Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pazury  (Przeczytany 4608 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Pazury
« : 2002-09-27, 20:06 »
Czy obcinacie swoim psiakom pazury?

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Saba

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #1 : 2002-09-27, 20:13 »
Owczarkowi niemieckiemu nie obcinalam, ponieważ samoistnie się jej dość szybko ścierały. Jamniczkowi miniaturce obcinam, bo na odwrót - nie ścierają się tak szybko (od wylegiwania sie na kanapie  :wink: ). Pozatym, jesli sa zbyt dlugie i sie np nadłamią to przy drapaniu wplątują jej się w kłaki.  8)
Zapisane

Mini

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #2 : 2002-09-27, 20:29 »
Arze w lecie zwykle same się ścierają, ale w pozostałe pory roku musimy jej obcinać.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pazury
« Odpowiedz #2 : 2002-09-27, 20:29 »

Dagerka

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #3 : 2002-09-27, 20:32 »
Ja obcinam tylko te piąte, co są po bokach na przednich łapkach - reszta ściera się podczas biegania :)
Zapisane

Dagerka

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #4 : 2002-09-27, 20:32 »
Ja obcinam tylko te piąte, co są po bokach na przednich łapkach - reszta ściera się podczas biegania :)
Zapisane

kapi

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #5 : 2002-09-27, 20:39 »
Niestety te piąte muszę obcinać co jakiś czas. Parę razy musiałam też te pozostałe ale to chyba tylko ze dwa razy. Całe szczęście moja sunia dobrze to znosi. :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pazury
« Odpowiedź #6 : 2002-09-27, 21:34 »
Hance obcinam - od kiedy wyleczyłyśmy grzybicę, rosną jej bardzo szybko. I tu się pochwalę. Hanka po raz pierwszy od czterech lat pozwoliła sobie spokojnie, bez wyrywania się obciąć sobie pazurki, Jestem z niej dumna  :D

A, i sama przyszła na czesanie  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Elfka Nenar

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #7 : 2002-09-27, 21:43 »
Ja Larze nie obcinam, ale może będę musiała. Zobacze potem, jest jeszcze szczeniakiem
Zapisane

AniaS

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #8 : 2002-09-28, 18:34 »
Gauli nie mial jeszcze obcinanych pazurow bo same sie scieraja, ale mysle, ze w zimie trza bedzie podciac piate pazurki.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pazury
« Odpowiedz #8 : 2002-09-28, 18:34 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #9 : 2002-09-28, 19:11 »
Gizmo sobie zdziera, ale ostatnio dwa piątaki mu bardzo urosły i trzeba będzie obciąć...

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #10 : 2002-09-30, 09:45 »
Pumie najbardziej się ścierają ... w zimie. Chodzi w zaprzęgu i jak jej przyjdzie ciągnąć po wyślizganym lodzie, to pazurki ściera, że ho hoo.....
A "wilczych" o dziwo jeszcze jej nie musiałam obcinać.
Za to u 17-letniego Wasyla to normalka.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #11 : 2002-10-01, 16:57 »
Puma to husky?
Myślałam, że to taki piesek jak pod Twoim nickiem... :D
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #12 : 2002-10-02, 09:38 »
Pinczerka_i_Gizmo. Puma to amstaff i właśnie ona jest na zdjęciu. Ale zimą pracuje jak husky i powiem nawet, że to uwielbia. Jak zobaczy szelki i sanki, to dostaje szału. Jak będzie snieg, to zrobię jej dla was zdjęcie.
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #13 : 2002-10-02, 16:01 »
Nie zimno jej w zimie?
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #14 : 2002-10-03, 10:25 »
Jeżeli wyjdzie do ogródka i trochę postoi, to wraca trzęsąca się. Ale na spacerze jak gania, albo ciągnie sanki - to nie. Generalnie jak pies jest w ruchu to nie marznie.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pazury
« Odpowiedz #14 : 2002-10-03, 10:25 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #15 : 2002-10-05, 15:02 »
A czy to nie ejst dla niej przemęczenie, tak ciąągnąć sanki?
Zapisane

Jennifer

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #16 : 2002-10-05, 21:43 »
Jak kupiłam Gale to jej pierwsze pazurki były strasznie ostre wiec zalatwilam jej takie specjalne nozyczki dla psow ze wkladasz pazura, ciach i po bolu. Lecz ostatnio zaczela chodzic na polko i sobie bardzo je sciera :) Nozyczki musza sie zadowolic lezeniem na polce  :lol:
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #17 : 2002-10-07, 09:43 »
Pinczerka - chyba nie bardzo. Ciągnie je parę kilosów, potem ją wypinam, mała zjeżdża na sankach z górki a suka gania jak wściekła. Gdyby "padała z łap" to chyba by tak nie szalała. A potem ciągnie jak wściekła do domu, zjada i pada i śpi. Ja po prostu myślę, że lepiej, żeby traciła w ten sposób energię, zamiast ganiać koty i atakować psy. Ale fakt, że pierwsze razy "na sankach" ja ciągnęłam do domu, żeby jej za bardzo nie sforsować  :cry:  8)
Słowo daję, że gdyby np. nie chciała ciągnąć i była bardzo zmęczona - wyręczyłabym ją.
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #18 : 2002-10-07, 09:46 »
P.S. Kiedyś udało mi się spreparować zaprzęg z bulla i ASTa. Ludzie się patrzyli jak na UFO. Tylko trochę trudno Pumę na wiosnę przestawić na "nieciągnięcie" na smyczy.  :)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pazury
« Odpowiedź #19 : 2002-10-07, 11:22 »
Qrcze, Monik@, chciałabym to UFO zobaczyć  :lol:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #20 : 2002-10-07, 12:05 »
Qrcze, postaram się w zimie o zdjęcia.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pazury
« Odpowiedz #20 : 2002-10-07, 12:05 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pazury
« Odpowiedź #21 : 2002-10-07, 19:03 »
Nie mogiem się doczekać  :)
A na północy Polski już padał śnieg  :P
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #22 : 2002-10-09, 21:17 »
no, w górach śnieg...
Zapisane

zolly

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #23 : 2002-10-09, 21:20 »
no to jedziemy w góry na narciochy :?:  :P  :lol:
Zapisane

myszka

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #24 : 2002-10-09, 21:24 »
A jest październik, ludzie, to nienormalne...
Zapisane

zolly

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #25 : 2002-10-09, 21:26 »
no ja tak marzę sobie troszki.. :roll:  :roll:
Zapisane

CHI

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #26 : 2002-10-10, 09:01 »
Jakie nienormalne?!!
Z miejsca gdzie mieszkam obecnie, widać panoramę Sudetów Zachodnich - od Rudaw Janowickich, przez całe Karkonosze aż do Gór Izerskich.
Wyobraźcie sobie widoczek. Jest piątek (4.10.02) godz. 6, do wyjścia do pracy mam chwilę czasu, psy już wyprowadzone, nakarmione, konie właśnie kończą śniadanko przed wyjściem na pastwisko. Kolega mnie woła przed stajnię. Pada lekka mżawka. Słońce pada na zamek Chojnik z dwóch stron którego ciągną się dwie tęcze!! Jesień, złoto i czerwień buków. Powoli odsłanianiają się góry (plamy słońca oświetlają coraz to inne miejsca, reszta jest zasnuta chmurami. Nagle wynurza się Śnieżka - jest cała w śniegu, śnieg widać też na ścianach kotłów, na Szrenicy i na Śnieżnych Kotłach. A w kotlinach jeszcze jesień....
Stoimy zapatrzeni w film, który wyświetla nam Natura.
Kolega klnie, że aparat zosatał w Karpaczu, bo nie wiadomo czy kiedykolwiek ten obraz się powtórzy... Staramy się utrwalić go w pamięci...
Na a potem zrobiła sie 6,45 z językiem na brodzie wpadam do pracy 7,20 (a pracuje od 7!!!).

Monik@ zazdroszczę Ci pary zaprzęgowej  ;)  ;) .  
Też prosze o zdjęcia "psów morderców" w zaprzęgu.
Już o dłuższego czasu zamierzałam to zrobić ale zawsze coś się dzieje i guzik. No i mam problem 3 bule z przodu, 3 boksery z tyłu czy odwrotnie? no bo jak po 2?? No i teraz doszły 2 bule kolegi - moja młoda bokserka no i pies bokser ich nie tolerują, więc chyba złożymy zaprzęg z 5 buli!??? i takim zaprzęgiem na  8) ! Tylko co będzie jak zobaczą kota???
Kiedyś jeździłam sankami zaprzęgniętymi w dogo-boksera (miał być bokser ale miał jakies 64 kilo wagi i 96 w klacie) To była jazda!!!

Monik@ może stworzymy Klub Zaprzęgowy Innych Ras (z sekcją zaprzęgową "Psów Morderców")? Ponieważ masz doświadczenie (KMB) mianuje Cię Prezesem ,jak nie Klubu to przynajmnie sekcji - tylko proszę mi tu nie pisac o składkach (jest to temat ostatnio b. bolesny)!!!!

Pozdrawiam CHI
Zapisane

Monik@

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #27 : 2002-10-10, 09:25 »
Łomatko ile zaszczytów. Nie wiem, czy wyrobię czasowo. Ja niestety CHI mogę robić już zaprzęg tylko z jednego psa. Mam nadzieję, że niedługo to się zmieni.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pazury
« Odpowiedz #27 : 2002-10-10, 09:25 »

Galja25

  • Gość
Pazury
« Odpowiedź #28 : 2002-10-10, 18:54 »
CHI - film bajkowy, prawie "niemozliwy", mnie takie widoki powalaja na kolana, nie zadna tam wieża Eiffla, czy wiezowce, NATURA,......tecza, rosa na trawie, OSZRONIONE GAŁĘZIE DRZEW ZIMĄ! JAK JA SIE CIESZĘ < ŻE NADCHODZI ZIMA!!!!!! Mój pies tez ciągnie sanie, w tym roku bedzie to robił częściej  (odłozona kasa na szelki-hiiiii)- no i też nie jest husky!!!
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pazury
« Odpowiedź #29 : 2002-10-10, 19:09 »
Cytat: Galja25
...rosa na trawie...


Rosa, a nie za  zimno na leżenie na trawie  :?:  :?:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.104 sekund z 29 zapytaniami.