Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ten sam pies...ma mleko!  (Przeczytany 1439 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ten sam pies...ma mleko!
« : 2003-06-22, 18:12 »
Suczka mojej kuzynki, ta sama co w "Temperatura ciała"...ma mleko! Jest chudziutka..... ale uciekła niedawno mojej kuzynce na spacerze, jej kolega-piesek wrócił pogryziony, a ona nie... Jest w ciąży?
Zapisane

Doris

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #1 : 2003-06-22, 18:15 »
A suczka byla w ruji?
Zapisane

myszka

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #2 : 2003-06-22, 18:30 »
Chyba - miała cieczkę, Doris.... :roll: Wiktoria - to się okaże na dniach ;) Ale zapewne jest to możliwe.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedz #2 : 2003-06-22, 18:30 »

Tafta

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #3 : 2003-06-22, 19:04 »
Możliwa jest też 'zwykła' ciąża urojona. Moja koleżanka miała niestety ostatnio ten sam problem ze swoją suką.
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #4 : 2003-06-22, 19:14 »
Moze ma poprostu ciąże urojona. Wlasnie jak pisze Tafta.
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #5 : 2003-06-22, 20:01 »
Ale przecież suczka w ciąży urojonej opiekuje się czymś, np. jakimś pluszaczkiem. A ona tego nie robi, zachowuje się normalnie (oprócz wczoraj- patrz "Temperatura ciała- HELP!".
Zapisane

aneta

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #6 : 2003-06-22, 20:03 »
Niech ta kolezanka idzie do weta....tak dla pewnosci :tak:
Zapisane

Agakonik

  • *
  • Wiadomości: 5091
  • :]
    • WWW
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #7 : 2003-06-22, 20:12 »
Chyba nie koniecznie sie czymś opiekuje. Nie musi. Wlasnie niech idzie do weta hyh ;)
Zapisane
"A pewnego dnia zapytasz mnie co bardziej kocham: Ciebie
czy moje życie? Ja odpowiem moje życie..
Ty odwrócisz się i odejdziesz bez słowa nie wiedząc,że
moje życie to Ty."

Tafta

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #8 : 2003-06-22, 20:16 »
Cytat: Wiktoria
Ale przecież suczka w ciąży urojonej opiekuje się czymś, np. jakimś pluszaczkiem. A ona tego nie robi, zachowuje się normalnie.

Niekoniecznie Wiktoria. Suczka mojej koleżanki też nie opiekowała się zabawkami, a urojona ciąża przebiegała u niej praktycznie bezobjawowo. Dopiero podczas kontrolnej wizyty u weterynarza okazało się, że suczka jest w urojonej ciąży. Pojawiło się właśnie mleko.

Myślę, że tak jak radzi Aneta, najlepsza byłaby wizyta u weta :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedz #8 : 2003-06-22, 20:16 »

siba

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #9 : 2003-06-22, 21:31 »
Moja jamniczka przy pierwszej ciazy urojonej wogole sie niczym nie opiekowala. Dopiero przy drugiej.
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #10 : 2003-06-23, 16:14 »
Napiszcie proszę, czy są jakieś skutki uboczne i zagrożenia dla suczki w urojonej ciąży ???
Jakie są typowe objawy?
Dlaczego tak często się to zdarza ???!!!
Zapisane

Johny

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #11 : 2003-06-25, 01:37 »
Objawy ciąży urojonej to opieka zabawkami,suczka myśli,że to jej szczenięta,mleko i zaczerwienienie sutków,mogą wystąpić objawy prawdziwego porodu,suka chodzi smutna,szuka szczeniąt,może atakować,rozdrażniona.Wszystko to przez działanie hormonów
W naturze u wilków,tylko samica alfa ma ruję i prawo do rozrodu,inne mogą opiekować się jej młodymi,karmić gdy matka poluje,dlatego wytwarzają mleko i same nie mają młodych
Wilczyca może paść w czasie porodu,wtedy inna musi wykarmić szczenięta,aby przeżyły
Wiadomo,że pies pochodzi od wilka
Sutki wtedy bolą sukę,trzeba robić jej okłady,zapewnić większą ilość ruchu,aby nie miała czasu na opiekę nad "urojonymi dzieciakami"
Przez działanie hormonów,może wystąpić rak sutka,guzki na sutkach i ropomacicze.
Wszystkie te choroby są grożne,rak sutka,czy narządów rodnych może doprowadzić do śmierci suki,ropomacicze to choroba,gdy w macicy zbiera się ropa,gdy jest jej dużo macica może pęknąć,a ropa może uszkodzić narządy wewnętrzne i doprowadzić do śmierci,ropomacicze musi być jaknajszybciej wykryte i leczone,gdy będzie za póżno wykryte to po psie :(
Gdy będzie póżno wykryte tylko sterylizacja może uratować sukę
Objawem ropomacicza może być nienormalny zapach z okolic pochwy,smród
Aby zapobiec kłopotom w przyszłości warto wysterylizować psa,jeśli po każdej cieczce ma ciąże urojone,po wycieciu macicy nie grozi ropomacicze.
Pamiętaj,gdyby ci ktoś powiedział,że suka musi mieć raz szczeniaki dla zdrowia,to wiedz ,że to nieprawda.
Sterylizacja jest najlepszym wyjściem jeśli nie chcesz rozmnażać swojego psa
Możesz poczytać na forum o sterylizacji
Zapisane

DorotaP

  • Gość
Ten sam pies...ma mleko!
« Odpowiedź #12 : 2003-06-25, 14:02 »
Johny - dziękuję bardzo za informacje. :)
Rozumiem już temat.
Na temat sterylizacji wolę tylko czytać, bo na Forach strach się odezwać na ten temat - tak są ostro podzielone zdania.
Ja wiem że sterylizacja to jest najlepsze wyjście, bo mam suczkę i już miała pierwszą cieczkę. (pilnowanie było bardzo męczące)
Wysterylizuję ją, ale później - narazie czekają mnie przeżycia związane z wyrywaniem "podwójnych" zębów.
POZDRAWIAM
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 25 zapytaniami.