Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Pchły, kleszcze...  (Przeczytany 5663 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #30 : 2003-12-29, 18:20 »
Puppy, mój pies (4 lata) też nie miał nigdy kleszczy choć w lecie często jesteśmy w lesie ;).
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #31 : 2003-12-29, 18:21 »
Wiesz co też mi się wydaje, że to zależy od rasy pieska.
Bo np mojego wyżełka trzeba codziennie sprawdzać, bo jak on lata po tych chaszczach i zaroślach, lasach, łąkach i innych miejscach, w których jest pełno kleszczy, to choćbyś go całego wysmarowała od nosa aż po łapy to i tak będzie miał kleszcze i to jest nieuniknione....niestety :(
Zapisane

becia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1650
    • WWW
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #32 : 2003-12-29, 18:23 »
Ja zawsze latem idę do weta z Misią i ją czymś takim śmierdzącym pryska... ale za to działa ;)
Zapisane

So each morning you look for a reason
Just to open your eyes
But if you don’t find one deep in you
You’ll never find it outside

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #32 : 2003-12-29, 18:23 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #33 : 2003-12-29, 18:28 »
Kleszcz wygląda jak takie hmm.... małe ziarnko grochu. Ma biała śliską "skorupkę" ( :lol: ) i czarne łapki i ryjek. Jak się opije krwi odpada od skóry swojej ofiary i czatuje na nową.
Kiedyś jak byłam u babci, jej jamnik miał kleszcza. Tego samego dnia mieliśmy się go pozbyć, ale nie zdążyliśmy, bo on odpadł! I wyobraźcie sobie, że jak szłam przez pokój na dywanie leżała mała kuleczka (myślałam, że to jakiś groszek, albo fasola) i ja TO sobie trzymałam w rękach. Trochę to trwało i w pewnym momencie to COŚ zaczęło wysuwać nóżki. Tak się wystraszyłam, że myślałam, że dostane zawału :lol: .
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #34 : 2003-12-29, 18:30 »
Cytat: cholka
I wyobraźcie sobie, że jak szłam przez pokój na dywanie leżała mała kuleczka (myślałam, że to jakiś groszek, albo fasola) i ja TO sobie trzymałam w rękach. Trochę to trwało i w pewnym momencie to COŚ zaczęło wysuwać nóżki. Tak się wystraszyłam, że myślałam, że dostane zawału :lol: .


hihihihihihihi :lol: :lol: :lol: :wink:
Zapisane

Puppy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #35 : 2003-12-29, 22:03 »
Cytat: cholka
Kleszcz wygląda jak takie hmm.... małe ziarnko grochu. Ma biała śliską "skorupkę" ( :lol: ) i czarne łapki i ryjek..


Białe?  :shock: hmm. może.. a te łapki i ryjek to widać?
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #36 : 2003-12-29, 22:58 »
Puppy, kleszcze wyglądają mniej więcej tak:



fujjj
Zapisane

Johny

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #37 : 2003-12-29, 23:21 »
Całkiem biały kleszcz to larwa,czeka na swoją ofiarę wbija się w ciało i pije krew,aż przeistacza się w dorosłego osobnika i odpada,jest wtedy zdolna do rozmnażania,jedna samica kleszcza może wyprodukować tysiące jaj
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #38 : 2003-12-30, 11:22 »
mój piesek nosił obroże przeciw kleszczom.... śmierdziała nieco... :roll: Ale i tak czasami udawało się mu "złapać" kleszcza.... no ale to był jamniczek, jak wszedł w jakieś krzaczory na swoich krótkich łapkach... to zwykle go coś dopadało
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #38 : 2003-12-30, 11:22 »

gaabi

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #39 : 2003-12-30, 13:28 »
Obrzydliwe te kleszcze. Z bliska wyglądają jeszcze gorzej niż normalnie. :?
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #40 : 2003-12-30, 13:51 »
le kllseszcze sa ochydne dobrze ze moj pies nosi obrozki i zasko zdaza mu sie kleszcze :)_
Zapisane
To piekło nie raj :)

Meggy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #41 : 2003-12-31, 15:10 »
Czy ktoś może mi powiedzieć które(spray,czy kropelki)mam tego Front line kupić w hurtowni i kiedy się to podaje.Teraz czy na wiosnę?Czy potrzeba do tego jeszcze jakąś obrożę,czy to wystarczy?Obrożę też można kupić w hurtowni?SUPER!!
Zapisane

Flaś

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #42 : 2003-12-31, 17:10 »
ja kupilam Toffiemu obrozke firmy Beaphar. I wiecie co?? Slicznie pachnie, ale chyba nie dla robalow ( pchel i kleszczy) :P
Zapisane

Agnes

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #43 : 2003-12-31, 17:35 »
ta obroza jest malo skuteczna. Beta ja miala przez sezon (potem kupilismy bayera, naprawde warto, troche drozsza, a lepsza) i dosc duzo lapala kleszczy...
Zapisane

Trinity...

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #44 : 2003-12-31, 20:54 »
Mój psiak miał kiedyś taką co tak ślicznie pachniałą cytryną. Uwielbiam cytrynę i wszystko co jest z nią związane
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #44 : 2003-12-31, 20:54 »

Puppy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #45 : 2004-01-01, 14:58 »
Cytat: Meggy
Czy ktoś może mi powiedzieć które(spray,czy kropelki)mam tego Front line kupić w hurtowni i kiedy się to podaje.Teraz czy na wiosnę?Czy potrzeba do tego jeszcze jakąś obrożę,czy to wystarczy?Obrożę też można kupić w hurtowni?SUPER!!


Ja na malucha stosuję spray. Nie wiem czyjest lepszy, ale jak narazie wszystko ok. Ja ostatni raz zpsikałam w październiku (bądź wrześniu  :roll:  ) i zamierzam kolejny raz w kwietni, lub w marcu jesli śnieg przestanie pruszyć.
Jest napisane że działa to 1 miesiąc na kleszcze i 3 miechy na pchły. Jedną z wad tegoo ustrojstwa, jest to że w sumie nie wiesz czy dobrze to zrobiłaś, bo to trzeba wysmarować całego psiura w tym,żeby dotarło do skóry.. ale jak ma troszke dłuższe włoski, to nie wiesz czy dobrze wsmarowany. Mi wg instrukcji takie małe coś (100ml) starcza na 3 miesiące.

Jak narazie mówię żadnego kleszcza nie widziałam.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #46 : 2004-01-01, 16:07 »
Mam rozumieć,ze lepiej jest kupić spray.Jeszcze pytanie,czy zarówno sprayem,jak i kropelkami trzeba całego psiaka wysmarować?A co z kąpielą,lub z mokrym śniegiem,czy to sie nie spłucze,czy to może uczulić moją córkę,czy raczej nie powoduje żadnych skutków ubocznych dla ludzi?100ml.kosztuje 26 zł i jak piszesz wystarcza na 3 razy,to nawet względnie.Pojadę do hurtowni w poniedziałek,to pewnie coś jeszcze poradzą.
Zapisane

Puppy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #47 : 2004-01-01, 23:03 »
Nie nie, ja nie mówię że lepiej kupić spray, bo nie mam porównania, mówiłam tylko zalety i wady tego tego. Sprayem trzeba wysmarować całego, cyt."Podobnie jak przy stosowaniu innych środków owadobójczych należy -używać rękawiczek, zabieg wykonywac w przewiewnym pomieszczeniu[...]", trzeba poczekać żeby wysechł, bo to coś musi się wchłonąć w skórę, lepiej żeby jakiś czas po smarowaniu pies nie był zmoczony, żeby to nie spłynęło, później oczywiście może się zamoczyć, bo to coś już pływa pod skórą (czy coś takiego). Co do uczulenia- nie mam pojęcia, lepiej się podpytać. Na opakowaniu mam napisane 3ml roztworu na 1kg psa, więc u ciebie może jeszcze na więcej wyjść (mój piech waży 11 kg), tzn dalej jest że jak stosuje się na zwierzaki z dłuższym włosem to trzeba podwoić dawkę. A i nie wiem czy kupisz to w hurtowni, mi w zoologicznych mówili że to tylko u weta można dostać, gdzie zresztą zawsze to kupuje.
Zapisane

filonjunior

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #48 : 2004-01-01, 23:51 »
Mojego dziadka pies wyrzeł angielski, ,miał obroże przeciw pchelną, nawet działało !  :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #49 : 2004-01-02, 10:13 »
kropelki się daje tylko na kark psa, tzn, na skórę na karku i tak jak jest ze sprayem nie wolno wtedy moczyć ;) psa dopóki się nie wchłonie.
Zapisane

Meggy

  • Gość
Pchły, kleszcze...
« Odpowiedź #50 : 2004-01-02, 19:42 »
Dzięki!Juz kupiłam.Wybrałam na próbę spray,a czy pomoże,to zobaczymy.Ja typu leki,szczepionki kupuje tylko w hurtowni,bo po co mam przepłacać i to dosyć dużo?!
Kiedy powinnam sunię wysmarować?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchły, kleszcze...
« Odpowiedz #50 : 2004-01-02, 19:42 »
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.062 sekund z 29 zapytaniami.