Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wątroba - pomoc  (Przeczytany 21585 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« : 2003-12-08, 14:41 »
Witam! Beta od jakiegoś czasu robi żółte stolce (czasem stałe, czasem luźne, a kilka razy galaretowate). Na innej grupie dowiedziałam się, że to mogą być problemy z wątrobą. W związku z tym zrobić badanie krwi w kierunku wątroby? czu jakieś inne badanie? Chciałabym się najpierw upewnić na forum o ile to możliwe i jeszcze dzisiaj pójść do weta
Zapisane

kazuja

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #1 : 2003-12-08, 15:58 »
czesc, niekoniecznie musi to byc problem z watroba. jesli dajesz psu duzo surowych warzyw/owocow to odchody maja taki wlasnie kolor. to samo dotyczy kapusty kiszonej, jesli pies ja zjada to kupa ma zolty kolor. latwo mozesz to sprawdzic podajac przez np 2 dni surowe mieso+kasza lub ryz (bez warzyw!), wtedy kupki powinny miec kolor ciemnobrazowy.
luzne odchody sa oznaka tego ze pies nie trawi dobrze, ktoregos ze skladnikow pozywienia, czasem tez pojawia sie sluz. jednak jesli takie luzne i galaretowate odchody sa bardzo czeste, nawet po zmianie diety wtedy powinnas zglosic sie z tym do weta.
Zapisane

pola

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #2 : 2003-12-08, 16:06 »
zgadzam sie co do kazuji
a moze jednak zrobic jakies badania?
wiecie lepiej wiecej niz mniej i pozniej zalowac ze moj pies teraz choruje bo za pozno z nim poszlem do weta :(
albo Agnes poprostu idz do weta i spytaj sie co jest dokladna przyczyna
naprawde nic nie stracisz tylko troche czasu ale bedzie to czas poswiecony psu ,a potem napewno nie powiesz sobie ze nie zrobilas wszystkiego co w twojej mocy !!!!!!!!
idz
Zapisane

Forum Zwierzaki

wątroba - pomoc
« Odpowiedz #2 : 2003-12-08, 16:06 »

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #3 : 2003-12-08, 16:12 »
warzyw w ogole nie je owocow teraz tez nie. Ja chce isc do weta, ale oni czesto robia badania bez potrzeby, zeby jak najwiecej kasy wyciagnac...
Zapisane

pola

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #4 : 2003-12-08, 16:23 »
ale Agnes nie wszyscy wetowie :P sa tacy
sprobuj najpierw powiedziec wetowi ze NIESTETY nie masz przy sobie duzo pieniedzy a zaniepokoil cie stan twojego pieska i chcialas sprawdzic czy nic mu nie grozi
chyba weżmie cos takiego ;)
Zapisane

kazuja

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #5 : 2003-12-08, 16:35 »
hmm...jesli nie podajesz psu warzyw ani owocow to wnioskuje ze pies jest zywiony sucha karma. powodow dla ktorych ma luzne odchody moze byc dosc duzo. nie napisalas jak dlugo twoj pies ma biegunki i co podajesz mu do jedzenia.
mozesz sprobowac zmienic diete, zamiast suchej karmy podawaj przez kilka dni jedzenie domowe (najlepszy na jelita i biegunki jest ryz gotowany, kasza ma rownie duzo mineralow ale jest gorzej trawiona), do tego jakies mieso drobiowe sparzone wrzatkiem i np.gotowana marchew drobno pokrojona.
moj pies przy bardzo wodnistej biegunce dostawal sam ryz z marchewka i siemieniem lnianym -  biegunka ustapila na 2 dzien.
mozesz tez podac gotowane siemie lniane z ryzem, kapitalnie dziala na flore bakteryjna jelit. w kazdym razie jesli biegunka nie przejdzie w przeciagu 2 dni i jest bardzo wodnista to wogole nie ma na co czekac!
Zapisane

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #6 : 2003-12-08, 17:38 »
kazuja źle mnie zrozumiałaś:) Beta je gotowane (ryż z mięsem teraz je baranine lub korpusy kurczaka) do tego dostaje od czasu do czasu siemie i codziennie wit. Can - Vit. Dostawała gotowane, ale teraz chce jej dawać surowe i czekam, aż będzie ok z kupskiem. Suchą karme też je, ale bardzo mało i tylko rano (Bewi - Doga). Ona nie ma biegunek, ale czasem rozwolnienie, a czasem stolce są stałe, ale od jakiegoś czasu najcześciej żółte czy też bardzo jasnobrązowe.
Zapisane

kazuja

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #7 : 2003-12-08, 18:20 »
o no i widzisz, teraz wiadomo wiecej :) po pierwsze nie powinno sie psu podawac 2 roznych rodzajow jedzenia czyli suchej karmy i gotowanego, bo pies zupelnie inaczej trawi jedno i drugie i moze to byc przyczyna "roznych" kupek. ogolnie poobserwuj psa, czy wszystko jest w porzadku, bo takie kupki od czasu do czasu to nic groznego. poza tym jesli dajesz wiecej ryzu niz miesa to kupy moga miec taki kolor. moja rada, jesli zamierzasz podawac psu surowe mieso (ktore zreszta ma duuuzo wiecej witamin niz gotowane) to pomysl o dodawaniu do jedzenia warzyw, bo same dodatki winaminowo-mineralowe jak Can-Vit to nie wszystko. natomiast dieta oparta gl na miesie moze szybko doprowadzic do groznych chorob np krzywica.
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #8 : 2003-12-08, 19:54 »
Jeżeli chcesz przebadać pieska w kierunku wątroby to najlepiej mu zrobić transaminazy Alat i Aspat oraz bilirubinę całkowitą.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

wątroba - pomoc
« Odpowiedz #8 : 2003-12-08, 19:54 »

Trinity...

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #9 : 2003-12-08, 20:04 »
O jezu jakie nazwy :|
Zapisane

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #10 : 2003-12-08, 22:12 »
no właśnie o jezu jakie nazwy;) możesz napisać co to za badania?;) i ew ceny? - tak mniej więcej.
Ja podawałam psu warzywa i jak pisałam mam zamiar je podawać nadal, ale czekam, aż suce się unormuje z kupskiem, żeby zobaczyć jak reaguje na surowe. To fakt chyba podaje więcej ryżu niż mięsa, ale chyba kupy często są luźne. Wcześniej miała różnie, ale teraz ma najczęściej jasne...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #11 : 2003-12-10, 20:03 »
Są to badania krwi. Transaminazy Alat i Aspat są związkami enzymatycznymi. Ich podwyższone wyniki świadczą o schorzeniach wątroby. Bilirubina całkowita jest związkiem wytwarzanym przez wątrobę. Ceny oczywiście zależą od laboratorium w którym wykonujemy badania. Enzymy wątrobowe (Alat i Aspat) około 14 zł. Bilirubina około 6 zł.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #12 : 2003-12-10, 20:48 »
już zrobiłam badania - wątroba i nerki są ok:) limfocyty i te inne:) też. Jutro pobiore i oddam do badania kał pod kontem pasożytów, potem ew pod kontem trzustki. Napewno problemy nie są z wątrobą z czego się bardzo ciesze:)
Zapisane

kazuja

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #13 : 2003-12-11, 09:47 »
no widzisz, czyli wszystko na dobrej drodze  :wink:
a ile placilas za te badania?..tak z ciekawosci pytam.
Zapisane

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #14 : 2003-12-11, 13:16 »
70 zł - wątroba, nerki cała morfologia i nie wiem czy coś jeszcze - ja tam się nie znam;) zaraz ide pobrać próbke kału i do weta:) oby to były zwykłe robale...
Zapisane

Forum Zwierzaki

wątroba - pomoc
« Odpowiedz #14 : 2003-12-11, 13:16 »

Agaria

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #15 : 2003-12-12, 01:00 »
Zoolog mam do Ciebie pytanie. Widze, że jestes magistrem biologii, być może od Ciebie mogłabym się czegoś dowiedzieć.
Moja sunia przeszła w wieku 7 miesięcy zapalenie watroby, po ktorym niestety enzymy wątrobowe nie wróciły juz całkowicie do normy:(
Pozostałe wyniki ma wszystkie ok, no i stad moje pytanie, bo jakos nie mogę się czegoś konkretnego dowiedzieć;)
Czy na podstawie wyników badania krwi (jeżeli tak to jakich) mozna określić obecny stopień uszkodzenia wątroby( chciałabym wiedzieć chociaz orientacyjnie w jakim stopniu wątroba funkcjonuje prawidłowo) ??
Zapisane

Agnes

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #16 : 2003-12-12, 18:33 »
z tego co mi mówiono to z tych badan, które miała Beta mozna powiedziec co sie dzieje z wątrobą - z sufitu nie wzieli tego, że u Bety jest w porzadku. Możesz też zrobić USG wątroby (niestety badanie dość drogie jak na badanie) i zobaczysz jak się ma watroba...
Zapisane

Agaria

  • Gość
wątroba - pomoc
« Odpowiedź #17 : 2003-12-12, 18:50 »
Agnes niezupełnie o to pytam;)
Moja Aria miała badania enzymów wątrobowych robione z 10 razy,ostatnio żeby sprawdzić wydolność wątroby zbadałąm jej też albuminy i białko całkowite. USG raczej mi nie określi w jakim stopniu wątroba działą a w jakim nie;)
Ja raczej pytam czy na podstawie tych badań, które mam można określić stopień uszkodzenia (na zasadzie 20%, 10%) czy potrzebna byłaby np biopsja wątroby:/
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.06 sekund z 27 zapytaniami.