Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia  (Przeczytany 8878 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Anka 5

  • Gość
Dzisiaj byłam ze swoim psiakiem u weta na kontroli po zakończonym leczeniu.Przyszła pewna paniusia ze swoją ukochaną suczką i torbą ze szczeniakami (dwudniowymi).Początkowo myślałam,że przyszła na jakieś badania, ale druga pani spytała się czy przyszła zrobić z nimi "porządek" na co uzykała odpowiedż,że tak.Okazało się że z ośmiu szczeniąt zostawiła dwa bo może znajdzie na nich chętnych,a resztę trzeba uśpić.Stwierdziła że lepsze to niż je utopić.Strasznie rozczulała sie nad swoją suczką ,Która podobno dla swojego zdrowia musi mieć co jakiś czas małe.Dodam , że działo to się w jednej z przychodni w Warszwie.
Nie wiem jaki był finał tego wszystkiego,bo ja zaraz wyszłam,ale zastanawiam się jakie jest uświadomienie w naszym społeczeństwie właścicieli zwierząt jeżeli dzieją się takie rzeczy. To tak jakby każda kobieta dla swojego zdrowia musiała urodzić ,tylko co dalej?
Zapisane

myszka

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #1 : 2002-09-28, 15:19 »
Co za stara k....rowa! Moze jej by tak kazać rodzić co rok a potem jej te dzieci usypiać, po co ma się z nimi męczyć! Nasze społeczeństwo to jest bastion ciemnoty, tak w kwestii zdrowia i rozmnażania ludzkiego jak i zwierzęcego. Trudno się dziwić, że ludzie, którzy nie znają skuteczniejszej antykoncepcji niż kalendarzyk mają takie "poglądy". Żal w tym wszystkim bidnej suńki i maleńtasków, co ledwo sie rodzą, a już muszą umierać.  :cry:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #2 : 2002-09-28, 15:47 »
A ja się dziwię, że tej kretynki wet nie uświadomił. Może pomogłaby jej wyciweczka do schroniska - tam niech zobaczy, co się dzieje, jak suka "musi" mieć szczeniaki dla tzw. zdrowia. Może pomogłoby jej - tu wcale suni źle nie życzę - gdyby tak jak mojemu znajomemu (on też żył w takim jak ona błogim przeświadczeniu) sunia omal nie umarła przy porodzie.

Ludzieee -  gdzie tacy %&^*#%%&# się hodują, bo mnie już ręce opadają...  :cry:  :cry:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedz #2 : 2002-09-28, 15:47 »

gia

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #3 : 2002-09-28, 15:51 »
Rzeczywiście straszliwy Ciemnogród!! Jakieś wiejskie zabobony.A wet też dziwny swoją drogą..wydawało mi się że zdrowych zwierząt nie wolno ot tak sobie usypiać,nie było to również niezaplanowane krycie..co za kołtuństwo :grr:  :grr: Chętnie kopnęłabym tę babę w ... :evil:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #4 : 2002-09-28, 15:52 »
Podpowiem Ci - w doopę  :twisted:  :ogien:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Suka
« Odpowiedź #5 : 2002-09-28, 16:03 »
A to był rasowiec czy kundelek?
Ja bym tak nigdy nie zrobiła!
Nie wiem co to za baba!!!
Gdybym miała wybierać między uśpieniem, a utopieniem wybrtałabym nic!
Poprostu mogłaby porozdawać szczeniaki!
Nie wiem dlaczego tacy żyją naświecie!

Pozdrawiam

Pinczerka i Gizmo
Zapisane

Anka 5

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #6 : 2002-09-28, 16:09 »
Tak jak napisałam nie wiem jaki był tego finał ,ale domyślam się ,że szczeniaczki zostały uśpione.dla właścicielki alternatywą było przecież ich utopienie.według niej wybrała dla nich "lepszy los".Ze sposobu bycia tej paniusi wynikało,że ona wie najlepiej co dla jej pupilki jest najlepsze.
Co gorsze słyszłam jej rozmowę  z drugą panią ,która też zastanawiała się czy nie zgotować takiego samego losu swojej trzyletniej suni bo ona tak bardzo chce urodzić szczeciaczki.Dla takich osób sterylizacja zwierząt jest chyba czymś bardzo złym dla ich pupili,natomiast usypianie szczeniaków co jakiś czas jest normalne.Ja sama mam psa , ale nie zgodziłabym się żeby krył jakąś suczkę dla jej zdrowia. Mam natomiast kotkę perską z rodowodem ,którą już dawno temu wysterylizowałam, bo według mnie nie mam warunków na kocie przedszkole, ani nie mam doświedczenia jak dla nich szukać odpowiednich domów.
Anka
Zapisane

Anka 5

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #7 : 2002-09-28, 16:13 »
Według tej paniusi swoją pupilkę kupiła lub dostała jako jamnika szetlandzkiego (nigdy nie słyszałam o takiej rasie) , ale wyrósł taki piękny i słodki kundelek
Anka
Zapisane

mangushia

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #8 : 2002-09-28, 17:16 »
po prostu nie wiem co takim ludziom mówić...czy do nich co kolwiek to co powiemy dotrze... ale chyba nie... żal mi piesków serio Wam mówie... :cry:
Anka, a może to był mieszaniec jamnika i szeltie?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedz #8 : 2002-09-28, 17:16 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
suczka
« Odpowiedź #9 : 2002-09-28, 19:29 »
racja...
może to mieszanka jamnika z szelthie?
Zapisane

kapi

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #10 : 2002-09-28, 20:04 »
Ja mam sunię. Teraz ma już 7 lat. O tym aby suka miała choć raz małe słyszałam różne opinie. Moim zdaniem nie musi. Wiedząc z czym wiąże się ciąża, małe szczeniaki w domu, znalezienie im domu itp. ja nie zdecydowałam się na to. Moja sunia nie miała małych. Rok temu ją wysterylizowałam i jakoś nie zgłupiała. Chociaż niektórzy uważają, że suka jak nie miała małych to na stare lata głupieje. Ciekawe.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #11 : 2002-09-28, 20:12 »
Tylko stare baby na stare lata głupieją. Sunie są na to za mądre.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Abakus

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #12 : 2002-09-28, 20:24 »
To jest wlasnie ludzka nieodpowiedzialnosc :cry: . i trzymanie psa dla pozoru, bo ja bardzo wspolczuje tej suni ze ma taka wlascicielke.
na takich ludzi powinno czekac prawo i surowa kara za znecanie sie nad zwierzetami ale to nie w polsce.
a ta "pania to powinno sie poddac leczeniu lodzkim lekarzom z pogotowia.
Taki zaszczyk pawulonu przydal by sie niektorym "ludziom"
A tak powaznie to jesli nie zmieni sie mentalnosc ludzi to takie stworzenia beda sie meczyc i to na oczach nas wszystkich. Sam mieszkam na osiedlu gdzie jest duzo psow, i widze dzien w dzien jak wlasciciele wypuszczaja swoje psiaki i niech sobie pobiegaja, bez opieki nadzoru itp.
i nie jest to odosobniony przypadek bo dzien w dzien jest tych psiakow odgroma. a potem rozgrywa sie dramat szczeniat  :( .
Zapisane

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
suczka
« Odpowiedź #13 : 2002-09-28, 20:49 »
I ta baba chyba jakaś fiziu , że ona iwe co jej piesek chce i co dla jej pieseczka będzie zdorwe!
Zapisane

zolly

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #14 : 2002-09-28, 21:41 »
:grr:  :ogien:  :grr:  :cry:  :cry:  :cry: ..to jest straszne... :cry:  :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedz #14 : 2002-09-28, 21:41 »

myszka

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #15 : 2002-09-28, 22:06 »
Ciekawe czy paniuncia  mysli o zdrowiu psychicznym suńki, która raz po raz w niewyjaśnionych dla niej okolicznościach traci szczeniaki...  :(
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #16 : 2002-09-28, 22:13 »
ekhm, no coments. :( :grr:  :(  :grr:  :(  :grr:  :(  :grr:  :(  :grr:  :(  :grr:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Suka
« Odpowiedź #17 : 2002-09-29, 10:40 »
Właśnie...
Ciekawe czy ona rozumie też co jej sunia czuje gdy widzie nagle, że brakuje 6 szczeniaków...STRASZNE :cry:  :grr:  :cry:  :grr:
Zapisane

Mini

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #18 : 2002-09-29, 11:19 »
Biedna sunia :cry:  :cry: i jej szczeniaczki  :cry:  :cry:.. słyszałam, że poród suki sprawia, że jest mniejsze prawdopodobieństwo na zachorowanie na ropomacicze, ale przecież to samo daje sterylizacja! Jeśli się nie wie, co się zrobi ze szczeniętami, przed zajściem suki w ciążę nie poszuka odpowiednich właścicieli, to po co skazywać sukę na cierpienie - jedno z powodu porodu (a jeśli będą kłopoty?) a drugie z powodu utraty swoich dzieci :(  :cry:  :cry: to straszne.. takie baby to powinni do więzienia i  :evil:  :grr:.
Zapisane

myszka

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #19 : 2002-09-29, 11:31 »
Ale czy jakieś tam hipotetyczne mniejsze szanse zachorowania na ropomacicze usprawiedliwiają zabijanie szczeniaczków i dręczenie psychiczne suki, która raz po raz traci dzieci i nie ma pojęcia co się z nimi stało?  :cry: to samo daje sterylizacja, która w dodatku niesie ze sobą mniejsze obciążenie "moralne"
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #20 : 2002-09-29, 11:35 »
Nie, Mini, poród suki jedynie sprawia, że rodzą się kolejne szczeniaki. Wpływu na jej zdrowie nie ma to żadnego. A co do ropomacicza - prawdopodobieństwo jego wystąpienia zwiększa się jedynie przy podawaniu środków hormonalnych.
Ale z tą sterylizacją to masz świętą rację - jedyny 100% środek zapobiegania wystąpieniu ropomacicza  :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedz #20 : 2002-09-29, 11:35 »

Gerda

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #21 : 2002-09-29, 11:42 »
Kto w ogóle wymyślił taką tezę, że suka musi się oszczenić dla zdrowia ??? Psy powinny być kastrowane, albo zwyczajnie pilnowane w czasie cieczki. Ludzie są po prostu bezmyślni !!!
Zapisane

Abakus

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #22 : 2002-09-29, 11:59 »
Witajcie
Dla tej "pani" pies to zecz a nie stworzenie ktore czuje. i takich "ludzi"jest bardzo durzo w naszym spoleczenstwie. Nie interesuje ja ze skazuje walsnym wyborem i swiadomie na zabijanie mlodych zwierzat, bo to jest moze usypianie ale usypiac powinno sie chore i nieuleczalne zwierzeta a nie zdrowe. To jedno a drugie to ze przeciez taka suczka jak ona musi cierpiec przeciarz taki porod bardzo jest meczacy i oslabiajacy a i psychika takiego psa jest bardzo obciazona, przeciez co chwila zabieraja jej dzieci. Mialem kiedys suczke i raz miala potomstwo. niezapomne ja bardzo cierpiala jak jej trzeba bylo zabrac te dzieci :cry: . Ale to sie dla tej k... nie liczy.
Przerazaja mnie tacy 'ludzie" a z drugiej tez strony moze zamalo sie mowi o takim postepowaniu i nasi rodacy i nie tylko sa bardzo slabo poinformowani, niewiem szukam wytlumaczenia dla takiego zachowania doroslych osob.
Zapisane

Mini

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #23 : 2002-09-29, 12:02 »
O tym porodzie to dowiedziałam się od weta, który namawiał nas niemiłosiernie i gotów był poszukać Arze odpowiedniego partnera, aby szczeniaki wyszły również ładne i lepiej się sprzedały. Ale my się na to w życiu nie zgodzimy, bo po porodzie będzie tak, że nie sprzedamy ani jednego szczeniaka (nie sprzedamy, bo nie chcemy, a nie bo nie znajdą się kupcy!!!), i będziemy mieć cały dom w pinczerach noszących nam cały dzień piłki i buty do zabawy :wink:. Wysterylizować naszej suni też nie możemy, bo za bardzo się boi i serce może w czasie operacji nie wytrzymać... Już pojechaliśmy na operację, wszystko było przygotowane, a tu Ara tak się bała, taka była zdenerwowana, że jeśli byśmy zaryzykowali operację mogłoby się to skończyc jej śmiercią :cry:. Teraz dajemy jej zastrzyki przeciw cieczce, ale w wieku 5 lat będziemy musieli przestać, żeby nie zachorowała na ropomacicze. A potem... pewnie znowu zastrzyki, bo o sterylizacji chyba nie ma mowy. A szkoda :(.
Zapisane

myszka

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #24 : 2002-09-29, 12:19 »
No to nic dziwnego - pieniążki przesłaniają czasem ludziom oczy...  :(
Zapisane

Monik@

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #25 : 2002-09-30, 09:37 »
1. Co do mniejszego zła - pewnie, że dobrze wybrała bo głupia ci*pa nie musiała sama rączek brudzić topieniem.
2. Co do usypiania - wybaczcie, ale uważam, że w takim wypadku lepiej uśpić ślepy miot niż skazać 6 czy 8 psów na poniewierkę przez całe życie. Taka paniusia na pewno nie zawracałaby sobie głowy szukaniem dla nich właścicieli. A potem to samo z ich potomstwem.(a najlepiej wcale nie fundować sobie niechcianych szczeniaczków) Poza tym właśnie takie osoby powinny mieć NAKAZ sterylizowania swoich psów.
3. Następna perełka. Parę lat temu miałam na parterze sąsiadów (wtedy jeszcze w bloku). Mieli sunię-kundelka. Pewnego dnia wracałam do domu z psami ze spaceru a od nich wychodził ich syn z wiaderkiem. Spytał ze śmiechem "chcesz jednego"? W wiaderku, w wodzie miał potopione szczenięta. Mam nadzieję, że wiecie, co mu odpowiedziałam...
Zapisane

Cortina

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #26 : 2002-09-30, 09:46 »
ja slysze taka opinie ze suka musi miec male to mnie jasny szlag trafia :grr: znalam jamniczke ktora miala kilka razy male a zeszla w wieku 12 lat na nowotwor macicy, jedyne co moze suke uratowac przed roznego rodzaju chorobami jest STERYLIZACJA!!! ale jak sami weci tak gadaja ze suka musi miec male to co sie spodziewac po spoleczenstwie.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #27 : 2002-09-30, 09:48 »
*&^%$#*&%$((@#$%&^***^$&$   :ogien:  to chyba było to :grr:

Wiem, niewyraźnie piszę  :grr:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedz #27 : 2002-09-30, 09:48 »

Elfka Nenar

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #28 : 2002-10-01, 21:03 »
Ja też słyszałam, że suczka musi mieć małe. Ale ta stara kobieta lekkich obbbbbbyczajów (przywlekłam to z innego forum) powinna im szukać w domu, a nie pozbywać się. Taki to tylko :evil:
Zapisane

myszka

  • Gość
Suka musi urodzić szczeniaki dla swojego zdrowia
« Odpowiedź #29 : 2002-10-01, 21:30 »
To jest PRZESĄD!!!!!!!! Nie musi! A nawet nie powinna, kiedy jest taka sytuacja jak jest, że szczeniakom jest niesamowicie trudno znaleźć domek, patrz ile jest psów w schroniskach! Rozmnażanie psów, kotów i tłumaczenie tego "zdrowiem" to jest po prostu durnota ostatniego stopnia! NIe ośmieszaj się powtarzaniem takich bzdur! Proszę.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.089 sekund z 29 zapytaniami.