Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Drapanie się.  (Przeczytany 3678 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Majk

  • Gość
Drapanie się.
« : 2002-09-02, 12:11 »
Mój piesek się ciągle drapie. Był odpchlany (czy jakos tak). Byłem z tym niedawno u weterynarza i powiedział, że to może być od wędlinki. Mój pies dostał tylko kilka razy wędlinka od mojego brata chodź mu zakazywałem. I ostatnio dostał ok. 1 tydzień temu. Niewiem co mam robić. Pomocy!  :?  :?  :?:  :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Drapanie się.
« Odpowiedź #1 : 2002-09-02, 12:52 »
Prawdopodobnie jest to reakcja alergiczna. Może być od wędliny, jak stwierdził wet. Możesz mu podać 1/4 tabletki calcium panthotenicum w dawkach dla dzieci, powinno mu pomóc.  :wink:  
Jeśli nie pomoże, podejdź jeszcze raz do weta, bo może to być jakaś infekcja skóry, wtedy konieczne będzie podanie antybiotyku.
Obserwuj psa uważnie czy nie ma zmian skórnych. :roll:

I unikać wędliny. A bratu dać w gembe, bo wyrządza psu krzywdę. Jeśli tego nie rozumie, pogadaj z rodzicami, niech mu przemówią do rozumu.

A może ma po prostu jeszcze podrażnioną skórę po uczuleniu i potrzebuje jeszcze troszkę czasu  :wink: ew. zemścił się na nim jakiś komar :?:   :lol:  :lol:  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Drapanie się.
« Odpowiedź #2 : 2002-09-02, 13:16 »
Przyczyn drapania może być wiele, od złej diety, poprzez uczulenie, Twój piesio może mieć uczulenie na jakieś pyłki, bądź karme która go karmisz, może być tak po ukąszeniu przez owada, lub b.prawdopodobne od obroży przeciwpchelnej, jeśli ową stosujesz. A moge sie spytać na jakiej ulicy to wet???
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Forum Zwierzaki

Drapanie się.
« Odpowiedz #2 : 2002-09-02, 13:16 »

Zorba

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #3 : 2002-09-02, 13:21 »
Hmm może to trochęę nie na temat ale mój Zorbi drapał się już od hodowli.Na początku nie widzieliśmy nic podejrzanego ale tak jak pisałam w jednym temacie miał bąble podobne do konarów.Nic więcej....
Wczoraj byłam z pieskiem na imiewninach babci zobaczyłam że Zorbi jet cały w płach!!!!U babci była jeszcze kontka mslimy że też trochę od ktki złapał........Przeraziłam się jak zobaczyłam te wszystkie pchły.....jutro lub dzisiaj idziemy po jakiś środek na pchły.Niestety nie możemy go jeszcze wykompać ....nie ma wszystkich szczepień.A tak a propo co polecacie na pchły??
Zapisane

Abakus

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #4 : 2002-09-02, 14:15 »
Czesc :) .
tak jak napisali wyzej przyczyn moze byc wiele, ja bym sie tez zastanowil nad zaszczykiem na swierzb, wiem ze ta nazwa sie zle kojazy ale ja tez mialem problem ze skora mojego psa zwlaszcza po kupieniugo. najpierw myslalem ze to jedzenie zmienilem je ale to nie pomagalo a drapanie ciagle nasilalo sie. i moj wet dal mu zaszczyk na swierzba i po dwuch zaszczykach calkowice ustalo w tej chwili raz na kilka dni jak sie podrapie to gora.
Pozdrawiam
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Drapanie się.
« Odpowiedź #5 : 2002-09-02, 14:24 »
Dalmatynko, ja poszłam do weta, kiedy łatka miła 8 tyg, i ona ją odpchliła Frontline, Łatka miła multum pcheł, pani ja spryskała, potem kazała odczekać dwie godzinki i wyczesać. Mówiła, ze piesek zaraził się od matki, może i u Twego psiaka tak było. Łatka nie ma pchełek do tej pory(oczywiście o to dbamy :) )
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

Majk

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #6 : 2002-09-02, 22:14 »
Agnes. Wet jest na osiedlu (ten do którego chodzę) tysiąclecia. Niewiem jaka ulica ale wiem, że do wejścia trzeba zejśc po schdkach w dół.  :wink:  :wink:  :wink:
Zapisane

ZEMAT

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #7 : 2002-09-03, 06:24 »
Tutaj agnes ma racje twierdząc że przyczyn jest wiele  8)
Myślę że tak odrazu od wędlinki nie dostał tego uczulenia. Jeżeli wcześniej dostawał jakieś "spadki ze stołu" :)
Mój kolega ma Bernardyna (wielki jak stodoła) i wygryza sobie w okolicy tyłka sierść i tak aż do krwi.
Jeździliśmy po znawcach i wszyscy mówili to samo tzn. alergia.
Kochany to jest pies więc kolega zdecydował się na wyłożenie kasy na badania alergiczne na AR wydział Weterynarii w Lublinie na ul Głębokiej  i powiem Was że wyszła ciekawa sprawa.
Pies się pocił  :shock:  i skóra go swędziała więc się drapał  :)
Po podaniu antybiotyku i częstym kąpaniu (gdy na dworze jest upał) pies wyzbył się dolegliwości.

Ale każdy przypadek jest inny, może zrób psiakowi testy?

Powiedz coś więcej np.
Piesek ma strupki?
Czy drapanie jest miejscowe, czy po całym ciele?
Czy psa boli jak uciśniesz miejsca gdzie się drapie?
Bardzo dobrze przyjrzyj się skórze.
A propos jaka to rasa? :wink:
Zapisane

zolly

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #8 : 2002-09-04, 17:01 »
z moim pieskiem też ostatnio dzieje się coś złego.. :(  od jakiegoś tygodnia straszliwie zaczą się drapać.. przy ogonku  wygryzł sobie ogromny strup a w niektórych miejscach jest mocno zaczerwieniony..
Kiedy np. ją głaszczę czuję jak napinają się jej mięśnie bo tak bardzo ją to swędzi.. potrafi drapać się i gryźć przez całą noc,a ostatnio zaczeła wchodzić pod samochod i ocierać miejsca do których nie może dosięgnąć  :(   jutro idę z nią do weterynarza ... mieszkam w Lublinie więc może wybiorę się do lecznicy na Głębokiej jak mówił Zemat  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drapanie się.
« Odpowiedz #8 : 2002-09-04, 17:01 »

gia

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #9 : 2002-09-05, 10:37 »
Zolly z tego co piszesz to raczej na 100% jest reakcja alergiczna.Dobrze że wybierasz sie z tym do weta,on Ci powie co powinnaś z tym zrobić.Trzymam kciuki :wink: i buziaczki dla cierpiacego zwierzaka.Napisz co powiedział wet.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #10 : 2002-09-05, 10:57 »
Znowu wyjdzie na to, że się czepiam, ale z tego co wiem, pies nie ma gruczołów potowych. Ciekawa jestem co to za wet?
Zapisane

Galja25

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #11 : 2002-09-05, 15:10 »
Dlaczego ktoś ma powiedziec , że się czepiasz? Monia!!! Gruczoły potowe ma na poduszkach łap , miedzy nimi, i na nieowłosionych partiach brzucha.
Zapisane

Buldog

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #12 : 2002-09-05, 16:40 »
Ja powiem.

Monik@ sie czepia!!!

LOL!!!

A tak serio, to jest tak, jak pisze Galja25.
Z tym, ze jesli chodzi o regulacje temperatury ciala, co jest jedna z glownych funkcji gruczolow potowych, to tak jakby ich nie mial, bo nie jest w stanie w ten sposob "pozbyc sie ciepla" z organizmu. W przeciwienstwie chocby do koni, albo ludzi.

To jest zapewne powod, dlaczego mowi sie, ze "pies sie nie poci" - i malo kto wie, ze on takie gruczoly jednak posiada.
Zapisane

zolly

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #13 : 2002-09-05, 16:52 »
Gia  :)  właśnie się wybieram, piesek jakby coś wyczówał i nie chce wyjść spod stołu  :lol:  napewno przekażę co powiedział wet :)

Za buziaczki piesek dziękuję i przesyła swój wielki czułu  :cmok: cmok  :lol:   ufff.. trzymajcie kciuki żebym ja go tam zaciągneła  :wink:
Zapisane

zolly

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #14 : 2002-09-05, 18:12 »
ehh... zaciągnełam ją ale przez prawe całą drobę musiałam ją na rękach nieść.. a potem miałam całą bluzkę w odciskach łap i byłam caaalutka łącznie z twarzą w jej sierści  :lol:  :P
Kiedy już padnięta osunełam się na krzesło w poczekalni weterynarz jak zwykle nie kazał nam czekać długo :)
Najpierw sprawdzliśmy dokładnie te zaczerwienienia i strupki.. były fakt ale już praktycznie zeszły  :?:  
Potem weterynarz sprawdził jej kanaliki przy ogonku i znaleźliśmy wyjaśnienie.. piesek miał zapchane kanaliki (bleee..) wet powiedział że to się często zdarza.. a uczulenie jeszcze bardziej ją drażniło.. teraz ma jej za jakiś czas przejść, ale jeśli nie to mam się jeszcze zgłośić..

Boże! jakiego ja mam tchorzliwego psa!!! :P  :)
Przez całą  wizytę mała trzęsła się jak galareta.. a kiedy wet czyścił jej te nieszczęsne kanaliki wyła jakby ją ze skóry obdzierali...
a teraz jest na mnie obrażona.. że ją pozwoliłam tak skrzywdzić... :?:  i co ja mam robić? ;)  :?:  :?: heh
Zapisane

Forum Zwierzaki

Drapanie się.
« Odpowiedz #14 : 2002-09-05, 18:12 »

Monik@

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #15 : 2002-09-06, 08:11 »
Buldoooooooog! Już prawie się w Tobie zakochałam, a Ty znowu mnie zraniłeś!  :cry: Nie zniosę tego dłużej!
Zapisane

Mary

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #16 : 2002-09-06, 20:15 »
Moj ON jest uczulony na sciętą trawę, tzn na soki z tej trawy, jak koszą to ma caly brzuch w wysypce;-(((((((
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Drapanie się.
« Odpowiedź #17 : 2002-09-08, 11:55 »
Zolly witaj w klubie posiadaczy strachliwych psów, odbiegając od tematu opiszę ostatnią wizytę u weta: no więc wchodzimy, pies sie trzęsie jak galareta, kładziemy łatkę na stół, pies spiął wszystkie mięśnie, dochodzi do badania, wet nie moze go przeprowadzić, gdyż piesek jest umięśniony bardzij niż jakiś doberman i na dodatek spią wszystkie mięśnie. Wet postawił diagnoze którą przypuszcza, i kazał ograniczyć jej ruch, i jeśli drugi raz sytuacja sie powtórzy, to przyjść na czczo na zastrzyk i przbadanie suni. Na szczęście nie było nawrotu. Hehe lekarze sie dziwili że piesek taki umnięśniony, jak na swój wzrost, heh a jak mówiłam komuś jak wyglądają moje spacery z psem to nie chciał więżyć :)
A jeśli chodzi o uczulenia, to moja niunia ma uczulenie na orzeszki ziemne, wyskakują jej po nich paskudne krostki, najczęściej na brzuchu, ale zdarzało się też i na wargach.
Posdrawiam wszystkich aga
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

zolly

  • Gość
Drapanie się.
« Odpowiedź #18 : 2002-09-08, 17:34 »
heh.. no to cieszę się że nie jestem sama  ucałuj ode mnie twojego kochanego malucha :cmok:  i niech się trzyma dzielnie przy następnej wizycie u weta

heh no to za nasze kochane tchurzofretki malutkie  :spoko:  8)  8)  :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.083 sekund z 26 zapytaniami.