Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: jak zaprzyjaznic?  (Przeczytany 2614 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« : 2004-11-25, 21:49 »
Słuchajcie mam takie pytanie. Ja mam kota i psa od 3 lat i kupiłam je jednoczesnie wiec nie moiałam takiego problemu ale moja przyjaciółka która ma pieska dosyc rozbrykanego dalmatyna chce kupic królika. Jesli mieliscie taka sytuacje to powiedzcie prosze jak mozna je zapoznac w jakies bezbolesny sposób, zeby ani jeden anie drugi nie padł na zawał? Ja nie moge jej pomóc ale widze, ze tu duzo luda ma więcej niz 1 zwierze wiec licze na pomoc. Dzieki :P
Zapisane

golden

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #1 : 2004-11-25, 21:54 »
stopniowe przyzwyczajanie ich do siebie. Lepiej niech klatka królika stanie w miejscu niedostepnym dla psa, a zestawiana bedzie tylko na czas "zapoznawanie sie" ;) poniewaz na poczatku lepiej gryzonia nie pokazywac psu bez klatki. Gdy psina przyzwyczai sie do zwierzaka w klatce i nie bedzie go atakowac, mozna na momenty wyjmowac krolika z klatki i oswajac z psem ;)
Brak pospiechu jest tutaj najlepszym rozwiązaniem.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #2 : 2004-11-25, 21:54 »
moim zdaniem polaczenie doroslego psa mysliwskiego i krolika to dosc poroniony pomysl, ale..
mysle ze Twoja kolezanka musi pokazac psu, ze obecnosc krolika to cos fajnego, np. zaprosic psa do klatki, pokazac krolika i natychmiast dac psu smakolyk za dobre zachowanie :) jesli pies zacznie sie rzucac do krolika, natychmiast przerwac cwiczenie i powtorzyc za kilka minut/godzin ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedz #2 : 2004-11-25, 21:54 »

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #3 : 2004-11-25, 21:57 »
ale myslicie, że to ma szanse sie udać? bo jak nie np. komus sie nie udało i musiał oddać zwierze jedno albo drugie bo pies atakował to jej powiem i może zrezygnuje z tego pomysłu-nic za wszelka cene. ;)   :evill:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #4 : 2004-11-25, 22:11 »
Cytuj

ale myslicie, że to ma szanse sie udać?

no pewnie ;)
Cytuj

bo jak nie np. komus sie nie udało i musiał oddać zwierze jedno albo drugie bo pies atakował to jej powiem i może zrezygnuje z tego pomysłu-nic za wszelka cene.  

no, moze tak byc, wtedy najlepszym rozwiazaniem jest oddanie jednego ze zwierzat, bo inaczej oba beda zyly w stresie..
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #5 : 2004-11-25, 22:11 »
Cytat: VioaoiV
moim zdaniem polaczenie doroslego psa mysliwskiego i krolika to dosc poroniony pomysl, ale..


Dokładnie. To dalmatyńczyk, pies bardzo żywiołowy, a pies Twojej koleżanki jak piszesz jest rozbrykany, czyli nie jest pewne, że koleżanka potrafiłaby 'w razie czego' zapanować nad sytuacją... Może lepiej nie ryzykować? ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #6 : 2004-11-25, 22:12 »
a moze jakas z Twoich kolezanek ma krolika, i moglaby pojsc z psem do niej i zobaczyc jak reaguje? ;) ja zawsze sie balam ze moja kicia zje krolika, a okazalo sie ze sie z nim caluje :hehe:
Zapisane

golden

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #7 : 2004-11-25, 22:38 »
jesli pies bedzie przyzwyczajony do tego, ze krolik nie nie jest obiektem polowania, tylko swieta rzecza szefa nie powinno byc klopotow. Ale tak jak mowicie, to pies mysliwski... Zalezy tez w jakim psiak jest wieku i jak dobrze jest wychowany ;)
Zapisane

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #8 : 2004-11-26, 09:05 »
no bo ja nie wiem czy mój boksio by zaakceptował takiego kumpla... jej jest bardzo przyjacielski ale koty osiedlowe gania...poza tym jest dosć niedelikatny jak sie z nim bawie to często mocno łapie zabkami.....a ma 1,5 rokczku. Czyli chyba pomysł odpada :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedz #8 : 2004-11-26, 09:05 »

Kat&Seja

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #9 : 2004-11-26, 10:20 »
A mnie sie wydaje,ze można by spróbować pogodzić ich razem własnie przez stopniowe przyzwyczajanie. Znajomy ma sznaucerkę olbrzymke i jakiś czas temu kupił fretkę.. Poczatkowo bytła wojna, sznaucerka nie wiedziala co to...szczekała , doskakiwala do malucha. A teraz...uważa go za synusia!! je z jednej miski i spi przy nim, liże mu futerko..

Oczywiście to nie przesadza o sprawie..jeden przypadek...ale nie mozna z gory zakładać ,że się nie uda ;)

VioaoiV! czy z tego romansu kota z królikiem "coś będzie" :lol:  :lol:  :P ?. Może male kocio kroliki?? Takie Cabbity??( cat - rabbit)
Zapisane

Nanami

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #10 : 2004-11-26, 15:42 »
Ja mam psa i swinke. Swinka była pierwsza, zyją sobie oddzielnie i za sobą nie tęsknią, są wobec siebie obojetne. Mój pies to owczarek niemiecki. Nigdy nie puszczam swinki samej w obecnosci psa, a pies nauczył sie ignorowac swinke i jest w porządku.
Zapisane

Nicka

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #11 : 2004-11-26, 16:49 »
No dokladnie, tak stopniowo najlepiej... powolutku, i najlepiej, by nie stwarzac sytuacji, kiedy zwierzaki beda o siebie zazdrosne ;)
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #12 : 2004-11-26, 17:11 »
Cytuj

VioaoiV! czy z tego romansu kota z królikiem "coś będzie"    ?. Może male kocio kroliki?? Takie Cabbity??( cat - rabbit)


:mrgreen:
niestety- ladnie sie zapowiadalo, ale niestety krolik i kot to dwie samiczki ;) poza tym kroliczka byla strasznie natretna i w koncu kota zaczela ja chamsko splawiac :P

Zapisane

Eli

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #13 : 2004-11-26, 19:15 »
poprostu oba zwierzaki potrzebują czasu... nauczą się
Zapisane

Lalaith

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #14 : 2004-11-26, 20:01 »
No wiecie co? Zaglądam tutaj.. a Wy co? ;) Wrabiacie mojego biednego króliczka w jakiś romans..? O Wyy.. Paskudyyy ;)

A co do tematu - w sumie nie polecam. Nie każdy królik może polubić psa, i na odwrót. A że zajęczaki są bardzo wrażliwe na inne zwierzęta, to może paść na serduszko.. Lepiej trzymać klatkę osobno. I tyle ;)
Oczywiście, że pies może sobie przechodzić obok czy coś.. Ale raczej nie polecam 'bliskiego' kontaktu.
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedz #14 : 2004-11-26, 20:01 »

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #15 : 2004-11-26, 20:41 »
ale chodzi o to że Doma-dalmatynka jest strasznie ciekawska musi wszystko wybadac nie pozostanie obojetna i bedzie mu tam wszedzie wsadzac głowe ;)  chodzi o to żeby biedny kroliczek nie padł na zawał czy cos w tym stylu
Zapisane

Zorba

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #16 : 2004-11-26, 23:23 »
wiesz co ci powiem dalmaty mają instynkt mysliwski (gończe) wiesz łapia króliki itde i ja nie iwem czy to jest dobry pomysl kupowac królika...nie wiem moze sie dalmatynka zaprzyjaźni ale trzeba pamietac że czasami instynkt bierze gore.Mój dlamat np bał się królika i szczekal na niego natomiast koelzanka jak miala fretke to by ją chętnie udusił(poznalam po jego oczach) takze wiesz...
Zapisane

Elfi

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #17 : 2004-11-27, 08:59 »
Z moim Elfem nie miałabym problemu, on ze wszystkimi zwierzątkami z chęcią by się bawił.
Mieliśmy kiedyś papugę i uwielbiał z nią zabawy.
Zapisane

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #18 : 2004-11-27, 09:22 »
Ale czyli królikowi sie nic nie stanie jak pies go bedzie wachac itp- nie umrze ze stresu? Klatke najpierw trzeba postawic gdzies wysoko żeby pies mógł sie przyzwyczaić  a potem na troche wyciagac królika?
Zapisane

Nanami

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #19 : 2004-11-27, 11:49 »
Jezeli królik jest obeznany z oglądaniem nowego towarzysza, to nie powinien dostać zawału. Oczywiscie jezeli widzimy ze zwierzątko sie stresuje, to nic na siłe. Oczywiscie mówisz miec psa i królika pod kontolą, bo co zrobisz jak pies rzuci sie na królika chocby go powąchac, król sie przestraszy i zwieje od Ciebie, a dalmat zacznie za nim biegac?  ;)
Zapisane

mleksik90

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #20 : 2004-11-27, 13:47 »
Na początku trzeba je zapoznać na odległość.
Następnie zbliżać je do siebie.
Następny krok to traktowanie ich na równi. :soczek: .
Potem powinny już dać spokój  :bije:  :dostal: .
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedz #20 : 2004-11-27, 13:47 »

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #21 : 2004-11-27, 19:13 »
ale no nie wiem jak traktowac na równi królika i psa jeden jest taki mały a 2 taki duzy, ja mam psa i kota ale one maja obok siebie michy i sa w sumie podobne a te 2 całkiem rózne...
Zapisane

Lalaith

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #22 : 2004-11-27, 23:06 »
Ja uważam, że to zależy od królika. Nie każdy padnie na zawał, ale byłabym ostrożna..
Zapisane

golden(ka)

  • *
  • Wiadomości: 5987
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #23 : 2004-11-28, 01:56 »
-
« Ostatnia zmiana: 2007-01-20, 22:37 autor golden(ka) »
Zapisane

MrówkA

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #24 : 2004-11-28, 17:12 »
hej !! na szczescie ja nie mam takiego problemu.. moje zwierzaki sa przyzwyczajone do poznawania nowych :)  hehe.. Bruno bawi sie z fretkami i jakos sobie radza.. :)
jak mialam sunke Kore.. to ona tez byla tolerancyjna i nie robila nic.. nawet odchodzila, bo bala sie , ze np.zgniecie biedna frecie.. hihi. a Bruno jest mlody i frety go ustawily za wczasu, choc teraz i on sie im odwdziecza :)
Zapisane

mleksik90

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #25 : 2004-11-29, 16:01 »
Najlepiej podchodzić z królikiem da psa niech pies obwąch królika.
Potem przybliżaj je coraz bliżej do siebie.
Następnie wypuszczaj je na kilka chwil żeby się pobawiły.
Pod rzadnym pozorem nie wychodź z tamtąd. ;)
Zapisane

monikaa

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #26 : 2004-11-29, 16:10 »
ale własnie obie boimy sie tego ze pies jak zobaczy królika do moze go uderzyc łapa albo coś w tym stylu i nawet nichcący zrobic mu krzywde
Zapisane

mleksik90

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #27 : 2004-11-29, 16:16 »
dlatego nie odchodźcie za daleko.
Tylko na odległość żeby pomóc królikowi w razie potrzeby.
Zapisane

Forum Zwierzaki

jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedz #27 : 2004-11-29, 16:16 »

Lalaith

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #28 : 2004-11-29, 16:30 »
Cytuj

Najlepiej podchodzić z królikiem da psa niech pies obwąch królika.
Potem przybliżaj je coraz bliżej do siebie.
Następnie wypuszczaj je na kilka chwil żeby się pobawiły.
Pod rzadnym pozorem nie wychodź z tamtąd.

W ZYCIU! Ludzie, litości!
Jeśli pies zechce coś zrobić, to Monikaa nawet nie zdąrzy zareagować!! Żadnego obwąchiwania królika który jest na rękach.. Królik może sie wyrwać, pogryźć lub coś..
I napewno nie puszczaj królika luzem przy psie jak to wyżej napisane.. Starałabym sie raczej ograniczać kontakt do minimum - mniejszy stres dla obydwu zwierząt..
Zapisane

mleksik90

  • Gość
jak zaprzyjaznic?
« Odpowiedź #29 : 2004-11-29, 16:36 »
A jeśli krulik znajdzie psa lub na odwrut gdy nie będzie w pobliżu Monikii.
Jak tak co pisałem wcześniej nie będzie stosowane to z króliczka nie wiadomo co zostanie.
Co nie chcę żeby się stało.
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.098 sekund z 29 zapytaniami.