Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: wystawy, co i jak...  (Przeczytany 2103 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
wystawy, co i jak...
« : 2003-10-16, 16:23 »
jeah, za jakieś... 10-12 lat kupujemy psa z rodowodem. No, to już niedługo :lol:. Eh, zarty żartami, ale zrozpaczona jestem że jeszcze tyyyyle czekania :(. Całe szczęście że wszystko jest już na 100%, może jakoś się doczekam :). Najprawdopodobniej (choć nie mam żadnych konkretnych podejrzeń, możliwe że będzie inaczej) nie będę wtedy miała dostępu do internetu - możecie mi powiedzieć wszystko o wystawach, tzn. od momentu kiedy przyjdzie nam ochota zgłosić na wystawę psa ;) do występu na ringu, zapiszę to sobie gdzieś czy coś, bo jestem zielona z tego tematu i nie znam nikogo kto mógłby mi pomóc (może hodowca, ale wolę być niezależna ;) ). Gdzie mam isć żeby zgłosić psa, kiedy wystawca musi przyjechać na wystawę i gdzie się udać itp. Wiem że może pytam bez sensu bo jeszcze tyle czasu, ale nie dość że jestem szczęśliwa że kupujemy rodowodowego psa z zamiarem wystawiania to jeszcze po prostu tak mam, że wszystko na początku musi być dopięte na ostatni guzik. A jak już pisałam mogę nie mieć internetu za te kilkanaście lat... a Wam to chyba wszystko jedno czy pomozecie mi teraz czy trochę później :wink:. Baardzo dziękuje za jakąkolwiek pomoc. Pozdrawiam :)
Zapisane

Apiska

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #1 : 2003-10-16, 16:26 »
a jakiego psiaka zamierzasz kupić? :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #2 : 2003-10-16, 16:27 »
pinczera średniego :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

wystawy, co i jak...
« Odpowiedz #2 : 2003-10-16, 16:27 »

Gopi

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #3 : 2003-10-16, 16:56 »
Ściągnij sobie z www.naszepsy.pl książkę pt. Tajemnice wystaw psów i Mój pies championem. Tam wszystko jest bardzo ładnie wyjaśnione. Mi te książki bardzo pomogły :)
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #4 : 2003-10-16, 17:21 »
Juz ci wszystko mowie :) W ,,Tajemnicach wystaw psów" jest troche nie prawdy co do dzisiejszych przepisow! Moge ci wszystko opisac chociaz zaczynam wystawiac dopiero od nastepnego sezonu (2004) ale obcykana jestem na blache :P

No więc tak... wybierasz sobie wystawe! Musisz miec zgloszenie na wystawe. Mozesz je kupic za grosze w zwiazku, ale  lepiej - mozna wydrukowac z neta ;D I oszczeeedzasz te 20gr ;P Wypelniasz zgloszenie (Imie psa, Rodzice, Wlasciciel, HGodowca itp...) i razem z dowodem wplaty wysylasz do zwiazku! Oczywiscie przed tym musisz wplacic pieniadze na konto ZK ktory organnizuje dana wystawe! To jest sposob pocztowy! Mozna takze zglosci, e-mailem , przez telefon... i w samym zwiazku (najpewnniej).
Przychodzic z psem na wystawe... musisz w okreslonym miejscu zaklepac,, ze jestes" i odebrac to co maja ci do dania - numerek itp :P Chyhba ze nieraz przysylaja poczta! Z tym wszystkim udajesz sie na ring gdzie sa twoje psiaki i czekasz na swoja kolej :D Gdy sedzia powie twoj numerek i klase wchodzisz na ring i robisz wszystko zeby wypasc jak naj naj ;D Powodzenia na ringach! Jak masz jeszcze jakies pytania to pisz napewno ja albo ktos inny ci odpowie
Zapisane

carragan

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #5 : 2003-10-16, 18:37 »
Taro do zobaczenia na ktorejs  wystawie :).W koncu nie ma az takiego wyboru aby sie rozminac ;)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #6 : 2003-10-16, 18:46 »
dziękuje Wam bardzo :). Napewno będę miała jeszcze wiele pytań, część z nich teraz :). Na Lukrowych Świrusach jest sporo porad, poczytam sobie :). Wiecie, takie mi się to straszne wydaje, to całe wystawianie... a najwięcej kłopotów chyba będzie mi sprawiać (no może tylko za pierwszym razem) to zgłoszenie psa na wystawę...

Cytuj
"Musimy być członkami Związku Kynologicznego i mieć opłaconą bieżącą składkę członkowską"


o matko, a jak to zrobić :cry:  :lol: ??? Jak zostać członkiem, jak się płaci składkę, ile wynosi i co ile się ją płaci?? Takiemu łomkowi jak ja to trza wszystko dokladnie tłumaczyć :idea:.

Cytuj
"aby wejść na wystawę musimy mieć przy sobie otrzymane potwierdzenie zgłoszenia, świadectwo sczepienia na wściekliznę, czasem wymagane jest też świadectwo zdrowia"


potwierdzenie dostanę pocztą? a świadectwo szczepienia i świadectwo zdrowia da mi weterynarz jak go poproszę tak ;)? Coś takiego wywnioskowałam z czytania tematu "Beagle :)" :lol:.

Cytuj
"Wykaz wszystkich wystaw przesyła do nas, co roku oddział macierzysty."


taaaaak :lol: ?

narazie tyle :). Bardzo dziękuję za zainteresowanie się tematem i ostrzegam, będzie więcej pytań :lol:.
Zapisane

Magda K.

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #7 : 2003-10-16, 20:30 »
no i na wystawie musisz zapłacić za miejsce pod namiotem, chyba numerek no i troch to kosztuje. chyba jakieś 200-300zł, ale nie jestem pewna bo swojego pieska nie wystawiam. jak widzę jak one się męczą!! 10 osób stoi nad nimi, czesze je itd. i jest im tak gorąco (bo w szczecinie są wystawy zaraz po końcu roku szkolnego w weekend). ale nie mam nic przeciwko ludziom wystawiającym psy, no chyba że zależy im tylko na wygranej, a że pis się męczy to nic nie znaczy.
Zapisane

Tiggy

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #8 : 2003-10-16, 20:40 »
Magda- 200-300 zl za WYSTAWE?? Hmm, tak do 100 zl maksymalnie.

Norris- tak, potwierdzenie poczta, a zaswiadczenie od weta
 Skladke placisz jadac do swojego oddzialu ZK, Twoj to oddz. Rzeszów, kontakt: Rzeszów ul Żwirki i Wigury 8 Skr.pocz.2001  
TEL.(17) 854 17 40 ,FAX 850 52 52 . Najlepiej by bylo, gdybys sie sama tam wybrala i oni Ci powiedza wszystko. No i ksiazka Moj Pies Championem jest bardzo dobra. I w dodatku niedroga...
Zapisane

Forum Zwierzaki

wystawy, co i jak...
« Odpowiedz #8 : 2003-10-16, 20:40 »

AgaŚ

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #9 : 2003-10-16, 20:48 »
No to masz juz wszystko napisane czarno na białym norris!
Oj booziu jakby bylo 200-300zl za wystawe to kto by te psy wystawial?!! :lol: Ja napewno nie... jak  Katowice (95zl) sa dla mnie baardzo drogie !!!
Zapisane

Tiggy

  • Gość
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #10 : 2003-10-16, 21:01 »
Hmm.... no rozumiem, moze za pielegnacje jakiegos psa, np. pudelek czy york... albo za wystawienie przez profesjonalnego handlera... ale napewno nie za sam wstep :D
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #11 : 2003-10-17, 11:55 »
Magda K., no właśnie z tymi kosztami przesadziłaś, nawet ja to wiem ;). I rzeczywiście gdyby tyle to kosztowało, ja już napewno zrezygnowałabym z wystawiania. Co prawda 100 zł za przyjemność to też niezbyt mało ;) ale my będziemy wystawiać rzadko, raz na rok, czasem może więcej albo mniej. Od kilku lat systematycznie chodzę na wystawy w rzeszowie i co roku coraz bardziej zaczynam się interesować nie tylko pokazami jako przyjemnością z patrzenia, ale także "szczególami" :). Chyba kupię sobię książkę "Mój Pies Championem", przeglądałam sobie dzisiaj stare gazety "Przyjaciel Pies" i w jednym numerze była właśnie reklama tej książki :). Tylko dzisiaj akurat grypa mnie złapała i nie mogę się nigdzie ruszyć :(. Wiem gdzie jest ZW w rzeszowie, ale dzięki Tiggy że się zainteresowałaś i podałaś mi adres :). Na szczęście mieszkam niedaleko więc w razie wątpliwości mogę tam chodzić nawet codziennie :lol:. Dziękuję bardzo za Waszą pomoc! :)
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
wystawy, co i jak...
« Odpowiedź #12 : 2003-10-17, 12:13 »
ściągnęłam sobie z www.naszepsy.pl książkę "Mój Pies Championem" i "Tajemnice Wystaw Psów" - dzięki Gopi za adres 8)


a jak przyzwyczajać psa do dotyku obcych ludzi i do pokazywania sędziom zębów? Obecnego psa jakoś nie mogę sobie w tej roli wyobrazić, niechby ją ktoś spróbował dotknąć to by został bez palców, więc może przesadzam i nie będzie to takie trudne jak mi się teraz wydaje, ale chciałabym wiedzieć jak nauczyliście tego swoje pieski i czy było trudno :).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.094 sekund z 26 zapytaniami.