Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do dołu

Autor Wątek: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??  (Przeczytany 23202 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #150 : 2005-11-26, 22:23 »
Florencja ja podzielam twoje zdanie, ale... jest wlasnie to ale... nie da sie zakazac sterylizacji wszystkich niechodowlanych psow, bo odrazu masa ludzi bedzie sie pyatla jakim prawem moga byc rozmnazane tylko te rodwodwe? dlaczego one są lepsze itp...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #151 : 2005-11-26, 22:32 »
Vizslo, i tu się wtrącę. Weterynarz to nie tylko miłośnik zwierząt, ale też osoba, która postanowiła PRACOWAĆ (a zatem zarabiać pieniądze), jednocześnie pomagając zwierzętom. To nie jest tak, że jeśli weterynarz nie zgodzi się wysterylizować psa za darmo, to jest tyranem bez podejścia do zwierząt. Nie, on po prostu także chce z czegoś żyć. A weterynarz takich znowu fortun nie zbija, wierz mi.. Więc tutaj może być tylko tak, żeby państwo finansowało sterylizację, jak powiedziała Nefra. Żaden weterynarz nie zgodzi się stracić takich sum na masową sterylizację.

Wiecie co, ten pomysł wydaje mi się coraz mniej możliwy do zrealizowania. Każdy ma inne zdanie, a i ludzie mogą ostro zaprotestować. No i nasz rząd - on ma na głowie tyle spraw (pomińmy fakt, że są to sprawy często bezsensowne), że nie sądzę, aby prędko(jeśli w ogóle) zainteresował się tym problemem.
No i kolejna sprawa -wielu ludzi żyje mitami o psach, i szczególnie dorosłym nie bedzie tak łatwo wybić tego z głowy. Można próbować ulotkami, rozgłaszaniem tego w internecie itd. Ale nie sądzę, żeby pomysł masowej sterylizacji wszystkich psów bez rodowodu wszedł w grę, nawet jeśli pominie się niektóre nierasowce.

Acha, Nefra - tu nie chodzi o to, czy kochamy kundelki czy rodowodowce. To przecież wszystko są psy. Chodzi o to, aby do rozmnażanie były dopuszczane psy z pełnym zestawem badań i pewną przeszłością, tak, żeby ludzie kupując psa, w przybliżeniu wiedzieli, co im wyrośnie. Kundelek raczej nie dostanie praw hodowlanych, i nie wiadomo, jak będzie wyglądała przyszłość jego szczeniąt.
« Ostatnia zmiana: 2005-11-26, 22:35 autor Karooola »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #152 : 2005-11-26, 23:09 »
Florencja ja podzielam twoje zdanie, ale... jest wlasnie to ale... nie da sie zakazac sterylizacji wszystkich niechodowlanych psow, bo odrazu masa ludzi bedzie sie pyatla jakim prawem moga byc rozmnazane tylko te rodwodwe? dlaczego one s± lepsze itp...

własnie Oluś, dlatego napisalam takiego posta...po po takich wypowiedziach jak Wasze poprzednie, posypałyby sie od razu  tego typu ataki. I jeszcze gorzej...w ramach odwetu rozpoczęłaby sie nagonka na psy rodowodowe.. artykuły o tym jakie ceny osiągaja, ile to hodowcy zarabiają, do jakiej paranoi dochodzi podczas przygotowań do wystawy...etc...

karooola, dlatego własnie próbowalam wymysleć sposób usankcjonowania prawem rozmnażania nierasowców. Po prostu , mnożąć trudności...rejestracja psów, opłaty...(zapomniałam o przymusie szczepień). I taki rozmnażacz musiałby podac dane nowych włascicieli, którzy te szczeniaki przejmują. I w karcie psa byłby wpisany nowy własciciel.

Ale to sa dywagacje i kombinacje.
A moze potrafocie dowiedzieć się jak ten problem psi jest rozwiązany w innych krajach Unii? Moze tak byłoby łatwiej? Spróbowac polityki już sprawdzonej w innym kraju i sprawdzić efekty i  takie rozwiązanie postulowac w petycji???
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #152 : 2005-11-26, 23:09 »

Wega

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #153 : 2005-11-26, 23:47 »
w Niemczech z tego co wiem sterylizacja psów i kotów niehodowlanych jest OBOWIĄZKOWA, a koszty zabiegu dla ludzi niezamożnych ponosi państwo... Praktycznie nie ma tam bezdomnych zwierząt.
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #154 : 2005-11-27, 00:31 »
czyli dokładnie to o czym pisałam???
Zapisane

Florencja

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #155 : 2005-11-27, 06:55 »
Tak, czyli są miejsca na świecie gdzie psy są naprawdę szczęśliwe, gdzie nie ma ohydnych brudnych schronisk !
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #156 : 2005-11-27, 11:29 »
w Niemczech z tego co wiem sterylizacja psów i kotów niehodowlanych jest OBOWIĄZKOWA, a koszty zabiegu dla ludzi niezamożnych ponosi państwo... Praktycznie nie ma tam bezdomnych zwierząt.

Żeby tylko w Niemczech.. tak jest w wielu krajach i nawet na innych kontynentach, mam sąsiadów Amerykanów, którzy zrobili wielkie oczy jak się dowiedzieli, że w Polsce nie ma przymusu sterylizacji psów.. Moja koleżanka wyjechała do Szwecji, gdzie czuje się jak w naprawdę rozwiniętym, humanitarnym kraju - po psach się sprząta, nie obcina się maniakalnie uszu/ogonów, sterylizacja o ile się nie mylę też jest wskazana. Jakby tego było mało, to rzeczy związane ze zwierzakami i same zwierzęta są dość drogie.
Bosz, Polska jest zacofana jak nie wiem co w porównaniu z innym państwami choćby UE...
« Ostatnia zmiana: 2005-11-27, 11:30 autor Karooola »
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #157 : 2005-11-27, 11:58 »
A UE nie ma jakis wymogów co do zwierzat? jesli tak, to polska MUSI sie do tego dostosowac i to zmienić...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Vizsla

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #158 : 2005-11-27, 12:34 »
w Niemczech z tego co wiem sterylizacja psów i kotów niehodowlanych jest OBOWIˇZKOWA, a koszty zabiegu dla ludzi niezamożnych ponosi państwo... Praktycznie nie ma tam bezdomnych zwierz±t.

To jest marzenie... W sumie w takich sprawach trzeba pisać tylko i wyłącznie do wyższych organów, może by przystali na ten pomysł?
Chociaż jak Karoola napisała, oni mają na głowach ważniejsze sprawy, a państwo jest coraz biedniejsze...
No ja już sama nie wiem.
Nasze schroniska pękają w szwach od ilości psów... A w zimę nie raz byłam świadkiem, jak odklejają zamarzniętego psa od posadzki, bo nie starczylo bud... :(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedz #158 : 2005-11-27, 12:34 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #159 : 2005-11-27, 12:51 »
dziewczyny, to nie tak...pisałyście ze podczas kampanii były pisane petycje i olali. Wiadomo że oleją, bo podczas kampanii nire tracą czasu na takie "pierdoły" Skupiają się na tym aby wygrać. Teraz Ci co wygrali stworzyli rząd i mogą dzielic sie stanowiskami. Mają czas na rozpatrywanie takich petycji, ba, nawet mogą w swietle prawa powoływac całe komisje specjalistów do pracy nad takimi sprawami.

A Wy macie znajomych, przyjaciół w innych krajach...dowiedzcie się jak to zostało zorganizowane, czy jest ustawa czy jak? I jakiej dokładnie treści. Może naprawdę stworzymy coś jak już tyle wody nalaliśmy w tym wątku ;)
Zapisane

Jamniczka

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #160 : 2005-11-27, 20:04 »
Ola14 UE ma BARDZO surowe przepisy co do zwierząt... ale Polska jak zwykle sie nie będzie dostosywała :? :|
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #161 : 2005-11-28, 16:37 »
Popytam się dokładniej tej koleżanki jak złapie z nią kontakt (i dostanę abonament :P).

Nefra - petycje nie idą tylko w czasie wyborów. One już lądują w rządzie od ładnych paru lat. Ale jakoś większość osób nie zwraca na nie uwagi.. No, zobaczymy, może (mam nadzieję) się mylę, i wreszcie coś się ruszy także w Polsce.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #162 : 2005-11-28, 19:41 »
Hmm, ja UE ma surowe przespisy, to polska musi sie do nich dostosować, co nie?
(nie znam sie kompletnie na tych sprawach)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Vizsla

  • Gość
Odp: cos sie dzieje ze szczeniakami, co robic??
« Odpowiedź #163 : 2005-11-28, 21:45 »
No właściwie powinna, ale Polska najwyraxniej na takie 'detale' zawsze ma czas...
Zapisane
Strony: 1 ... 4 5 [6]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.097 sekund z 25 zapytaniami.