Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: szczepienie  (Przeczytany 3657 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
szczepienie
« : 2003-09-14, 21:19 »
Witam! Czy psy przeciw chorobm zakaźnym szczepi się tylko w wieku
szczenięcym?? Czy dorosłego psa szczepimy raz w roku tylko p/wścielkiźnie???
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
szczepienie
« Odpowiedź #1 : 2003-09-14, 21:32 »
dorosłego psa nie szczepi się tylko przeciw wściekliźnie, tzn. piszę po tym co widzę w książeczce zdrowia mojego psa, co roku weterynarz zaznacza 6 chorób (podać łacińskie nazwy ;)?).

pozdrawiam
Zapisane

Agnes

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #2 : 2003-09-14, 22:09 »
kurcze...moja sunie szczepiłam jak narazie raz - ma jakieś 5 lat - i wet dał jej jeden zastrzyk...chyba na wścielkizne....co w takim razie mam powiedzieć jak będe szła niedługo?? norris z ciekawości ile ci kosztuje taka seria szczepionek?
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczepienie
« Odpowiedz #2 : 2003-09-14, 22:09 »

Asia Evenstar

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #3 : 2003-09-15, 17:32 »
jako szczeniak każdy pies powinien być szczepiony na nosówke.
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
szczepienie
« Odpowiedź #4 : 2003-09-15, 18:09 »
w tym jednym zastrzyku są wszystkie szczepionki, razem z wścieklizną, a nie tylko sama wścieklizna, więc się nie martw - Twoja sunia jest zaszczepiona na wszystko :). I mnie kosztuje to ok. 50 zł (40 ileś). A Ty ile zapłaciłaś?
Zapisane

Agnes

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #5 : 2003-09-15, 18:29 »
oj mi się jednak wydaje, że to jest tylko wścieklizna, moge powiedzieć tyle, że już u mnie dostała zastrzyk - Rabisin - R, a ze schroniska widze nazwe rabisin. Nie wiem czy to to samo. Może ktoś pomóc?:)
Asia to, że powinien to nic jeszcze nie znaczy:( Sunie mam ze schroniska, nie mam pojęcia - nikt tego nie wie - czy była szczepiona jako szczeniak i na co. Wiem, że błąkała się pewnie dośc długo, bo do schroniska trafiła w bardzo kiepskim stanie. Wiele chyba przeszła:( Dopiero po roku jak jest u mnie widze, jaka jest szczęsliwa. Potrzebowała rok czasu, żeby się przekonać, żeby być pewnym. Inny pies :)
Zapisane

Tiggy

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #6 : 2003-09-15, 19:55 »
Agnes- a ile kosztowala ta szczepionka? Moze napisz do Vetserwisu w tej sprawie ( www.vetserwis.pl ) Oni odpowiedza najlepiej.  

Psa trzeba co roku szczepic na kilka chorob,  wybaczcie, ale nie pamietam jakie. Afra co roku dostaje na wscieklizne, a po 2 tygodniach na te 6 chorob.

Dobrze ze powstal ten temat-dzieki niemu zaczelam zastanawiac sie gdzie jest nasza ksiazeczka, i zapowiadaja sie generalne porzadki!!
Zapisane

Agnes

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #7 : 2003-09-16, 14:32 »
niestety nie pamiętam, bo to było rok temu:) ale nie sadze, że była tania typu 10-15 zł, jednak do książeczki została zapisana szczepionka p/wścielkiznie (Rabisin - R).
Dzieki za adres, zaraz skorzystam:)
Zapisane

Agga

  • *
  • Wiadomości: 773
szczepienie
« Odpowiedź #8 : 2003-09-16, 14:37 »
MOja sunia jest szczepiona raz w roku na wścielkiznę i na dodatkowe szczepienia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczepienie
« Odpowiedz #8 : 2003-09-16, 14:37 »

mdgdynia

  • Gość
jak szczepić
« Odpowiedź #9 : 2003-09-23, 15:56 »
Szczepienia zaczynają się w wieku szczenięcym (ok. 6 tydzień i 8-10 tydzień): wścieklizna (10-15 zł) + śmiertelne psie choroby typu nosówka (ok. 40 zł) i są powtarzane co roku. Wścieklizna obowiązkowo, reszta - w zależności od tego, jak kto ceni zdrowie swojego psa.
Zapisane

onka

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #10 : 2003-09-24, 09:08 »
raz w roku szczepienia na wściekliznę to na 100 %
i w jednym zastrzyku Bonek dostał jeszcze szczepionke na inne psie choroby- nosówka, na jakis wirus wątroby itd
raz w roku
Zapisane

kazuja

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #11 : 2003-09-24, 10:04 »
hej, Rabisin to bodajze francuska szczepionka przeciw wsciekliznie, tylko i wylacznie niestety..jesli twoj piesek ma juz 5 lat to niekoniecznie musisz szczepic go co roku na inne choroby. zwyczajowo psa powinno sie szczepic do 3 roku zycia, bo wtedy jest najbardziej podatny na rozne wirusy i chorobska. pozniej psy maja juz w organizmie przeciwciala i mozna szczepic np co 2 lata. ja za szczepionke skladajaca sie z ok 12 skladnikow zaplacilam cos 35 zeta (bez wscieklizny).a moj pierwszy owczarek byl wlasnie szczepiony do 3 roku a pozniej co 2 lata :) i zyl dlugo i szczesliwie i jedyne na co zachorowal to zapalenie ucha :)
Zapisane

kazuja

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #12 : 2003-09-24, 10:09 »
aha, a co do chorob to szczepionki tzw. kombinowane sa przeciw m.inn.: parwowiroza, leptospiroza, nosowka, wirusowe zapalenie watroby, choroba Rubharta i kilka innych chorob wirusowych.
Zapisane

Agnes

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #13 : 2003-09-24, 16:25 »
dzieki wszystkim za odp:) kazuja piszesz, że mozna teraz co dwa lata. W takim razie chyba w tym roku zaszczepie ją przeciw też innym chorobom, ale tak naprawde to poradze sie jeszcze weta. Mimo wszystko bardzo mi pomogłas - dzieki:)
Zapisane

kazuja

  • Gość
szczepienie
« Odpowiedź #14 : 2003-09-27, 12:54 »
:) tez uwazam ze jednak porada weterynarza jest najwlasciwsza :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

szczepienie
« Odpowiedz #14 : 2003-09-27, 12:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.