Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wystawiać czy nie??  (Przeczytany 3920 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Leon Zawodowiec

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #30 : 2004-02-11, 13:14 »
Popieram Sabriela obiema ręcami. Sugerujecie się regulaminem związkowym jako by to było prawo obowiązujące lub jakiś sztywny kodeks, a to bzdura na resorach. Jak świat światem żadne zrzeszenie lub związek nie jest w stanie narzucić swojej woli i praw ogółowi. Więc żadne wystawowe medale i tytuły "uprawnień do rozmnażania" nadać nie mogą. Natura dąży do rozmnażania gatunków, a czystość rasowa pozostanie czystością i będę to po tysiąckroć powtarzał. A tak na marginesie to nie wyobrażam sobie by małolaty decydowały o losie rasowych psów na które bądź co bądź chyba nie zapracowały.
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #31 : 2004-02-11, 13:45 »
Cytuj
Nie rozumiem też dlaczego tak łatwo daje się rozgrzeszenie wszystkim tych którzy rozmnażaja psy rod. i z uprawnieniami. Przecież też przyczyniaja się do tego że liczba psów się zwiększa.

Hodowcy bardzo zadko rozmnazaja sunie wiele razy w roku dla pieniedzy, a przed tym wyrabiaja im tytul suni hodowlanej dla swietego spokoju!  Wiekszosc hodowcow (bo mowie ze nie wszyscy) daza do osiagniencia jak najlepszego osobnika danej rasy... Natomiast w rozmnazaniu psow bez papierow nie ma nic innego oprocz kasy... chyba ze ejszcze widoczek malych szczeniaczkow...
Zapisane

sabriel

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #32 : 2004-02-11, 14:39 »
Jeszcze uzupełnie swoją wypowiedź żeby nie zostać źle zrozumianą.
Nie miałam na myśli hodowców którzy jeżdzą ze swoimi psami na wystawy, starannie wybierają "kawalerów" dla swych suk za równo pod względem eksterieru jak i psychiki,ewentualnych badań, dysponują wiedzą.
Chodziło mi o rozgrzeszanie takich osób, które "karierę wystawową" ograniczają do 3 wystaw a póżniej już suke swobodnie rozmnażają (wybierając przy tym pieska który mieszka blisko) I głownie im chodzi o fakt posiadania i cieszenia się szczeniakami a nie żadne ulepszanie rasy.

W każdym razie ja swoich zwierzaków nie rozmnażam i w przyszłości też tego robić nie będę(nawet jeśli by miały papiery i uprawnienia)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Wystawiać czy nie??
« Odpowiedz #32 : 2004-02-11, 14:39 »

bea100

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #33 : 2004-02-11, 16:32 »
Cytat: sabriel

Nie rozumiem też dlaczego tak łatwo daje się rozgrzeszenie wszystkim tych którzy rozmnażaja psy rod. i z uprawnieniami. Przecież też przyczyniaja się do tego że liczba psów się zwiększa. Każdy kto rozmnaża swojego zwierzaka przykłada w jakiś posób palec do tego nieszczęścia.
 Dla mnie "kretynizmem" jest  zrobienie(wyjeżdżenie) suce uprawnień tylko po to by móc ją swobodnie rozmnażać.

A co widzisz złego w tym, że liczba psów rodowodowych się zwiększa? Ktoś kiedyś włożył lata pracy w wychodowanie ,,rasy" (czy uważasz, że to było bez sensu :?: ).Hmmm..wystawianie dobrego/rasowego psa służy nie tylko zaspokojeniu ambicji własciciela. A byłaś może na takiej wystawie (chociaż raz  :?: że się tak wypowiadasz?!?). Ja wystawiałam sunię dotąd w pośredniej i nie zauważyłam tego ,,wyjeżdżenia" uprawnień   :P . a mój pies był dotąd sędziowany sprawiedliwie. Wystawy służą do wyboru najlepszych przedstawicieli danej rasy nie?!? W przypadku Ogara Pl jest tak, ze ta rasa (cudem odratowana ) nie ma dopływu świeżej krwi i ginie. Mam niezłą sukę (według mnie to do czegoś zobowiązuje ) i uważam, że wystawianie jej (promowanie najstarszej naszej rasy itd) to mój obowiązek. Pomoże mi to także potem znaleźć dla niej najlepszego z mozliwych partnera (bo szczeniaki  :) mamy obie w planie...a jakże... :D ).  Oczywiście...wystawianie nie jest przymusowe ;)
Zapisane

sabriel

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #34 : 2004-02-11, 20:04 »
Bea ja mówie ogólnie, że psów jest za dużo, bez rozróżniania na rodowodowe i inne. Dlatego trzeba się zastanowić zanim się psa rozmnoży. I powinien to zrobić każdy.
Jak bym w ogóle nie była na wystawie i nic nie widziała to bym się nie wypowiadała. Wystawy powinny służyć do wyboru najlepszych przedstawicieli rasy,ale z tym to różnie niestety bywa i ze sprawiedliwościa ocen  niestety też.  ;)
Zapisane

Mami

  • *
  • Wiadomości: 185
    • WWW
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #35 : 2004-02-12, 04:36 »
Sabriel:

Ale zauwaz, ze Ci co nawet "wyjzdza" sobie te trzy bardzo dobre, musza zrobic rowniez odpowiednie badania, jezeli obowiazuje to w danej rasie. A tzw. pseudohodowca, badan nie zrobi. odnosnie blisko mieszkajacych kawalerow, to naprawde rzadko zdarza sie taka sytuacja. Wierz mi, poczatkujacy takze maja swoj gust, a decydujac sie na hodowle wiedza, ze niewiele zyskaja. Znam kilka takich suk, i jako ciekawostke dodam, ze ich szczenieta osiagaja calkiem niezle sukcesy na wystawach. Przypadek? Mozliwe.

Psow jest bardzo duzo, ale dazymy do tego aby przedstawiciele danej rasy mialy odpowiedni temperament i byly zdrowe. To ostatnie jest oczywiscie bardzo trudne, nawet dla psow rodowodowych. Jednak porownujac statystyki znacznie czesciej mozna trafic na pieska w dobrej hodowli. Znowu przypadek? Oczywiscie.

Podobnie z temperamentem. Zwroc uwage, ze sprawcami pogryzien byly najczesciej psy bezrodowodu. W Polsce nie zdarzylo sie, aby zaatakowal (smiertelnie, lub z wiekszymi szkodami) pies czystej rasy. Zapewne to rowniez nazwiemy przypadkiem.

Do pierwszego zdania nie mam zastrzezen. Rozmnazajmy i kupujmy z glowa. Jezeli chcemy psa rasowego zwrocmy sie do hodowcy. Jezeli chcemy kundelka, udajmy sie do najblizszego schroniska.
Zapisane
Nie boje sie obietnic
Nie lekam sie zazdrosci
Nie dbam o nagrody
Kpie z przyzwoitosci

AgaŚ

  • Gość
Wystawiać czy nie??
« Odpowiedź #36 : 2004-02-12, 08:23 »
Znowu w 100% zgadzam sie z Mami....
Cytuj
Jezeli chcemy psa rasowego zwrocmy sie do hodowcy. Jezeli chcemy kundelka, udajmy sie do najblizszego schroniska.


tylko ze wlasnie niektorzy chca miec psa rasowego i udaja sie do pseudohodowcy, a potem oburzaja sie ze im sie mowi prawde....  :roll:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.074 sekund z 25 zapytaniami.