Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Pekniecie jelita co innego??  (Przeczytany 4217 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Pekniecie jelita co innego??
« : 2005-11-30, 22:16 »
Mam problem. Mianowicie od dnia dzisiejszego pies zachowuje sie
dziwnie. Bylem z nim u weterynarza i stwierdzil on pekniecie jelita.
Dal mu jakis zaszczyk i to wszystko. Naprawde nie wiem co jest grane.
Karmilem go w ostatni czasie przewaznie korpusami i moze to od tego?
Zapalenie otrzewnej?? Czy jest to realne? Bardzo prosze o szybka
odpowiedz
pozdrawiam
Zapisane

SteFFan

  • Gość
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #1 : 2005-11-30, 22:28 »
najważniejsze niech pies będzie teraz pod stałą opieką weterynarza!
Zapisane

pete_spider

  • *
  • Wiadomości: 626
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #2 : 2005-12-01, 09:25 »
Nie wiem, jak to jest u psów, ale pęknięcie jelita, a co za tym idzie, zapalenie otrzewnej to stan zagrażający zyciu i leczy się go operacyjnie. Jeżeli wasz wet po takiej diagnozie poprzestał na jednym zastrzyku, idź lepiej szybko do innego weterynarza! No chyba, że to rzeczywiście coś innego, a ty źle go zrozumiałes? Tak czy owak, lepiej dać zbadać psa innemu wetowi, a jesli nie masz takiej możliwości idź jeszcze raz do tego samego i domagaj się pełnej informacji o stanie zdrowia psa. Czy stan pieska polepszył się, pogorszyl?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedz #2 : 2005-12-01, 09:25 »

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #3 : 2005-12-01, 09:39 »
przez noc sie polepszyl..... o wiele sie polepszyl..... nawet wstal juz i szczeknal jak ktos kolo drzwi przechodzil.... mam nadzieje,ze wszystko ok bedzie
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #4 : 2005-12-01, 11:20 »
jeśli  to pęknięcie jelita to nie ma najmniejszych szans bez operacji. Napisz coś więcej o tym "dziwnym zachowaniu". a co do tego ze wyraźnie mu się polepszyło - istnieje taka rutynowa kombinacja - antybiotyk +steryd - poelpszenie następuje zawsze, jednak na krótko...a stosuje się to najczesciej gdy wet nie zielonego poejcia co jest psu - i jeszcze oytanie - na jakiej podstawie stwierdzil pęknięcie jelita?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #5 : 2005-12-01, 18:36 »
Korpusiki - dawane w całosci gotowane kosteczki z np. żeber są bardzo ostre, zamieniają sie w drobne szpileczki, uszkadzają przewód pokarmowy.

Jesli to pekniecie jelita, to pies oddaje mniej kału albo wcale, brzuch sie jakby powieksza, zawartosc jelita dostaje sie do jamy brzusznej, zakłóca jej funkcjonowanie, tworzy sie silny stan zapalny grozący zyciu psa. Operacyjnie sie leczy poprzez wyciecie martwego kawałka jelita i zszycie go. Wet mógł podac własnie sterydy, to "postawia" psa na nogi, ale na króciutko, nie leczy.

Na jakiej podstawie wet postawił diagnoze? :|
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #6 : 2005-12-01, 18:57 »
nanami - ugotowane właśnie nie zamieniają się w ostre szpileczki - korpus kurczaka składa się z bardzo miękkich kości - jedyne co teoretycznie jest tam "ostre" to zebra - przy czym takie kurze żebro jest bardzo miękkie - jedyne kości które tworza ostre odłamki to kości długie. zresztą, nawet ostry odłamek kurczecej kości musiałby być niezwykłe długi, gruby, czy stanąć w poprzek, żeby wogóle zranic jelito...(przy pęknięciu brzuch się nie powiększa)


Data wysłania: 2005-12-01, 17:55
ach - i jeszcze - żeby doszło do pęknięcia jelita trzeba mieć naprawdę wielkiego pecha, najcześciej taki uraz powstaje w wyniku wypadku z samochodem, albo po skatowaniu psa - z tym, że wiedziałbyś gdyby pies wpadł pod samochód, ...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #7 : 2005-12-02, 19:23 »
Wydaje mi sie ze pekniece moze tez powstac, jesli jedzenie sie zatamuje tworząc zator i maksymalnie rozciągnie jelito az te nie wytrzyma. Ja regularnie "obieram" mojej suni korpusiki gotowane, sporo tam ostrych kosteczek, a zebra są naprawde ostre, jesli sie je złamie wpół.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #8 : 2005-12-02, 20:44 »
Cytuj
Wydaje mi sie ze pekniece moze tez powstac, jesli jedzenie sie zatamuje tworząc zator i maksymalnie rozciągnie jelito
Jednak wiąże się to z takim bólem, że niezauważenie tego, gdy pies jest w domu, ze nie jest tio możliwe, zresztą taki zator musiałby powstawac bardzo długo - możliwe nawet że kilka tygdni. Nie zapominaj, że jelito jest do pewnego stopnia elastyczne, poza tym zanim doszłoby do pęknięcia pies miałby najpierw porzadną obstrukcję. A co do korpusów - to zalezy do jakiego stopnia są ugotowane...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedz #8 : 2005-12-02, 20:44 »

Nanami

  • Gość
Odp: Pekniecie jelita co innego??
« Odpowiedź #9 : 2005-12-02, 21:24 »
Wiem, jednak z własnego doswiadczenia tez wiem, ile przecietny własciciel burka moze czekac "az pies sam ozdrowieje"... A naprawde długo. Moja sąsiadka ma dwie suki w starszym wieku - obie mają guzki na cyckach, obie mają artretyzm, mała sunia ma problemy z krązeniem krwi, przez co cała sie trzesie, ma problemy ze słuchem i orientacją w terenie, nie ma zebów, wymiotuje czesto... I co? Włascicielka uparcie twierdzi, mimo moich prósb, iz po prostu nie ma pieniedzy, a dopiero jak zajdzie niezwłoczna potrzeba, to pozyczy od rodziny. Z tym ze wtedy moze juz byc za późno, ale cóz... Inny sasiad z bloku. Jego pies miał baaardzo bolesne bóle brzucha, nie mogł sie załatwic, wył z bólu - pytanie od własciciela: co mu podac? A do weta w koncu nie pojechał bo "samo przeszło"...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.123 sekund z 26 zapytaniami.