ssgosiass

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #19 : 2005-11-23, 23:57 »
.
« Ostatnia zmiana: 2007-08-25, 13:32 autor ssgosiass »
Zapisane

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #20 : 2005-11-24, 00:05 »
Też tak uważam. I uważam, że powinna wykazać choć trochę odpowiedzialności postępując w sposób opisamy przeze mnie wcześniej.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #20 : 2005-11-24, 00:05 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #21 : 2005-11-24, 07:11 »
odpowiadając na temat:

1. skoro mają trzy dni to nie czas na otwieranie oczu
2. czy jesteś pewna, ze twoja suka MA mleko?
3. jaka temperatura panuje w pomieszczeniu gdzie są szczeniaki?
4. Czy się normalnie załatwiają (nienormalnie to wcale,albo biegunka)
5. czy szczeniaki sa w dotyku ciepłe i suche?
6. Czy wogóle mają odruch ssania?

jeśli którakolwiek z odpowiedzi jest przecząca - to z twoją "wiedza " nie masz szans na ich uratowanie gdyż.
2. przecież nie masz czasu dokarmiać, zreszta i tak najprawdopodobniej jest już za późno.
3. jeśli temperatura jesrt poniżej 25 stopni to jest to hipotermia - zbyt późna reakcja na uratowanie.
4. jeśli sie nie zalatwiaja, to znaczy, ze maja pusty zoladek, niedorozwieniety uklad pokarmowy, albo zaburzenia perystaltyki na skurtek braku pobudzania jelit (tzn masowania) - i tak za póżno. jeśli jest to biegunka - są dwiepopularne opcje - albo przejedzenie - co nie wchodzi w tym przypadku w gre, albo herpeswiroza - szanse zerowe.
5.hipotermia, wada wrodzona, niedozywienie, odwodnienie itp itd - szanse niewielkie.
6. zaburzenia rozwoju, albo są po prostu za słabe z roznych tam przyczyn - twoje mierne umiejetnosci i brak czasu, nie daja im wiekszych szans.

figa - piszesz ze nie ma czegos rtakiego jak mniejsze zlo - co bys wolala? stracic reke, czy palec? umrzec we snie, czy na raka w cierpieniach? jesli twoj pies dostalby skretu zoladka a ty nie mialabys zadnych mozliwosci pojechania do weta (przy skrecie zoladka czas mozna pomoc tylko operacyjnie i tylko w ciagu najblizszych 3 godzin) to co bys zrobila? zastrzelila go, czy zostawila by umieral w strasznych meczarniach?

wiesz, uspienie tych szczeniakow jest DLA NICH lepsze, a jesli nie dla nich to dla przyszlych pokolwen ktoere trafilyby do schronisk/na ulice, czy do ludzi pokroju moniki, nie sa one swiadome ze zyja, przytoczylas tekst, ze w takim razie usypiac dzieci w domach dziecka - wiesz, w przeciwienstwie do psow w schroniskach dzieci nie sa ciagle glodne, nie spia na dworzu i nie sa zabijane przez inne dzieci, poza tym czlowiek jest swiadomy tego ze parzenie sie doprowadza do ciazy, dzieci po ukonczeniu 18 lat opuszczaja do dziecka i maja szanse na normalne zycie, wiekszosc psow nie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #22 : 2005-11-24, 12:47 »
już jej nie ma...została uciszona, a to chyba oznacza ze nie może czytac fz?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #23 : 2005-11-24, 12:52 »
A tak ogólnie - watpie by istniały jakiekolwiek szczeniaki - samo to
Cytuj
hmm no jakies 3 dni
świadczy o tym, że COŚ się tu nie zgadza - po pierwsze - jeśli u kogos są szczeniaki, to wie się DOKŁADNIE ile mają a nie "jakieś trzy dni", kolejne to fakt, ze jeśli wczoraj miałyby trzy dni, to musiałyby się urodzić 20 - czyli w dniu założenia topiku, przy czym topik został założony wieczorem. Dodatkowo 22 pojawia się tekst ze nie BĘDZIE siedieć przy suce jak ta bedzie rodzić - pisane w czasie przyszłym, czyli wynika z tego, że 22 szczeniakow jeszcze nie było. Kolejna sprawa  - rozumiem, ze człowiek moze się trzymać jednego mitu, dwóch - ale ona wymieniła co najmniej 5 bzdur.

Jak dla mnie to była czysta prowokacja
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #24 : 2005-11-24, 13:19 »
taaa...zresztą głupoty pisała i kłamała od poczatku...z wiekiem, z rodzicami...poczytałam to wszystko wczoraj, i aż żal mi sie zrobiło ze mnie nikt nie zawołał...tez bym coś od siebie dodała,a ja mam talent do prowokowania... :ogien:

a tak to chyba zamkną ten wątek...choć szkoda bo wiele ciekawych opinii tu padło o sczeniakach...w tym Twoje własnie...


bosz...ban poszedł...taki prawdziwy i nieodwołalny... :shock:

Wraithuś, odczytał ja jako trolla...kurcze, no pewnie ze trollowała...wszystko brednie i prowokacje...człek sie slepy robi na starośc i rzeczy oczywistych nie dostrzega...:lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-11-24, 13:23 autor Nefra »
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #25 : 2005-11-24, 13:27 »
Czy ja dobrze widzę?? Monia zbanowana?? Jeaah!!! :wink: :lol: :jupi2:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #26 : 2005-11-24, 13:28 »
wznoszę toast za zdrowie pgza i wraithusia, co się nami tak dopsze opiekują ;) 8)  8)  8)
Zapisane

shihTzu1

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3053
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #27 : 2005-11-24, 13:31 »
Ja również  8) 8) 8)


Data wysłania: 2005-11-24, 13:29
Kto jeszcze wznosi toast?? :;p:
Zapisane
"Watashi ga ikudo mo motsure nagara
Hieyuku te de
Tsukuru suna no oshiro wo
Machibuseta nami ga sarau
Anata e..
Onegai dareka ga.."

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #27 : 2005-11-24, 13:31 »

Blackie

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5750
  • Christian <333 <loff *_* >
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #28 : 2005-11-24, 13:33 »
A ja powiem jeszcze co do Figi:
Hmm... To że mamy inny pogląd niż ty, nie znaczy, że mówimy źle:/ Ja wolałabym uśpić mojego psa, niż żeby powoli umierał męcząc się. Czy istnieje coś takiego jak mniejse zło9? TAK i to z całą pewnością :P

Ohh... Jak to niekoleżeńsko z waszej strony!! <oburzenie>
Ale i tak  8) 8) 8) 8) 8) 8) 8) :lol: :lol:
Zapisane
Why so serious?

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #29 : 2005-11-24, 13:38 »
Yeah!!!też wznosze toast za modów i admina :D

nefra - chodzi ci o to co ja napisałam? z tym akurat nie ma najmniejszego problemu - tkwi to głeboko między zwojami mojego mózgu i nie ma szans by zniknęło...


Data wysłania: 2005-11-24, 12:34
blackie - co do mniejszego zła - napisałam kilka przykładów, gdzie to raczej dobrze widać... chociazby zastrzelenie przy skręcie i braku możliwości jakiejkolwiek pomocy...9znam taki przypadek w realu - maja teraz nowego psa - ode mnie)


Data wysłania: 2005-11-24, 12:35
ach i co do tego, że jest to zwykła głupia prowokacja - wpadłam na to wczoraj - shitzu może to potwierdzić, bo dostala ode mnie pw...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 29 zapytaniami.