Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kiedy operować przepuklinę pępkową???  (Przeczytany 1539 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alexandra

  • Gość
Kiedy operować przepuklinę pępkową???
« : 2003-12-29, 09:08 »
Moja sunia ma przepuklinę pępkową, jesteśmy umówieni na zabieg 07.01, sunia kończy 02.01 ,3 miesiące. Do tej pory nad niczym się nie zastanawiałam, czy to dobry czas skoro tak wyznaczył lekarz, ale ostatnio doszły mnie słuchy że powinno się poczekać z operowanie przepukliny nawet do roku gdyż wcześniej zoperowana może skończyć się fiaskiem (szczenię sznaucera miniaturowego rośnie do 12 mc i w trakcie wzrostu szwy, blizny mogą się rozejść) i trzeba będzie ponownie operować. Czy możecie mi pomóc. może znacie opinie na ten temat swoich lekarzy? Czy ta w/w sytuacja dotyczy przepukliny pępkowej czy może pachwinowej, czy też obu :?:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Kiedy operować przepuklinę pępkową???
« Odpowiedź #1 : 2003-12-29, 10:44 »
alexandra moj obecnie 4 letni beagle tez mial przepuklinke pępkową :) I do konca nie pamietam... a nie juz pamietam :) Zabieg mial wykonywany gdy byl malutki (ok.3 - 4 mies). Ale wiesz tak do konca juz nie pamietam bo to bylo 4 latka temu prawie :D Wszystko ladnie sie goilo, a teraz prawie juz nic nie widac po tym bo wloski zarosły :) Bedzie miał po samym zabiegu taka.... hmm... niby zarosnieta dziurke :) nie wiem jak to opisac :P
Zapisane

msa

  • Gość
Kiedy operować przepuklinę pępkową???
« Odpowiedź #2 : 2003-12-29, 10:53 »
.
« Ostatnia zmiana: 2005-10-12, 12:21 autor msa »
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kiedy operować przepuklinę pępkową???
« Odpowiedz #2 : 2003-12-29, 10:53 »

JoannaP

  • Gość
Kiedy operować przepuklinę pępkową???
« Odpowiedź #3 : 2003-12-29, 11:13 »
moja Psotka - pinczer średni , obecnie 9,5 roku - miała operowaną przepuklinę pępkową w wieku 3-4 miasiące i nie było żadnych złych następstw.
Skóra jest elastyczna i rośnie razem z psem. Analogicznie nie powinno się przeprowadzać operacji u ludzi dop.nie ukończą wrostu?

Tyle, że po zabiegu musiałam karmić Psotkę gotowanym ryżem z kurczakiem w ilości : łyżka stołowa na jeden raz - co pół godziny. Była głodna jak smok, więc karmiłam ją prawie całą dobę - stopniowo, po 2 tygodniach wróciła do normalnego jedzenia.
Zapisane

alexandra

  • Gość
Kiedy operować przepuklinę pępkową???
« Odpowiedź #4 : 2003-12-29, 12:01 »
Poniekąd też mi się tak wydawało (też odnosiłam to do ludzi, że przecież rosną a nie takie niestety operacje przechodzą dzieci). Zadzwonię jeszcze do paru innych weterynarzy i jeśli oni nie będą też widzieć przeciwskazań to zoperujemy dziadostwo (przepuklinkę). :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.037 sekund z 23 zapytaniami.