Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki  (Przeczytany 5790 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Z tego co szukałam,nie było jeszcze takiego 'tematu z prawdziwego zdarzenia' odnośnie psich szamponów,odżywek...ogólnie kosmetyków i szczerze mówiąc trochę mnie to zdziwiło.
Jakich kosmetyków używacie do pielęgnacji waszych psów ( i od razu napiszcie jaka rasa :P,albo jaki rodzaj włosa),jakie polecacie,a z jakich jesteście niezadowoleni? Ja osobiście na codzień stosuję LUDZKIE szampony i odżywki i z efektów jestem zadowolona . Do tej pory miałam styczność z : mrs.Potter's – odżywka i szampon – z aloesem i kreatyną do włosów suchych i zniszczonych ; sunsilk (pomarańczowy) – odbudowa i pielęgnacja – szampon i 'krem' ; Jochsons baby – szampon ułatwiający rozczesywanie ; odżywka firmy Hegron- new style – Creme Voeding  i ożywka L`OREALparis – Elseve – ozywka szybkie rozczesywanie-Nutri blask-z proteiną perły do włosów dlugich,pozbawionych witalności (taka różowa).W najbliższym czasie planuje kupić szampon i odzywkę Gilss Kur z plynnym jedwabiem  :D .Po spłukaniu szamponu , odżywki 'przepłukuję' psa baaaaaaaaaaaaaaaaardzo roźcieńczonym octem w wodzie (aby 'zakwaścić' skórę,ponieważ ludzike szampony naogół mają inne Ph) ,a następnie znowu czystą wodą.
A teraz mam pewien dylemat...Niedługo czeka mnie pierwsza wystawa i muszę kupić jakiś porządny psi szampon i odżywkę + COŚ ,co sprawi ,że głupie pojednycze ( i nie tylko) długie włoski jakie w okolicach figlowego zadku i pachwin nie będą wiecznie odstawać,podwiewać itd...:/.... :roll:
Zastanawiam się co wybrać : Iv San Bernard,All System,Ring 5,Pet silk,Crown Royale,a może jeszcze coś innego? Kurcze no nie wiem ... :| :roll: Tymbardziej ,że nie mam czasu ani fortuny,by wypróbowywać różne firmy i wybrać najlepszą... Może doradzicie coś dla cavaliera? Zależy mi na połysku,jedwabistości,objętości,ale bez 'podfruwajek' czyli,żeby wszystko się 'trzymało kupy' .
                                                                                                                                ;d
                                                                                                                   
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #1 : 2006-07-08, 08:00 »
kiedyś słyszałam że szampony dla ludzi nie powinny być stosowane dla zwierząt. Sama nigdy tego nie próbowałam, ale skoro ty masz już w tym jakieś doświadczenie to ok ;) nie wiem jak z tym octem bo też pierwsze słysze ;O

Ja kupuje najzwyklejsze szampony z zoologika bo mam kundelki tak więc sprawa wystaw itp mnie nie dotyczy, ale psy mają piękną, lśniącą sierść. Ostatnio używany był Hilton (chyba :P albo cuś takiego, pamiętam ze na H a nie chce mi się tyłka ruszyć zeby sprawdzić :P ) był wporządku ;)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #2 : 2006-07-08, 08:27 »
strasznie fajne są produkty z Jean Pierre Hery -szamponów,odżywek itd mają mnogość dla różnego rodzaju włosa, dla różnych ras,dla psów alergików... osobiście chciałam kupić 'banana' (szampon) dla chow chow. Ale cena mnie przytkała -jakieś 32 zł za buteleczkę. A ja taką buteleczkę zużywam na jedno mycie rudasa ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Forum Zwierzaki

Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedz #2 : 2006-07-08, 08:27 »

kate8828

  • Gość
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #3 : 2006-07-08, 08:44 »
Ja używam tylko jan pierre Hery  szampon+ odżyweczkę , na wystawie płaciłam po 30 za każdą czyli wyszło mnie 60zł  polecam wszytskim bardzo wydajny
Fatty nie wierze mnie hery starcza na bardzo długo a kaprysa myje 4 razy w miesiącu albo 3 zazwyczaj co tydzień i hery a nie używam go mało straczył mi od wytsawy warszawskiej w zesżłym roku do wczoraj wieczorem i jestem bardzo zadowolona z efektów a przy podliczeniu wyszło mi taniej niz jakies badziewie które lkedwo starcza na miesiąc
Tak agnes ma racjie nie powinno sie używać dla psów szamponów ludzkich
Poztym hery jest w kremie który naprawde starcza na bardzo długo polecam wszystkim
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #4 : 2006-07-08, 08:59 »
Nie znasz szczegółów ;)  : podczas dzikiej szarpaniny, jaką podczas kąpieli czałka muszę wykonać, nie cały szampon trafia na rzucajacego się,próbujacego ucieczki psa. Ponadto on lubuje się w leżeniu na rozgrzebanej dla ochłody glebie, kąpiemy go jakieś 3 razy w roku i za każdym razem trzeba go szorować wyjątkowo intensywnie, nakładać szampon , płukać, znów nałożyć i spłukać,żeby w końcu futro było czyste, bo wręcz błoto z niego leci...
Na jedno takie 'wściekłe mycie' idzie zwykle 300, czasem 400 ml szamponu- tak wiec 30 zł, na jedno mycie jakoś mi się nie uśmiecha.
Kąpię go w szamponie dla szczeniąt, po innych od razu się drapie. Wystawiany nie jest, więc nie musi mieć piorunującej szaty. Ja nawet nie czeszę go jak powino się czesać chow ;) Nie lubię gdy jest nastroszony, a więc go 'przyklepuję' ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #5 : 2006-07-08, 09:54 »
JA tez uzywam szamponu Hery, ale cały czas dla szczeniakow, bo mi jeszcze zostal :P Bardzo polecam, siersc po nim jest bardzo ładna :D
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #6 : 2006-07-08, 10:03 »
Wiem,że 'niby' ludzkich szamponów nie powinno się stosować u psów...sama się troszkę bałam,ale po przeczytaniu pewnego tematu na innym forum stwierdziłam,że wyprubuje mrs.Potter's ... najpierw umyłam kawałek sierści,poczekałam ze dwa dni - nic sie nie działo,więc wykompciałam go w tym całego. Ofekt był bardzo ok :D A z następnymi szamponami/odżywkami jeszcze lepiej. A ocet jest naprawdę baaaaaaaaaaardzo roźcieńczony...co prawda na oko,ale bardzo ;) A i tak zaraz pzrepłukuje psa wodą,więc octu na nim nie zostaje :P Robi się to po to,żeby na-wszeki-wypadek zakwasić ph skóry psa (bo normalnie ma kwaśny odczyn...) po umyciu szamponem o innym ph..(choć niekoniecznie...) No i jeszcze dodam,że prawdopodobnie kazdy pies zareaguje  inaczej na ludzkie kosmetyki...A zdecytdowałam się na te,ponieważ na codzień no nie mam zabardzo kasy kupować tych lepszych..zresztą te spełniają sowoje zadanie i ok ;) Kąpię figla tak gdzieś 2 razy w miesiącu...Jak uzywała  chyba szamponu Gimbrona(Gimborna..?) to efekt też był ok,ale chyba jednak lepsze są po ludzkich,pozatym gimbron kosztował jakieś 20 zł,a nie 9 :P A w tych jakichś 'reksiach' czy 'fafikach; nie chcę go kapać :P
A co do Hery....no to teraz jeszcze bardziej nie wiem niz poprzenio..napoczątku tez chyba najbardziej pod uwagę brałam Hery,ale przeczytałam dość sporo opini,wiele złych...Więc już niewiem no.. Najbardziej brałam pod uwagę Iv San Bernard,All system i pet silk...najlepsze opinie itd...No kurde nieviem...i z tego co się oriętuję to Iv San Bernard nie jest tak roźcieńczalny,w przeciwieństwie do Pet silka i All Systemu...
Zapisane

Elitesse

  • Gość
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #7 : 2006-07-08, 10:22 »
ja dla swoich sznuacow (lapy i brody) uzywam szamponu z RING 5  ok 37 zl - super wydajny, jedna butelka przy 4 psach starcza mi na ok rok oraz odzywki usztywniajacej z Hery 28 zl
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #8 : 2006-07-08, 11:07 »
Ja używam Dr. Seidla, jodoforowy. Zbankrutowałabym na hery, ponieważ mój pies bez przerwy sie tarza w "czymś" więc i tak musimy ją kąpać. W tym roku kąpałam ją już 5 razy :roll: np. wczoraj była kąpana... aby sierść była zdrowa, piękna, błyszcząca nie zależy tylko to od szamponu czy odzywki, dwa razy w tygodniu jajko gotowane, malutko mleczka raz w tygodniu, twaróg, nabiał i gotowe sierść piękna i błyszcząca, pies nie gubi sierści, a na dodatek zdrowa skóra ;) ale sie chyba przeżuce na tańszy szampon za 5zł z Hiltona, wczoraj wylałam na psa ostatek szamponu xP

tutaj porównanie:

jak ją przygarneliśmy miała matową sierść, bez połysku



a w tej chwili
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedz #8 : 2006-07-08, 11:07 »

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #9 : 2006-07-08, 11:42 »
Ja w tej chwili mam za 5 zł z Hiltona :lol:. Dla ras długowłosych, pachnie truskawkami :P . Musiałam kupić taki, bo był jeszcze tylko dla Yorków w zoologicznym :/ . Jednak ku mojemu zaskoczeniu sierść była puszysta :) .  Ja polecam szampony Hery i All System ;)
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.

dziunia1602

  • Gość
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #10 : 2006-07-08, 13:25 »
Moje psisko po ludzkim miało łupież,po Ring-u przesuszoną sierść,po 1AllSystems sierść stawała się za bardzo sucha i robiły się kołtuny,jeszcze z najbardziej odpowiadających mojemu psu to Bernards i Bio-groom,który jest zresztą reklamowany przez hodowców spanieli. No i wiadomo,że standard szampon + odżywka,takie jest potem milusie i ślicznie pachnące mokradełko  :D
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #11 : 2006-07-08, 18:57 »
'
« Ostatnia zmiana: 2006-11-06, 19:56 autor hes »
Zapisane

dziunia1602

  • Gość
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #12 : 2006-07-08, 23:07 »
Po pierwsze - szamponów z olejkiem norkowym nie używa się do kąpania białych psów,no i druga sprawa - u psów długowłosych prawidłowa pielęgnacja włosa jest niezbędna.
Wystarczy,że nie wykąpie psa raz w miesiącu a sierść zaczyna się zbijać,filcować a biała sierść po prostu żółknie. Więc u dużej grupy ras "odnawianie psów chemiami " jest konieczne w utrzymaniu pięknego i długiego włosa  ;d
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #13 : 2006-07-08, 23:21 »
Ja na poczatku używałam beapharu < czy jakos tak> dla yorków i do tego odrzyweczki w spreju czy jak kto woli oliwki bo można nazywac róznie jednak naprawde jestem zachwycona z hery
Zapisane

hes

  • *
  • Wiadomości: 976
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #14 : 2006-07-09, 10:35 »
'
« Ostatnia zmiana: 2006-11-06, 20:17 autor hes »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedz #14 : 2006-07-09, 10:35 »

saremco

  • *
  • Wiadomości: 1564
    • WWW
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #15 : 2006-07-09, 11:26 »
od dłuższego czasu używam kosmetyków Petsilka , są znakomite.
Szampon dla szorstkowłosych  na wystawy oraz lakier,
do mycia łap i brody szampon nawilżający na codzień.
natomiast odżywka - to PEK iv san Bernarda ,jest niezastąpiona.
Zapisane

aankaa93

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2169
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #16 : 2006-07-09, 11:34 »
A czy po tej ożywce PEK iv san bernard kłaczki (w przypadku cavaliera w niektórych miejscach krótsze,w niektórych długie) nie 'fruwają' i nie sterczą na wszystkie strony?
_______________________________________
Ojejku,ale obnizki cen są w tym sklepie O_O Może bym kupiła taki szampon,ale jeszcze nie wiem .. : http://www.bocian.bazarek.pl/opis.php/tid,41930/
« Ostatnia zmiana: 2006-07-09, 13:42 autor aankaa93 »
Zapisane

AgaB.

  • Gość
Odp: Szampony,odżywki,balsamy.... - psie kosmetyki
« Odpowiedź #17 : 2006-07-11, 19:42 »
A ja napiszę troszku o occie.
Więc tak: w rozcięczeniu 1 łyżka stołowa na 1 szkl.wody. Jeżeli piesio po przepoceniu bardzo źle pachnie a nie możemy go wykąpać np jak w te upały teraz ai nie wchodzi w rachubę żadne jeziorko.Moja Sara dość często dostaje dziwnego zapachu(na pewno nie od jedzenia to już wiem) i po przetarciu jej ściereczką z takim właśnie roztworem przechodzi.
Sposób podpowiedziała mi Pani weterynarz ze schroniska.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.075 sekund z 26 zapytaniami.