Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Czesanie  (Przeczytany 1111 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

estra

  • Gość
Czesanie
« : 2003-06-22, 12:11 »
Mam pytanie: czy czeszecie swoje psy, kiedy są np. w błocie( no, brudne).
No niektórzy chyba czeszą psy, choć nie są zbyt czyste, żeby były czystsze... To pytanie szczególnie dla właścicieli długowłosych psów. Ale nie chodzi tylko o taki bardzo widoczne zanieczyszczenie, ale też o mniejsze. Oglądała kiedyś program o chartach afgańskiech i taka pani mówiła, że ktoś "odkrył", że chartów nie powinno sie czesać, jak nie są czyste, ponieważ wyrywają im sie włosy. Ja charta nie mam, ale kiedy Basterowi czeszę włosy nie po kąpieli ( na łapach) czasem mu się wyrywają (i to tak, że później widać różnicę).
Zapisane

Apiska

  • Gość
Czesanie
« Odpowiedź #1 : 2003-06-22, 12:18 »
ja mam psiaka krótkowłosego, ale z tego co wiem i to co ja robie, to nie czesze psa jak jes brudny. Jesli chę go wyczesac i widze, że jest brudny ( :!!!:) to go najpierw szmatką morką przecieram i ściągam ten brud a dopiero potem czesze.... Nie wiem czy to prawda o ch.afgańskich, bo nie oglądałam tego programu akurat  :?
Zapisane

aneta

  • Gość
Czesanie
« Odpowiedź #2 : 2003-06-22, 16:34 »
Ja widzialam ten program i z ta pania sie zgodze :tak: . Nie mozna czesac afgana na sucho,bo wyrywa mu sie wlosy. Jakby tak czesac go codziennie to juz by to nie byl afgan tylko Nagi pies meksykanski   :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Czesanie
« Odpowiedz #2 : 2003-06-22, 16:34 »

Agatka

  • Gość
Czesanie
« Odpowiedź #3 : 2003-06-24, 14:42 »
Estra masz racje. Nie powinno sie absolutnie czesac włosa kiedy jest brudny i poklejony.
Najpierw najlepiej przepłukac łapy, apotem po wyschnięciu , albo lekko wilgotne czesac.
Nigdy zabłocone i posklejane .
Zapisane

Klaudia i Dino

  • *
  • Wiadomości: 96
Czesanie
« Odpowiedź #4 : 2003-06-24, 21:39 »
Ja psa spryskuje woda,a pozniej czesze.Staram sie nie czesac na sucho,poniewaz slyszalam,ze siersc sie lamie i w ogole niszczy.Mam owczarka szkockiego,a wbrew pozorom jego siersc nie wymaga szczegolnych zabiegow pielegnacyjnych i jak pies wejdzie w bloto to po wyschnieciu siersc sama sie oczyszcza.
Zapisane

asik

  • Gość
Czesanie
« Odpowiedź #5 : 2003-06-30, 16:56 »
ja mam ON-a długowłosego i tez nie mam problemu z pielęgnacją włosa.
Jak sie wysmaruje to jest spłukiwany wodą i potem jak ma suchą sierść to go czeszę.... i lubi te zabiegi...


Pozdrówka dla Was i waszych zwierzaków
Zapisane

Kala

  • Gość
Czesanie
« Odpowiedź #6 : 2003-06-30, 21:46 »
ja wyczesuje ps tylko jak sie leni
Zapisane

estra

  • Gość
Czesanie
« Odpowiedź #7 : 2003-07-03, 12:32 »
Dzięki za rady. Wczoraj wykąpałam Basterka i wyczwsałąm go. Teraz kąpie mu łapy, brodę i klatkę często. NO a wodą też można opłukać...
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.