Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Szczenna sunia - proszę o porady  (Przeczytany 21872 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Bafiunia

  • Gość
Szczenna sunia - proszę o porady
« : 2006-01-12, 18:33 »
Witam,
Moja prawie 3 letnia sunia jest  w czwartym tygodniu ciąży. Jest to mieszniec amstafa z bokserem - nie chcę, abyście pisali tutaj o tym, że źle zrobiłam  dopuszczejąc ją. że rozmnażam kolejne pokolenie bezdomnych psów itp.
Stało się.
Chciałabym Was prosić o konkretne porady dotyczące zajmowania się ciężarną sunią. Jak ją żywić? Ile potrzebuje ruchu? Jak przebiega poród? Itp....
I jeszcze jedno: nie mam zamiaru "zlikwidować" szczeniaków, więc proszę, abyście nie rozpisywali się na ten temat.

Może ktoś z Was przeżyl już poród suczki, opiszcie jak to wyglądało.
Zapisane

Elitesse

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #1 : 2006-01-12, 19:39 »
ja od polowy ciazy zaczynam podawac suczce karme dla szczeniat 3 razy dziennie , zwiekszona porcje - normalnie je 2 razy, zywie dobra karma wiec juz nie podaje zadnych witamin itp ale to zalezy wylacznie od skladu karmy - lepiej t skonsultowac z weterynarzem
moje psiaki maja dosyc duzo ruchy i nie zmiejszalam tego - jedynie w lesie suczka szla na smyczy zeby ne zrobila sobie krzywdy
Zapisane

zakla

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #2 : 2006-01-12, 20:07 »
Podejzewam, ze suka sama wie, ile ruchu potrzebuje. W zaawansowanej ciąży raczej nie powinno się kazać jej biegać itp.
Jeżeli na świat przyjdzie szczeniak, który wydaje się być martwy, to odwróć go główką do dołu i otwórz pysczek- być może po prostu się udławił. Ja robiłam i sztuczne oddychanie, niestety nie udało się malucha uratować. Psiak od razu został zabrany matce.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #2 : 2006-01-12, 20:07 »

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #3 : 2006-01-13, 10:35 »
Dzięki za rady i proszę o następne.:)

Moja sunia wymiotowała wczoraj i dziś rano (samą żółcią). Czy to może mieć coś wspólnego z ciążą? Wcześniej też jej się to zdarzało, ale nie dwa dni pod rząd.


Data wysłania: 2006-01-12, 20:28
Ile szczeniąt na pierwszy raz może mieć moja sunia? Waży ona 17 kg, a tatuś maluszków ponad 20 kg. :):)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #4 : 2006-01-13, 11:43 »
moze byc jeden, moze byc i 12...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #5 : 2006-01-13, 14:16 »
masz jakies fotki twojego psiaka? ;)

ja niestety nie pomoge odnosnie porodu, gdyz jestem właścicielką samca :P
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #6 : 2006-01-13, 16:51 »
ja tez ie pomoge, choc mam hodowle i nie raz byly u mnie porody, zwykle, z komplikacjami itp. jestem jednak wredną suką i    zycze ci by szczeniakow nie bylo. najlepiej gdyby ciaza byla sporo przenoszona - przekonalabys sie wtedy "jak to fajnie jest miec szczeniaczki"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #7 : 2006-01-13, 16:56 »
Sory Iras ale cos takiego to jest juz bez sensu :roll: Zachowujesz sie jakby jakies zasady byly wazniejsze od dobra psiakow :roll:
A ja niestety nie pomoge bo sie nie znam :(
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #8 : 2006-01-13, 17:20 »
bez sensu jest rozmnazanie kundla, przyczyniajac sie do zapelniania schronisk, kazdy nowy szczeniak jest wyrokiem smierci dla jednego schroniskowca. dopoki panuje glupota, to sie nie zmieni - a autorka topiku jest jednym z przykladow tej glupoty. moge autorce tez zyczyc by urodilo jej sie kilkanascie i by zostala z wszystkimi...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #8 : 2006-01-13, 17:20 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #9 : 2006-01-13, 18:32 »
to chyba lepiej jak ktos sie pyta co zrobic, niz sie nie pyta, i jak moi sasiedzi topia kazdy kolejny miot swojej suczki, zostawiajac sobie po jednym- dwa szczeniaki- narazie byly dwa mioty, ale kolejny chyba w drodze. Suczka biega bez niczego po okolicy, jest dziura w plocie, ostatnio miala chyba cieczke... no i co zrobicie?
Kolejna z mieszkanek mojej wsi, kiedy tylko urodzily sie u niej pieski po malej suczce, zakopala je zywcem pod ziemia...

tez nie popieram takiego rozmnazania, ale lepsze dowiadywanie sie co z nimi dalej, jesli sie juz zdarzylo, niz pozbywanie sie pieskow w tak okrutny sposob.
« Ostatnia zmiana: 2006-01-13, 18:40 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #10 : 2006-01-13, 18:34 »
Szkoda mi tylko Twojej biednej suni , która jest rozmnażana co pół roku. Co się z nią stanie, gdy będzie zbyt stara, chora lub zużyta do porodów? Kolejne ogloszenie w gazecie: "Oddam rasową sukę na zaslużoną emeryturę".
Nie powinnaś się wypowiadać na ten tema, poniewż między nami jest jedna różnica:
JA kocham psy, TY z nich żyjesz.

Dla mnie pies to przyjaciel.
Dla ciebie rzecz, na której można zarobić.

PS. Zyczę tWOJEJ rodzinie tego samego co ty mojemu zwierzęciu. Nie masz chyba mi tego za złe, "wredna suko", prawda?

PS2. Trzymajmy się tematu dyskusji. Jeśli ktoś chce się wyżyć to zawsze może to zrobić gdzieś indziej.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #11 : 2006-01-13, 18:48 »
Bafiunia, a jak to sie stalo? nie upilnowalas przy cieczce? bo jestem ciekawa ;)
co do szczeniakow, moze zacznij juz dawac ogloszenia, ze szczeniaki beda, moze ktos bedzie juz chetny?

co do samej suki w ciazy, dawac jej tyle ruchu ile sama chce, nie przemeczac, zywic odpowiednio, inaczej niz psa o normalnej aktywnosci.
tutaj znalazlam kilka linkow, moze sie przydadza :)
http://www.artax.pl/ciaza_i_porod.html
http://www.ortowetrybinski.republika.pl/sub/ciaza.html
http://www.lecznica.nsi.pl/faq.htm
http://www.molosy.pl/lk/lkw7.htm

a tu na przyszlosc, pomysl o tym, tzn. rozwaz taka mozliwosc http://www.dbamorodzine.pl/artykuly_kotipies.htm

pozdrawiam
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #12 : 2006-01-13, 19:20 »
Jak piszesz stało się.Musisz od drugiej połowy ciąży dodawać do jedzenia wapno.Powinnaś też wybrać się z suką do lekarza.Trzeba mieć zaufanego weterynarza w razie kłopotów z porodem.Takie wymioty mogą się zdarzyć.Ruch jest bardzo wskazany.Nie zmuszaj jej do biegania,ale jeśli sama chce to niech wariuje na dworze.Musisz też obliczyć termin porodu.Średnio ciąża trwa 63 dni.Może też trwać i 56 zależy to i od liczby szczeniąt i kondycji suki.Jeśli chcesz więcej informacji to napisz.Chętnie Ci odpowiem
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #13 : 2006-01-13, 19:45 »
Cytuj
Szkoda mi tylko Twojej biednej suni , która jest rozmnażana co pół roku. Co się z nią stanie, gdy będzie zbyt stara, chora lub zużyta do porodów? Kolejne ogloszenie w gazecie: "Oddam rasową sukę na zaslużoną emeryturę".
Nie powinnaś się wypowiadać na ten tema, poniewż między nami jest jedna różnica:
JA kocham psy, TY z nich żyjesz.

Dla mnie pies to przyjaciel.
Dla ciebie rzecz, na której można zarobić.

PS. Zyczę tWOJEJ rodzinie tego samego co ty mojemu zwierzęciu. Nie masz chyba mi tego za złe, "wredna suko", prawda?

PS2. Trzymajmy się tematu dyskusji. Jeśli ktoś chce się wyżyć to zawsze może to zrobić gdzieś indziej.


zacznijmy od tego, ze regulamin hodowli zabrania rozmnazania co pol roku, drugie to, ze najwiecej miotow od jednej suki byly trzy. suk mam w tej chwili 5, z czego tylko jedna rodzila raz i juz nie bedzie, dwie sa wysterylizowane, dwie pozostale natomiast nie rodzily i nigdy nie beda.

Z psów żyć się nie da, jesli ma sie hodowle a nie produkcje.

To ze nazwalam sie wredna suka nie znaczy, ze tobie wolno.

jesli twoim zamarem bylo wkurzenie mnie to ci sie nie udalo.

ps. - w przypadku szczeniakow ktore sie u mnie urodzily, przynajmniej mam pewnosc, ze zaden nie trafi do schroniska i ze nie trafi w nieodpowiednie rece, a jesli to moge go zabrac - ty takiej pewnosci nigdy nie bedziesz miec, co wiecej, jesli pies od ciebie trafi na lancuch nie bedziesz mogla nic zrobic, bo nie bedziesz miala ŻADNEGO dowodu, ze urodzil sie u ciebie...



Data wysłania: 2006-01-13, 18:44
bronczyk - wyraznie napisala ze ja dopuscila - nie "stalo sie" tylko zagorowala glupota i nieodpowiedzilanlosc
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #14 : 2006-01-13, 20:07 »
Po pierwsze dziękuję serdecznie wszystkim za rady. Betty dzięki za linki.

NIE DOPUSZCZAŁAM mojej suni. Niestety, ale uciekła, mój chłopak jej nie upilnował. Czasami natura jest silniejsza niż byśmy tego chcieli. Jak widzisz nie piszę z apelem o zabranie szczeniaków, bo od około roku mam już na nie czekających dobrych ludzi. Ludzi, których znam. Ludzi do których zawsze mogę się udać, by sprawdzić jak mają się psy. Zrobię to, zapewniam. Bez żalu ani strachu odbiorę psy, jeśli coś będzie nie tak jak powinno być.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #14 : 2006-01-13, 20:07 »

Rachela

  • *
  • Wiadomości: 2498
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #15 : 2006-01-13, 20:11 »
Sorry że trochę nie na temat i sie czepiam ale: jakim cudem masz chętnych na szczeniaki od roku skoro ciąża nie była planowana? :P
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #16 : 2006-01-13, 20:13 »
Cytuj
bo od około roku mam już na nie czekających dobrych ludzi.
nawet gdybys miala chetnych od kilku lat - nie zdziw sie gdy ci "chetni nagle zrezygnuja - zazwyczaj dzieje sie to gdy szczeniaki sa juz gotowe do oddania...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #17 : 2006-01-13, 20:15 »
Cytuj
suk mam w tej chwili 5, z czego tylko jedna rodzila raz i juz nie bedzie, dwie sa wysterylizowane, dwie pozostale natomiast nie rodzily i nigdy nie beda.
Ineteresuje mnie jaki z Ciebie hodowca?
A "wredna suka" jakbyś nie zauważyła to był cytat z twojego postu :)

Myślałam, że się nie wkurzysz. W końcu mi napisałaś coś równie podłego. Nie wiem, miałam to przyjąć jako żart??????? Pomyśl czasem jak ktoś może odebrać to co piszesz, choćby była to najszczersza odpowiedź na jaką cię stać.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #18 : 2006-01-13, 20:18 »
hodowca dbajacy o dobro psow i rasy.

nie bylo to zacytowane wiec nie byl to cytat... a to co tobie napisalam - to po prostu fakty, ktorym nie mozesz zaprzeczyc, bo jakikolwiek argument bys podala - jest on do obalenia.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #19 : 2006-01-13, 20:26 »
Mam chętnych na szczeniaki po Bafi ponieważ:
Bafi jest ślicznym KUNDELKIEM ;)
Mamy bardzo dużo znajomych, którzy lubią psy.
jak wyżej + chcą tylko po niej i nie kupują na razie innego

Jak już pisałm krycie nie było planowane.




Data wysłania: 2006-01-13, 20:21
Cytuj
nie bylo to zacytowane wiec nie byl to cytat... a to co tobie napisalam - to po prostu fakty, ktorym nie mozesz zaprzeczyc, bo jakikolwiek argument bys podala - jest on do obalenia.

widze, że do ciebie tyczy się to samo, jeśli chodzi o argumenty. Przestań demagogizować. Zacznij myśleć. i teraz kolejny cytat:
Cytuj
Moja prawie 3 letnia sunia jest  w czwartym tygodniu ciąży. Jest to mieszniec amstafa z bokserem - nie chcę, abyście pisali tutaj o tym, że źle zrobiłam  dopuszczejąc ją. że rozmnażam kolejne pokolenie bezdomnych psów itp.
Stało się.
Chciałabym Was prosić o konkretne porady dotyczące zajmowania się ciężarną sunią. Jak ją żywić? Ile potrzebuje ruchu? Jak przebiega poród? Itp....
bez komentarza. Jak nie masz rad dla mnie to nie. Nie pisz takich bezdusznych uwag. Nie są mi potrzebne. Innym chyba też nie.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #20 : 2006-01-13, 20:28 »
takich slicznych kundelkow są tysiace w schroniskach - rozmnazajac kolejnego przyczyniasz sie do smierci wielu. - jak juz pisalam, chetni bardzo szybko sie wykruszaja, inni potrafia zrezygnowac po tym jak sie okaze ze szczeniak potrzebuje opieki i trzeba go wychowywac, a ludzie "ktorzy lubia psy" okazuja sie czesto takimi, ktorzy - owszem, lubia psy, ale pod warunkiem ze te psy nie mieszkaja u nich...
Cytuj
dopuszczejąc ją

cytat z twojej pierwszej wypowiedzi zaprzecza przypadkowi...


Data wysłania: 2006-01-13, 19:27
Cytuj
widze, że do ciebie tyczy się to samo, jeśli chodzi o argumenty. Przestań demagogizować. Zacznij myśleć.

no to daj mi jakis argument, ktory obalilby fakt, ze zabierasz dom psom ze schronisk...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #20 : 2006-01-13, 20:28 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #21 : 2006-01-13, 20:29 »
sory, to znajomi chcieli po niej szczeniaki- czyli jednak spodziewali sie ze kiedys bedzie je miala? ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #22 : 2006-01-13, 20:30 »
", bo od około roku mam już na nie czekających dobrych ludzi" -i cytuje Bafi

Ztego co przeczytałem wynika że ta ciąża była planowana jeśli już od roku masz ludzi którzy będą chcieli szczenięta... ja się nie czepiam ;)
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #23 : 2006-01-13, 20:39 »
Znajomi czekają już długo i czekali by jeszcze gdyby nie było "wpadki". Sama nie wiem czy kiedyś bym się zdecydował na jej dopuszczenie.
Ludzie uwierzcie CIĄŻA NIE BYŁA PLANOWANA!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!


Data wysłania: 2006-01-13, 20:35
Spawdź dane statystyczne. Większość psów, które mają dom nie są ze schroniska. Szczeniaki, które będę miała nie zabiorą im miejsca. Ludzie, którzy je ode mnie wezmą nie zdecydowali by się na psiaka ze schroniska (tylko proszę nie wnikaj dlaczego).
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #24 : 2006-01-13, 20:40 »
wierze, Ci wierze. Ja takze raz nie upilnnowalam mojej Tosci przy drugiej cieczce. Uciekla poprostu sprytnie ktoregos razu z jakims malym, rudym kundlem. Ale dostala poznije zastrzyki by nie miala szczeniakow.
Znasz ojca swojej suni?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #25 : 2006-01-13, 20:44 »
Wiemy kto będzie tatusiem bo mój chłopak znalazł ich jak byl złączeni.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #26 : 2006-01-13, 20:44 »
Cytuj
Większość psów, które mają dom nie są ze schroniska.

wiekszosc psow ze schronisk mialoby dom gdyby  ludzie pofatygowali sie by uzyc takiego ciekawego organu jakim jest mozg. kazdy pies ktory jest w schronisku  mial jakiegos wlasciciela, kazdy sie gdzies urodzil - a znaczna wiekszosc u takich ktorzy stwierdzili ze " moja suczka jest taka ladna", " bo to dla zdrowia" czy "bo to tak fajnie jest miec szczeniaczki"

Cytuj
Ludzie, którzy je ode mnie wezmą nie zdecydowali by się na psiaka ze schroniska

bo sa ignorantami, ktorzy wola miec potem wolna reke zeby wywalic psa?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #27 : 2006-01-13, 20:45 »
Czy ty masz psa ze schroniska??
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #27 : 2006-01-13, 20:45 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #28 : 2006-01-13, 20:46 »
a tatus maluszków ponad 20 kg. :):)
Czyli zna ojca.
A czy sunia bedzie wysterylizowana? A szczenięta? Pewnie też zostaną dopuszczone itd...
Ja radze popytać tych nowych wlascicieli szczeniąt czy NAPRAWDE chcą mieć psa. Bo naprawde wygląd ma tu małe znaczenie... może i małe będą ładnie (i tak jeszcze nie wiadomo) ale jesli charakter się nie spodoba? A może warto byłoby je uśpić? Wiem, drastyczne podejście no ale lepsze to niż tułaczka po schroniskach/ulicy.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #29 : 2006-01-13, 20:48 »
Sunie wysterylizuje zaraz po tym jak któraś tu z obecnych Pań zrobi to pierwsza :)


Data wysłania: 2006-01-13, 20:47
Samej sobie oczywiście :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 28 zapytaniami.