Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: stres?  (Przeczytany 1310 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
stres?
« : 2003-12-31, 11:57 »
czy silny stres, czy po prostu nerwy mogą wywołac u psa biegunke, rozwolnienie? My tak reagujemy a pies?
Zapisane

gaabi

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #1 : 2003-12-31, 13:11 »
Myślę, że tak, pies to tez stworzenie i tez na różne stresujące sytuacje reaguje strachem, ale lepiej zapytać się fachowca.
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #2 : 2004-01-01, 17:10 »
tak, oczywiście. Kiedyś miałam taką sytuację z psem: były wakacje, ja pakowałam się z rodzicami bo razem wyjeżdżaliśmy. Psina cały czas widziała jak się pakujemy, chciała właźić nam do walizek itp. Wyjechaliśmy i zostawiliśmy ją samą w domu, na około godzine, bo potem miała po nią przyjechać babcia i wziąść od siebie na czas naszej nieobecności. Kiedy babcia weszła do domu pies leżał na podłodze i nawet się nie poruszył aby się przywitać... Babcia wzięła ją na rękach wyniosła na dwór i pies dostał biegunki i wogóle nie miał ochoty się ruszać. Psina chyba myślała, że my zostawiliśmy ją NA ZAWSZE bo nie wzięliśmy jej ze sobą :( Zaczęła merdać ogonem dopiero kiedy wróciłam z rodzinką... NIGDY jej nie zostawialiśmy więcej samej po tym jak widziała jak się pakujemy..... to największy przyklad jej stresu
Zapisane

Forum Zwierzaki

stres?
« Odpowiedz #2 : 2004-01-01, 17:10 »

filonjunior

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #3 : 2004-01-02, 00:48 »
Jestem prawie pewien, że tak !!! Jak powiedziała gaabi, to też zwierzę.  ;)
Zapisane

alexandra

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #4 : 2004-01-02, 10:02 »
Mnie również się tak wydaje. Moja sunia z tego co zauważyłam, na stres reaguje.."łupieżem"!!! Tak, tak, dziwne ale prawdziwe, ową reakcję odziedziczyła po swojej mamusi. Po wizycie u weterynarza jakby ją ktoś obsypał, znika po jednym dniu :)
Zapisane

Talagia

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #5 : 2004-01-03, 01:06 »
Mój pies, strasznie się trzęsie i szczeka jak się czegoś boi, musi dostawać lekarstwa usopkajające na sylwka, tak się boi petard :)
Zapisane

Abakus

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #6 : 2004-01-03, 10:10 »
Witajcie!
Oczywiscie ze pies podczas sytesu ma problemy zoladkowe, moze sie np grysc po lapach itp.  Wszystko zalezy od psa i jego psychiki!
Najwazniejsze jest zeby pies mial oparcie u swojego opiekuna i zeby wiedzial ze jest bazpieczny.
Moj Amant strasznie sie bal do tej pory strzalow petard ale w tym roku nie uciekalismy jak strzelali a wychodzilem z nim i zaczynalismy sie bawic tak zeby mu odwrucic uwage. I udalo sie przestal sie bac a przynajmniej panikowac w czasie gdy strzelali. Troszke sie bal ale ogulnie byl bardzo dzielny.
Wczesniej tz w zeszlym roku jak strzelali byl cholernie wystraszony i wlasnie byly klopoty typu rozwolnienie albo bal sie wogole zalatwiac. I strasznie gryzl swoje lapy. Mial ruzne badania bo myslalem ze to jakas choroba moze stan zapalny ze tak gryzie sam siebie. Okazalo sie ze to stres jest tak duzy i w ten sposub sie uspokajal:(
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
stres?
« Odpowiedź #7 : 2004-01-03, 17:14 »
ja uwazam ze tez stres moze wywolac biegunke
Zapisane
To piekło nie raj :)

Lalaith

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #8 : 2004-01-03, 17:17 »
Jasne, że może! :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

stres?
« Odpowiedz #8 : 2004-01-03, 17:17 »

hexe

  • Gość
stres?
« Odpowiedź #9 : 2004-01-04, 00:17 »
moja alma jak byla malutka z wrazenia sikala gdzie popadnie a ze to psina po przejsciach dlugo sie ten stan utrzymywal.nie tylko tak reaguje potrafi byc smutna i nie ruszac sie z miejsca a jak przychodzi najwiekszy stres cos ja zdenerwuje to jerzy sie i szczeka.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 25 zapytaniami.