Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.  (Przeczytany 12831 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #30 : 2004-03-09, 17:20 »
Ja byłam dziś na filmie. I powiem jako chyba jedyna osoba że nie podobał mi się. Jest przesadzony. Taki jak teraz są wszsytkie filmy - za bardzo brutalny. PRzez połowe scan miałam głowe między kolanami żeby nie patrzyć. Nie wniósł nic nowego do mojego zycia religijnego, mimo historii jaka opowiada. Te wyrwane godziny nie pozwoliły wprowadzić w klimat. Ja rozumię że taka była prawda ale czy trzeba było ją tak dostadnie pokazywać??? Teraz wiem dlaczego ludzie mdleją na tym filmie. Każdy wie jak wygląda wbijanie gwiździ i potrafi sobie wyobraxić jaki to może być ból nawet bez ujęcia tego na filmie i bez odgłosu łamanych kości. Ostatecznie narazie brakuje mi słów ale jak coś wymyślę to jeszcze dopiszę. Sądzę ze to nie film dla każdego a mógł by taki byś gdyby nie niektóre sceny.
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #31 : 2004-03-09, 17:48 »
każdy reżyser ma prawo pokazać swoją wizję, a to od nas zależy czy nam się ona spodoba czy nie
i czy w ogóle zechcemy ją obejrzeć
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #32 : 2004-03-09, 21:12 »
ALe tylko w swiecie zachodu robi się z religii tani brutalny show...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #32 : 2004-03-09, 21:12 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #33 : 2004-03-09, 21:45 »
Galago popieram...
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #34 : 2004-03-09, 22:22 »
tani brutalny show...mocne słowa.współcześnie nasza religia jest bardzo "czysta", taka spokojna.idziemy do kościoła,modlimy się.aż tu nagle ktoś zakłóca nasz spokój i pokazuje- ludzie, tak było!widzimy Jezusa,który jest biczowany,przybijany do krzyża i nie możemy znieść tego widoku, nie dlatego,że to takie straszne,ale dlatego,że gdzieś w naszym sercu bije się myśl- zobacz człowieku, co Jezus dla ciebie zrobił,zobacz,co ty robisz, jaki jest teraz świat!jest milion innych filmów,gdzie się biją,mordują itp. itd. ale krzyku nie ma-że to brutalne,a reżyser to sadysta!tylko,jak się nagle godzi w naszą religijność,naszą wiarę to zaczyna boleć,bo się odzywa sumienie.mówimy,że straszne,a tak naprawdę chcemy powiedzieć "o,kurczę!to ja jestem straszny,bo jestem nie w porządku wobec świata i innych ludzi", "ten świat jest podły,a Jezus oddał za nas życie, żebyśmy teraz tak żyli"
Zapisane

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #35 : 2004-03-09, 23:33 »
Iwa, całkowicie popieram :)
Zapisane

LiNkSa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #36 : 2004-03-10, 09:45 »
Jeszcze nie byłam na tym filmie...i jeszcze nie wiem czy pójdę choć chciałabym. I nie ma co ukrywać, że najbardziej boje sie sceny ukrzyżowania itp. To jest straszne...wiem, ze tak było ale nie na codzien ogląda sie takie sceny. Wogóle mam myśli rozkołotane. Film jest od 15 roku życia ja będe miała tyle we wrześniu więc nie wiem czy wogóle mnie wpuszczą  :(  A z klasą na pewno nie pójdę, do tego filmu trzeba mięc podejście a nie wszyscy je mają...Ostatnio czuję, że jestem coraz dalej od religi, coraz mniej wierze...i musze przyznać, że gnębią mnie wyrzuty sumienia i być może po tym filmie coś sie we mnie przełamie...ale powoli zaczynam mysleć, że w momencie przybijania do krzyża wyjde do toalety ( choć uważam, że to bardzo nie rozsądne i głupie  :oops:  ) ale chyba nie wytrzymałabym siedząc na tym fotelu...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #37 : 2004-03-10, 11:07 »
IWA - Jeśli potrzebują wierzący wizualizacji przemocy by się otrzasneli ze snu duchowego - to troche smieszne. Pozatym tani brutalny show, nie chodziło mi o KK  (dla mnie tam jest tania szopka kłamców ale o tym juz sie wypowiadał nie bede) tylko o media..
Zawsze w swieta sie im przypomina ze istnieje boj.. w kołko te same filmiki o mojsze, o jezusie.. najczesciej są tak pozakręcane ze nic nie wiadomo o co chodzi...
  To jest smutne, Bog teraz właściwie tylko istnieje.. no własnie nie istnieje... są tylko szopki, obrzedy .. bez zadnej tresci..
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #38 : 2004-03-10, 13:19 »
wierzący nie potrzebują wizualizacji przemocy,żeby się otrząsnąć ze "snu duchowego".bo zresztą,jaka przemoc tutaj jest???może trzeba zobaczyć inny film,gdzie się tłuką po głowie,albo wyrywają ręce???
chodzi mi o to,że religia,religijność niektórych osób jest na takim "cichym i spokojnym poziomie", a jak ktoś nagle  robi "łup" i pokazuje,jak naprawdę było,to się człowiek boi,bo jak dotąd to tylko siedział grzecznie i spokojnie w kościele,czytał coś z Pisma Św.człowiek boi się przyznać do swoich uczuć, do religii i zaczyna ten film pojmować w innych kategoriach.łzy są na tym filmie,ale nie są to łzy- nie mogę na to patrzeć,ale łzy-serce mnie boli...a,co do wieku,że film jest od 15 lat.człowiek może mieć i 18,co niby ma świadczyć,że jest dojrzały,a tu nagle "a kuku!", ma 18 a robi takie cuda,że się można zastanawiać,czy ma 5, czy 10 lat.dla mnie nie powinno być takiej granicy wieku-jak czujesz to idź.zresztą,jaki wybór ma być między filmem o męce pańskiej,a jakimś filmem,gdzie się tłuką,mordują,gwałcą...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #38 : 2004-03-10, 13:19 »

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #39 : 2004-03-10, 14:07 »
Iwa ale sądzę że każdy ma na tyle rozwiniętą wybraźnię żeby wyobrazić sobie jaki efekt daje taki bicz (czy jak to się tam nazywa) i nie trzeba tego tak krwawo pokazywać. Film trafił by do większego grona ludzi gdyby niektóre sceny były mniej drastyczne. Spodkałam się z wieloma ludzmi któży powiedzieli że nie pujdą na film bo jest zbyt brutalny.
Film ten może być głębokim przeżyciem dla ludzi bardzo mocno wierzących, ale dla pozostałej grupy ludzi może nie stanowić żadnej wartosci (może to żadnej wartości to troche zbyt mocne słowa ale...), został wyrwany z kontekstu. Ja nie odnalazłam sensu tego filmu. W sumie widząc ludzi wychodzących z kina widzi się dziwny wyraz twarzy. Nikt nie dyskutuje co ten film miał ze sobą nieść, ani jak ktoś go odebrał. Bo normalnie ludzi zatyka takie przedstawienie żeczy...
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #40 : 2004-03-10, 18:28 »
szkoda,że inne filmy,gdzie się tłuką nie zatykają,tylko są "cool" i nie ma żadnej dyskusji nad tym,że brutalny i sadyzm z niego bije.tyle krzyku robi się wokół "pasji", bo dotyczy bardzo kontrowersyjnego tematu-religii.tematu,który jest delikatny,bo dotyczy wnętrza człowieka.
Zapisane

Gina

  • *
  • Wiadomości: 275
    • WWW
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #41 : 2004-03-10, 20:08 »
prawde to ma każdy swoją, pismo św to księga tajemnic, świat zawsze był brutalny i będzie, a jakie jest przesłanie tego filmu? dowiem się w niedziele, ale mam nadzieje że przesłaniem nie będzie to "jak wygląda człowiek z wbitym gwozdziem" bo cos podobnego moge zobaczyć na podwórku na przykladzie dzieci ktore rzucaja w koty kamieniami.
Zapisane
Hodowla Myszy Rasowych - http://dynamimaus.w.interia.pl

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #42 : 2004-03-10, 20:38 »
przesłanie filmu jest przed jego obejrzeniem,chociaż każdy odbierze go na swój sposób.szkoda,że tak wiele opinii idzie za tym,że film jest brutalny.brutalność to mamy na co dzień w tv,na ulicy i w innych filmach.a "pasja" jest prawdziwą historią,którą opowiedział człowiek wierzący w to,co jest w Piśmie Św. i w to,co widziała Katarzyna Emmerich.najlepiej chyba byłoby,gdyby ten film został gdzieś złożony i nie obejrzany przez nikogo.a ludzie dalej tkwiliby w swojej grzecznej egzystencji, nabijani krwawymi scenami filmów wyświetlanych w kinie.nagle scena ukrzyżowania wygrywa w brutalności ze scenami walki,mordowaniem... :?
Zapisane

magia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 853
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #43 : 2004-03-10, 21:52 »
Czy ten film stracił by przez zmniejszenie brutalności scen?? NIE! A dużo by zyskał, zyskał by widzów.

A jeszcze co do brutalności to: zwykłe filmy w których się tną zabijają przeważnie nie opiera się tylko na tym fakcie i takie lanie nie trwa przez cały film a w Pasji jest tylko to przez cały film i nic więcej. Naprawde mam wrażenie jak by film miał być częscią większej serii nie lecącej jednak po koleji...
Zapisane
sorki za błędy...
www.gangolsena.za.pl

Tafta

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #44 : 2004-03-11, 01:02 »
ja filmu jeszcze nie widziałam, ale wydaje mi się, że nie należy skupiać się jedynie na tej 'brutalności',
myślę, że zamiary reżysera były zgoła inne
trzeba film po prostu bardziej przemyśleć, bo niesie ze sobą jakieś przesłanie
przesłanie uniwersalne i ogólnoludzkie
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #44 : 2004-03-11, 01:02 »

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #45 : 2004-03-11, 11:35 »
no właśnie tafta.dobre słowa. :D
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #46 : 2004-03-11, 11:57 »
Film zamazał swoją treścią cały sens smierci jezusa.
On nie ginął po to by cierpieć, tego Bóg nie planował.
Ludzie to zrobili.
  Jezus przyszedł po to na ziemię by oddać za nas życie.
Życie doskonałego człowieka - wymazujące grzech Adamowy.
Dzięki temu ludzie wierzący w niego moga dostapić przebaczenia.
  Jednakze, w 3 dni po smierci został wskrzeszony.
  Bedąc na ziemi pokazywał jak ufa obietnicom Bozym i udowodnił to
poraz kolejny gdy umierał.   Został nagrodzony ... a co jawazniejsze
zmarchwywstał.
   Niby nic. ALe pamietajcie ze Bóg (znany z hebrajkiego jako JHVH) stworzył
tylko jedno stworzenie. - Archanioła Michała - jezusa... i cała reszta
przeszła juz stworzenia przez jego rece..
    Bog nie musiał oddawać swojego jednorodzenego syna..
mogł wziąc najmniejszego z aniołów.. ten tez by był doskonały na
ziemi..
    ale Bog swoja miłością pokazał co czuje do ludzi...
 Z religijnego punktu widzenia o wiele ważniejsze byłoby pokazanie
w większym stopniu rozmowy z piłatem - o królestwie bozym  (przykład by się w polityke nie mieszac)
  Scene gdy apostoł odcina ucho a jezus go gani (nie uczestniczyć w wojnach)
./... a dla rezysera były najwazniejsze 3 ostatnie godziny... zenada...
  Mamy wierzyc w jezusa tylko dlatego ze go zmasakrowali ? ze dzięi niemu paru studentów nie bedzie musiało isc na lekcje anatomii jak sie filmu naoglada?
  Wielu psychopatów moze mesko znosic ból.. ale tutaj chodzi o postawę duchową... której bez obrazy.. ludzie w śnie duchowym nie ujzą
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #47 : 2004-03-11, 12:32 »
najpierw się cierpi a potem ginie ;) Jezus cierpiał za nas na krzyżu i w drodze na Golgote...
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #48 : 2004-03-11, 12:37 »
jezus WOGOLE DLA NAS PRZYSZEDŁ NA TEN ŚWIAT....
wycinanie paru sekund z jego zycia jest zamazywanie prawdy...
Co wie typowy "chrzescijanin" o jezusie prócz tego ze zginął na krzyzu..
penwie tylko tyle ze na krzyzu... bo błupio by wygladało akwarium
nad drzwiami... :roll:

    CO wie o jego postanowieniach, obietnicach.. o nakazie rozpowszechniania wiedzy o nim, o tym ze wiara bez uczynków jest martwa, o tym ze wypełnił prawo ... a typowy człowieczek wciąz wierzy w 10 przykazań (z resztą przekłamamnych przez 11 wieczny sobór) ... a te z chwilą smierci przestały obowiązywać..
   Jesli miałby być to film religijny  niech bedzie prawdziwy... a tak.. jest po prostu nastepnycm filmem w stylu pulp fiction...
   Juz w ostatnim kuszeniu chrystusa widziałem więcej religiności niz w tym..
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #49 : 2004-03-11, 12:39 »
to nie jest wycinanie paru sekund z życia Jezusa i zamazywanie prawdy!!!!!! tylko pokazanie męki pańskiej.jak ktoś nie widzi sensu w męce pańskiej...a chce zobaczyć całe życie Jezusa to może poczytać Pismo Św.
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #50 : 2004-03-11, 12:43 »
albo niech idzie na bezsensowne pielgrzymki i wyciera sobie kolana na kamieniach..
a potem wyśle swojego syna do wojska...

oki. autor to autor. ma prawo. Ale ten szał w mediach i nazywanie tego obrazu filmem religijnym  -to lekka prowokacja...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #50 : 2004-03-11, 12:43 »

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #51 : 2004-03-11, 12:50 »
dlaczego pielgrzymki są bezsesnowne???prowokacją to jest nazywanie tego filmu brutalnym!!!jak ktoś nie widzi,że to jest prawda i czeka na cukierkowy obrazek Jezusa to nie zobaczy tego!szkoda,że ludzie nie widzą brutalności w innych filamch.tylko akurat film o tematyce religijnej jest pod takim atakiem.gibson miał zrobić przerwe w momencie biczowania,czy ukrzyżowania i powiedzieć- stop!a teraz zrobimy przerwę,bo musimy Jezusa przybić do krzyża,a wy nie patrzcie,tylko się mordujcie na ulicach,gwałćcie, bijcie,chodźcie na inne filmy,gdzie się tłuką po głowach,wyrywają ręce...tylko nie patrzcie!
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #52 : 2004-03-11, 12:59 »
własnie dlatego pielgrzymki sa bezsensowne - ludzie gwałcą mordują uczestniczą w wojnach tepią innowierców - a potem idą na pielgrzymkęi się sztachetami po plecach pokutnie okładają... jezus nie tego chciał.. nie chciał by go zapamientano jako pokurczonego człowieczka ciągnącego kawał kłody przez 30km...
  Ale dajmy sobie spokój. poniekąd masz rację.. i przyznaje się bez bicia - ale ja jestem religiant wienc nie moge byc obiektywny... :)
  Pogadajmy lepiej o pilgrzymkach :)  :P
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #53 : 2004-03-11, 13:02 »
to można jakiś nowy temat stworzyć ;)
Zapisane

Galago De Codi

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #54 : 2004-03-11, 13:05 »
lepiej tak... :)
Zapisane

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #55 : 2004-03-11, 13:07 »
:wink: brawo.gratuluję dobrej rozmowy :)
Zapisane

Sal

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #56 : 2004-03-11, 13:21 »
Ja postanowiłam na film nie iść. I nie żałuję decyzji. Nie mam ochoty siedziec skulona pod krzesłem. Nie oglądam scen przemocy, kaźni, tortur, gwałtów. Mierzi mnie to.
Cenię Gibsona jako aktora i jako reżysera (Braveheart), ale nie pójdę na jego film, jeśli jest tak brutalny.
Mojej płytkiej wierze i tak nie pomoże, a nie mam ochoty mieć odruchów wymiotnych na samo wspomnienie...
Chyba reżyser przesadził.
Zapisane

kasia

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #57 : 2004-03-11, 14:30 »
Wczoraj miąłam okazję wysłuchać wspaniałej recenzji filmu (od Profesora - niektórzy wiedzą o kogo chodzi ;)). I musze przyznać, że teraz nie moge sie doczekać kiedy pójde na ten film. Wcale nie brutalne sceny sa najważniejsze...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedz #57 : 2004-03-11, 14:30 »

iwa

  • Gość
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #58 : 2004-03-11, 16:02 »
a ja nie wiem,kto to profesor :roll:
Zapisane

agnes211

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1833
  • Łatka i Mrówcia pozdrawiają merdaniem ogonka :)
    • WWW
Pasja - i wszystko jest albo bedzie oczywiste.
« Odpowiedź #59 : 2004-03-11, 16:03 »
byłam....powiem tak: pierwszy film który spowodował że z oczu pociekły mi łzy...biczowanie było okropne...jego męka i cierpienie...film przeszywający....jednak napewno tak byc nie mogło...uważam że nikt nie przeżyłby takiej hłosty a potem jeszcze drogi krzyżowej...
Zapisane
pozdrawiam wszystkich miłośników kundelków, i nie tylko:)
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.088 sekund z 28 zapytaniami.