Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do dołu

Autor Wątek: Agility  (Przeczytany 14678 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

whiper

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #30 : 2004-07-19, 00:07 »
ja kipska w klocki zwane agility... ale z tego, co śłyszłam pie smusi przychodzic na komende, siadac, lezec i zostawac :)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #31 : 2004-07-19, 00:14 »
Heh, to już mój wszystko to umie, tylko nie zawsze reaguje  :lol: ale ma prawo - jeszcze jest młodziutki ;) i tak, jak na szczeniaka szybko się uczy  :)
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

madzior_ka

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #32 : 2004-07-19, 00:14 »
wiemz e treningi vhyb powinno sie zaczynac od 10 m-cy lu 9 ale start w zawodach to pies musi miec 18 m-cy skonczone@! mnie sie ztrasznie agility podoba bo to nie swiadczy o tymc zy jest to pies rasowy czy nei jak wyglada itd jakiej uzyła jego wlascicielka odzywki na siersc siwdczy to tylko o jego kondycji i wyszkoleniuj a to mozna zrobi\c z kazdym psem!! w najnowszym numerze {rzyjaciel pies isze o agility i innych psoch sportach i pisze ze wielokrotnym mistrzem siwiata i europy agility był wlasnie nie kto innyc jak zwykły meiszaniec!! w tym sporcoe kazdy nei wazne od rasy ma jednakowe szanse - i to mi sie podoba:D

musze jeszcze zrobic hustawke i miekki tnel ciekawe czy denis pod skusi sie na hustawke;) a nie wiecei czy mozna trenowac samemu ze swoim psem a potem isc kilka razy na trening i np,  startowac w jakichs takich małej rangi zawodach/ nie mysle o czyms powanznym ale denis nie moze bys wystawiany wiec chociaz w to sie chciałam z nim pobawic a on to jescze bardzo lubi i wyrabia sobie miesnie wiec wszystko jest super1!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #32 : 2004-07-19, 00:14 »

navel

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #33 : 2004-07-19, 00:17 »
Czytałam ten artykuł i to właśnie po jego przeczytaniu zaczęłam sie interesować agility tak bardziej na poważnie :)
Jutro bedę z Nika ćwiczyć nowe przeszkody i porobię zdjęcia to później wrzucę :)
Zapisane

whiper

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #34 : 2004-07-19, 00:17 »
Njalpeiej zacząc trenowac jak najwczesniej.... oczywscie tor musi byc dostosowany do maluszka :) moja Naomi zaczyna w wieku 5,5 mieszków ;)
Wydaje mi sie, ze Naomi bardziej przypadł by do gustu flyball, ale niestety nie mam jak z nią trenowac... brak klubów (a mieszkam w Wawie!  :( )
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #35 : 2004-07-19, 00:18 »
Oo musze kupić ten numer  :) To ten lipcowy?  :D
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

navel

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #36 : 2004-07-19, 00:23 »
A moja zaczyna w wieku 2 latek :P

Cytuj

To ten lipcowy?

Tak :)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #37 : 2004-07-19, 00:42 »
O, to kupię  :)
a na czym polega flyball?  :D hehe, ale pewnie w gazetce wszystko wyjasnione  :lol:  :wink:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

martynka

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #38 : 2004-07-19, 02:13 »
Witam!Tak wiec co do Agility to jestem troszke obeznana siedze w tym od 4 lat :) Faktycznie psy moga cwiczyc i rasowe i nierasowe i te duze i te male i te ogromniaste i te maciupenkie:D Zawodow oficjalnych organizowanych przed głowna komiesje szkolenia psow (oraz przez inne kluby) jest niesty bardzo malo w polsce okolo 5 rocznie!:0ale miejmy nadzieje ze bedzie wiecej!i w takich zawodach sa klasy w zaleznosci od zaawansowanie psow A1 A2 i A3! W polsce jak i rozniez prawei na calym swiecie sa organizowane zawodu International Agility Link w skrocie IAL:)i przewaznie odbywaja 4 razy do roku:)i w tym oto IALu dzieli sie na A0(na torze nie ma kola slalomu i hustawki) i psy bardziej zaawansowane i sa to przebiegi OPEN i JUMPING i IAL w ktorym moga starowac wszystkie psy!Agility to naprawde super sport dla psiakow i ich wlascicieli!A jesli chodzi o wiek w jakim pies moze zaczac uczyc sie pokonywania przeszkod to nie musi miec wcale 10 miesiecy!w wielu klubach Agility w polsce sa kursy zwane "przedszkolem " lub "szczeniaczkowem" itp.!Ze wzgledu na mlody wiek psiekow ktore czasami maja 4 5 czy 8 miesiecy nie pokonuja np. wysokich hopek:)tylko skacza na najniszych tyczkach a po to zeby zaczely sie uczyc ze trzeb przeskoczyc miedzy wdoma boczkami!stopniowo z wiekiem tyczke sie podnosi i jak pies juz osiada dojzalosc to tyczka znajduje sie na swoim prawidlowym miejscu i wysokosci! o wielkosciach psow i to na jakiej wielkosci znajodowac maja sie tyczki nie chce mi sie pisac duzo o tym na www.agility.strefa.pl tam sa tez linki do klub w polsce!tak wiec jesli ktos nie jest z warszawy tez cos dla siebie znajdzie:)i wybierze klub dla siebie:)Naprawde bardzo goraco polecam:D:D:D:D:Dja jak zaczelam nie moge skonczyc Raptorek skacze juz 4 lata Lucky zaczal od marca a za 4 lata sprowadzma sobie Border Colli:):D:Dnie moge sie doczekac:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #38 : 2004-07-19, 02:13 »

navel

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #39 : 2004-07-19, 02:16 »
A gdzie trenujesz? :)
Zapisane

julcia_so

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1678
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #40 : 2004-07-19, 09:07 »
Własnie, a czy sa jakies luby agility w Krakowie?? Możecie podac jakieś fajne stronki??  :D
Zapisane
"Kto zrozumie sznaucery, pozostanie im wierny!
Kto pozna sznaucery, ten je pokocha!"

madzior_ka

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #41 : 2004-07-19, 09:21 »
krtoś puyta co to jest fluball więc wytłumaczę tak pobieżnie bo dokładnie to sie nie oriuentuje alechodzi o to że są take tory na których konsach jest wyrzutnia z piłeczką tenisową własciciel stoi na starcie z swoim pse na gwizdek pies wybiega, dobiega do wyrzutni pierze piłeczkę do pyszczka i wtraca do własciciela jest to sztafeta i kazda druzyna skłąda sie z 4 psów chodzi o to by tez 4 psy jak najszybciej wróciły z 4 piłeczkami nie wyuszczając ich ani nie gubiąc po drodze...chyba wyjasniłam w miare dokjładnie... :? denis zaczął agility w wieku 5 m-cy i jak narazie to są to amatorskie tregninki, które chcialabym kiedyas zamienic na profesjinalne, ale kto załozy blisko mnie klub?!? są chetni? brak? wielka szkoda...........:( ja dzisiaj mu hustawke zrobie i zdam po połudn iu relacje czy odwazył sie na nia wejsc...
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #42 : 2004-07-19, 10:10 »
Cytuj

Własnie, a czy sa jakies luby agility w Krakowie?? Możecie podac jakieś fajne stronki??

o właśnie, właśnie, pomożecie nam poszukać?  :D
ee... a jak właściwie czyta się "agility"?  :oops:  :P
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

*_=Aniutek=_*

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #43 : 2004-07-19, 10:27 »
Weronika napisze ci tak jak sie czyta oki: adziliti mniej wiecej
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Agility
« Odpowiedź #44 : 2004-07-19, 10:31 »
ci którzy mają szczeniaki, szczególnie dużych ras, lepiej uważajcie i nie spieszcie się z tym. Wiecie jak możecie im "pocharatać" kości i stawy? A tym samym doprowadzić do poważnych chorób (tak poważnych, że z agility będziecie mogli się pożegnać)? Lepiej zaczekajcie przynajmniej do końca okresu wzrostu, każdy Wam to powie... to głównie kieruję do Weroniki, bo wiem że ma szczeniaczka po dużych rodzicach. Może już wiedziałaś o tym, a może nie ;).
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #44 : 2004-07-19, 10:31 »

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #45 : 2004-07-19, 13:15 »
Witam wszyskich!!
Ja trenuję ze swoją sznaucerką Olbrzymką agility od ponad 3 lat.
Doris bardzo lubi ten sporcik :)
Ale ja niestety trenuje tylko "prywatnie" na działce, gdzie mam tor.


MAm pytanie do uprawiających ten sport:
Jaką komędą karzecie przeskoczyć psu przeszkode??

Ja naprzykład mówie albo HOP albo tzw. klaśnięcie i pokazuje na przeszkode.

Za odpowiedzi z góry dziękuje!!
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

navel

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #46 : 2004-07-19, 13:34 »
Ja mówię HOP i wtedy Nika bardzo ładnie skacze :)
Aisa, a nie mozesz się zapisać do jakiegoś klubu agility? :)
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #47 : 2004-07-19, 13:43 »
No już o tym troche myślałam ale na treningach trzeba dużo ćwiczyć a moja sunia ma już swój wiek ( 8 lat) , a tak w "domu" to ćwicze bez zobowiązań" ;)
Ale myśle teraz o zapisaniu się do klubu gdzie jest dogdenzing bo ten sport Dorka jeszcze bardziej lubi :) a nie jest taki męczący.
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

navel

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #48 : 2004-07-19, 14:29 »
Oo, a co to jest dogdenzing? :)
Dopisane: Aaa, już wiem, chodziło Ci o dog dancing... ;) :P
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #49 : 2004-07-19, 14:42 »
A dog dancing to co to jest?  :lol:
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Agility
« Odpowiedź #50 : 2004-07-19, 15:18 »
o wiecie co ten temat mi normlanie  zniba spadł
mój piechu kocha robić przeszkody u babci robię mu różne i z nim ćwiczę
myślałam właśnie żeby tak na jakimś placu można było z psem poćwiczyć  ale czy potrzebne jest wcześniej szkolenie??
ja dla swojego mówie PRZESZKODA jak chcem zeby przeskoczył ale wystarczy powiedziec tylko PRZE
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #50 : 2004-07-19, 15:18 »

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #51 : 2004-07-19, 15:23 »
O mały błąd :oops:  chodziło mi o Dog dencing błąd w pisaniu.
Weronika masz o tym troche napisane w temacie Dog-dencing ;) Zajrzyj jak chcesz.

(emyla masz wcześniej na ten temat napisane) są potrzebne komendy w typie siad, zostań, naprzód, hop (lub coś innego) ale tam na początku jest napisane.

Pozdrówka i dzięki za odpowiedzi.
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Agility
« Odpowiedź #52 : 2004-07-19, 15:28 »
Aisa ale chodziło mi o to czy samemu można psa nauczyć czy np. szkolenie profesjonalne jest wskazane,  wystarczy jak pokażę że pies to umie?
bo  mnie w mieśście plac agility jest na terenie gdzie odbywają się szkolenia więc zastanawiam się czy szkolenie obowiązkowe  i agility potem w ramach szkolenia czy oddzielni esię płaci
Zapisane

Flaś

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #53 : 2004-07-19, 15:33 »
A znacie jakies instrukcje zeby samodzielnie zrobic przeszkody do Agillity ???

Stacjonatka - wystarcza 3 kijki i juz.
Hustawka - cegla ( albo cos w tym stulu ) na to deska i juz ...
Hula hop - obrecz.

I co dalej  8)
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #54 : 2004-07-19, 15:35 »
AA o to Ci chodziło :)
JA uczyłam Doris sama i pożniej tylko skończyła kursy (ale tylko dla papierków)  możesz oczywiście sama uczyć.

Ale dokładnie nie wiem jak to jest czy pies trenujący zawodowo agility musi mieć skończony profesjonalny kurs. :?
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Agility
« Odpowiedź #55 : 2004-07-19, 15:39 »
dzięki Aisa
ja nie wiem czy zawodowo bym chciała , wiem że po prostu mój pies to lubi to chciałabym z nim chodzić na treningi
a jakiej wysokości powinna być zwykła przeszkoda do przeskakiwania dla psa wysokości 35 cm w kłębie? jakie są wielkoście przeszkód na ile grup je się dzieli itp.
Zapisane

_aisa_

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2531
    • WWW
Agility
« Odpowiedź #56 : 2004-07-19, 15:42 »
sekundka....zaraz sprawdze


oo ze stronki;)
grupy:
S (small - małe) - dla psów niższych niż 35 cm w kłębie
M. (medium - średnie) - dla psów od 35 do 43 cm w kłębie
L (large - wielkie) - dla psów powyżej 43 cm w kłębie

emyla tego jest duzo daj maila to Ci prześle:)
chcesz??
Zapisane
Doris, Zulus i  Pirania z właścicielką pozdrawiają :wink: ;)

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Agility
« Odpowiedź #57 : 2004-07-19, 15:48 »
a jest na jakiejś stronce jakiej wysokości mają być przeszkody?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #57 : 2004-07-19, 15:48 »

Newada

  • *
  • Wiadomości: 853
Agility
« Odpowiedź #58 : 2004-07-19, 16:23 »
Cytuj
Wiecie jak możecie im "pocharatać" kości i stawy? A tym samym doprowadzić do poważnych chorób

 aczy to też się może zdarzyć jeżeli czasem w ogródku skaczemy ze 2-3 razy z Cavalier king charles spanielem,3 miesięcznym,ale w ten sposób że 2 osoby trzymają skakankę na wys ok.13 cm a jak on zachaczy nózkami to od razu puszczami zeby się nie zaplątał albo nie przewrócił???bo to wlasciwie zabawa. :?:
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Agility
« Odpowiedź #59 : 2004-07-19, 16:37 »
mówię o prawdziwym agility (albo czymś podobnym), wysokie przeszkody, intensywny trening... a nie coś takiego ;). Poza tym dotyczy to głównie dużych i średnich (40-50 cm) ras (chociaż to nie znaczy, że małe można "męczyć" intensywnymi treningami).
Zapisane
Strony: 1 [2] 3 4 ... 6   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.078 sekund z 29 zapytaniami.