Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Poszczepienna dolegliwość, co to może być?  (Przeczytany 2410 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Witam wszystkich, mam problem ze swoją 9 mies. suczką. Od niedzieli wieczorem (czyli już tak koło 3 dni) jest strasznie osowiała. W sobotę była szczepiona przeciw wściekliźnie i następnego dnia wieczorem stała się bardzo apatyczna. Zwykle jest aż nazbyt energiczna, więc różnica w zachowaniu tym bardziej wydaje się niepokojąca dla mnie. Nie jadła i nie piła przez pierwsze 24godziny. Teraz już je i pije, jednak chodzenie sprawia jej tak jakby trudność. Czasem stoi w jednym miejscu z takim smutnym wzrokiem i się nie rusza nawet jak ją wołamy. Zwykle byla towarzyska, teraz wychodzi do drugiego pokoju żeby się zdrzemnąć. Nadal brak jej radości. Jutro wybieram się z nią do weterynarza, bo wdaje mi się, że trochę za długo to trwa. Z drugiej strony niektórzy mi odradzają, bo skoro ma apetyt (warto podkreślić że tylko wtedy kiedy podniosę jej miseczkę, bo schylanie sprawia jej trudność) to że sama wyjdzie z tego i lepiej jej nie faszerować lekami. Jakie Wy macie na ten temat zdanie? Dodam, że była szczepiona na parwowiroze oraz nosówkę i odrobaczana była jeszcze na tydzień przed szczepieniem. Szkoda mi jej, bo wygląda jakby życie z niej uszło.
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Poszczepienna dolegliwość, co to może być?
« Odpowiedź #1 : 2015-08-27, 16:43 »
Pewnie jesteście już po wizycie u weta, co powiedział? Ja podobnych doświadczeń nie mam, ale wygląda to niefajnie...
Zapisane
IBDG Wrocław

vitani

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1390
  • najważniejsze jest niewidoczne dla oczu
Odp: Poszczepienna dolegliwość, co to może być?
« Odpowiedź #2 : 2015-10-21, 19:35 »
Przepraszam, że nie odpowiadałam, ale miałyśmy z suczką ostatnio trochę przygód.
Teraz ma się świetnie. Poszłyśmy do pobliskiego weterynarza i zaproponował serię zastrzyków. Mówił, że mogła być podziębiona przed szczepieniem na wściekliznę, ale również nie wykluczył, że może kleszcz miał w tym swoje trzy grosze. Oczywiście używam preparatów, ale na samym początku, kiedy  sezon dopiero się zaczynał to złapała jakiegoś. Nie badał krwi, bo raczej on tego się nie podejmuje. Również nie polecał siebie jako osobe do przeprowadzenia sterylizacji, tylko kogoś tam innego. Z jedej strony mnie przepraża, ale z drugiej zawsze ma dobrą intuicję. Już po pierwszej serii czterech zastrzyków, głównie witaminowych, suczka miała się dużo lepiej.
Zapisane
dokud se zpívá, ještě se neumřelo, hóhó

Forum Zwierzaki

Odp: Poszczepienna dolegliwość, co to może być?
« Odpowiedz #2 : 2015-10-21, 19:35 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Poszczepienna dolegliwość, co to może być?
« Odpowiedź #3 : 2015-10-22, 17:00 »
No to życzymy suczce zdrowia, a wetowi niech nadal dopisuje intuicja ;)
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.054 sekund z 25 zapytaniami.