Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Szczenna sunia - proszę o porady  (Przeczytany 21873 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #30 : 2006-01-13, 20:49 »
Cytuj
Bo naprawde wygląd ma tu małe znaczenie... może i małe będą ładnie (i tak jeszcze nie wiadomo) ale jesli charakter się nie spodoba? A może warto byłoby je uśpić? Wiem, drastyczne podejście no ale lepsze to niż tułaczka po schroniskach/ulicy.

to czy beda ladne okaze sie dopiero gdy beda mialy po kilka tygodni... charakter - ze wzgledu na pochodzenie matki, mozna przewidziec, ze prawdopodobnie bedzie trudny. w tej chwili jest jeszcze mozliwosc przeprowadzenia sterylki aborcyjnej.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #31 : 2006-01-13, 20:50 »
HAHAHA idealny hodowca
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #32 : 2006-01-13, 20:54 »
Sunie wysterylizuje zaraz po tym jak któras tu z obecnych Pań zrobi to pierwsza :)


Data wysłania: 2006-01-13, 20:47
Samej sobie oczywiscie :)
Zrobiłaś to złośliwie...?
Ja nie chciałam Ci dogryźć, tylko spytałam. I rozumiem Cię...no ale cóż :roll: masz nadzieję pewnie że przy kolejnej cieczce znowu się uda? Za którymś razem niestety zabraknie chętnych... i nie zrozum mnie źle, poprostu chcemy dobrze i dla Ciebie, suczki i dla szczeniąt.
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #32 : 2006-01-13, 20:54 »

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #33 : 2006-01-13, 20:59 »
Przepraszam jeżeli poczułaś się urażona. Teksty Iras typu:
Cytuj
ja tez ie pomoge, choc mam hodowle i nie raz byly u mnie porody, zwykle, z komplikacjami itp. jestem jednak wredną suką i    zycze ci by szczeniakow nie bylo. najlepiej gdyby ciaza byla sporo przenoszona - przekonalabys sie wtedy "jak to fajnie jest miec szczeniaczki"
- wyprowadziły mnie z równowagi. Takich rzeczy się nie pisze - nie życzy.
Jeszcze raz Cię przepraszam :)
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #34 : 2006-01-13, 21:01 »
zycze ci tego, ze wzgledu na to iz najwyrazniej jest to jedyna mozliwosc by nie zostala powiekszona populacja schronisk
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #35 : 2006-01-13, 21:02 »
Nie doczekałam się odpowiedzi na moje pytanie: czy ty masz psa ze schroniska?
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #36 : 2006-01-13, 21:06 »
Nie ma za co ;)
Ja tam sunia? Nadal wymiotuje? Ja polecam zwiększać stopniowo jedzenie, podawać karmę dla szczeniąt ale to chyba ktoś wyzej napisał ;) No i jesli będzie się zbliżał termin porodu najlepiej pozostawiać sunię w pomieszczeniu, gdzie nie ma zbyt dużej ilości ludzi aby się nie stresowała. No i kojec większy :D to tylko rada odemnie, polecam poczytać w necie jakieś poradniki :)
Aha i jak będziesz zapobiegała kolejnej ciąży? Może jakies zastrzyki skoro nie chcesz sterylki?
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #37 : 2006-01-13, 21:11 »
Wcześniejsze cieczki udało mi się upilnować. Także mój chłopak już nie będzie z nią wychodził :)


Data wysłania: 2006-01-13, 21:10
Na razie o tym nie myślę jestem przerażona porodem :)
Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #38 : 2006-01-13, 22:02 »
Oj, Bafiunia teraz to ty mocno przeginasz :? Ten jeden post Iras nie byl miły, ale to co teraz odwalasz to juz jest szczyt chamstwa :roll: Jesli nie zamierzasz wysterylizowac suni, to pomaganie ci faktycznie nie ma wiekszego sensu, bo nawet jesli wszystkie psiaki przezyja porod to wczesniej czy pozniej pewnie ktores z nich umra w schronisku :( No chyba ze rozumiesz juz (w co nawet przy najlepszych checiach watpie) ze nie powinnas nierasowej suni rozmnazac i zastosujesz inne srodki zeby zapobiec kolejnym zapłodnieniom.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #38 : 2006-01-13, 22:02 »

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #39 : 2006-01-13, 22:15 »
Zrozumcie wreszcie (jeżeli jesteście miłośnikami psów), zarówno kundelek jak i rasowiec to żywe istoty. Traktujecie kundelki jak były by one rzeczą. Czy wszyscy tutaj mają pieski rasowe?
Nikt nie namówi mnie do sterylizacji, nie będę ingerowała w organizm psa, chyba że będzie to miało uratować jego życie. Nie wykluczam innych metod antykoncepcji.

Zapisane

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #40 : 2006-01-13, 22:33 »
Nie traktuje kundelkow jak rzeczy i pomagam im jak tylko moge. Sterylka jest o wiele zdrowsza niz to, ze suka praiwie ciagle jest w ciazy (nie mowie tu konkretnie o twoim psie). A inne metody antykoncepcji sa na dłuzsza mete gorsze ;)
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #41 : 2006-01-13, 22:41 »
Tarunia aty masz sunie czy pieska?
Rasowego czy kundelka?
Chciałabym wiedzieć :)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #42 : 2006-01-13, 22:43 »
Bafiunia my tutaj caly czas rozmawiamy o dobru psow!!!
Zrozum, ze jest 90% szans, ze szczeniaki po twojej suce zostana dopuszczone, a wiec co wtedy wychodzic? nastepne 12 szczeniakow, potem nastepne i nastepne. Myslisz, ze schroniskowce biora sie z nieba? Nie, one sie biora od takich ludzi jak ty, ktorzy sa "za" rozmnazaniem, bo suka sliczna... Juz zaduzo napatrzylam sie na biedne zwierza, ktore umieraly w schronisku, wiesz mi nie jest to cudowny widok..

Oczywiscie ze rasowce jak i kundle, to stworzenia, ale wlasnie "pozwalajac" im przychodzic na swiat, przyczyniasz je do cierpienia.
Uwierz mi, tak nie postepuje milosnik zwierzat...

Tarunia ma rawoca i chyba dwa kundelki(dobrze mowie?)

ja mam rasowego z rodowodem, dlaczego nie ze schrona? juz pisalam duzo razy. Jednak moj pies nigdy nie bedzie mial dzieci, bo nie bede z nim chodzic na wystawy, jest wykastrowany...
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

tarunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3388
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #43 : 2006-01-13, 22:49 »
Tak, Ola zgadza sie - mam rasowego (samiec) i dwa kundelki, z czego jedna to sunia. Żeby nie było niedomówień - nie jest ona wysterylizowana. JESZCZE. Ma na razie okolo pol roku i juz szukamy sprawdzonego weta zeby przeprowadzic ten zabieg :) A co do naszego rasowego psa, to mielismy kilka razy propozycje rozmnozenia go, ale odmawialismy bo nie ma uprawnien (nie chodzimy z nim na wystawy). Tak wiec, jak widac zarowno w przypadku Oli, jak i moim - nawet to ze ma sie rasowca nie oznacza ze trzeba go rozmnozyc.
Zapisane
Oh how I wish to go down with the sun...

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #44 : 2006-01-13, 22:51 »
Zacznijmy od tego iż ja też nie jestem za rozmanżanie piesków.
W wątku tym chciałam uzyskać porady, jak mam sie zajmować suczką. Jednakże większość postów tutaj zawartch brnie w zupełnie innym kierunku.
Brawo dla Was dziewczyny :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #44 : 2006-01-13, 22:51 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #45 : 2006-01-13, 23:13 »
Cytuj
Zrozumcie wreszcie (jeżeli jesteście miłośnikami psów), zarówno kundelek jak i rasowiec to żywe istoty. Traktujecie kundelki jak były by one rzeczą. Czy wszyscy tutaj mają pieski rasowe?
Nikt nie namówi mnie do sterylizacji, nie będę ingerowała w organizm psa, chyba że będzie to miało uratować jego życie. Nie wykluczam innych metod antykoncepcji.

nie traktujemy ich jak rzeczy, tylko jak psy - zrozum, ze pies to nie czlowiek, suka NIE CHCE miec szczeniakow, to jej hormony nakazują jej dopuscic do siebie samca. inne srodki antykoncepcji w 90 % prowadza predzej czy pozniej do ropomacicza - a wtedy bedziesz MUSIALA  wysterylizowac suke, zeby uratowac jej zycie, z tym ze ryzyko bedzie nieporownywalnie wieksze i nawet po operacji nie bedzie mozna powiedziec od razu czy przezyje (zatrucie organizmu) istnieje tez duze ryzyko, ze wogole nie zorientujesz sie ze ma ropomacicze(tzw. ropomacicze zamkniete) suka poczuje sie nagle nieco gorzej, a na drugi dzien moze byc juz za pozno.

dodatkowo sterylizujac suke zmniejszasz o wiele ryzyko zachorowania na raka sutków i całkowicie niwelujesz ryzyko nowotworów ukladu rozrodczego, a jesli sadzisz ze ciaza zmniejsza to ryzyko to jestes w bledzie. sterylizacja, owszem, jest ingerencją w organizm - jednak ingerencja niewielka, usuwa sie macice i jajniki, a wraz z nimi hormony, ktore bardzo czesto sprawiaja problemy, nie tylko pod postacia cieczki...

odpowiadakjac na twoje wczesniejsze pytanie - nie, nie mam psa ze schroniska, poniewaz w stadzie psów, majacych rasistowskie zapedy i bedacych dominantami, zaden pies, ktory choć raz wykaze najmniejsza chec dominowania nie mialby szans na przezycie.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #46 : 2006-01-13, 23:18 »
Dobra dzięki zakończmy tą dyskusję, która do niczego nie prowadzi. :P
Nadal proszę o porady dotyczące opieki nad szczenną sunią :)
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #47 : 2006-01-13, 23:29 »
Bafiunia a wogóle po co Twój chłopak ją póścił jak miala cieczke...

A jeśli chodzi o cykl zaplodnienia to ono trwa chwile i jeśli sama pisałaś że Twój chłopak widział jak samiec ją zapladniał to czemu nie poszłaś do weta aby dostala zastrzyki.

Myśle sobie że chyba nie jesteś pelnoletnia albo mnasz dziwne podejście do życia jeśli uważasz że sterylka jest złą rzeczą i nie jest to ingerowanie w przorde tylko kolei rzeczy i gdyby niie bylo by jej to by nastała zakłada i chaos.

I mówiąc na tem sterylki: likwiduje ryzyko rozprzestrzeniania kundelków co powduje przepelnienie w schroniskach, suczka nie choruje np. na guza sutków itd. mam suke ze schroniska po sterelizacji i czuje si doskonale i się dziwie czemu jesteś anty sterelizacji jeśli nie potrafisz upilnować własnego psa.
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #48 : 2006-01-13, 23:32 »
Widocznie mam dziwne podejście do życia :)

 Wątek: Szczenna sunia - proszę o porady
Zapisane

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #49 : 2006-01-13, 23:41 »
Szczrze bym Ci nie pomógł bo jesteś dla mnie osobą chorą ;) i nieodpowiedzialną ale powiem Ci że kilka osób z naszego forum ma i miało szczeniaki: np. Goldenka jest hodowcą(Hoduje Goldeny) i  powinna Tobie również doradzić Ariva z topicu: TTB(teriery typu bull) aktualnie ma ponad 2 tygodniowe szczenięta stafików i jest to jej 3 miot więc zna się dziewczyna na rzeczy?

A wogóle jaką karmąkarmisz swojego psa?
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #50 : 2006-01-13, 23:45 »
Cenię sobie krytykę, jeśli jest konstruktywna :P

Wątek: Szczenna sunia - proszę o porady
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #50 : 2006-01-13, 23:45 »

Fido

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 350
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #51 : 2006-01-13, 23:46 »
Bafiunia zadalem pytanie jaką karmą karmisz swojego psa i najlepiej abyś skonsultowala siez tatymi osobami.
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #52 : 2006-01-13, 23:53 »
Dzięki za rady zauważyłam.
Sama gotuję psu, dodatkowo dostaje witaminy.
Zapisane

Nanami

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #53 : 2006-01-14, 11:09 »
Najlepiej przejsc sie do weta, wziac ze soba karteczke i długopis i notowac wszystkie rady jakie da. A informacji mozna szukac w internecie takze:
Opieka nad suczką w ciąży
Opieka nad ciężarną suką - dobry link
ABC ciązy u suk
Owczarkowe porady żywieniowe
Tradycyjne żywienie suk szczennych i karmiących

A opieka nad suczką cięzarną bezrasową, pseudorasową czy rasowową wyglada tak samo. Z tym ze wiadomo, jesli mała suczka mogła zostac pokryta wiekszym od niej psem, to trzeba bardzo uwazac.

Juz teraz radze zacząc szukac domków. Takich naprawde bardzo dobrych! A o takie trudno. I szczeniaki wydaje sie w wieku powyzej 7 tygodni, powinny juz miec pierwsza dawke szczepienia i odrobaczanie, nowy własciciel powinien dostac ksiazeczke zdrowia.
Zapisane

bronczyk

  • *
  • Wiadomości: 108
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #54 : 2006-01-14, 19:13 »
W moim bloku ludzie dopuścili sukę,ponieważ bardzo ją kochają i chcieli mieć pieseczka po niej.Jeden został,reszta sześć sztuk poszła do schroniska.Kiedy powiedziałam,że to okrucieństwo to wiecie co mi powiedzieli:one są takie śliczne to będą chętni.Przestałam ich dostrzegać,ale co to zmieni.Nic.Najchętniej to właścicieli suki oddałabym na szkolenie w zakresie współodczuwania.Przypuszczam,że w wypadku omawianym przez nas będzie tak samo.Przy ucieczce suki można podjąć inne decyzje niż urodzenie szczeniaków.Wybrać się z taką uciekinierką do weterynarza i on będzie starał się pomóc.
Zapisane

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #55 : 2006-01-14, 20:15 »
Do Nanami bardzo dziękuję Ci za linki i rady na pewno skorzystam :)


Do bronczyk:  Wątek: Szczenna sunia - proszę o porady
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #56 : 2006-01-14, 20:23 »
bronczyk - niestety niektorzy powinni sie leczyc na nogi, bo na glowe juz za pozno....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #57 : 2006-01-14, 20:23 »
Bafiunia, bylas juz u weta, aby sie popytac o ciaze, czy jeszcze nie raczylas sie wybrac? :?

Szczeniaki beda szczepione i odrobaczane? czym beda karmione? w jakich warunkach bede mieszkac?(kojec, odzielny pokoj itp.) czy bedziesz w stanie wydac duzo kasy na leczenie, jak np. szczeniak zachoruje? czy stac cie, aby wet przyjechal w razie komplikacji przy porodzie(to malo nie kosztuje)?

te wszystkie pytania dot. watku szczenna suka...

Tak sie zastanawiam jak mozna byc tak nieodpowiedzialnym jak ty... jestes pelnoletnia? (chyba jeszcze nie odpowiedzialas nikomu na te pytanie)


Data wysłania: 2006-01-14, 18:23
bronczyk - niestety niektorzy powinni sie leczyc na nogi, bo na glowe juz za pozno....
:lol:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Forum Zwierzaki

Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedz #57 : 2006-01-14, 20:23 »

Bafiunia

  • Gość
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #58 : 2006-01-14, 20:33 »
Cytuj
Chciałabym Was prosić o konkretne porady dotyczące zajmowania się ciężarną sunią.



Data wysłania: 2006-01-14, 20:27
Cytuj
Bafiunia, bylas juz u weta, aby sie popytac o ciaze, czy jeszcze nie raczylas sie wybrac? Confused
W poniedziłek idę do weterynarza, będzie ona wówczas w 29 dniu ciąży. Jest to idealny moment na zaszczepienie jej przeciw: nosówce, parwowirozie, koronawirozie, kaszlowi w psiarni i leptospirozie.
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Szczenna sunia - proszę o porady
« Odpowiedź #59 : 2006-01-14, 20:33 »
TWOJE odpowiedzi na moje pytania rowniez mialy byc rada. Bo jak odpowiesz, co źle, to zawsze bedzie mozna poprawic, co nie?

I prosze caly czas o wiek, chyba to nie tajemnica...

Poza tym przestan sie powtarzac, o to sie juz nudne robi :?
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.115 sekund z 28 zapytaniami.