Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: jak to jest z tym zalatwianiem?  (Przeczytany 1006 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Agnes

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« : 2004-01-20, 23:05 »
Witam! Jakiś czas temu pytałam o enzymy trzustkowe, pisałam też, że Beta ma problem z trzustką. Od kilku dni dostaje enzymy w postaci tabletek, dodatkowe pani wet przepisała metronidazol, bo możliwe, ze sunia była zarobaczona (chodzi o pierwotniaki, na pasozyty dostala lek). Odkad jest na tych lekach widze poprawe – stolce nie sa luzne nie maja tez sluzu i nie ma biegunek. Jest normalnie...prawie. Beta robi kupki trzy razy dziennie. Zastanawiam się czy to przez karme, czy jednak z ta trzustka nie jest dobrze. Sunia dostaje suche rano (Bewi Dog) po poludniu gotuje korpusy z ryzem. Czy z powodu takiej diety tak często się zalatwia? Bo chyba pies nie powinien robic tyle kup:) dziennie? Będę robila badania kontrolne na trzustke za jakis czas, wiec tak czy siak wyjdzie czy cos się zmienilo, czy już jest dobrze...poprzednie badania nie były dobre...Jednak może już teraz umie ktos powiedziec jak to jest z tym zalatwianiem się przy takiej diecie? Slyszalam cos ze po tej karmie (bewi dogu) niektóre psy się dziwnie zalatwiaja – nie wiem jednak czy chodzilo o wielkosc kalu czy ich ilosc... Z gory dziekuje za odpowiedzi
Zapisane

anneri

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #1 : 2004-01-20, 23:39 »
Jesli kupki wygladaja ok to nie ma problemu ze tak czesto. Jesli sunia ma apetyt i zachowuje sie noramalnie to raczej wszystko w porzadku.
Zawsze mozesz zapytac weta...Skoro psinka miala wczesniej problemy....
Zapisane

Agnes

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #2 : 2004-01-20, 23:47 »
zapytam bo i tak za jakies 2 tyg bede robic badania kontrolne to i porozmawiam o tym...jednak nie wiem czy mam sie martwic:) mimo wszystko dziekuje:) pies ma apetyt - jak zawsze;) - i wszystko jest ok...
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedz #2 : 2004-01-20, 23:47 »

anneri

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #3 : 2004-01-20, 23:55 »
mam nadzieje ze po badaniach bedzie ok  :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #4 : 2004-01-21, 09:02 »
Przy gotowanym pies częściej i ciut więcej kupa, bo niestety więcej pozostaje niestrawionych produktów przemiany materii. Z suczem wsio ok, jeśli kupki się unormowały. Moja na Eukanubie i gotowanym też kupka trzy razy ;)
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Agnes

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #5 : 2004-01-21, 10:21 »
to super:) jestem strasznie szczesliwa, ze kupki sa takie jak powinny byc:) mam nadzieje, ze badania tez beda ok...i trzustka bedzie w lepszym stanie:)
Zapisane

Meggy

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #6 : 2004-01-21, 17:31 »
Ja swojego psiaka karmię dokładnie tak jak Ty.Kurczak z ryżem i jarzynami i Bewi-dog(rewelacyjna karma) i kupka 2-3 razy.Jeżeli zachowuje się normalnie,to ja również nie widzę powodów do obaw!!
Pytałam właśnie moją sąsiadkę-weterynarza i potwierdza:bez strachu.Wszystko w porządku.
Zapisane

ewelka77

  • Gość
jak to jest z tym zalatwianiem?
« Odpowiedź #7 : 2004-01-21, 19:58 »
Witam! U mojego psiaka pojawiła się do Twojego opisu krew w kale:-(

Ja nie podaje swojemu malenstwu suchej karmy (chyba jako nagroda-kilka "ziarenek").
Normalnie dostale kurzęcą padlinę- gotowaną i ryż+ marchew
Dodaję również płatków owsianych i napar z siemienia lnianego-by porawic perystaltykę jeli.
Plyn z siemiena lnianego tworzy warstwę ochronną dla jelit.
Co do kupek-supcio,ze nie ma juz biegunki.Zas co do czestosci kupkania- to się nie martw.
Polecam jednak dokładną "obserwację" kupek. Moze ma faktycznie jakiegos "goscia"?
Lek podany przez weta jest ok!
zyczę powodzenia i buzka w nochalek dla psiaka:-)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 25 zapytaniami.