Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gorączka  (Przeczytany 1386 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Jamniczka

  • Gość
Gorączka
« : 2005-11-25, 17:26 »
Mam problem :( Nie wiem czy to już problem, czy jeszcze nie.
Więc Szelma ma problemy z sercem(podobno zostały odwołane, ale..). Jest też alergikiem. Na lato dostawała tabletki, teraz juz nie.
Dzisiaj w nocy, zaczęła dziwnie prychać tak, przez nos, wydychała i wdychała tak strasznie głośno powietrze, ale to byo takie "nagłe"
Myśłałam, ze ma katar. Bardzo lekko oddychała. Dzisiaj podobno leżała i piszczała.
Czy to gorączka? Jeśli dzisiaj to nie ustanie, ide do weta. Wiecie moze o co chodzi?
Zapisane

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #1 : 2005-11-25, 17:28 »
sprawdź nos i uszy i czy w ogóle pies jest gorący
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #2 : 2005-11-25, 17:32 »
Albo poprostu teraz zmierz jej temperature (jeśli nie idziesz do weta). Wetka Lassie mierzy jej temperature przez włożenie do tyłka termometru, niestety pies zawsze się wierci i rzadko kiedy uda się za pierwszym razem. No chyba że uspokoi się psa. Wiem, że temperatura normalna u psa wynosi ok. 37 stopni, ale mogę się mylić.
Polecam iść do weta...
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Gorączka
« Odpowiedz #2 : 2005-11-25, 17:32 »

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #3 : 2005-11-25, 17:50 »
masz rację 37 stopni :wyink:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #4 : 2005-11-25, 20:06 »
Prawidłowa temperatura psa to 37,4 - 39 *C
Może to być zwykłe przeziębienie. Jeśli pies ma różne problemy zdrowotne (alergie, serce) to radziłabym nie zwlekac tylko iść do weta.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #5 : 2005-11-25, 20:09 »
Dokładnie jak mówi Kasia, z tym, że to może być coś gorszego niż przeziębienie, ale do tego potrzeba opinii weterynarza.
A samemu nie radzę mierzyć psu temperatury, ponieważ bardzo łatwo zrobić mu krzywdę. (oczywiście dotyczy to podanej wyżej metody)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #6 : 2005-11-26, 09:05 »
sprawdź nos i uszy i czy w ogóle pies jest gorący

Nos i uszy? - nic to nie daje, gdyby sprawdzało się temperaturę kierując się nosem, wyszłoby na to, ze pies ma gorączke zawsze jak śpi. Co do tego co może być psu - wybierz sie do weta- na odległość raczej trudno psa zbadać, poza tym podałaś za malo informacji...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Orange

  • Gość
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #7 : 2005-11-26, 15:00 »
Np. buldogi francuskie mają zwęrzony nos (to wewnątrz :P ) i też czasami tak dyszą. Jeżeli ma/miała problemy z sercem to może być normalne. Acha i to może też być od kaloryferów (od weta słyszałam :roll: ).
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #8 : 2005-11-26, 16:19 »
Cytuj
Np. buldogi francuskie mają zwęrzony nos (to wewnątrz Razz ) i też czasami tak dyszą. Jeżeli ma/miała problemy z sercem to może być normalne. Acha i to może też być od kaloryferów (od weta słyszałam Rolling Eyes ).

orange - NIE MOZESZ wiedzieć, w jaki sposób ten pies dyszy, bo tego nie widziałaś. to , że psy krótkonose dysza bez powodu, tez nie jest normalne - poniewaz coś takiego oznacza problemy z oddychaniem(alobo z sercem), a co do kaloryferów - nie chodzi o same kaloryfery, ale o to, że psu jest za gorąco.

jamniczka - z twojego opisu można przypuszczać, że było to coś jak "wciąganie gili" , jednak to, że potem leżała piszcząc wydaje się niepokojące - nie znam psa, nie wiem w jakich okolicznościach potrafi piszczeć, nie mam możliwosci go obejrzeć, więc też nie mam pojęcia co moze byc przyczyną,
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Gorączka
« Odpowiedz #8 : 2005-11-26, 16:19 »

Jamniczka

  • Gość
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #9 : 2005-11-27, 20:13 »
Iras juz jest lepiej. Już nie dyszy, zwymiotowała nastepnego dnia ale dzisiaj jest już normalna :wink:
Co do piszzczenia...nie wiem jakie to były piski, bo mówiła mi to moja siostra, moz epo prostu chciała zwrócic na siebie uwagę.
Mówiła że patrzyła się jakby kogoś widziała...hm....może duch? :lol:
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Gorączka
« Odpowiedź #10 : 2005-11-28, 16:13 »
ja bym nie czekał do weta jak się bedzie powtarzać
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.132 sekund z 27 zapytaniami.