Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Choroba psa  (Przeczytany 4569 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Choroba psa
« : 2007-05-07, 21:37 »
witam serdecznie.
od 3 dni pies ma problemu z wydalaniem kalu. dzisiaj w ogole nie zrobil. ma problemy z chodeniem. z tylnymi lapami przedde wszystkim.  wczoraj troszku poskakal, pobiegal. nawet dzisiaj na dworze gonil za patykami, rzucil sie na innego psa, a w domu zachowuje sie strasznie ospale, wrecz nie rusza sie z miejsca na ktorym sie polozyl. zaznaczam,ze psiak ma 7 lat.
co mam robic?? jakies witaminki moze dostarczyc?? wizyte u specjalisty?? czy co innego polecacie??
sprawia wrazenie,ze cos z tym,i tylnymi lapami ma, ale nie znam sie na temacie, wiec nie sugerujcie sie tym. moze zakwasy ma?? ale ten kal tez nie pokojacy jest...
bardzo Was przeoraszam za stylistyke, ale zrozumcie sami....
pozdrawia,
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #1 : 2007-05-07, 22:51 »
jodzet, wizyta u weterynarza załatwi sprawe... prawdopodobnie badania laboratoryjne kału, może ma zapalenie dróg okołobytowych, bakterie, co kolwiek, mogłabym wymieniać...

Co do tylnych łap to nie mam pojęcia co mu może być, opcji jest b. dużo. Może problemy ze stawami. Albo poprostu jakiś uraz wewnętrzny? Możliwe ze wet zrobi psu prześwietlenie. Jakieś inne badania. Sami nic nie zdziałamy. Jeszcze pies na dodatek osowiały. Nie jestem specjalistą od chorób psów, niech sie wypowie Iras, albo kto kolwiek. Ale moja rada jest taka abyś prędko szedł z psem do weta.
Zapisane

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #2 : 2007-05-08, 11:00 »
witam ponownie.
od rana piesek czuje sie duuuuuzo lepiej. jakos mu w nocy przeszlo. zachowujes ie juz jak zawsze :) moze poprostu jakies zakwasy mial..... :)
pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroba psa
« Odpowiedz #2 : 2007-05-08, 11:00 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #3 : 2007-05-08, 12:29 »
A kupkę zrobił?
Zapisane
IBDG Wrocław

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #4 : 2007-05-09, 14:44 »
wlasnie dalej nie... :(
przepraszam.e tak pozno odpisuje, ale nie mam dostepu do komputera codziennie
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #5 : 2007-05-09, 17:24 »
To niefajnie, tyle dni... Trzeba by tu Iras, naszego forumowego specjalistę :) Na razie możesz zaparzyć mu siemię lniane (z apteki). Kiedy mój psiak miał podobne problemy, zamiast wody dostawał do picia właśnie siemię. Mieliłam je w nieużywanym już młynku do kawy, ale nie jest to konieczne. Powstaje taki kisielek, na który Ficzek co prawda kręcił nosem, ale pił :) Zdaje się, że można też stosować parafinę, ale lepiej, żeby ktoś lepiej zorientowany Ci doradził.

Czy piesek nie najadł się kości? Takie mogą być efekty...

Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #6 : 2007-05-09, 17:40 »
taa... "specjalista" sie pojawil :P ale do rzeczy - wpierw zadam pare pytan -  pytan na ktore potrzebuje odpowiedzi, zeby cokolwiek moc powiedziec.

1. to ze kalu nie oddaje to juz napisales - a czy sika? jesli tak to dokladnie opisz mi mocz (ciemny, jasny, pieniacy sie, wyjatkowo smierdzacy itp. itd.)

2. jak wygladala ostatnia kupa twojego psa (konsystencja, kolor itp. itd. - dkladny opis)

3. jaki to pies - najlepiej rasa - jesli jest to mieszaniec - opis - wielkosc, to czy ma wydluzony grzbiet itp.

4. czy pies kaszle, szybko sie meczy, czy zdarzalo mu sie w przeszlosci ni z tego, ni z owego upasc

5. czy saneczkuje (tzn. jezdzi tylkiem po ziemi)

6. sprawdz czy boli go brzuch - ponaciskaj po prostu na brzuch - jesli bedzie sie napinal przy dotyku - to tak.

7. czy byl zabezpieczany przed kleszczami, jesli tak to czym, i czy w ostatnim czasie nie zlapal przypadkiem kleszcza.

8. zmierz mu temperature.

9. wazna sprawa - czy probuje robic kupe i mu nie wychodzi.

to chyba na razie na tyle tych pytan - moglam czegos zapomniec - jesli sobie przypomne napisze. Parafine jak najbardziej mozna psu dac  - duza lyzke (tylko dopilnuj by to polknal) biegunki po tym nie bedzie - jedyne co daje parafina to poslizg (nie wchlania sie z ukladu pokarmowego)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #7 : 2007-05-09, 17:44 »
No i od razu widać jasno, że specjalista z prawdziwego zdarzenia :tak:
Zapisane
IBDG Wrocław

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #8 : 2007-05-10, 01:40 »
1) mocz- jak zawsze. kolor zlotawy, nie pieniacy sie i nie smierdzacy
2) kupa- nie pamietam jak wygladala. ja jestem, neistety, kontuzjowany i nie moge z psiakiem na spacerek wylazic a inny domator nie zwrocil wtedy uwagi...
3) rasa- Bojowy Pies z Majorki ( http://psiaki.pl/rasy/rasa_info.php?ID=306 )
4) nie kaszle, meczy sie jak na swoj wiek i swoja rase dosyc wolno....- nie liczac teraz choryby- pies strasznie zywotny jest
5) nie saneczkuje....
6) brzuch raczej nie boli, choc male napiecia byly...
7) mial tzw obroza przeciw kleszczom i pchlom, mimo wszystko zlapal kleszcza, ktory zostal w 100% usuniety (jakis miesiac temu)
8) temperature zmierze z samego ranai podam na forum
9) tak, probuje robic, ale neistety nie wychodzi. wrazenie jakby ial zatwardzenie.
kupilismy mu karme brit lamb&rice.
moze to byc wina np jakiegos zatrucia czy cus??
bardzo dziekuje Wam za zainteresowanie tym tematem i prosze o dalsza pomoc :)
zaznaczam,ze piesek czuje sie duzo lepiej. ozyl, gania za patykami(choc moze troszke szybciej sie meczy), jak zawsze-ciekawski sie jzu zrobil, ale dalej bardzo nas martwi nie moznosc zrobienia przez niego kupki...
pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroba psa
« Odpowiedz #8 : 2007-05-10, 01:40 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #9 : 2007-05-12, 18:13 »
choroby odkleszczowe w takim razie mozna wykluczyc, nerki w porzadku, watroba tez, problemy z krgoslupem mozna tez jako tako wykluczyc - gdyby rpoblem mial podloze bakteryjne, albo wirusowe, bylyby tez inne objawy, zatrucie to nie jest - gdyz glownymi objawami zatrucia sa wymioty i biegunka, nie napisales cxzy zdarzalo mu sie w przeszlosci ni z tego ni z owego upasc  (na chwile stracic przytomnosc).

wyglada na to, ze z jakiegos powodu jelita sa niedrozne - cos blokuje wyjscie. Jesli do tej pory sie nie zalatwil - daj mu parafine. i warto byloby wybrac sie na przeswietlenie - bo blokade moze stanowic cokolwiek - od resztek patykow czy kosci, po nawet nowotwor
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #10 : 2007-05-13, 08:24 »
jodzet i co z pieskiem?
Zapisane

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #11 : 2007-05-15, 14:03 »
witam. z niewiadomych mi wzgledow "zniknal" moj post napisany 11 maja.
piesek czuje sie juz duuuuzo lepiej, jest poprostu normalny. 11 maja z samego rana zrobil w koncu, tak dlugo oczekiwana, kupke.
zachowuje sie juz w 100% normalnie, nie ma sladu po tej chorobie. dalej natomiast nie mam pojecia co bylo przyczyna tak zlego samopoczucia Rokiego(tak sie wabi).
nagle oslabl, potem nagle ozyl... dziwne.
natomiast, przy okazji, mam kolejne pytanie.
raz na jakis czas robi sie pieskowi paskudna rana, ktora krwawi i paskudnie wyglada. bylem z nim nie raz u weterynarza (roznych ) i za kazdym razem slyszalem to samo.... egzema, ale nie wiemy czym to spodowowane jest. mialem mascie rozne do wcierania, jakis rozowo-czerwono-pomaranczowy (trudny koor do okreslenia) plyn, ktorym poprostu polewalem mu to oraz jakies tabletki... ale niestety nic nie pomoglo. teraz zas ma ta rane. zaznaczam,ze ta raa nie jest nastepstwem tej choroby, ktra nie dawano przeszedl, poniewaz jak zaznaczylem nie po raz pierwszy ja ma. pies z ta rana w ogole oslabiony nie jest, wydaje mi sie,ze nie odczuwa jej, ale.... niepokoji mnie ona.
za chwilke wstawie fotke tej rany.....
pozdrawiam
Zapisane

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #12 : 2007-05-15, 14:13 »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #13 : 2007-05-15, 16:53 »
no to natsepna seria pytan

1. rana ropieje?
2. od jak dawna ja ma?
3. na zdjeciu tego nie bardzo widac - gleboka jest?


na starcie:

1. postaraj sie ogolic miejsce wokol rany - tak zeby nie wlazily tam wlosy (sama rane postaraj sie czyms przykryc zeby wlosy nie powpadaly)

reszta rad po odpowiedziach na pytania. i od razu mowie - to co opisze bedzi8e leczeniem skutku - nie przyczyny, wiec moze tez okazac sie niezbyt skuteczne.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

jodzet

  • *
  • Wiadomości: 10
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #14 : 2007-05-15, 21:57 »
tak, rana ropieje...
od jak dawna?? w sumie od szczeniaka..... pojawia sie niekiedy raz na 3-4 miesiace a za drugim razem pare razy w miesiacu. w zaleznosci od rany utrzymuje sie od 3-4 dni do 2-3 tygodni.
3 gleboka... mhmh.. gleboka nie jest. poprostu kawalek miesa bez skory, ale na pewno nie gleboka.
juz kiedys byl golony, weterynarz przykryl ta rane jakims czyms nasaczonym plynem.
ale rana- dalej byla..... i  wyjatkowo dlugo ja wtedy mial.
pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Choroba psa
« Odpowiedz #14 : 2007-05-15, 21:57 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Choroba psa
« Odpowiedź #15 : 2007-05-15, 22:07 »
no to w takim razie - ogol to - tak jak pisalam przedtem, drugi krok - woda utleniona i porzadnie to przeplucz - chodzi o usuniecie ropy. no i zdezynfekuj jodyna skore wokol rany, a sama rane smaruj jodyna jakies 3 razy dziennie, jak bedzie ropa - najpierw woda utleniona (albo rivanol) potem jodyna.

hmmm.. a wiesz moze w jaki sposob powstaje? Nie chodzi mi o przyczyne - bo juz pisales ze znana nie jest, ale o opis jak zaczyna sie pojawiac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.16 sekund z 28 zapytaniami.