Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Agility  (Przeczytany 3116 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Amelia

  • Gość
Agility
« : 2002-08-17, 23:34 »
Moze kogos z was interesuje agility?
Czy ktos cwiczy ze swoim psiakiem ten sport?
Zapisane

Zorba

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #1 : 2002-08-18, 12:48 »
Droga Amelio!
Moja koleżanka ćwiczy z roczną dalmatynką ten sport.
Ja marze o tym abym również mogła ćwiczyć z moim (narazie 7 tygodniowym)dalmatyńczykiem.
A czy ty ćwiczysz ze swoim pieskiem ten sport?
Zapisane

Amelia

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #2 : 2002-08-18, 21:35 »
Ja trenuje agility z moim owczarkiem niemickim. Phi, raz byłam nawet na zawodach ;)
mysle, ze to dla niego fajna zabawa, moze rozruszac sie troche.
 Jego ulubionymi przeszkodami są te ze strefami kontaktu i stół..
Zrobiłam sobie tor na wsi i tam cwicze. A  gdzie ty chcesz cwiczyc?
W klubie, czy sama sobie zrobisz jakies przeszkody?
Cwicze jeszcze z moim psem posłuszenstwo, może nawet lepiej mu to wychodzi niż agility.
Ale i tak nie mogę z nim trenowac zbyt dlugo, bo ma 7 lat i nie jest już taki zwinny jak mlody pies.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #2 : 2002-08-18, 21:35 »

AniaS

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #3 : 2002-08-18, 21:53 »
na czym polega ten sport? czy to cos w rodzaju toru przeszkod? :idea:  :?: pozdrawiam :wink:
Zapisane

Zorba

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #4 : 2002-08-18, 22:34 »
Tak AniuS to tor przeszkód tyle że mniejszy.Na torze znajduje się ok.20 przeszkód.Polega to na tym aby pies przebył ten tor bez żadnych punktów karnych i w jak najlepszym czasie.Właściciel biegnie koło psa lecz nie może go dotknąć może wydawać tylko sygnały głosowe.To był skrót.
Zobacz sobie na stronkę wybrałam pierwszą  brzegu http://members.chello.pl/r.was/fort/
Życzę powodzenia!!
Zapisane

Ania i Salma

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #5 : 2002-08-18, 22:51 »
Trenuję agility z 13-sto miesięczną dalmatynką, także byłuśmy już na zawodach. Z moją poprzednią sunią tej samej rasy także brałyśmy udział w zawodach. Uważam, ze ten sport pozwala właścicielowi i psu dogadać się i zbliżyć do siebie. Pies potrzebuje zajęcia, a agility świetnie się do tego nadaje.
Zapisane

niuka

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #6 : 2002-10-30, 21:10 »
święta prawda!! agility to najfajniejszy sport z psiakiem!z moim ćwiczę od roku w klubie - jestem z niego dumna ;) jego ulubiona przeszkoda to huśtawka i tunel. Probuje pokazać mu że slalom jest jeszcze lepszy... :)
pozdrawiam Niuka i Riki (oficjalnie) ;)
Zapisane

Puppy

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #7 : 2002-11-05, 12:49 »
a jaki jest koszt tej zabawy? xzy jest na początku jakis kursy uczący podstaw? czy trzeba mieć ukończone PT1?
Zapisane

Amelia

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #8 : 2002-11-05, 15:14 »
Puppy, koszt szkolenia w agility, jaki ja wydaje, to tylko dobre chęci. Ja mam tor, ktory sama zbudowałam (na wsi). Na przykład ze starej drabiny, desek, opony, starego stołu. Jesli chcesz cwiczyc w jakims klubie, musisz płacic co miesiac jakies pieniadze (np. 40 zł). Jesli nie masz działki, zeby zbudowac tor, ani w Twoim miescie nie ma klubu agilitowego, pocwicz z pieskiem w lesie-pies moze przeskakiwac przez lezace pnie drzew itd. lub w parku, czy chocby na placu zabaw (jak nie ma dzieci). Dobrze jest, gdy pies zna podstawowe polecenia(najwazniejsze, zeby przychodzil do nogi na komende). Moj piesio nie ma zdanego egzaminu PT, ale zna b. dobrze wszystkie polecenia obowiazujace w PT1 i PT2. A wiec milej zabawy! Jak chcesz jeszcze cos wiedzec, pytaj.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #8 : 2002-11-05, 15:14 »

Puppy

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #9 : 2002-11-06, 16:50 »
dzięki...
działkę mam i w warszawie są kluby agility :)

ja nigdy nie widziałam agility na żywo, ani nawet w tv... głównie tylko zdjęcia, wioęc nie wiem dokładnie jak to wygląda... ale w oczach tych psów widać że sprawia im to wspaniałą zabawę...

mam jescze pytanko:
jak np. mam przed domem przeszkody w postaci dwóch ławek nie stąjących na tej samej linii,tylko ukośnie, to jak kazać psu po przeskoczeniu przez pierwszą, żeby pszeskoczył też drugą? Czy w tym momencie potrzebne są komendy typu "lewo" "prawo"?  czy on ma lecieć za moją ręką, a może za mną?

dzięki za wszystkie informacje...
Zapisane

Amelia

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #10 : 2002-11-07, 16:31 »
a no tak... zapomniałam spojrzec, ze masz napisane przy emblemacie "Warszawa". Jesli 2 ławki stoją ukosnie, a Twoj pies jest jeszcze poczatkujący, no to zacznij od tego, zeby najpierw  potrafił na komende przeskoczyc jakąś przeszkode. robisz to tak:
1.wybierasz jakas wmiare niska przeszkode,
2.stawiasz psa przed nią, a sama naprzeciwko niego z drugiej strony.
3. pokazjesz psu jakis smakołyk lub zabawke i zachecasz go ,mówiąc np. "hop" zeby ją przeskoczył
4. kiedy przeskoczy, chwalisz go itp.
W koncu zacznie kojarzyc łowo "hop" z przeszkodą i bedzie to juz robił bez smakołyka, tylko Ty musisz mu pokazywac reką nad przeszkodą.
(sorry, ze troche dziwnie tlumacze, ale tylko tak potrafie)
a teraz kiedy są dwie przeszkody:
1.wez psa na smycz i niech przeskoczy jedną ławke
2. pozniej niech biegnie razem z Tobą(najlepiej narazie obok CIebie) do drugiej ławki i tez ją przeskoczy. Kiedy pies jest bez smyczy, pokazujesz mu kierunek ręką oraz pokazujesz mu reką(najpierw z bliska, pozniej stopniowo zz coraz wiekszej odl.) przeszkode. Sa tez komendy takie jak "naprzod", ale ja nie uzywam takich jak lewo czy prawo. Inne przeszkodach pies kojarzy z komend, np. "tunel", czy slalom.
Moge (w miare tego, co umiem) napisac Ci inne rzeczy, jesli chcesz.
Jak chcesz zobaczyc agility na filmie, to wejdz na jakies stronki klubow szkoleniowych, tam czasami sa zalaczone filmiki.
Zapisane

Puppy

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #11 : 2002-11-07, 16:59 »
dzięki
za wszystkie informacje
Zapisane

Julia Snake

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #12 : 2002-11-07, 18:19 »
JA UWIELBIAM AGLITY! Na innym forum możecie zobaczyć mój temat (sport-aglity)







Zmieniono przez moderatora 13.11.02 niezgodność z regulaminem
Zapisane

niuka

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #13 : 2002-11-09, 23:57 »
jak chcesz zaczac agility to przyjdz do nas - pownysmy za tydzien juz cwiczyc w szkole na boisku przy metrze wierzbno.
jak chcesz sie wszystkeigo dowiedziec to napisz na moj adres niuczka@poczta.fm - zapraszam - nauczysz sie ze swoim psem podstawowych przeszkod i komend w agility - swietna zabawa

przez lawki narazie nie radze skakac, wysoka jest lawka i pies moze sobie krzywde zrobic
pozdrawiam
Niuka i Riki (oficjalnie) :)
Zapisane

Puppy

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #14 : 2002-11-13, 15:18 »
to by bylo fjnie... ale czy joker nie jest za młody- 5 miesięcy...w dodatku nie dokońca sie mnie słucha (jak to psy w jego wieku) niby słucha, lae czasami nie...

a co do lawek, to wybieram te najniższe (około 30 cm...)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Agility
« Odpowiedz #14 : 2002-11-13, 15:18 »

pinczerka_i_Gizmo

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #15 : 2002-11-13, 15:33 »
nie wiem czy Gizmo by sie nauczył pokonywać przeszkody AGILITY, ale chyba tak...
Zapisane

niuka

  • Gość
Agility
« Odpowiedź #16 : 2002-11-14, 20:23 »
PUPPY:

przyjdz koniecznie! :)
na poczatek nauczy sie posluszenstwa :)  musisz juz go nauczyc sluchania sie ciebie ale przez zabawe :)
zapraszam :)
agility to swietna sprawa :)
moglabys byc w sobote o 10:30 w metrze wierzbno a najlepiej jakbys byla przed szkola (to jest przy wyjsciu jak sie wychodzi w strone Młocin i w prawo) ?? :)
przyjdz! :)

oczywiscie ze Gizmo moze nauczyc sie skakac przez przeszkody - kazdy pies moze :) nie skreslaj go tak od razu :)

pozdrawiam
Niuka
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 25 zapytaniami.